BIP

W naszej szkole

Nawigacja

2010/2011 2011/2012 2012/2013 2013/2014 2014/2015

archiwum wiadomości

2010/2011

 

 

                                                      ROK SZKOLNY 2010/2011                                                 

            
Zakończenie roku szkolnego 2010/2011  
 

22 czerwca  odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Klasa szósta przygotowała scenki i piosenki na zakończenie nauki w szkole podstawowej. Były podziękowania i kwiaty, nagrody  i dyplomy dla najbardziej wyróżniających się uczniów. Wszyscy z uśmiechem na twarzach oraz ze świadectwem w dłoniach wyruszyli na upragnione wakacje. 

                                                      

 
     
  Bal absolwenta  
 

Uczniowie klas trzech gimnazjum przygotowali montaż słowno-muzyczny pod hasłem " Nie wątp w błękit nieba, gdy na twoim dachem wiszą ciemne chmury". Absolweci podziękowali pedagogom i wychowawcom, rodzicom, kolegom i koleżankom za trud, czas, serce i przyjaźń. Były wiersze i piosenki. W czasie uroczystości wręczono wyróżnienia dla najlepszych uczniów, dyplomy za działalność artystyczną i sportową, listy gratulacyjne dla rodziców wyróżniających się uczniów. Na zakończenie absolwenci wręczyli kwiaty nauczycielom  w podziekowaniu za ich pracę. Po oficjalnych uroczystościach wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek i do zabawy. To było ostatnie spotkanie w takim składzie i wtym miejscu. Mamy nadzieję, że pozostanie miłym wspomnieniem.

                                              

 
     
  Dzień Dziecka  
 

1 czerwca przypada Światowy Dzień dziecka. W tym dniu zamiast lekcji były zawody sportowe. Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w wyśigach rzędów, pozostali brali udział w zawodach indywidualnych i zepołowych. Były biegi, rzuty kulą, skakaknka, kapki, rzuty do kosza, przeciąganie liny i mecz w siatkówkę, a także wiele innych. wszystkim zmaganiom towarzyszyła muzyka. Na zakończenie było ognisko i pieczenie kiełbasek. wszyscy otrzymali słodycze, a wyróżniający sie w konkurencjach sportowych nagrody i dyplomy.

              

 
     
  Festiwal "Tęczowa nutka"  
 

To już po raz trzeci fani piosenki angielskiej i niemieckiej spotkali się w Bogdańcu.

Nasza uczestniczka Izabela Pasternak zdobyła II miejsce w kategorii klas gimnazjalnych na III powiatowym Festiwalu Piosenki Angielskiej i Niemieckiej " Tęczowa nutka" pod patronatem Wójta Gminy Bogdaniec.

  

 
     
  Konkurs - "Młody Artysta"  
 

To już kolejne spotkanie artystyczne w naszej gminie. W Lubiszynie odbyło się Spotkanie Plastyczno-Artystyczne " Młody Artysta". W konkursie piosenki w kategorii klas 1-3 - wyróżnienie otrzymała Kamila Gabryś, w kategorii klas 4-6 wyróżnienie otrzymała Patrycja Krawczyk, w kategorii klas gimnazjalnych  II miejsce zajęła Marlena Kufel, III miejsce Izabela Pasternak. Naszą szkołę reprezentowali : Filip Majtyka, Aleksandra Pasternak, Ewa Marcinkowska, Angelika Wawrzkiewicz, Justyna Szuleta. 

                 

                                          

Dodatkowo nagrodę Radnego Gminy Lubiszyna otrzymała Marlena Kufel. Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny " Moja miejscowość". Nagrody otrzymali Ewa Marcinkowska, Klaudia Cepowska.

                                             

 
     
  Konkurs plastyczny  
 

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie plastycznym " Alkohol i narkotyki kradną wolność", organizowanym przez SP w Lubiszynie. W kategorii klas 4-6 Sp Imiejsce zajęła Laura Rusiecka, natomiast w kategorii klas gimnazjalnych II miejsce zajęła Maria Witkowska. Nagrody za udział otrzymali: A. Kieliszek, P. Pluta, B. Bijak, T. Cichoń, M. Włodarczak, J. teresiński, A. Pilimon, N. Pilimon, E. Marcinkowska, K. Pluta, K. Gonciarz, R. Rusiecka, D. Sierka.

                                                                       

 
     
  Konkurs ortograficzny  
 

Już po raz kolejny uczniowie klas 1-3 uczestniczą w konkursie ' Ortografia na wesoło". Pierwsza faza to rywalizacjia klasowa, następnie już grupowa. Zwycięzcy zostali nagrodzeni na apelu szkolnym.

                                                                           

 
     
  konkurs - Mam talent  
 

Klasa i gimnazjum zorganizowała konkurs "Mam talent". Uczniowie mogli zaprezentować na forum szkoły swoje szczególne umiejętności. W tegorocznym konkursie przeważali ci, którzy prezentowali umiejętności wokalne, choć były też tańce i pokazy. Okazało się, że w szkole jest wielu utalentowanych wokalnie uczniów. Wszyscy dobrze się bawili, uczestnicy i publiczność. 

 
     
  Dzień Matki i Ojca  
 

Uczniowie klas 1-3 SP zaprosili swoje mamy i swoich tatusiów na występy artystyczne z okazji ich świąt. Były piosenki, wiersze, tańce i koncert życzeń, a także drbne upominki. Uśmiech zagościł na wszystkich twarzach. Było pięknie.

                      

 
     
  Egzaminy na kartę motorowerową  
 

W czerwcu uczniowie klas gimnazjalnych przystąpili do egzaminu na kartę motorowerową. Pierwszym etapem było rozwiązanie testu teoretycznego ze znajomości z przepisów drogowych. W kolejnym dniu była część praktyczna, czyli jazda motorowerem . Wszyskim , którzy zdali życzymy bezwypadkowej jazdy.

                                 

 
     
  Wycieczka do Szczecina- Świnoujścia  
 

Klasa III, V i VI pojechała na 2 dniową wycieczkędo Szczecina i Świnoujścia. W programie obejrzeli spektakl w Teatrze Lalek w Szczecinie, zwiedzili Muzeum Morskie, Stare Miasto, Zamek Książąt Pomorskich, Wieżę Zamkową, malownicze Wały Chrobrego, płynęli statkiem.  Pogoda sprzyjała spacerom brzegiem morza i zabawom na plaży. Było naprawdę bardzo miło.

                                                                                                                            

                                            

 

 
     
  Biwak klasy 6 na Długim  
 

Uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą pojechali na  trzydniowy biwak na Długie. Wyjazd był udany.

                                                          

 
     
  Wycieczka do Warszawy  
 

W dniach 11-12-13.05.2011r. uczniowie klas gimnazjalnych pojechali na wycieczkę do naszej stolicy. W pierwszym dniu zwiedzili dom Fryderyka Chopina, naszego największego kompozytora w Żelazowej Woli. Muzeum w domu urodzenia kompozytora i park powstały dopiero w latach 30. XX wieku. Przed domem na ławeczkach uczniowie wysłuchali kilku utworów. Kolejną atrakcją było Centrum Nauki Kopernik.Należy do najnowocześniejscych tego typu instytucji w Europie. Można tu przeprowadzać eksperymenty, dzięki którym skomplikowane zjawiska zachodzące w przyrodzie stają się zrozumiałe. Na zwiedzających czekają setki interaktywnych urządzeń, a stanowiska są dostosowane do zainteresowań osób w każdym wieku. Do niewątpliwych atrakcji należą Elektrybałt (maszyna układająca i mówiąca wiersze, jej pierwowzorem była postać literacka z „Cyberiady” Stanisława Lema), ogniste tornado, symulator trzęsienia ziemi, latający dywan.Na zakończenie dnia pojechali na Powązki. Cmentarz jest najbardziej znaną zabytkową nekropolią w Warszawie - skarbnicą rzeźby i małej architektury. Cały teren cmentarza objęty jest ścisłą ochroną konserwatorską. Spoczęły tutaj ciała wielu wybitnych Polaków.Kolejny dzień rozpoczęli od Łazienek. Zespół Pałacowo-Ogrodowy w Łazienkach jest najpiękniejszym układem przestrzennym Warszawy i jednym z najpiękniejszych w Europie, zachwycającym na równi zielenią jak architekturą. W południe uczniowie zwiedzili Sejm.Byli na "żywo" na obradach sejmu, przyglądali się pracom posłom, słuchali wystapień.Następnie zwiedziliPałac Królewski. Następnie z przewodnikiem spacerowali ulicami Warszawy. Trasa zwiedzania prowadziła  przez  Rynek Starego Miasta, Barbakan, katedrę św. Jana, kolumnę Zygmunta III Wazę, Syrenkę, Pomnik Małego Powstańca Pałac Prezydencki,  Ogród Saski z Grobem Nieznanego Żołnierza.

       

W ostatnim dniu wycieczki zwiedzili Teatr Narodowyz przewodnikiem, wjechali na Pałac Kultury i Nauki oraz zakupili pamiątki i zrobili zakupy w Złotych Tarasach.Złote Tarasy to – kompleks handlowo-biurowo-rozrywkowy. Zakończeniem wycieczki była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Na młodzieży zrobiła ogromne wrażenie.

Wycieczka udała się, młodzież była bardzo zadowolona. 

                                 

                                                 

    

  

 

 

 
     
  Film "Sala samobójców"  
   

Uczniowie klas gimnazjalnych  w ramach Projektu Działań Profilaktycznych  „OBEJRZAŁEM problem” pojechali do Kina Helios.na film "Sala samobójców". 

Film „Sala Samobójców” opowiadający historię Dominika, zwyczajnego chłopaka popełniającego samobójstwo wstrząsnęła uczniami i nauczycielami Zespołu Szkół w Baczynie.

Debatę poprowadzili moderatorzy - konsultant ds. edukacji informatycznej Emil Błaszkowski 
z Pracowni Technologii Informacyjnych Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. i kom. Piotr Wiśniewski z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., 
 Eksperci rozmawiali z młodzieżą o zagrożeniach jakie niesie za sobą grupa psychomanipulacyjna. Pdjęli temat związany między innymi z subkulturą „Emo”.   Podczas debaty mówiono również dużo o cyberprzemocy o tym, że  materiały umieszczone w Internecie zostawiają ślad! 
Na koniec organizatorzy zaprosili młodzież do Konkursu na recenzję filmową pn. „Byłem, obejrzałem, rozwiązałem problem”. Nagrodą będzie karnet do kina Helios oraz gadżety Wydziału Prewencji KWP Gorzów Wlkp. 

                                

 
     
  Rocznica odsłonięcia pomnika w Marwicach  
 

3 maja w Marwicach po raz kolejny obchodziliśmy kolejną rocznicę odsłonięcia pomnika upamiętniającego pomordowanych Polaków przez ukraińskich nacjonalistów z parafii Kąty pow. Krzemieniec woj. Wołyńskie, oraz na całych kresach płd – wsch II Rzeczpospolitej

             

 
     
  Parafialne dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawłła II  
 

31.04 w Baczynie oraz 1.05 w Marwicach uczniowie naszej szkoły zaprezentowli montaż słowno-muzyczny za beatyfikację Jana Pawła II.

 
     
  Tradycje wielkanocne  
 

Święta Wielkanocne to wyjątkowy okres w roku. Kościół katolicki uznaje święto to za najważniejsze w roku. Na stole wielkanocnym obok mięs i ciast stawiamy koszyk ze święconką. Śniadanie wielkanocne rozpoczyna się zazwyczaj od dzielenia się poświęconym jajkiem.  Klasa III SP wraz z wychowawcą wspólnie przygotowała śniadanie wielkanocne. 

                        

 
     
  Konkurs plastyczny na pisankę wielkanocną  
 

20.04.2011r. odbyło się rozstrzygnięcie  konkursu plastycznego 'Pisanka Wielkanocna", organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Lubiszynie. Z pośród złożonych prac komisja konkursowa oceniająca prace postanowiło przyznać:

- w przedziale wiekowym klas 4-6 II miejsce zajął Krzysztof Lis kl. IV

- w przedziale wiekowym klas gimnazjalnych III miejsce zajęła Aleksandra Kieliszek kl. I, wyróżnienie otrzymała Natalia Pilimon kl. II.

Wszystkim, którzy brali udział w konkursie gratulujemy.

                                                                               

 
     
  I miejsce w Lidze Strzeleckiej  
 

W Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej nasza drużyna w kategorii szkół gimnazjalnych zajęła I miejsce. Drużynę tworzyli: Bartosz Gołębiowski, Marcin Baczuń, Mateusz Mizgier, Mateusz Kluczyk, czasami Damian Marczak, Cichoń Tomasz. W kategorii indywidualnej II miejsce zajął Mateusz Mizgier. Organizatorem była LOK Zarzą rejonowy Gorzów Wlkp.

                                          

 
     
  IV miejsce w biegach przełajowych  
 

W ramach Powiatowej Spartakiadzie Młodzieży w Kamieniu Małym reprezentacja naszej szkoły zajęła IV miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: maciej Kolasa, Marcin Baczuń, Krzysztof Włodarczak, Tomasz Sikorski, Adam Wisniewski, Arkadiusz Szyniec, damian Marczak, Łukasz Kowcuniak, Mateusz Dziewulski, Patryk Traple, Kamil Gołuch, mateusz Kluczyk. 

               

 
     
  Aktualizacja danych  
  2011-04-28 Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane  
     
  Święta Wielkanocne  
 

Z okazji zbliżająch się Świąt Wielkanocnych nasi uczniowie na zajęciach artystycznych i plastyce tworzyli piękne dekoracje, które były ozdobą gabinetów. Wykonywali pisanki różnymi technikami, stroiki, palmy, kartki wielkanocne metodą grafiki komputerowej.

                                               

 
     
  Konkurs BRD na szczeblu powiatowym  
 

 

W sobotę 19 kwietnia, w Kostrzynie nad Odrą, odbył się powiatowy finał konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.W rywalizacji wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu Gorzowskiego. Drużyny rywalizowały ze sobą w jeździe sprawnościowej na rowerach, pokonywały uliczki miasteczka ruchu drogowego i rozwiązywały testy z wiedzy o zasadach ruchu. Najlepsi, wyłonieni podczas konkursu, otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe.

W kategorii klas gimnazjalnych nasza drużyna w składzie: Marlena Kufel, Arek Szyniec, Adam Wisniewski zajęła II miesjce.

W kategorii klas IV-VI SP nasza drużyna w składzie: Zuzia Andrzejczak, Kamil Miszczuk, Ola Niezborała zajęła IV miejsce. Gratulujemy

           

 

 
     
  Egzaminy gimnazjalne  
 

 Rozpoczynają sie egzaminy klas trzech gimnazjum. 

12.04 - część humanistyczna. Pytania z tej części w większości dotyczyły historii. Tematykę zadań zdominował w tym roku patriotyzm. Wypracowanie też dotyczyło tego zagadnienia. 

13.04 - częśc matematyczno-przyrodnicza.

 
     
  Polihymnia w MCK w Gorzowie Wlkp.  
 

                  " W muzycznym zoo"

07.04.2011r. uczniowie klasy szóstej i I gimnazjum pojechali na koncert do MCK.Tematem koncertu była imitatione della natura - czyli jak na przestrzeni wieków kompozytorzy naśladowali i malowali dźwiękami ptaki, owady, zwierzęta a nawet ... ryby. Na poważnie i na wesoło! 

W programie m.in. A. Vivaldi - Koncert fletowy Szczygieł, J .Ph. Rameau - Kura, A. Greczaniow -  Kokoszka, A. Alabiew - Słowik, M. Musorgski - Taniec kurcząt w skorupach z Obrazków Wystawy, H. Kling - Słoń i komar, C. Saint-Saens - Łabędź, Słoń i Akwarium z Karnawału Zwięrząt.
Wykonawcy
Natalia Szcześniak - flet                 
Tomasz Szadurski - puzon
Julian Tatarynowicz - fortepian -
Koncert prowadziła - Elżbieta Kusz 

Uczniowie byli bardzo zadowoleni. Bezpośrednie spotkanie z muzyką poprzez słuchanie utworów w wykonaniu muzyków na fortepian, flet, puzon i klawesyn dostarczyło niezapomnianych wrażeń. Kontakt z muzyką  stanowi jeden z wielu celów nauczania muzyki w szkole. 

                                            


 

 
     
  Sprawdzian szóstoklasisty  
  2011-04-05

 Dzisiaj o godz. 9 00 uczniowie klas szóstych  przystąpili do sprawdzianu szóstoklasisty.Uczestnictwo w  tym  sprawdzianie  jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej.


 

 
     
  Spotkanie w tartaku  
 

Uczniowie klasy piątej wybrali się na wycieczkę rowerową do Stolarni w Marwicach. Była to lekcja techniki, ale jakże inna od codziennego siedzenia w szkole. Pan Z. Kołodziński zapoznał z ofertą zakładu, oprowadziłi po tartaku. Uczniowie byli zachwyceni.

   konstrukcja domu z drewna - budowa     mostek     wózek widłowy      

 
     
   
 

W dniu 29.03.2011r. odbył się gminny turniej BRD. Uczestniczyli zawodnicy ze wszystkich szkół podstawowych z terenu  gminy Lubiszyn.  Triumfowali  nasi uczniowie SP. Oni też będą reprezentować nas na turnieju powiatowym. Skład naszej drużyny: Z. ANDRZEJCZAK, A. NIEZBORAŁA, K. MISZCZUK. Gratulujemy.

                      

 

 

 


 

 
     
  Konkurs regionalny " Moja mała Ojczyzna"  
 

 

Dnia 17.03.2011r. w Szkole Podstawowej w Lubiszynie odbył się konkurs wiedzy regionalnej pod hasłem „Moja mała Ojczyzna". Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Lubiszynie pod patronatem Urzędu Gminy.

Celem konkursu „Moja mała Ojczyzna" jest propagowanie wiedzy o gminie Lubiszyn oraz integrowanie społeczności szkolnych wokół wspólnego przedsięwzięcia. Każda drużyna miała za zadanie o

dpowiedzieć na jedno pytanie spośród 20 w czterech turach, odpowiedzieć na 2 pytania przygotowa

ne przez poszczególne drużyny w dwóch turach, rozwiązać krzyżówkę i rozpoznać trzy obiekty z terenu naszej gminy. Za każdą prawidłową odpowiedź można było uzyskać max 2 pkt.

Nasza druzyna w składzie: Andrzejczak Zuzanna, Pluta Patrycja, Włodarczak Magdalena zajęła III miejsce.

 
     
  Dzień Wiosny  
  2011-03-21

Naplotkowała sosna,
że już się zbliża wiosna,
Kret skrzywił się ponuro:
-Przyjedzie pewno furą... Jeż się najeżył srodze: raczej na hulajnodze.(...)
A wiosna przyszła pieszo. Już kwiaty z nią się spieszą, już trawy przed nią rosną i szumią: - Witaj wiosno!

    

 
     
  IV Konkurs Biblijny  
 

W dniu 11 marca 2011 r. gimnazjaliści ZS w Baczynie wzięli udział w IV Konkursie Biblijnym, organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Konkurs dotyczył wiedzy na temat Dziejów Aposstolskich. W etapie szkolnym najlepsze wyniki osiągnęli:Damian Marczak, Mariusz Ukleja i Karolina Lochert, którzy tym samym przeszli do etapu rejonowego. II etap konkursu odbędzie się dnia 7 kwietnia 2011r. o godz. 13 w Gimnazjum nr. 20 w Gorzowie Wlkp.Gratulujemy Zwycięzcom i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach

                                  

 
     
  Konkurs plastyczny  
 

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, we współpracy z wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich organizuje już po raz  XIII ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Powódź, pożar dniem czy nocą - straż przychodzi Ci z pomocą”. 
Celem konkursu jest zapoznanie uczestników z przyczynami występowania niebezpiecznych zdarzeń, oraz wyrobienie możliwie skutecznej umiejętności zachowania podczas ich wystąpienia. Konkurs poszerza wiedzę o szeroko rozumianym bezpieczeństwie, trudnej i bardzo potrzebnej pracy strażaka, pokazuje że w dzisiejszych czasach straż nie tylko gasi pożary, niesie pomoc, ale także ratuje poszkodowanych w wypadkach drogowych i podczas klęsk żywiołowych. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w wieku od 6- 16 lat. Komisja w składzie: I. Wojciechowska, A. Sulmińska, A. Owczarek wyłoniła prace do kolejnego etapu. Ogłoszenie wyników odbędzie sie w czerwcu. 

            


 

 

 
     
  Światowy Dzień Liczby pi  
 

16. 03. 2009 obchodziliśmy  święto liczby pi. Nasza drużyna w składzie: NATALIA CHODYŁA, KAROLINA LOCHERT I ŁUKASZ KOWCUNIAK uczestniczyła w Gorzowie Wlkp. w zawodach międzyszkolnych. Wzięło w niej udział 21 uczniów z gorzowskich szkół gimnazjalnych. Przez 3 godziny rozwiązywali oni różnorodne zadania oraz rebusy obejmujące swym zakresem program nauczania matematyki i fizyki w gimnazjum. Dodatkowym zadaniem dla uczestników było przygotowanie prezentacji multimedialnej dotyczącej liczby pi.

 
     
  Tor przeszkód - etap szkolny  
  2011-03-01

Drugim etapem konkursu z BRD był tor przeszkód. Uczniowie musieli bezbłędnie przejechać ósemkę, slalom i łezkę. W kategorii klas IV-VI ... W kategorii klas gimnazjalnych naszą szkołę będzie reprezentować drużyna w składzie: ADAM WIŚNIEWSKI, MARLENA KUFEL, ARKADIUSZ SZYNIEC. Kolejne zawody już 28 marca - Gminne Zawody BRD klas IV-VI i w kwietniu Powiatowe zawody BRD- klas gimnazjalnych. Życzymy powodzenia.

                                                                                 

                                                                    

 
     
  Dzień Kobiet  
  2011-03-08

 „Być kobietą, być kobietą…”

8 marca br. w naszej szkole odbył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Jego pomysłodawcami byli uczniowie kl.I gimnazjum. Na scenie zamienionej w studio telewizyjne uczniowie pełniący role spikerów telewizyjnych zaprezentowali wiadomości z kraju i ze świata, prognozę pogody oraz serwis sportowy. Widzowie mieli również okazję obejrzeć 2145 odcinek popularnej telenoweli oraz wyjątkowy pokaz mody, w którym w wyszukanych i oryginalnych kreacjach wystąpili chłopcy. Ostatnim punktem programu był koncert życzeń, w czasie którego wykonano utwory dedykowane wszystkim paniom i dziewczętom z naszej szkoły.

         

Chłopcy z klasy  III świętowali ze swoimi dziewczynami z klasy przy słodkim poczęstunku

                                 .     

 

 
     
  Turniej z BRD - etap szkolny  
  2011-03-08

08.03.11. odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla klas IV-VI SP oraz dla klas I-III gimnazjum.

Konkurs podzielono na dwa etapy.

I etap dotyczy przepisów ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na15 pytań rozwiązując test jednokrotnego wyboru  w podstawówce i wielokrotnego wyboru w gimnazjum.

Drugi etap – rowerowy tor przeszkód przewidziano na 11.03.11r. Przystąpią do niego uczniowie, którzy najlepiej rozwiązali testy.

W ramach etapu szkolnego zostaną wyłonione 3-osobowe drużyny,  które będą reprezentowały szkołę w gminnym i powiatowym turnieju BRD.

                 

 
     
  Targi Edukacyjne  
  2011-03-01

1 marca uczniowie klas trzecich gimnazjum pojechali do Gorzowa na Targi Edukacyjne. Targi mają na celu zapoznanie młodzieży i przyszłych studentów z ofertą edukacyjną wraz z możliwościami dalszego kształcenia i rozwoju. Oferta targowa kierowana jest do osób zainteresowanych kształceniem na różnych szczeblach nauczania oraz do osób chcących podjąć lub zmienić pracę. Dopełnieniem jest oferta kierowana do nauczycieli, dyrektorów, władz uczelni wyższych i przedstawicieli sektora edukacji. Targi organizowane są nieprzerwanie od 2003 roku i cieszą się rosnącym zainteresowaniem zarówno wystawców jak i zwiedzających.

                

 
     
  Bal karnawałowy  
 

Już do tradycji szkoły należ bal karnawałowy dla uczniów klas 1-3 SP. Dzieci przygotowywały się do niego od kilku dni. Od rana w szkole zaroiło się od Księżniczek, Indianek, Murzynek, Rycerzy, Batmanów, Zorro, różnego rodzaju zwierząt i różnych osobliwości z innej planety. Stroje  były piękne, kolorowe, a przede wszystkim bardzo pomysłowe. Wspaniała atmosfera, rytmiczna muzyka  i wodzireje zachęcali do tańca wszystkie dzieci.Oprócz tańców odbyły się również liczne konkursy. Było bardzo wesoło.

                

 

 
     
  Walentynki  
  2011-02-14

Czternasty lutego to dzień, kiedy ludzie wyznają sobie miłość, a jeśli nie są zakochani, to życzą sobie i innym, aby miłość w końcu ich spotkała. Z roku na rok wymyślamy coraz to inne metody na złożenie walentynkowych życzeń. Symbolem walentynek od lat jest oczywiście serce, które na długo wpisało się jako element walentynkowych życzeń w Polsce. U nas w szkole samorząd szkolny przygotował wiele niespodzianek, m.in. konkurs kartki walentynkowej.

                        


 

 
     
  Ferie zimowe  
 


   Po ciężkiej i wyczerpującej pracy nadszedł czas wypoczynku. Do 13 lutego mamy ferie zimowe.

   Życzymy udanego i aktywnego wypoczynku oraz bezpiecznych zabaw.


 

 

 
     
  Apel  
 

Zakończyło się I półrocze roku szkolnego 2010/2011. Z tej okazji spotkaliśmy się na apelu podsumowującym dokonania naszych uczniów, udział w konkursach i olimpiadach. Wyróżnieni w konkursach przedmiotowych to Natalia Chodyła i Karolna Lochert - kl. III G.

                                                                         

Zostały wróżnione osoby, które otrzymały nagrody i wyróżnienia w konkursach plastycznych i muzycznych, a także wszystkie osoby, które brały w nich udział. Nigdy nie jest tak, że każdy wygrywa, ale liczy się  fakt uczestnictwa. Poprzez udział w konkursach międzyszkolnych oraz ogólnopolskich uczniowie mają okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności artystyczne oraz zmierzyć się z rówieśnikami z innych miejscowości. Dlatego warto zachęcać dzieci do udziału w konkursach. Zdrowa rywalizacja pomaga im odkryć swoje mocne strony, rozwijać talenty. Konkursowe nagrody stanowią do tego fantastyczną motywację. Zwycięstwo pozytywnie wpływa na samoocenę.

                                                         


 

 
     
  DZIEŃ BABCI  
 

Dzień Babci i Dziadka to w naszej szkole wielkie wydarzenie. Uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami przygotowały z okazji tego dnia występy artystyczne dedykowane babciom i dziadkom. M. in. były wiersze i piosenki, scenki, a także tańce ludowe. Na zakończenie występów goście otrzymali laurki i drobne upominki wykonane przez dzieci. Babcie były wzruszone i dumne ze swoich wnuków.

                                                                   

                                                                                  


 

 
     
  Festiwal Kolęd  
 

Tuż przed feriami odbył się się już po raz 12 Festiwal Kolęd i Pastorałek w Ściechowie.W tym roku zaśpiewało aż 96 uczestników.WYRÓŻNIONE ZOSTAŁY: ALEKSANDRA PASTERNAK - W KATEGORII KLAS IV-VI ORAZ IZABELA PASTERNAK - W KATEGORII KLAS GIMNAZJALNYCH.

                               

Naszą szkołę reprezentowali: Kamila Gabryś - kl. 2, Filip Majtyka - kl. 2, Wiktoria Matkowska - kl. 3, Angelika Chowańska -kl. 4, Aleksandra Pasternak - kl. 4, Marlena Kufel - kl. 2 G, Maria Witkowska - kl. 3 G, Izabela Pasternak - kl. 3 G.

                                                              


 

 
     
  warsztaty i kręgielnia klas IIIG  
  2011-01-21

Uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli już w ostatnim spotkaniu związanym z warsztatami "Mowa ciała" w MOS w Gorzowie. Na zakończenie wybrali się do kręgielni na Słowiance. Doskonale się bawili. 

                                           


 

 
     
   
 

Konkurs plastyczny " Bombka bożonarodzeniowa" już rozstrzygnięty. Konkurs ten organizowała szkoła w Ściechowie. Nagrodzeni i wyróżnieni z naszej szkoły to: 

Magdalena Cichoń - kl. II SP

Jarosław Teresiński - kl. VI SP

Natalia Pilimon - kl. II G

Maria Witkowska kl. III 3G

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                 

                                                                           


 

 
     
   
  2011-01-24

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Ozdoba choinkowa", organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Lubiszynie. Komisja konkursowa oceniająca prace postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia.

Z naszej szkoły osoby nagrodzone to: ANGELIKA CHOWAŃSKA - KL. IV SP, NATALIA PILIMON - KL. II GIMNAZJUM

Wyróżnienia otrzymali: MAGDALENA CICHOŃ - KL. II SP, AGNIESZKA PERCHUĆ - KL. III GIMNAZJUM

                                   


 

 
     
   
  2011-01-20

Znamy już nagrodzonych i wyróżnionych w konkursach plastycznych, związanych z Bożym Narodzeniem. W  Konkursie Plastycznym Kartki Bożonarodzeniowej brali udział uczniowie z naszej gminy Lubiszyn. Konkurs ten organizowany był przez naszą szkołę. Prace oceniane były w trzech kategoriach. Oto wyniki:

NAGRODZENI - Klasy 1-3 SP

D. Robak - SP Ściechów

W. Bielska - SP Lubno

F. Światłowski - SP Ściechów

 NAGRODZENI – Klasy 4-6 SP

W. Witkowska - SP Lubno

A. Gonciarz -  SP Lubno

 NAGRODZENI – Kl. 1-3 gimnazjum

M. Witkowska -  Gimnazjum Baczyna

A. Sławecka - Gimnazjum Ściechów

M. Mokrzycka - Gimnazjum Baczyna

WYRÓŻNIENI:

N. Pilimon - Gimnazjum Baczyna

M. Kufel - Gimnazjum Baczyna

D. Sierka - Gimnazjum Baczyna

                                 

 

 
     
  Konkursy rejonowe  
 

Dnia 19. i 20.stycznia 2011r. uczennice KAROLINA LOCHERT I NATALIA CHODYŁA uczestniczyły w Konkursie Rejonowym z chemii i matematyki, organizowanym przez Lubuskie Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp.

                                                            


 
     
   
 

W dniach 4-5-7 stycznia uczniowie klas kończących szkołę podstawową i gimnazjum pisali próbne testy.

 
     
  Jasełka dla uczniów  
  2010-12-22

Tradycją naszej szkoły stały się przedstawienia Bożonarodzeniowe przygotowywane przez uczniów dla społeczności uczniowskiej oraz zaproszonych gości. Jasełka opowiadały historię Narodzenia Pańskiego. Zespół młodych aktorów skupił się w inscenizacji na ukazaniu trudów świętej rodziny podczas szukania noclegu. Towarzyszył im chór pod dyrekcją ks. J. Zagozdy. Czas Bożego Narodzenia to okres kiedy do ludzi przychodzi Jezus. W tak pięknych nastrojach uczniowie wrócili do domów.

           


 

 
     
  Wigilia dla mieszkańców naszej gminy  
  2010-12-18


Jak co roku, także i w tym roku nasza szkoła wspólnie ze Stowarzyszeniem "Szansa" pod kierunkiem pana J. Obary była gospodarzem wieczoru wigilijnego dla mieszkańców gminy Lubiszyn. Niepełnosprawni obejrzeli przedstawienie jasełkowe w wykonaniu naszych uczniów,podzielili się opłatkiem, wspólnie śpiewali kolędy i spożyli tradycyjną wieczerzę wigilijną. Piękny montaż słowno-muzyczny wprowadził wszystkich w niepowtarzalny klimat, otwierający czas przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło również biblijnych postaci w przepięknych strojach, a także świątecznych życzeń, które zwieńczyły całą uroczystość. 

         

 
     
   
 

 


 Zakończyliśmy realizację rządowego programu Radosna Szkoła, w ramach którego             pozyskaliśmy pomoce dydaktyczne do miejsc zabaw.

 

                                                      

 
     
  Program "Trzymaj formę"  
 

Szkoła nasza zajęła I miejsce w województwie w konkursie na projekt edukacyjny programu „Trzymaj formę” Uczniowie klasy VI i I gimnazjum pod opieką pani Agnieszki Hennig uczestniczyli w spotkaniu z Panią Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Elżbietą Polak, z rąk której otrzymali nagrodę w wysokości 2,5 tys. zł przeznaczoną na sprzęt sportowy. Gratulujemy!

                                                   

 
     
  Konkurs na prezentację multimedialną  
 

     Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie na prezentację multimedialną 'Przemoc w rodzinie - jednym głosem    mówimy NIE!" Jest to konkurs organizowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. wspólnie z Fundacją „Contra Crimen” w Gorzowie Wlkp. i Lubuskim Kuratorium Oświaty. Prezentacje wykonali: Barbara Malewska, Maria Witkowska, Agnieszka Perchuć Mariusz Ukleja, uczniowie kl. III A .  Tu możemy obejrzeć prezentację PRZEMOC_W_RODZINIE.pptx

        

 
     
  Warsztaty integracyjne  
  2010-12-01

Uczniowie klas IV i I gimnazjum uczestniczyli w warsztatach integracyjnych, które prowadziły panie z poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp.

 
     
  Konkurs Recytatorski  
  2010-12-27

 Uczniowie gimnazjum uczestniczyli w Konkursie Recytatorskim "Poezja osnuta Chopinem".

 
     
  Zawody w strzelectwie  
 

 


 26.11. 2010r. w Gorzowie odbyły się zawody strzelectwa.

  Naszą szkołę reprezentowali:

   - Bartosz Gołębiowski kl. III A G

   - Damian Marczak kl. III B G

   - Mateusz Mizgier kl. I G

   - Tomasz Cichoń kl. I G

                                                              

 
     
  Apel o I.J.Paderewskim  
  2010-11-26

  W listopadzie minęła 150 rocznica urodzin wielkiego Polaka, kompozytora i polityka - Ignacego Jana Paderewskiego. 

  Ojczyzna to wielkie słowo, pisało o niej wielu wybitnych pisarzy i poetów. Wszyscy zgodnie chcieli i nadal pragną, aby Polska   była zawsze wolna, piękna i lepsza.  Tym pragnieniem połączeni, o ojczyźnie naszej dziś nasi uczniowie chcą mówić.Na co   dzień nie myślą o tym, co to dobro wspólne, interes narodowy, nasza kultura, bo żyją w wolnej Polsce i sami są kowalami jej losu. Jednak przeszłości nie zawsze tak bywało. Polacy musieli bronić swej godności i wolności. Jedni ryzykowali życiem, inni swój talent i pracę ofiarowali ojczyźnie. Wśród nich był Ignacy Jan Paderewski.  Wszystkie wichry historii, ciemne chmury nad Polską są niczym w porównaniu z siłą patriotyzmu i polskości. Siła ducha, wiara w ideały – solidarność z cierpiącymi, poświęcenie, to wartości, które nie przemijają, nie zależą od miejsca i czasu. 

Aby przybliżyć postać tak wielkiego człowieka uczniowie klasy III SP i III Gimnazjum wraz z wychowawcami przygotowali montaż słowno-muzyczny. 

Ojczyzna to my. Oto jest dzisiejsza miara patriotyzmu" - oto słowa, które zakończyły apel.

                 

 

 
     
  Warsztaty w MOS  
 

Po raz kolejny uczniowie klas trzecich gimnazjalnych uczestniczyli w warsztatach w Miejskim Ośrodku Sztuki " Wykreuj swój wizerunek". 

                                                  

 
     
  Andrzejki  
  2010-11-25

W klasach I-III SP dzieci przygotowały słodki poczęstunek, różne wróżby andrzejkowe. Były tańce i dobra zabawa. Uczniowie klas gimnazjalnych bawili się na dyskotece andrzejkowej.

                                                                     

 
     
  Konkurs Recytatorski kl. 1-3 SP  
 

22 listopada 2010r. odbyły sie szkolne eliminacje do Konkursu Recytatorskiego dla klas 1-3 SP. Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Do II etapu na szczeblu gminy zakwalifikowali się : MAJA SULMIŃSKA KL. 1, MAGDA CICHOŃ KL. II, MAGDA ADAMIAK KL. III.

 

                

 
     
  Wielkie wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej w Baczynie.  
 

Nasza szkoła była jedną z dziecięciu szkół w województwie lubuskim, która otrzymała odblaski.  Policjanci rozdali naszym uczniom klas 1-6 SP 100 kamizelek odblaskowych. Fundatorem była Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wyposażenie dzieci w elementy odblaskowe nabiera szczególnego znaczenia w okresie jesienno- zimowym. To właśnie w tym czasie szczególnie ważna jest widoczność, zwłaszcza, że szybko robi się ciemno, a widoczność na drogach spada praktycznie do zera.

Dlatego też należy pamiętać, że piesi wyposażeni w elementy odblaskowe, poruszający się po drogach są widoczni dla kierowców z odległości już 500m, ale ich widoczność bez odblasków spada do 30m. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i to zarówno rodziców, jak i dzieci. Pamiętajmy, że wyposażenie dziecka w elementy odblaskowe może uratować mu życie.

Uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą nosili podarowane kamizelki.

                                    

 
     
  Turniej  
  2010-11-20

   20 listopada mieliśmy zaszczyt ponownie gościć Organizatorów i uczestników turnieju „W Europie   jeździmy bezpiecznie”. Do naszej szkoły przyjechało 20 trzyosobowych drużyn ze szkół woj. lubuskiego wraz z opiekunami. Celem konkursu było  rozwijanie i popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej świadomości bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera i kierującego pojazdem - w rezultacie wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Naszą szkołę reprezentowali :

Robert Karasiński kl. IV, Marta Łusiarczyk  kl. V ,Laura Rusiecka kl.VI

Koordynatorem turnieju była pani A. Sulmińska. Pomagała jej pani I. Wojciechowska.

                                  

 
     
  Apel z okazji Święta Niepodległości  
  2010-11-10

                                      11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

– dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez naród polski niepodległego bytu państwowego po 123 latach. 11 listopada, to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, wiary i zwycięstwa. 

              

 
     
  Konkurs fotograficzny BRD - Policja w obiektywie  
 Konkurs ten kierowowany jest do uczniów klas 1-3 gimnazjum. Trwa do końca kwietnia 2011r.

Regulamin:

  1. zdjęcia wykonane mają być w formacie JPG (rozmiar pliku do 5 Mb);
  2. każdy z uczestników konkursu może przesłać maksymalnie 3 zdjęcia;
  3. każda z prac musi być zatytułowana;
  4. e-mail musi zawierać informację z imieniem i nazwiskiem autora, klasą, numerem
    i nazwą szkoły, miejscowością, imieniem i nazwiskiem opiekuna z ramienia szkoły oraz numerem telefonu kontaktowego do szkoły;
  5. prace należy nadsyłać do Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. w formie elektronicznej na adres e-mail: kwp_gorzow.wks.zkw@lubuska.policja.gov.pl;

Więcej informacji można uzyskać u p. A. Sulmińskiej.

                                                                                      

 
     
  Wszystkich Świętych  
  2010-11-03

W  tym dniu pamiętamy o wszystkich, którzy odeszli z tego świata. W listopadzie odwiedzamy cmentarze, wspominamy naszych bliskich, nauczycieli, wychowawców i księży. 

                                                              

 
     
  Warsztaty w MOS  
  2010-10-29

Uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w warsztatach w Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie Wlkp. pt." Mowa ciała - wykreuj swój wizerunek". Warsztaty wprowadziły młodzież w zagadnienia komunikacji niewerbalnej. Przybliżyły postawy mowy ciała oraz błędy w tworzeniu przekazów słownych i pozawerbalnych. Warsztaty wzbogacone zostały o specjalnie dobrane przykłady komunikacji ze świata mediów, które posłużyły do analizy i określenia sytuacji komunikacyjnej. Uczestnicy podjęli próby formułowania krótkich komunikatów, a także ich właściwej prezentacji na forum. Spotkanie prowadziła pani I. Bartnicka - kierownik działu filmu.

                                                          

 
     
  Konkursy BRD rozstrzygnięte.  
 

Zostały rozstrzygnięte konkursy BRD. Nagrody ufundował dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlk. Przy wręczaniu nagród obecna była przedstawicielka WORD p. Beata Dudkiewicz, która podarowała szkole tablice do wychowania komunikacyjnego.

Konkurs plastyczny dla klas I-III SP „Moja droga do szkoły”.Komisja w składzie: I.Wojciechowska,  B. Malewska, I. Pasternak, A. Perchuć, M. Witkowska wyłoniła zwycięzców.

Nagrodzeni:

Kl. I

MAJA SULMIŃSKA

KASIA SKRODZKA

Kl.II

KAMIL PACHOWICZ

MAŁGOSIA WITKOWSKA

                                                 KL.III                             

     JULIA BAUMANN

     KASIA KOMPANOWSKA

     Wyróżnienie:

     KLAUDIA KONARSKA –KL. I

     KAMILA GABRYS –KL. II

                                                MADZIA ADAMIAK – KL. III

Turniej „ W Europie jeździmy bezpiecznie” dla klas IV- VISP.

 Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

ROBERT KARASIŃSKI –KL. IV

MARTA ŁUSIARCZYK – KL. V

LAURA RUSIECKA – KL. VI

                   

                                    Konkurs fotograficzny dla klas I-III gimnazjum

        Nagrody otrzymali:              

   IZABELA PASTRENAK –KL.IIIA

   KLAUDIA CEPOWSKA –KL. IIA

   MARLENA KUFEL – KL. IIA

    Wyróżnienie dla EWELINY PIĄTEK – KL. IIIA 

                                                                  

 

 

                                                  

                                       

                   

 
     
  Dzień Edukacji Narodowej  
  2010-10-14

14 października 1773 roku Sejm Rzeczypospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej - pierwszą w Europie państwową władzę oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym. Od tej pory dzień 14 października uznawany jest jako święto szkoły, powszechnie nazywane Dniem Nauczyciela.

W naszej szkole dzień ten jest uroczyście obchodzony. Swoją obecnością zaszczycił nas z-ca wójta Gminy Lubiszyn pan Daniel Niekrewicz, który podziękował pani dyrektor za trud i pracę nauczycieli i pracowników szkoły.

                                 

Tradycją szkoły jest pasowanie na ucznia pierwszoklasisty. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Złożyli ślubowanie, po którym pani dyrektor pasowała na ucznia naszej szkoły. Klasa III przygotowała niespodziankę dla swoich młodszych kolegów.

 

                                    

Uczniowie klas gimnazjalnych przygotowali festiwal kabaretów. Skecze i piosenki rozbawiały publiczność do łez.

                                                 

 
     
  wycieczka do Poznania  
  2010-10-12

Uczniowie klas 3-6 Szkoły Podstawowej pojechali na wycieczkę do Poznania.  W Teatrze Muzycznym obejrzeli bajkę baletową "Pipi". Następnie spacerkiem przeszli na Stary Rynek. Tam wraz z przewodnikiem zwiedzili Muzeum Instrumentów Muzycznych. Zobaczyli stare i mało znane instrumenty, a także wysłuchali ich brzmienia. Na zakończenie wycieczki na każdego uczestnika czekał mały poczęstunek. Wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.

 

                                                     

 
     
  Dzień Chłopaka  
  2010-10-30

W tym dniu wszyscy chłopcy i panowie obchodzą swoje święto. Dziewczyny obdarowały kolegów prezentami, przygotowały słodki poczęstunek. Wszyscy dobrze sie bawili.

 

                             

 
     
  Otrzęsiny klasy I G  
 

Tradycją w naszym gimnazjum stał się ,,chrzest” klas pierwszych. Do najważniejszych celów tej zabawy należą: - integracja wychowanków,- rozwój ich twórczej inteligencji, -ciekawe spędzenie wolnego czasu.  Uczniowie klas III przygotowują różne konkurencje.Były m.in picie mikstury, test na inteligencję, makijaż, tor sprawnościowy. Całą imprezę uczniowie kl. 1 potraktowali z ,,przymrużeniem oka”, na wesoło. Było wiele zabawy, zarówno dla wykonujących, jak i dla obserwujących cała imprezę.

                                      

 
     
  Konkursy o bezpieczeństwie na drodze  
 

 Uczniowie klas IV- VI Szkoły Podstawowej uczestniczą w Lubuskim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym  „W Europie jeździmy bezpiecznie” , który jest organizowany przez STOWARZYSZENIE NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Codziennie uczniowie odpowiadają na 1 pytania z ruchu drogowego.Pytania oddają pani A. Sulmińskiej, koordynatorowi naszej szkoły.

 

 
     
  Diagnozy  
 

 W miesiącu wrześniu wszyscy nauczyciele przeprowadzają diagnozy na swoich przedmiotach.  Wpis do dzienników jest procentowy.


 
     
  rok szkolny 2010/2011  
  2010-09-01

 Rozpoczynamy kolejny rok szkolny. Przed nami nowe wyzwania i plany.