• Świetlica

•

Działalność opiekuńczo- wychowawcza świetlicy obejmuje wszystkich uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Świetlica szkolna jest miejscem, w którym uczniowie spędzają czas między lekcjami, a także po ich zakończeniu, oczekując na zajęcia pozalekcyjne. Świetlica zapewnia także opiekę uczniom, którzy nie uczęszczają na lekcje religii lub są zwolnieni z WF-u.

Świetlica funkcjonuje w dni, w których odbywają się zajęcia dydaktyczne w szkole. Czas oraz godziny pracy dostosowane są do potrzeb uczniów.

Celem działalności świetlicy szkolnej jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków zarówno do wypoczynku, jak i nauki.

Prowadzenie przez świetlicę zorganizowanych zajęć ma na celu nauczenie uczniów umiejętnego zagospodarowania czasu wolnego. Chroni ich przed nudą i daje możliwość wykorzystania go zgodnie z własnymi zainteresowaniami i potrzebami. Zajęcia świetlicowe mają za zadanie wspierać wielokierunkowo rozwój psychiczny i emocjonalny dzieci.

W RAMACH ZAJĘĆ ŚWIETLICOWYCH UCZNIOWIE:

WYKONUJĄ PRACE PLASTYCZNE DOWOLNYMI  TECHNIKAMI GRAJĄ W GRY PLANSZOWE  ODRABIAJĄ LEKCJE I NADRABIAJĄ ZALEGŁOŚCI W NAUCE.