• 2012/2013

            • Zakończenie roku szkolnego

              Koniec czerwca to czas podsumowań i uroczystych spotkań kończących rok szkolny 2012/2013 w szkołach. Uczniowie otrzymują świadectwa, nagrody, wyróżnienia. Zostają również pożegnani absolwenci klasy trzeciej gimnazjum. Dobiegł koniec roku szkolnego.

               W tegorocznych uroczystościach wziął udział pan Tadeusz Karwasz, wójt gminy Lubiszyn, pan Artur Terlecki, przewodniczący rady gminy Lubiszyn. Podczas uroczystości wręczyli specjalne nagrody dla uczniów z naszej szkoły,  którzy osiągnęli najlepsze wyniki na egzaminie gimnazjalnym i otrzymali stypendia naukowe.

              Wyróżnieni absolwenci to: Mateusz Wrębiak, który osiągnął najlepszy wynik na egzaminie gimnazjalnym, uczniowie otrzymujący stypendia naukowe to: Marlena Kowalczyk, Ewa Marcinkowska, Adam Kuś, Kamil Pluta.

              Wszystkim absolwentom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i dostania się do wymarzonych przez siebie szkół ponadgimnazjalnych.

                                         

                                                               

               
            • Projekt "Trzymaj formę"

              Nasza szkoła bierze udział w programie „Trzymaj formę”. W ten projekt  najbardziej zaangażowali się uczniowie klasy I gimnazjum. Została nawiązana współpraca z panią dietetyk Agatą Zmorkowską pracującą w Natur-House oraz panią psycholog  Barbarą Żółtek pracującą w -Ośrodku Wsparcia Rodziny w Gorzowie Wlkp. Uczniowie dowiadują się jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczna. Efektem ich pracy są plakaty oraz ulotki,a także gazetki,które można zobaczyć w holu szkoły.

               

                   

              Artykuł pani dietetyk Dlaczego nastolatki powinny zdrowo się odżywiać?

                      Oczywiście powinny się prawidłowo odżywiać nie tylko w okresie szkolnym ale przez całe swoje życie. Bardzo prosta odpowiedzią jest to, że prawidłowe żywienie jest gwarancją utrzymania dobrego stanu zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego. Sprawia, że czujemy się silniejsi, weselsi, piękniejsi i pełniejsi życia.

              Nastolatki wciąż są w okresie rośnięcia, rozwijania się a żeby to odbywało się prawidłowo należy zadbać o poprawne ich żywienie.  Aby być piękną, szczupłą należy jeść! Jeść zdrowo, dostarczając wszystkiego co najlepsze dla nas.

              Białko buduje nas czyli pomaga we wzroście całego organizmu jak i pojedynczych komórek ciała np. tych, które znajdują się we włosach czy skórze. Jedząc codziennie nabiał, chude mięso dbamy o to, by nasza skóra była gładka i jędrna.

              Nie bójmy się tłuszczy. Wpływają one na zdrowy wygląd włosów, skóry i paznokci. Oliwa z oliwek, olej rzepakowy – nie dosyć, że to zdrowe oleje to dodatkowo dbają o nasz wygląd zewnętrzny. Pamiętajmy jednak o umiarze, maksymalnie 2-3 łyżki olejów dziennie.

              Węglowodany złożone dostarczają  energii do działania oraz glukozy, cukru, który jest głównym paliwem dla naszego mózgu, dzięki czemu można się bardziej skoncentrować na nauce.

              Witaminy i składniki mineralne razem i osobno działają cuda w organizmie.

              Marchewka, papryka, pomidory – źródło witaminy A, dzięki niej mamy super wzrok i brązową, gładką cerę.

              Pomarańcze, truskawki, kapusta, rzodkiewka – bogactwo witaminy C. Witamina ta przedłuża młody wygląd, opóźnia starzenie się skóry, rozjaśnia przebarwienia na buzi.

              Słonecznik, dynia, oleje roślinne – zawierają ważną witaminę E. Kolejna z witamin przedłużająca młodość skóry, nadająca jej piękny, zdrowy wygląd.

              Kasza gryczana, płatki owsiane, mleko, warzywa, ciemne pieczywo – one wszystkie walczą z trądzikiem dzięki witaminom z grupy B.

              Mleko, żółty ser, jogurty, kefiry – to po prostu piękne zęby. Bogactwo wapnia, który tworzy silne, twarde kości. A zęby to też kości, prawda? J Jogurt zresztą to świetna przekąską w ciągu dnia, np. w szkole.

              Jajka – nie dosyć, że świetne źródło najlepszego białka to dodatkowo zawiera siarkę, a ona buduje nam nasze śliczne, długie paznokcie.

              Warzywa praktycznie nie zawierają cukrów prostych – czyli nadal po zjedzeniu dużej marchewki mamy zgrabną sylwetkę i nie martwimy się o kalorie.

              A żeby skóra pozostała dobrze nawilżona, jędrna, bez cellulitu musimy dużo pić, głównie wody mineralnej niegazowanej, ale można też herbaty ziołowe, zielone, owocowe.

              Najważniejsze, przy utrzymaniu ładnej sylwetki oprócz prawidłowego odżywiania się jest aktywność fizyczna, ćwiczenia, pływanie, bieganie. Co tylko nam sprawia przyjemność.

               

              Fast foody, chipsy, czekolada, batony, drożdżówki, pączki, coca cola – to jest to, co psuje nasze cudowne ciało, z tego trzeba zrezygnować a nie z mleka czy orzechów.

               

              Zaburzenia odżywiania to między innymi anoreksja i bulimia, często z sobą powiązane. Anorektyczka nie je, albo je bardzo mało, czasem wywołując wymioty.  

              W konsekwencji anorektyczka straci „na wadze te paskudne kilogramy, które nie pozwalały jej być szczęśliwą”. Niestety traci też energię, piękną skórę, włosy zaczynają jej wypadać, łamać paznokcie, skóra nie chce się opalić, ma szary, brzydki odcień, zęby zrobiły się pożółkłe od wymiotowania, a  chłopcy nie zwracają już na tą dziewczynę  uwagi. Niestety nie tylko na zewnątrz pojawiły się problemy. W żołądku i przełyku pojawiają się niebezpieczne i bolące wrzody, zanika tkanka mózgowa, nerwy. Pojawia się depresja, trudności w koncentracji. Anoreksja i bulimia rzutują na komfort życia. Człowiek się zamyka i staje osamotniony.

              Nie wolno się głodzić, to nie da nam szczęścia.

              Aby być fit trzeba jeść! Zdrowo!

                                                                                                                                             

               
            • projekt edukacyjny - Zaczarowanym pociągiem

              „Zaczarowanym pociągiem do krainy bajek” to tytuł przedstawienia, które w dniu 11 czerwca pokazała klasa III naszego gimnazjum, w ramach realizacji projektu edukacyjnego. W tym zaczarowanym pociągu podróżowały postacie ze znanych i lubianych bajek: Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Śnieżka z krasnoludkami, Kopciuszek, Bolek i Lolek  i wiele innych. Uczniowie pracowali kilka tygodni, pracując nad dekoracją, kostiumami, ćwiczyli role, a także uczyli się piosenek.  Efekt – oklaski i wybuchy śmiechu w czasie bajki.

              Projekt ma na celu rozwijanie zdolności artystycznych dzieci. Pracując metodą projektów uczniowie chętnie odgrywają swoje role, wykonują przydzielone zadania. Każdy uczestnik może wykonać to, co lubi, w czym jest dobry, wnosić tyle do pracy zespołowej na ile go stać. 

                   

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Projekt edukacyjny bajki dla dzieci.

               

               
            • Aktualizacja danych

              06.09.2013 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
               
            • wycieczka do Mniszek

              Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej pojechali na jednodniową wycieczkę do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej, które się znajduje w Mniszkach k. Międzychodu.

              W centrum tym można było zobaczyć najróżniejsze sprzęty dawnego gospodarstwa domowego oraz poznać warsztaty ginących zawodów. Trasa zwiedzania połączona z zajęciami edukacyjnymi przez specjalnie przygotowane stanowiska – od kowala poprzez warsztat bednarsko– stolarski, szewski, garncarski, stanowisko praczki , pszczelarza warsztat wikliniarski do składu kolonialnego, wystawy urządzeń do przeróbki mleka i wyposażenia kuchni.

              We wszystkich tych stanowiskach uczestnicy wycieczki podzieleni na grupy mogli próbować kucia gwoździ, przymierzać siuńdy , pracować przy urządzeniu zwanym „kobyłka” do obróbki drewna, poznali pracę szewca, brali udział w procesie oddzielania śmietany od mleka, zaglądali do wnętrza ula, próbowali maglowania i poznali duszą żelazka , dowiedzieli się co można było kupić w składzie kolonialnym, poznali naczynia kuchenne i ich przeznaczenie.

              Dużą frajdą dla uczestników warsztatów był udział w samodzielnym wykonaniu wiklinowych wózków przy pomocy przewodnika. Wykonane wózki dzieci zabrały ze sobą do domu.

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu wycieczka do Mniszek kl.1-3.

               

               
            • Kocham cię Polsko-teleturniej gminny

              Uczniowie naszej szkoły podstawowej - reprezentacja 12 osobowa uczestniczyła w gminnym teleturnieju "Kocham cię Polsko", który zorganizowała szkoła w Lubnie. W turnieju brało udział 5 szkół - z Wysokiej, Lubna, Lubiszyna, Stawu i Baczyny. Naszą szkołę reprezentowali: S. MIELCAREK, K. PACHOWICZ, L. PIĄTEK, D. ŁUKASIEWICZ, M. MISIUREK, M. KWIETNIEWSKI, D. HABIERA, M. TARATUTAK. KACZUK, J. PURA, P. POKACKI, J. KOPAŁCZYŃSKI.

              Uczniowie brali udział w różnych konkursach, m.in, kalambury, jaka to melodia, rzuty do celu, rebusy, zagadki i wiele innych. Wszyscy świetnie się bawili, było naprawdę bardzo miło i sympatycznie.

               

                               

               
            • Dzień Dziecka na sportowo

                   Dzień Dziecka w naszej szkole przebiegł w sportowej atmosferze. Uczniowie najmłodsi rywalizowali w grach zespołowych, natomiast starsi zmagali się z konkurencjami indywidualnymi. Wśród nich były m.in.rzuty do kosza, skoki przez skakankę, kapki, pompki i wiele innych.

                   Uczniowie walczyli o nagrody, dyplomy i słodycze.

                   Dodatkowo gimnazjaliści rozegrali mecz piłki siatkowej z nauczycielami. Po przegranym w zeszłym roku meczu, tym razem lepsi okazali się nauczyciele. Gratulacje.

                                                       

               
            • Wycieczka do Trójmiasta

               

              Uczniowie w tym roku szkolnym pojechali na wycieczkę do Trójmiasta, Malborka i Szymbarku. W pierwszym dniu zwiedzili Malbork, a w nim gotycki Zamek Krzyżacki z XII, XV w – niegdysiejszej siedziby Wielkiego Mistrza Zakonnego. Następnie udali się do Sopotu – na przepiękny spacer po molo.

              Na obiadokolację i nocleg przyjechali do malowniczego Władysławowa do pensjonatu Wojciech.

              Drugi dzień wycieczki to zwiedzanie Gdyni i Gdańska. Uczniowie weszli na okręt wojenny „Błyskawica”, zobaczyli „Dar Pomorza”, a także ‘Wiking”. Wysłuchali koncertu organowego w Bazylice Cystersów w Oliwie, spacerowali po Starym Mieście, ulicą Długą, zobaczyli Fontannę Neptuna, Żurawia, panienkę z okienka oraz pojechali na Westerplatte – symbol  wybuchu II wojny światowej.

              W ostatnim dniu uczniowie pojechali do Szymbarku. Grupa zwiedziła skansen budownictwa drewnianego, w którym znajduje się m.in. najdłuższa deska świata (wpisana do księgi rekordów Guinessa) oraz liczący sobie 240 lat, oryginalny Dom Sybiraka. Uczestnicy obejrzeli również pociąg, którym transportowano zesłańców oraz Kaplicę Jedności Narodowej. Niewątpliwą atrakcją był zrekonstruowany bunkier tajnej organizacji Gryf Pomorski (wraz z efektowną inscenizacją nalotu i ostrzału bunkra) oraz słynny już „odwrócony dom”.

               
            • Na sportowo z ogrodnikiem

              "W zdrowym ciele zdrowy duch"

              Takie hasło towarzyszyło gimnazjalistom, którzy pojechali do Zespołu Szkół Ogrodniczych na Trójbój Obronny o Puchar Dyrektora tej szkoły.Celem zawodów była popularyzacja sportów obronnych oraz zachęcenie młodzieży do spędzania wolnego czasu w formie czynnego wypoczynku.

              Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III gimnazjum w składzie: MATEUSZ MIZGIER, MATEUSZ WŁODARCZAK, PAULINA WIADERNA, ALEKSANDRA KIELISZEK.

              Program zawodów obejmował trzy konkurencje: strzelanie z karabinku i pistoletu pneumatycznego, rzut granatem do wyznaczonego celu, pierwsza pomoc przedmedyczna.

              Nasza drużyna zajęła II miejsce. Gratulujemy!!!

               
            • Biwak na Długim

              17.06.2020

              Uczniowie naszej szkoły w dniach 15-16-17.05.pojechali na biwak nad jezioro Długie.

              To był wietrzny biwak. Żaglówki, windsurfing, kajaki, rowerki wodne, a wszystko to przy 10 w skali beauforta :). 

              Czas spędzili bardzo aktywnie. Dodatkowo był  PAINTBALL,  ŚLIMAK,  ZABAWY INTEGRACYJNE,  NOCNE MANEWRY, BIEG NA ORIENTACJĘ, PODCHODY, GRY SPORTOWE. Nie zabrakło dyskoteki, podczas której tańczyli zumbę.

              Podczas biwaku oprócz silnego wiatru i czystej wody była świetna zabawa, łzy szczęścia i emocji, tona śmiechu.Także dopisała piękna, słoneczna pogoda.

                               

               

               

               

               

               
            • Święto Polskiej Niezapominajki

              13.05.2013

              Od 2002 roku obchodzimy w Polsce Święto Polskiej Niezapominajki. Ma ono na celu promowanie walorów przyrodniczych, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski, zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc historycznych i sytuacji. Święto, przypomina o szacunku jaki powinniśmy żywić dla przyrody "małej i wielkiej Ojczyzny"..

              W naszej szkole odbyły liczne konkursy, drużynowe i indywidualne, pokazy, przedstawienie bajkowe, piosenki, pantonimy i wiele innych.

                                 

               
            • Dzień Ziemi

               

              Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole zorganizowano konkursy dotyczące znajomości zagadnień ochrony środowiska oraz konkursy na eko-plakat. W kategorii klas 4-6 w konkursie z wiedzy zwyciężyli:

               1 miejsce - Agata Kos kl.6

               2 miejsce Martyna Amanowicz kl. 5

               3 miejsce Sara Mielcarek kl. 6

              W konkursie na eko-plakat zwyciężyli:

              1 miejsce Klaudia Pachowicz kl.6

              2 miejsce Lilianna Piątek kl.5

              3 miejsce Patrycja Rinke kl.4

              wyróżniono również prace Sandry Malec z kl.5 oraz Macieja Oleksego z kl.5.

                                   

               

              Rozstrzygnięcie konkurs przeprowadzony z okazji Dnia Ziemi

              Konkurs plastyczny Pt. "Elektroodpady - proste zasady" dla klas 1 -3 szkoły podstawowej:

              1 miejsce - Maria Dębska (klasa 2)

              2 miejsce - Ignacy Koba (klasa 2)

              3 miejsce - Urszula Brodzińska (klasa 2)

              wyróżnienie - Julia Musiela (klasa 3)

              Gratulacje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

               

              Konkurs wiedzy Pt. "Ochrona Środowiska w Polsce" dla klas gimnazjalnych:

              1 miejsce - Maria Skrodzka (klasa 2a)

              2 miejsce - Aleksandra Kieliszek (klasa 3)

              3 miejsce - Michał Zawada (klasa 3)

              Gratulacje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

              Pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy !

                                                                        Konkurs przeprowadziły Pani Elżbieta Marcinkowska i Pani Justyna Zimna

               

               
            • „Dziadek do orzechów” na żywo w Internecie

               

              19.04.2013 równo o godzinie 11.00 rozpoczęło się kolejne już widowisko w ramach autorskiego projektu Telewizji Polskiej ”Internetowy Teatr TVP dla szkół". Dzięki projektowi Telewizji Polskiej uczniowie nie wychodząc ze szkoły mogli poczuć się jak w prawdziwym teatrze. W dodatku udział w granym na żywo przedstawieniu nic nie kosztował.

              „Dziadek do orzechów” – jedno z najlepszych dzieł wybitnego kompozytora – zostało przez kieleckich artystów przeniesione w dzisiejsze realia i przestrzeń galerii handlowej. Fabułę przedstawiono za pomocą tańca wykonywanego do muzyki bardzo ciekawej pod względem instrumentalnym. Kielecki teatr, jak i władze miasta liczyli na to, że połączenie muzyki Piotra Czajkowskiego z techniką tańca współczesnego wraz z jego scenicznymi odmianami spodoba się młodym widzom.

              Teatralną inscenizacją z Kielc, słynących z tanecznych osiągnięć na najwyższym światowym poziomie oglądała ponad 30–tysięczna widownia w szkołach całego kraju.

              Kolejny spektakl "Królowa śniegu" już 21 maja.

                       

               
            • wyjazd na koncert zespołu 'Mali Gorzowiacy"

              12 kwietnia uczniowie szkoły podstawowej pojechali do Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. na Koncert Edukacyjny Zespołu Tańca Ludowego " Mali Gorzowiacy" pt. "Od jesieni do lata- jak to kiedyś bywało".

              Powyższa propozycja jest doskonałą formą edukacji regionalnej realizowanej w szkołach i wplecionej, według nowej podstawy programowej, w różne formy edukacji.

              To wspaniała okazja do poznania i rozwijania wiedzy na temat specyfiki i tożsamości naszego regionu oraz wartości i różnorodności kulturowej naszej ojczyzny. To żywa lekcja obcowania z dziedzictwem kulturowym, rozwijania szacunku wobec innych grup etnicznych czy kulturowych.

                                                                                                                                                    

                                                                              

               
            • Nowe konkursy plastyczne

              W związku z realizacją zadań Polskiej Instytucji Łącznikowej w zakresie rzeczowych świadczeń zdrowotnych oraz zbliżającym się Dniem Dziecka, Departament Współpracy Międzynarodowej Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia ogłasza ogólnopolski konkurs plastyczny pt. „Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) dla dzieci i młodzieży”, polegający na zaprojektowaniu EKUZ w wersji dla dzieci lub młodzieży." Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie pracy plastycznej, która będzie w ciekawy, wesoły i oryginalny sposób przedstawiała EKUZ dla dzieci lub młodzieży w nawiązaniu do obowiązującego zgodnie z przepisami o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego wzoru .

               

               

              Szkoła w Lubiszynie ogłosiła konkurs plastyczny i literacki  "Alkohol i narkotyki kradną wolność". Celem konkursu jest propagowanie profilaktyki i zdrowego stylu życia, bez alkoholu, nikotyny i narkotyków.

                                                       

              ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO WZIĘCIA UDZIAŁU 

               
            • Konkurs" Matematyczny Kangurek"

              Konkurs matematyczny Kangurek jest adresowany do uczniów zaczynając od szkół podstawowych a kończąc na szkołach średnich. Celem Konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (liceów, techników i zasadniczych szkół zawodowych).

              Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana.

              W Polsce konkurs rozgrywany jest od roku 1992. Głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, przeprowadzający Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

                    W etapie szkolnym tego konkursu w kategorii klas 1-3 SP I miejsce zajęła Katarzyna Deka.

                   

               
            • Moja mała Ojczyzna

              25 marca w SP w Lubiszynie odbył się X Gminny Konkurs Regionalny pod hasłem " Moja Mala Ojczyzna". W konkursie brały udział 4 drużyny - z Baczyny, stawu, Lubna i Lubiszyna.

              Naszą szkołę reprezentowała 3 osobowa drużyna w skladzie: SARA MIELCAREK -KL.6, IGA GOŁĘBIOWSKA KL.6, WIKTORIA  MATKOWSKA KL.5.

              X konkurs miał nową formułę, która polegała na: wykonaniu albumu "Przewodnik historyczny po mojej miejscowości", odpowiedzi były w formie zadaniowej.

              Zespół przygotowywał nauczyciel historii pan Grzegorz Proch. Przygotowania w pocie czoła trwały 6 tygodni, ciężkiej nauki, spotkań po lekcjach.

              Przewodnik po Baczynie zdobył maksymalną liczbę punktów, bardzo się podobał komisji konkursowej. Był swoistą podróżą w czasie po naszej miejscowości, od czasów najdawniejszych po dzień dzisiejszy, bogato ilustrowany.

              Nasza drużyna zajęła II miejsce , zdobywając 20 pkt.

               
            • Konkurs "Odnawialne źródła energii"

              Dnia 21 marca 2013 r., czyli w Dzień Wagarowicza odbył się finał konkursu „Odnawialne źródła energii”, organizowany przez Zespół Szkół Elektrycznych w Gorzowie. Wlkp.

              Konkurs był adresowany do młodzieży szkół gimnazjalnych naszego regionu.

              Celem konkursu było promowanie wśród gimnazjalistów wiedzy o odnawialnych źródłach energii i ich roli w rozwiązywaniu problemów energetycznych z poszanowaniem środowiska naturalnego.

              Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: wiedzy oraz  plastycznej na plakat promujący OZE.

              Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III gimnazjum. Byli to: Ewa Marcinkowska, Adam Kuś,  Kamil Pluta, Rafał Pilecki, Szymon Majtyka, Tomasz Kwiatek, Magdalena Pietrucha, Kamila Kozaryn.

              W kategorii wiedzy o odnawialnych źródłach energii I miejsce zajął nasz uczeń ADAM KUŚ.

              Uroczyste ogłoszenie wyników wraz z wręczeniem nagród przez Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych odbędzie się 13 kwietnia br. w trakcie Dni Otwartych Szkoły.
                       

               
            • Pierwszy dzień wiosny

              W poniedziałek 21 marca, po trzech godzinach lekcyjnych, w naszej szkole odbyła się zabawa z okazji pierwszego dnia wiosny. Uczniowie zmagali się ze sobą w różnych konkurencjach, zabawach i pląsach. Wszystkim towarzyszył przy tym dobry humor i wspaniała zabawa.

              Poczynania uczniów bacznie obserwowało jury w składzie: pani Sulmińska, pani Owczarek  pani Wiśniewska. Odbyły się liczne konkursy klasowe, w której uczestniczyli reprezentanci klas m.in., bieg z jajkiem na łyżce, rysowanie z lewą ręką widoku z okna, bieg na czas i wiele innych.

              Następnie w ramach projektu wszyscy uczniowie oglądali transmisję na żywo spektaklu Pinokio z Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie. Dzięki pomysłowi Telewizji Polskiej z tej możliwości mogła skorzystać nasza szkoła

              Ideą internetowego teatru jest umożliwienie nawet dzieciom z małych miejscowości uczestnictwa w ważnych wydarzeniach kulturalnych.

               

               
            • Apel Pamięci

               

              15 marca 2013r.uczniowie klas III i IIA Gimnazjum w Baczynie uczestniczyli w uroczystości ku czci 12 Kołobrzeskiego Pułku Piechoty.

              Po mszy św. przy ul. Niemcewicza z udziałem pocztów sztandarowych przemaszerowali w asyście skwierzyńskiej Kompani Honorowej pod pomnik poległych bohaterów 12 KPP (przy Wyższej Szkole Biznesu), gdzie odbyła  się część oficjalna. Byli żołnierze przypomnieli historię swojej jednostki oraz oddali hołd poległym żołnierzom w Apelu Pamięci zakończonym salwą honorową. Po raz pierwszy w uroczystościach wziął udział historyczny sztandar 12 Kołobrzeskiego Pułku Piechoty, który został wypożyczony z Muzeum Wojska Polskiego z Warszawy

              Po uroczystości rozpoczął się piknik historyczno-wojskowy z udziałem kilku jednostek wojskowych. Można było obejrzeć najnowsze uzbrojenie Wojska Polskiego m.in. Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak, wyrzutnie rakiet Langusta, ale również historyczne, które zaprezentowało Lubuskie Towarzystwo Rekonstrukcji Historycznej.

              Dodatkową atrakcją był pokaz dynamiczny zatrzymania pojazdu wykonany przez żołnierzy Żandarmerii Wojskowej z Żagania i Wędrzyna.

                          

                          

               

              • Wyjazd kl.4 do kina

                Uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą pojechali do Gorzowa do kina Helios na film "Zambezia".

                Film opowiada o przyjaźni, odwadze i odpowiedzialności. Akcja rozgrywa się w malowniczej krainie.

                                                       

                 
              • Program Zdrowia Psychicznego

                W związku z uchwałą Rady Gminy Lubiszyn Zespół Szkół w Baczynie realizuje różne zadania związane z Programem Zdrowia Psychicznego. Będą to m.in. lekcje wychowawcze oraz konkursy plastyczne. 

                Aby podnieść świadomość dzieci i młodzieży na temat promocji zdrowia zorganizowaliśmy w naszej szkole konkurs plastyczny o nagrodę dyrektora szkoły. Realizowany był w trzech kategoriach wiekowych.

                klasy 1-3 SP - temat: JAK BYĆ DOBRYM PRZYJACIELEM.

                kl. 4-6 SP - temat: WALKA ZE STRESEM - ODPOCZYNEK - MOJE ZAINTERESOWANIA.

                kl. 1-3 gimn - temat: ZAGROŻENIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO.

                         

                                                                                                                                                                                         

                                                                             

                 

                 
              • Spotkania z podróżnikami

                W ramach realizacji przez ucznia naszej szkoły Rafała Pileckiego gimnazjalnego projektu edukacyjnego w naszej szkole odbyły się dwa spotkania z podróżnikami. W murach naszej szkoły gościliśmy Jarosława Woćko członka Gorzowskiego Speleoklubu „Gawra”.

                  Klub powstał w 1974 roku założony przez grupę ludzi, którzy chcieli eksplorować najgłębsze  jaskinie świata. Uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialną i wysłuchali opowieści Jarosława Woćko o eksploracjach jaskiń w Europie, Ameryce, Azji oraz Oceanii i zdobywaniu największych szczytów świata. W naszej szkole gościł również Pan Zbigniew Rudziński Prezes Oddziału PTTK Ziemi Gorzowskiej.

                W ramach realizacji projektu przewiduje się 2 kolejne spotkania z podróżnikami i dokumentalistami przyrody z naszego regionu.Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów gimnazjum!

                                                                                                        

                                                                              

                 
              • Nasi uczniowie uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie  Plastycznym pt." Bezpiecznie na wsi - powiedz STOP upadkom".  Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, a także rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych.

                Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu.

                 

                 
              • Targi Edukacyjne dla klas IIIG

                Klasa III G w dniu dziesiejszym pojechała na XI Targi Edukacyjne Absolwent 2013 do Gorzowa Wlkp. Targi odbywały się w hali AWF przy ul. Słowiańskiej.

                Impreza ma na celu zapoznanie młodzieży i przyszłych studentów z ofertą edukacyjną wraz z możliwościami dalszego kształcenia i rozwoju. Swoją ofertę zaprezentowało ponad 100 wystawców.

                Dodatkowo nasza młodzież zapoznała się z pracą i działalnością Ośrodka Wsparcia Rodziny w Gorzowie Wlkp., a także obejrzała film " Tajemnica Westerplatte" w kinie Helios.

                                                                                                            

                 
              • Dzień Bezpiecznego Internetu 2013

                 

                Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

                W roku 2013 Dzień bezpiecznego Internetu obchodzić będziemy 5 lutego.

                Tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu są prawa i obowiązki cyfrowego obywatela. Wszystkie działania będą realizowane pod hasłem "Serfuję. Respektuję". Podczas tegorocznych obchodów DBI szczególną uwagę zwrócono na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy - ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Podczas serfowania w Sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw.

                 
              • Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowej

                Już po raz XIV odbył się Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowej organizowany w Ściechowie. Naszą szkołę reprezentowały:

                Małgorzata Marcinkowska z kl. II, Sandra Malec kl. V, Wiktoria Matkowska kl. V, Kinga Sudak kl. II G.

                Do konkursu muzycznego zgłosiło się 64 wokalistów. 

                Kategoria uczniów klas 0-3: - II miejsce zajęła nasza uczennica Małgorzata Marcinkowska.

                Nagrodę specjalną otrzymała Sandra Malec - kategoria klas 4-6.

                        

                Każdy z uczestników otrzymał dyplom za uczestnictwo i drobny upominek.

                 

                 
              • Ferie zimowe

                 

                W tym roku szkolnym ferie zimowe w naszym województwie przypadają od 14.01.do 27.01 2013r. Najmłodsi nasi uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach na terenie naszej szkoły.

                 
              •  

                2013 rok ma wielu patronów. Sejm RP ustanowił, że będzie to rok:

                                                     

                 

                 

                 

                                                             

                 Juliana Tuwima (60. rocznica śmierci i setna rocznica poetyckiego debiutu)

                          

                                                 

                 Witolda Lutosławskiego (100. rocznica urodzin kompozytora)

                                           

                  Jana Czochralskiego (60. rocznica śmierci uczonego, którego odkrycia umożliwiły  

                  rozwój elektroniki)

                 

                 

                Senat RP ustanowił rok 2013 Rokiem Powstania Styczniowego.

                 
              • Magazyn Św. Mikołaja

                 

                Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  akcji „Magazyn św. Mikołaja ”.Wolontariusze z naszej szkoły  pojechali do magazynu znajdującego się w Askanie i tam przygotowali w magazynie 10 paczek dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszej gminy .

                Za zaangażowanie naszej młodzieży serdecznie dziękujemy.

                                          

                 
              • Wigilie klasowe i Jasełka

                Ostatni dzień przed feriami świątecznymi jest dniem szczególnym. W tym dniu uczniowie z wychowawcą zasiadają do stołu, by wspólnie przeżyć wigilię, złożyć sobie życzenia, podzielić się opłatkiem.Stół nakryty białym obrusem, stroik świąteczny,kolędy, świece, sianko i opłatek sprawiają, że ten dzień jest szczególny. Pojawiają się potrawy wigilijne: pierogi, krokiety, barszcz z uszkami, ciasto i wiele innych smakołyków. Jest to taki moment, który sprawia, że wszyscy czują się wspaniale, są dla siebie życzliwi i mili. 

                Po tak wspaniałym spotkaniu opłatkowym cała społeczność szkolna spotyka się w sali aby przeżyć przyjście Jezusa na świat. Ogląda i słucha przedstawienie jasełkowe.

                          

                 
              • BETLEJEMSKI CUD – spotkanie opłatkowe dla osób niepełnosprawnych

                BETLEJEMSKI CUD – spotkanie opłatkowe dla osób niepełnosprawnych            

                To już dziewiąty raz niepełnosprawni mieszkańcy Gminy Lubiszyn mogli uczestniczyć w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ,,Szansa”. Odbyło się ono 8 grudnia 2012 roku w Zespole Szkół w Baczynie. Na spotkanie przybył Wójt Gminy Lubiszyn – Tadeusz Karwasz, działacze ,,Szansy” i inni zaproszeni goście. Dzieci przygotowały jasełka pod tytułem ,,Betlejemski cud”, w których postarały się oddać klimat przyjścia na świat Zbawiciela, chór zaśpiewał najpiękniejsze polskie kolędy. Nauczyciele i pracownicy baczyńskiej szkoły, również nie zawiedli i jak co roku pomogli w zorganizowaniu uroczystości. Po przedstawieniu Dyrektor ZS w Baczynie Pani Jolanta Gintowt  życzyła zebranym, szczęścia, które odnaleźć można poprzez spotkanie z drugim człowiekiem. Wójt naszej gminy Pan Tadeusz Karwasz, wyraził zadowolenie z działalności stowarzyszenia i licznego przybycia zaproszonych gości, podkreślił, że duże zainteresowanie tego typu spotkaniami świadczy, iż są one bardzo potrzebne. Ksiądz proboszcz Jarosław Zagozda przewodniczył  modlitwie i złożył świąteczne życzenia. Po części oficjalnej zebrani w miłej, świątecznej atmosferze  spożywali tradycyjne wigilijne potrawy. 

                 
              • zawody sportowe

                10 grudnia w Bogdańcu odbyła się Powiatowa Spartakiada Czwórek Siatkarskich Dziewcząt Szkoły Podstawowej. Szkołę reprezentowały: K. Matyszkiewcz, S. Mielcarek, K. Pachowicz, K. Kompanowska, S. Malec, M. Szmyt, W. Matkowska, I. Gołębiowska, L. Piątek, B. Główka.

                 
              • wyniki konkursu o Januszu Korczaku

                 

                W związku z obchodami Roku Korczakowskiego Wojewódzki Ośrodek Metodyczny i Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wlkp. zorganizowała konkurs plastyczno-literacki pt. ‘Mój Korczak”. Konkurs plastyczny skierowany był do uczniów klas 4-6, natomiast konkurs literacki do uczniów gimnazjum.

                I miejsce w konkursie literackim zdobył Marcin Drozda, uczeń klasy III gimnazjum.

                I miejsce zajęła Sandra Malec, uczennica klasy VI w konkursie plastycznym.

                                                                                                           Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. M. Tyszkiewicz, I. Wojciechowska

                 
              • Mikołajkowe strzelanie

                Na strzelnicach LOK w Gorzowie Wlkp., w dniu 6 grudnia 2012r. odbyły się „Mikołajkowe Zawody Strzeleckie” z broni pneumatycznej- karabin i pistolet dla uczniów z gimnazjów. W zawodach brała udziałdrużyna z ZS w Baczynie, która w klasyfikacji drużynowej zajęła I miejsce. Skład drużyny: Karim Somrani, Mateusz Zaworski, Mateusz Mizgier, Mateusz Włodarczak. Opiekunem drużyny jest nauczyciel Roman Grochowski.

                W klasyfikacji indywidualnej w strzelaniu z karabinka pneumatycznego Mateusz Mizgier zajął II miejsce, a z pistoletu: III miejsce. 

                Należy dodać, że uczniowie ZS w Baczynie od wielu lat biorą udział w  w Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej, z powodzeniem rywalizując  z uczniami ze szkół gorzowskich zajmując miejsca na podium. Kontynując tę chlubną tradycje szkoły w tym roku szkolnym także strzelamy i obecnie po trzech turniejach zajmujemy druzynowo II miejsce, a w klasyfikacjach indywidualnych Mateusz Mizgier  prowadzi.

                 

                 
              • Wyjazd na lodowisko

                Klasa V wraz z wychowawcą pojechała na lodowisko "Słowianka" w Gorzowie Wlkp. Niektórym brakowało umiejętności jazdy na łyżwach, ale dzięki kolegom i fachowej pomocy nauczyciela  szybko opanowali podstawowe zasady jazdy na łyżwach.  Oczywiście nie obyło się bez bliskich kontaktów z lodową taflą, które  na szczęście nie zakończyły się żadną kontuzją. Wszyscy świetnie się bawili :)

                 

                 
              • Nocka filmowa połączona z andrzejkami

                Po raz pierwszy w naszej szkole odbyła się nocka filmowa połączona z andrzejkami.

                 Szkoła to nie tylko miejsce, w którym odbywają się lekcje. Jak się okazuje można też spotkać się z nauczycielami i kolegami z ławki na wspólnym oglądaniu filmów i miłej zabawie. Wieczór rozpoczęliśmy od wróżb andrzejkowych, m.in serca - wybór imienia, ustawianie butów w kolejce do drzwi, losowanie karteczek kim zostanę w przyszłości. Nie mogło zabraknąć oczywiście dyskoteki. Następnie w dwóch równoległych salach odbyły się projekcje filmów.W przerwach odbyły się mecze piłki siatkowej chłopców i dziewcząt. Po wysiłku należało zregenerować organizm. Klasa trzecia przygotowała dla wszystkich tosty, napoje i ciasta. I znowu filmy, i znowu mecze. Nockę można zaliczyć do udanych.

                 
              • Apel o Januszu Korczaku

                Uczniowie klasy III gimnazjum wraz ze swoimi młodszymi kolegami z klasy II SP przygotowali apel poświęcony Januszowi Korczakowi. Przybliżyli zebranym w sali gimnastycznej postać tego wielkiego człowieka, przyjaciela dzieci. Rok 2012 został ustanowiony Rokiem Janusza Korczaka. Zabiegał o to Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. W bieżącym roku przypadają dwie ważne rocznice związane z postacią Janusza Korczaka - 70. rocznica śmierci w obozie zagłady w Treblince i 100. rocznica założenia przez niego Domu Sierot w Warszawie.

                Podczas  wzruszającego montażu słowno-muzycznego przypomnieli sylwetkę Janusza Korczaka - lekarza, pedagoga, pisarza, publicysty, działacza społecznego pochodzenia żydowskiego, prekursora działań na rzecz praw dziecka i całkowitego ich równouprawnienia. "Stary Doktor" jest uznawany przez wielu za pierwszego rzecznika praw dziecka. Wszystkim utkwiły w pamięci jego mądre słowa: „Bez radosnego dzieciństwa, całe życie jest kalekie”, „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” i „Nie ma dzieci - są ludzie”.

                Pamiętajmy więc o tym wspaniałym wychowawcy, który walczył o prawa dzieci i poświęcił swoje życie dla ich dobra.

                          
                 

                 

                 

                 
              • próbne egzaminy gimnazjalne

                Uczniowie klasy III gimnazjum w listopadzie i w grudniu pisali próbne testy gimnazjalne. 

                                           

                 
              • wyniki konkursu plastycznego

                Rok 2012 został ogłoszony rokiem Janusza Korczaka.

                W związku z tym, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie plastycznym. Proponowany konkurs związany jest z Januszem Korczakiem, mądrym, dobrym Człowiekiem, który całe swoje życie poświęcił dzieciom. Celem konkursu jest upamiętnienie postaci i dzieła Janusza Korczaka oraz popularyzacja Jego idei, poprzez udział dzieci w różnorodnych działaniach plastycznych.  

                Nagrodzeni:

                w kategorii klas 1-3 SP: AGNIESZKA WITKOWSKA KL.2, OLA MARCINISZYN - KL2, KASIA CIAŚ - KL2, JAGODA SKŁADZIEŃ -KL.2, MAGDA WITKOWSKA - KL.2 

                w kategorii klas 4-6 SPKAMILA RINKE KL4, PATRYCJA RINKE KL.4, MATEUSZ MISIUREK KL4, JULIA KAMIŃSKA KL.4, SANDRA MALEC KL5.

                w kategorii klas gimnazjalnych: KAMIL PLUTA - KL.3, RAFAŁ PILECKI KL3, EWA MARCINKOWSKA KL3.

                                                                                                              Gratulujemy.

                                      

                 

                • turniej rowerowy

                  24 listopada w Drezdenku odbył się etap rejonowy Turnieju "W Europie jeździmy bezpiecznie".

                  Naszą szkołę reprezentowali:

                  PATRYCJA RINKE - KL.4

                  JULIA BAUMANN - KL.5

                  SANDRA MIELCAREK - KL. 6

                  Zespół zajął 4 miejsce. Gratulujemy

                   

                   
                • Góra grosza

                   

                  Góra Grosza” XIII Edycja

                  Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną ,w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi  rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka ,które realizują prorodzinne programy wychowawcze .W naszej szkole udział w akcji biorą wszystkie klasy szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Pragniemy jako Zespół Szkół w Baczynie zebrać jak najwięcej funduszy, by pomóc innym. Akcja trwa do 7 grudnia.

                   
                •  

                  DO NASTĘPNEGO ETAPU METROPOLITARNEGO KONKURSU O JANIE PAWLE II DOSTAŁY SIĘ UCZENNICE :

                  -WIKTORIA OWSIANIK KL. I GIMNAZJUM

                  -MARYSIA SKRODZKA KL. II GIMNAZJUM

                                                                       SERDECZNIE GRATULUJEMY!

                   
                • Apel na 11 listopada

                  „Nie pytaj o to, co Ojczyzna zrobiła dla Ciebie.
                  Czyń rachunek sumienia z tego, co Ty zrobiłeś dla niej”.

                                                                (bp. A. Miziński)

                  11 listopada to święto, które przypomina, że Polacy nie zawsze żyli w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. W tym dniu uświadamiamy sobie, iż o wolność, którą wywalczyli dla nas nasi przodkowie należy dbać.

                  Tak jak co roku, obchodziliśmy to święto w naszej szkole. Uczniowie przygotowali uroczysty apel. Na naszej szkolnej scenie pojawił się chór śpiewający patriotyczne pieśni, uczniowie Szkoły Podstawowej recytowali wiersze, prezentacja multimedialna przybliżyła historię drogi do niepodległości.

                                       

                                                          

                   

                   
                • Akcja "Paczka dla potrzebujących"

                   

                  Nasz szkoła bierze udział w akcji ‘’Paczka dla potrzebujących’’, dlatego w miarę możliwości prosimy o przyniesienie:

                  a) produktów żywnościowych o długotrwałym terminie ważności

                  np.: -mąka –cukier -słodycze itd.

                  b)artykułów kosmetycznych

                  np.: -mydło -proszek

                  c) artykułów szkolnych

                  do 03.12.12r. - artykuły prosimy przynosić do pani Anny Oszczyk.

                   
                • Dzień Wszystkich Świętych

                  W Zespole Szkół w Baczynie 29.10.2012 roku odbył się Dzień Wszystkich Świętych. Uczniowie naszej szkoły chcieli inaczej niż zwykle spędzić ten przedświąteczny czas. Dzień ten uświadomił dzieciom i młodzieży, że wbrew spotykanym opiniom, ten nie musi być smutne święto, że kościół cieszy się, że tylu świętych i błogosławionych przebywa w niebie.

                  Niezwykłość tego dnia polegała na tym, że po korytarzach naszej szkoły przechadzali się święci. Dzieci świetnie poradziły sobie z wcielaniem się w te  postacie, z doborem strojów i atrybutów. Uczniowie i nauczyciele mieli szansę spotkać świętą Dorotę, Katarzynę, Marię, Weronikę, Anastazję, Łucję, pojawił się też święty Piotr, Krzysztof, Michał, Hubert a nawet błogosławiony Jan Paweł II, którego pojawienie się wzbudziło wielką sensację.Na uroczystym apelu wręczone zostały nagrody za najlepsze stroje, a każdy przebrany uczeń otrzymał obrazki z wizerunkami świętych oraz słodki upominek.

                  Dzień ten był żywą lekcją religii. Pozwolił na zapoznanie uczniów z żywotami świętych. Mogliśmy zwrócić uwagą na to, że nie trzeba być kimś niezwykłym, by osiągnąć świętość, że każdy człowiek, bez względu na to jaką drogę życia wybierze, może swoim życiem służyć drugiemu człowiekowi. Innym, ważnym aspektem tej szkolnej imprezy było pokazanie uczniom, że dni przed Wszystkimi Świętymi można spędzić zgodnie z tradycją kraju, w którym się urodziliśmy i którego tradycje powinny być dla nas najważniejsze. 

                                                                              

                                            

                   
                • Apel z okazji KEN

                  12 października  nasi uczniowie uczestniczyli w apelu z okazji zbliżającego się dnia Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie przy pomocy swoich nauczycieli przygotowali montaż słowno-muzyczny. Były podziękowania, piosenki, a także scenki obrazujące życie naszej szkoły. Wszyscy dobrze się bawili. Uśmiech nie schodził u nikogo. 

                                      

                  W tym dniu jak co roku klasa 1 szkoły podstawowej ma swoje ślubowanie. Przyrzekali być wzorowymi uczniami, dobrze wypełniającymi swoje obowiązki.

                              

                   
                • wycieczka do Kórnika i Borówca

                  Uczniowie klasy 1 gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego związanego z matematyką,biologią i geografią pojechali do Kórnika i Borówca. W Borówcu obejrzeli Centrum Badań Kosmicznych oraz Obserwatorium  Astrogeodynamiczne. Tam też uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych. W Kórnku zwiedzili zespół zamkowy: zamek, trzy oficyny, wozownia, Arboretum i pawilon parkowy. W Arboretum uczestniczyli w zorganizowanej lekcji wraz z przewodnikiem.

                                           

                   
                • wyjazd do Filharmonii Gorzowskiej

                  Uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli w audycji muzycznej w Gorzowskiej Filharmonii pt. Wolfgang Amadeusz Mozart - geniusz humoru. Wysłuchali fragmentów oper W. A. Mozarta w wykonaniu naszej śpiewaczki operowej, urywki filmu Amadeusz o życiu i twórczości kompozytora.

                  We wszystkich cyklach spotkań biorą udział zawodowi muzycy, na co dzień członkowie Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej. Program i percepcja muzyki dostosowane są do możliwości słuchaczy, zróżnicowane pod względem tematycznym i opatrzone ciekawym komentarzem prelegenta.

                                    

                                                       

                   

                   
                • W Zespole Szkół w Baczynie w miesiącu wrześniu uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w konkursie

                  „JAN PAWEŁ II W OCZACH DZIECKA” 

                  (edycja VII – 2012)

                  pod Honorowym Patronatem J. E. Biskupa Drohiczyńskiego Antoniego Dydycza, Ministra Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas, Marszałka Województwa Podlaskiego Jarosława Dworzańskiego, Starosty Powiatu Bielskiego Sławomira Jerzego Snarskiego oraz Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski Eugeniusza Berezowca w ramach obchodów XII Dnia Papieskiego.

                   

                   
                • konkurs różańcowy

                  Uczniowie klas 1-3, 4, 5, 6  Szkoły Podstawowej brali udział w konkursie plastycznym, który polegał na wykonaniu różańca z różnych materiałów samodzielnie, bądź z pomocą rodziców. Wszystkie przyniesione różańce były przepiękne. Sami się przekonajcie.

                                              

                   

                   
                • jesienne kompozycje

                  Uczniowie szkoły podstawowej tworzyli jesienne kompozycji z darów natury. Przynieśli kasztany, żołędzie, mech, liście, jarzębinę i wiele innych, z których robili ludziki, domki. Przy okazji nauki i kompozycji przestrzennej świetnie się bawili.

                                  

                   
                • Przed nami konkus plastyczny i literacki 'MÓJ KORCZAK". 

                  Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas  IV-VI szkół podstawowych i uczniów gimnazjów z Gorzowa Wielkopolskiego oraz z powiatu gorzowskiego. Organizowany jest w dwóch grupach wiekowych:

                  - część plastyczna przeznaczona jest dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych,

                  - część literacka przeznaczona jest dla gimnazjalistów.

                  TERMIN DO 20 PAŹDZIERNIKA. 

                                                                               

                   
                • dyskoteka

                  27 września odbyła się dyskoteka klas gimnazjalnych, połączona z otrzęsinami uczniów klas pierwszych. "Kocenie" pierwszaków zostało zorganizowane przez klasy trzecie. Jego uczestnicy musieli zmierzyć się z różnego typu zadaniami. Na zabawę przybyła liczna grupa uczniów. Prowadzący postarał się aby nikt się nie nudził. Mam nadzieję, że wam się podobało.

                                                                                                    

                   
                • Konkurs

                  Rozpoczęła się kolejna edycja Lubuskiego Konkursu Wiedzy  w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych " W Europie jeździmy bezpiecznie", pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Głównym celem konkursu jest rozwijanie i popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej świadomości bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera i kierującego pojazdem – w rezultacie wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  Samodzielne pogłębianie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego przy wykorzystaniu różnych źródeł informacji, w tym technologii komputerowej. Kształtowanie postaw zgodnych z kryteriami europejskiej kultury ruchu drogowego.  Rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie, bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg.

                  W etapie szkolnym uczniowie codziennie  odpowiadają na jedno pytanie. Drużyna 3 osobowa będzie reprezentowała szkołę w zawodach międzyszkolnych.

                   
                • Liga Strzelecka

                  We wrześniu rozpoczęły się zawody inauguracyjne Ligi Strzeleckiej. Naszą drużyna reprezentują:

                  Mateusz Mizgier - kl. III G,

                  Mateusz Włodarczak - kl. III G

                  Mateusz Zaworski - kl. I G

                   
                • 17 września o godz. 9 00  naszych uczniów i nauczycieli odwiedził Biskup Paweł Socha, w ramach Wizytacji Kanonicznej. Obejrzeliśmy krótkie przedstawie dotyczące życia i działalności Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Następnie biskup Paweł Socha wygłosił słowo do wszystkich zgromadzonych.

                                         

                                         

                   
                • Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

                  03.09.2012

                           

                   

                     Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego  i katechetycznego 2012/2013.