• Pedagog szkolny

mgr BARBARA HORYŃ

PEDAGOG SZKOLNY TO OSOBA, DLA KTÓREJ NAJWAŻNIEJSZE JEST DOBRO DZIECKA

Drogi Uczniu! Pamiętaj, że każdy Twój problem jest dla mnie niezwykle ważny i postaram się zrobić wszystko, aby pomóc Ci go rozwiązać.

Szczególnie zapraszam Cię gdy:

• Masz jakiś problem i nie wiesz jak go rozwiązać.
            • Czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny.
            • Potrzebujesz wsparcia a nie masz z kim porozmawiać o swoich troskach i problemach.
            • Masz trudności w nauce i nie potrafisz ich przezwyciężyć.
            • Czujesz się źle w szkole, klasie, grupie rówieśniczej i nie wiesz jak to zmienić.
            • Masz problemy osobiste, rodzinne, znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej.
            • Masz konflikty z rówieśnikami, nauczycielami, osobami dorosłymi i nie wiesz jak je rozwiązać.
            • Ktoś narusza Twoje prawa, stosuje wobec Ciebie przemoc fizyczną, psychiczną, emocjonalną.
            • Masz poczucie, że Twoje prawa nie są przestrzegane.
            • Masz trudności w podjęciu decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej i/lub zawodu.
            • Chciałbyś się rozwijać, pracować nad własnym rozwojem a nie wiesz w jaki sposób to zrobić.
            • Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić.
            • Chciałbyś pomóc innym, nie wiesz jak to zrobić.

Drogi Rodzicu, zwróć się do pedagoga szkolnego gdy:

• Niepokoi Cię zachowanie Twojego dziecka.
            • Chcesz porozmawiać o dziecku i Twoich z nim relacjach.
            • Masz pytania dotyczące wyników w nauce i funkcjonowania Twojego dziecka w szkole.
            • Potrzebujesz wsparcia i nie wiesz do kogo się zwrócić.
            • Szukasz pomocy.

Zapraszam na indywidualną rozmowę, poradę oraz konsultację.

pedagog szkolny Barbara Horyń