• 2013/2014

          •  
            • Nadszedł już ten upragniony dzień. Ostatnie spotkanie kończące rok szkolny 2013/2014. Uroczystość rozpoczęli uczniowie szkoły podstawowej, którzy otrzymali po raz pierwszy świadectwa z imieniem szkoły „Polskich Olimpijczyków”. W zakończeniu roku szkolnego udział wzięli: wójt gminy Lubiszyn, pan Tadeusz Karwasz, przewodniczący rady gminy Lubiszyn, pan Artur Terlecki, dyrektor szkoły, pani Jolanta Gintowt oraz nauczyciele, rodzice i oczywiście uczniowie. Podczas uroczystości, wyróżniającym się uczniom zostały wręczone nagrody za najlepsze wyniki w nauce, zachowaniu i udział w konkursach. Nagrody wręczali wójt, przewodniczący rady gminy oraz dyrektor szkoły. Specjalną nagrodę z rąk wójta, pana Tadeusza Karwasza otrzymała Wiktoria Matkowska za najlepszy wynik sprawdzianu szóstoklasisty (38 pkt.). Ponadto, wręczone zostały stypendia dla uczniów z najwyższą średnią ocen. Z klasy IV, Martyna Taratuta, V – Patrycja Rinke oraz VI – Magdalena Adamiak, Julia Baumann, Sandra Malec, Wiktoria Matkowska i Lilianna Piątek. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Na koniec klasa szósta, podczas prezentacji multimedialnej pokazała zdjęcia z różnych ciekawych imprez szkolnych, biwaków, wycieczek, które odbywały się przez cały okres szkoły podstawowej. Uroczystość zakończyły podziękowania dla nauczycieli, którym zostały wręczone także kwiaty.

              Wojciech Radziński

                     

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Zakończenie roku szkolnego.

               
            • KARTA ROWEROWA

              Kończy się rok szkolny. Nadszedł czas sprawdzenia wiedzy zdobytej na zajęciach technicznych z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

              W czerwcu uczniowie klasy IV i V przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Rozwiązywali test z zakresu przepisów ruchu drogowego, obsługi technicznej roweru i I pomocy przedmedycznej. Zaliczony  test był przepustką do II części – praktycznej.

              24.06.2014r., na prośbę  p. A. Sulmińskiej,  podkom. p. Artur Chorąży z Komendy Wojewódzkiej  Policji w Gorzowie Wlkp. przeprowadził w naszej szkole egzamin praktyczny z jazdy na rowerze. Każdy ze zdających miał do przejechania na rowerze określony odcinek drogi (przygotowany na terenie szkoły) ze szczególnym zwróceniem uwagi na znaki drogowe i sygnalizowanie ręką zamiaru skrętu, czy zmiany pasa ruchu. Pan Artur Chorąży w rozmowie z  dyr.  szkoły panią Jolantą Gintowt i p. Anna Sulmińską - odpowiedzialną za wychowanie komunikacyjne - powiedział, że „uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani”.

              W związku z czym 27 uczniów zdających egzamin na kartę rowerową opuściło szkolne mury z uprawnieniem do poruszania się rowerem po drogach publicznych.

              Egzamin na kartę rowerową miał na celu również uświadomienie dzieciom i młodzieży szkolnej zagrożeń występujących na drogach oraz zmobilizowanie ich do zadbania, zarówno o bezpieczeństwo własne jak i innych użytkowników ruchu drogowego.

              Gratuluję i życzę bezpiecznej jazdy i szerokiej drogi.

              Anna Sulmińska

               

               
            • Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Pasowanie na czytelnika.

               
            • POŻEGNALNE OGNISKO kl.VI

              Klasa szósta postanowiła pożegnać szkołę podstawową organizując na terenie szkoły ognisko. Własnoręcznie pieczone kiełbaski wszystkim smakowały. Oprócz tego były owoce, napoje oraz wyśmienite ciasto. O pyszności zadbały mamy naszych uczennic: p. Katarzyna Malec, p. Beata Matkowska i p. Anna Piątek, za co bardzo im dziękujemy. Kto skosztował smakołyków, mógł potańczyć lub pograć w piłkę, poskakać na skakance. Cały czas towarzyszyła nam muzyka, dzięki czemu spotkanie upływało w miłej atmosferze. Niestety, wszystko się kiedyś kończy i przyszedł czas zgasić ognisko i wrócić do swoich domów. Jeszcze tylko parę dni do wakacji, a po nich spotkamy się w gimnazjum.

              Wojciech Radziński

                  

               
            • Z okazji Dnia Dziecka i zbliżających się wakacji w piątek 6 czerwca 2014rkl. III wraz z wychowawcą A. Sulmińską i p. A. Wiśniewską wybrała się do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp. na festyn pod hasłem „BEZPIECZNE WAKACJE”. Otwarcia imprezy dokonał  Zbigniew Józefowski – dyrektor WORD w Gorzowie Wlkp. 

              Po oficjalnym wstępie, najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego z uśmiechem oraz ogromnym zapałem przystąpili do udziału w  różnych konkurencjach.

              Organizatorzy przygotowali m.in. układanie ulic miasta z puzzli piankowych oraz drogi z kartonowych elementów. Swoją wiedzę oraz umiejętności związane z jazdą na rowerze można było sprawdzić przejeżdżając miasteczko ruchu drogowego oraz pokonując rowerowy tor przeszkód. 

              W trakcie konkursu ratownik medyczny Pan Robert Sołtys prezentował zasady udzielania pomocy przedlekarskiej, a co odważniejsi mogli poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomie.

              Za udział w poszczególnych konkurencjach można było otrzymać pieczątkę na kuponie konkursowym, słodki poczęstunek oraz drobne upominki. Dodatkowo spośród prawidłowo wypełnionych kuponów (zawierających potwierdzenie zaliczenia minimum ośmiu konkurencji) wylosowanych zostało trzydzieścioro  dzieci, które otrzymały  piłki, plecaki oraz kubki ze znakami drogowymi. Nasza ucz. A. Witkowska miała szczęście i wygrała kubek.

                O nagrodę główną konkursu  w „Teście wiedzy z zakresu BRD” walczyło trzynaście trzyosobowych drużyn z kl. III-IV.Szkołę Podstawową w Baczynie reprezentowały J. Pura, U. Brodzińska i O. Sulmińska. Za udział w turnieju dziewczęta otrzymały gry planszowe.

                Nie lada atrakcją dla dzieci okazały się motocykle; zarówno zabytkowe - wojskowe podstawione przez motocyklistów z zrzeszonych w Night Rider  jak i  prezentowane przez żużlowców juniorów  Stali Gorzów oraz motocykle Wydziału Ruchu Drogowego  Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

                Atrakcji było bardzo dużo. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ucz. klasa III miło spędzili czas i zadowoleni wrócili do szkoły.                                                                                                                                                  

               A. Sulmińska

                              

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu KLASA III SP W WORD W GORZOWIE WLKP..

               
            • Dnia 10 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Świnoujścia. Byli wśród nas uczniowie klas III, IV i V z opiekunami: p. Anną Sulmińską, p. Iwoną Wojciechowską  i p. Anną Owczarek.  Żegnani przez rodziców i rzęsistą ulewę trzecioklasiści dzielnie znosili obawy przed dwudniowym rozstaniem z bliskimi. 

              W doskonałych humorach pokonaliśmy trasę i dotarliśmy do Szczecina, gdzie czekało nas sporo atrakcji. Pierwszą z nich był spektakl w Teatrze Lalek „Pleciuga”. Nowoczesna adaptacja „Przygód Koziołka Matołka” nie tylko przypomniała nam losy dzielnego koziołka, ale również zwróciła uwagę na nietypowe zastosowanie recyklingu w sztuce. 

                                           

              Z teatru udaliśmy się do Muzeum Techniki i Komunikacji- Zajezdni Sztuki. Na miłośników motoryzacji, i nie tylko, czekała już moc atrakcji. Czegóż tam, nie było.  Zabytkowe tramwaje zachęcały do zwiedzania ich wnętrz. Stare autobusy i samochody wywoływały nasze uśmiechy, a u  wychowawczyń wspomnienia sprzed lat (nie powiemy ilu).  Mogliśmy wdrapywać się na motory, a nawet spróbować sił w kierowaniu tramwajem w specjalnym symulatorze.

                  

              Z masą zdjęć, szerokimi uśmiechami, i o dziwo, cudowną pogodą wyruszyliśmy na wyspę Wolin, do położonego na prawym brzegu rzeki Świny fortu Gerharda, by na własnej skórze poczuć smak wojskowej służby. No cóż, to już nie była atrakcja dla dzidziusiów i mazgai. Czekało nas tam wyczerpujące szkolenie. Łatwo nie było, musztra pod gromkimi komendami naszego dowódcy kapitana R. Hessena wymagała dyscypliny. Zwiedziliśmy jeden z najlepiej zachowanych dziewiętnastowiecznych pruskich fortów nadbrzeżnych w Europie. Prawdziwym jednak sprawdzianem naszej odwagi było przejście ciemnym korytarzem wśród czających się pająków i nietoperzy. Na szczęście poradziliśmy sobie doskonale i zakończyliśmy szkolenie pasowaniem na kanonierów Regimentu Artylerii Fortecznej Twierdzy Świnoujście.

                  

              Żegnani salwą z działka armatniego udaliśmy się na najwyższą na polskim wybrzeżu, jedną z najwyższych w Europie oraz najwyższą na świecie latarnię morską wykonaną z cegły. Pokonanie prawie trzystu schodków wymagało nie lada kondycji, ale było warto- widoki zapierały dech. Kolejnym etapem naszej podroży była przeprawa promowa do Świnoujścia. Mimo wielu obaw, nikt nie ucierpiał z powodu choroby morskiej. Zanim jednak udaliśmy się do ośrodka wypoczynkowego o wdzięcznej nazwie „Bryza” pojechaliśmy nad morze. Ciepła woda sprawiała ulgę zmęczonym stopom. Chlapaniu nie było końca.

                  

              Zmęczeni i głodni wróciliśmy do ośrodka, by na drugi dzień udać się nad znajdujące się niedaleko wsi Wapnica- Jezioro Turkusowe. Dużo radości sprawiła nam wizyta w  Wolińskim Parku Narodowym, gdzie oglądaliśmy przebywające tam zwierzęta. Poważne żubry, dostojne jelenie i zabawne dziki chętnie pozowały do zdjęć.

                  

              Po powrocie do Świnoujścia przeszliśmy aleją gwiazd w kierunku molo. Po zjedzeniu przepysznych lodów udaliśmy się na zakupy. Niewielkie kramiki zachęcały do kupowania przeróżnych pamiątek. Szkoda, że były to ostanie chwile pięknej pogody. Żegnani deszczem opuściliśmy Świnoujście i udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Po drodze czekała nas jeszcze niespodzianka- McDonald ’s !

                  

                    I.Wojciechowska, A. Owczarek, A. Sulmińska

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Świnoujście.

               
            • DZIEŃ OLIMPIJSKI

              Tradycyjnie drugiego czerwca, w naszej szkole odbył się Dzień Olimpijski połączony z Dniem Dziecka. Uczniowie młodszych klas mieli do pokonania sprawnościowy tor przeszkód. Nad prawidłowym przebiegiem czuwali nauczyciele. Kto zaliczył wszystkie, mógł odebrać słodką nagrodę. Dla starszych (klasy IV-VI oraz gimnazjalne), nauczyciele WF Roman Grochowski i Wojciech Radziński przygotowali specjalny zestaw zadań do zrealizowania w zespołach klasowych składających się z 3 chłopców i 3 dziewcząt. Były zespołowe rzuty do kosza w określonym czasie, biegi sztafetowe, strzały do bramki z zaznaczonymi strefami, zespołowa żonglerka piłką. Wszystko przeliczono na punkty i ogłoszono werdykt.Zwyciężyła drużyna klasy III gimnazjum, drugie miejsce przypadło klasie VI, a trzecie klasie IV. Oczywiście też były nagrody. Na koniec rozegrano mecz piłki nożnej pomiędzy III klasą gimnazjum, a resztą klas. Ponownie lepsi okazali się tegoroczni absolwenci. Nawet chyba nie wypadało, żeby było inaczej. W końcu był to ich ostatni występ sportowy w tej szkole. Życzymy sukcesów w nowych szkołach.

              Wojciech Radziński

                        

               

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Dzień Olimpijski.

               
            • W życiu ważny jest nie tylko triumf, lecz walka.

                                                  Istotną rzeczą jest nie zwyciężać ,lecz umieć toczyć rycerski bój

              Pierre de Coubertin

              Nadanie imienia Szkole Podstawowej i Gimnazjum Baczynie

              Nadszedł dzień, do którego przygotowywaliśmy się od wielu miesięcy. W piątek 30 maja 2014 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość nadająca jej imię Polskich Olimpijczyków.

              Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00 mszą świętą, którą  ks. Jarosław Zagozda odprawił w intencji zmarłych i żyjących olimpijczyków, aby ich przykład wpływał na dokonania sportowe i edukacyjne naszych uczniów. 

              Po mszy świętej o godzinie 11.30 rozpoczęła się akademia, w której udział wzięli uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością uświetnili uroczystość: pan Tadeusz Karwasz- Wójt Gminy Lubiszyn, pani Małgorzata Miszkiewicz- zastępca wójta,  pan Artur Terlecki - Przewodnicy Rady Gminy Lubiszyn, dyrektorzy  placówek oświatowych z całej gminy, przedstawiciel Kuratorium Oświaty pani Alicja Górska, emerytowani nauczyciele naszej szkoły.  Byliśmy dumni, że mogliśmy gościć u nas tych, dzięki którym tego dnia się spotkaliśmy, czyli polskich olimpijczyków i działaczy związanych z ruchem olimpijskim. Gośćmi honorowymi tego dnia byli:

              Dariusz Goździak - przedstawiciel Polskiego Komitetu Olimpijskiego, złoty medalista olimpijski z Barcelony w 1992 r. ( pięciobój nowoczesny),

              -  Zbigniew Szafkowski - Prezes Lubuskiej Rady Olimpijskiej,

              Jerzy Jankowski - przewodniczący Zarządu Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych ,,Start”

              oraz wybitni sportowcy, którzy reprezentowali Polskę na olimpiadach i paraolimpiadach:

              Tomasz Blatkiewicz, multimedalista igrzysk paraolimpijskich. Jego sukcesy to 2 złote medale – w rzucie dyskiem i w pchnięciu kulą na Igrzyskach Paraolimpijskich w Atenach w 2004 roku, srebrny medal w pchnięciu kulą na Igrzyskach Paraolimpijskich w Pekinie w 2008 roku oraz brązowy medal w rzucie dyskiem na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie w 2012 roku,

              - Małgorzata Korzeniowska, brązowa medalistka Igrzysk Paraolimpijskich w Sydney w 2000 roku w łucznictwie,

              - Tomasz Kucharski, wioślarz, dwukrotny mistrz olimpijski, który razem z Robertem Syczem wywalczył złote medale naIgrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 roku i w Atenach w 2004 roku; obaj startowali w konkurencji dwójek podwójnych wagi lekkiej,

              - Maciej Lepiato, złoty medalista i jednocześnie rekordzista świata w skoku wzwyż na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie w 2012 roku,

              - Łukasz Mamczarz, brązowy medalista w skoku wzwyż na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie w 2012 roku,

              - Mateusz Michalski, podwójny medalista Igrzysk Paraolimpijskich – w Londynie w 2012 roku, złoty medalista w biegu na 200 metrów z równoczesnym rekordem świata oraz srebrny medalista w biegu na 100 metrów,

              - Wojciech Mickunas, którego koronną dyscypliną jest  Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego,  i który trzykrotnie uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich w 1972 roku w Monachium - jako zawodnik, w 1988 roku w Seulu- jako trener ( jego drużyna zajęła wtedy zespołowo IV miejsce) i w 1992 w Barcelonie jako członek międzynarodowej grupy ekspertów,

              - Jakub Rega, reprezentant Polski na Igrzyskach Paraolimpijskich w Pekinie, gdzie w swoim debiucie zajął 7 miejsce w finałowym biegu na 800 metrów,

              Karolina Sadalska Głażewska, która na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w roku 2004 zajęła 4 miejsce w konkurencji K - 4 na dystansie 500 m.

              Uroczystość otworzyła pani dyrektor Jolanta Gintowt, serdecznie witając przybyłych gości. Wyraziła zadowolenie, że nasza szkoła nosi tak zaszczytne imię. Olimpijczycy to ludzie, którzy pokazują nam własnym przykładem, że sport to nie tylko aktywność fizyczna. Pani Dyrektor i pozostali przemawiający wskazali, jak istotna jest idea wychowania poprzez sport. Zalety sportu są liczne i ogólnie znane. Sport pobudza ambicje, uczy określonych reguł rywalizacji oraz szacunku do przeciwnika i pozwala realnie  ocenić własne możliwości. Sport wpływa korzystnie na rozwój fizyczny i psychiczny, pielęgnuje nasze zdrowie. Uczy opanowania, obowiązkowości   i pracy w zespole, a także odpowiedzialności za siebie i innych, wyrabia refleks i odwagę, pobudza uczucia patriotyczne w skali lokalnej i narodowej. Ideały olimpijskie: szybciej, wyżej, silniej,  wspomagane zasadą fair play są jedną z najskuteczniejszych metod wychowania młodego pokolenia

              Wśród upominków złożonych na ręce pani dyrektor znalazły się: garnitur olimpijski reprezentacji Polski z IO w Pekinie, gadżety, tj. breloczki, maskotki z IO w Soczi i Londynie oraz wiele  ciekawych albumów i książek, które wzbogaciły zasoby biblioteki szkolnej.

              Po przemówieniach prowadząca uroczystość pani Anna Wiśniewska zaprosiła wszystkich na program artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Jako pierwsi zaprezentowali się nasi najmłodsi wychowankowie. Recytując wierszyki o sporcie i śpiewając piosenkę „Mały człowiek” wywołali entuzjazm publiczności. Potem uczniowie gimnazjum słowami polskich poetów wyrazili to, co jest ważne w życiu każdego człowieka – godność, sprawiedliwość, wytrwałość w dążeniu do celu, uczciwość.

              Słowa poezji przeplatane były piosenkami śpiewanymi przez chór przygotowany przez ks. Jarosława Zagozdę. Akompaniament gitary ( ks. Zagozda) i fletu (Maria Skrodzka) zabrzmiał niezwykle wzruszająco i przejmująco. Niespodzianką, która wywołała owacje publiczności, było włączenie się nauczycieli w wykonanie piosenki zamykającej program artystyczny.

              Kulminacyjnym punktem uroczystości było odczytanie przez pana Artura Terleckiego – Przewodniczącego Rady Gminy uchwały o nadaniu imienia Polskich Olimpijczyków Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Baczynie. Następnie pan Wojciech Radziński zaprosił wszystkich gości pod tablicę pamiątkową, która została odsłonięta i poświęcona.

              Spotkanie zakończyło się uroczystym obiadem. Goście chętnie wpisywali się do księgi pamiątkowej umieszczonej w głównym holu oraz z zainteresowaniem oglądali wystawy i gazetki przygotowane przez uczniów naszej szkoły.

              Komitet organizacyjny

                                                

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Nadanie imienia szkole Polskich Olimpijczyków.

               
            • Konkurs plastyczny "Alkohol i narkotyki kradną wolność"

              Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Alkohol i narkotyki kradną wolność”, który  organizowany był  przez Szkołę Podstawową w Lubiszynie, pod  patronatem Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 

               III miejsce w kategorii klas gimnazjalnych zajął PAWEŁ BORNIKOWSKI - III G

               Wyróżnienie otrzymał JAROSŁAW TERESIŃSKI - III G

              Gratulujemy. I.Wojciechowska

                                                

                                    

               
            • Podsumowanie działalności Eucharystycznego Ruchu Młodych

              Dnia 06.06 14r. odbyło się podsumowanie działalności Eucharystycznego Ruchu Młodych. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Był grill, słodkości, śpiew i dużo świetnego humoru. Uczestnicy Eucharystycznego Ruchu Młodych wyznaczyli sobie nowe standardy na przyszły rok.

                                      

               

               
            • 30.06.2014

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Spotkanie z J. Chomontkiem.

               
            • Dnia 25 maja 2014r.uczniowie trzeciej klasy szkoły podstawowej zebrali się w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Baczynie ,aby upamiętnić dzień pierwszej Komunii świętej przeżywając jego rocznicę. To właśnie przed rokiem Bóg zamieszkał w ich sercach,dlatego dzieci w darach eucharystycznych przekazali własnoręcznie zrobione serduszka z narysowanymi dobrymi uczynkami. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowali się do tej uroczystości. Podziękowania dla uczniów i ich rodziców składają p.Ania Sulmińska –wychowawca klasy oraz p. Anna Oszczyk –katechetka.

                                 

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Rocznica I Komunii Św..

               
            •  Dnia 23 maja 2014r. w Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyły się  powiatowe eliminacje XV edycji Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie "Bezpieczne Wakacje z Lupo". Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych.

              Pytania testowe dotyczyły:

              • zasad ruchu drogowego

              • przeciwdziałania przemocy, w tym cyberprzemocy, uzależnień i zdrowego stylu życia

              • bezpieczeństwa na imprezach masowych

              • bezpiecznych zachowań i sposobów unikania zagrożeń

              • pierwszej pomocy przedmedycznej.

              W turnieju udział wzięło łącznie 28 uczniów klas V i VI szkół podstawowych powiatu gorzowskiego.

              Naszą szkołę reprezentowała Patrycja Rinke z kl. V, która zajęła I miejsce.

              Patrycja będzie reprezentować powiat gorzowski w finale wojewódzkim Turnieju, który odbędzie się 17 czerwca w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

              Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

              Anna Sulmińska

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu BEZPIECZNE WAKACJE Z LUPO.

               
            • W środę 14 maja 2014r. roku w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego "Moja okolica jest piękna – nie zapomnij – Niezapominajka Ci przypomni”. Konkurs miał na celu poznanie swojej najbliższej okolicy, miejsc wartych uwagi, rozwijanie talentów plastycznych.  Do udziału w konkursie zaproszeni  zostali wszyscy uczniowie  z gminy Lubiszyn. Na konkurs nadesłano bardzo wiele prac, z których jury nagrodziło i wyróżniło. Oceniając prace jurry brało pod uwagę: zgodność z tematem, estetykę pracy i pomysł. Komisja konkursowa przyznała nagrody w 3 kategoriach: klasy 1-3, klasy 4-6, klasy 1-3 gimnazjum oraz wyróżnienia. Uczniowie przedstawiali w swoich pracach głównie krajobrazy, kościoły i inne budowle. Ukazywano także lasy, parki, akweny wodne a także place zabaw, otoczenie szkolne.

              Nagrodzeni 1-3 sp:

              Agnieszka Witkowska, Ola Husiatyńska, Aleksandra Szymanek

              Wyróżnienia 1-3 sp:

              Weronika Pachowicz, Ula Jaroszyńska,Weronika Warycha, Dominik Czaja, Jakub Malec, 

              Nagrodzeni 4-6 sp:

              Natalia Rutkowska, Aleksandra Kaczmarczyk, Julia Baumann

              Wyróżnienia 4-6 sp:

              Angelika Kaniowska, Klaudia Szczepaniak, Ola Nowak

              Nagrodzeni 1-3 gimn:

              Ewa Jamróz, Kacper Kruszewski, Aleksandra Niezborała, Aleksandra Pasternak, Klaudia Pachowicz, Patrycja Składzień.

              Gratulujemy I. Wojciechowska

                         

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Konkurs plastyczny "Moja okolica jest piękna....".

               
            • Któż nie zna niezapominajek, ślicznych kwiatków o żółciutkich „oczkach” i błękitnych płatkach korony? To właśnie ten maleńki kwiatek stał się powodem, dla którego powstało potężne dzisiaj Święto Polskiej Niezapominajki, obchodzone powszechnie 15 maja. Jego pomysłodawcą był niezapomniany piewca piękna polskiej przyrody, rolnik, wszechstronnie wykształcony przyrodnik – Andrzej Zalewski.

              Akcja ma na celu przede wszystkim stałe przypominanie nam o ochronie i zachowaniu przebogatej różnorodności biologicznej naszego kraju, o ekologii, jednak najważniejsze to pamięć o bliskich nam osobach o przyjaciołach, o osobach które kochamy, szanujemy i lubimy.

              W naszej szkole nie zapomnieliśmy  o niezapominajce.

              W tym roku obchodziliśmy pod hasłem „Moja okolica jest piękna -  nie zapomnij – niezapominajka Ci pomoże

              Na zaproszenie przybył pan leśniczy Wojciech Ćwiejkowski, który rozmawiał z uczniami o naszej przyrodzie. Przyjechali uczniowie klasy VI wraz z dyrektorem i wychowawcą ze szkoły w Lubnie oraz przedszkolacy z baczyńskiego przedszkola z nauczycielami.

              W PROGRAMIE MIELIŚMY:

              • konkurs na przebranie ekologiczne(moda na co dzień i od święta - tylko z materiałów wtórnych np. worków, papieru, folii, sznurków, makaronów, butelek plastikowych, kartonów itp.)
              • rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego „ Moja okolica jest piękna – nie zapomnij – Niezapominajka Ci pomoże”
              • Scenki i pokaz mody ekologicznej
              • wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek

              Uczniowie klasy III, IV, V  sp przygotowali scenki przyrodnicze o życiu wszystkich organizmów w przyrodzie oraz „Czy ty jesteś dobrym ekologiem?, plakaty , hasła nawiązujące do ochrony środowiska, deklamowali wiersze i śpiewali piosenki oraz zaprezentowali modę ekologiczną. 

              Po części artystycznej wszyscy uczniowie szkoły podstawowej wraz z zaproszonymi gośćmi udali sie na ognisko. Było naprawdę wspaniale, wszyscy wspaniale się bawili.

              I. Wojciechowska, A. Sulmińska, E. Marcinkowska 

                  

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Święto Polskiej Niezapominajki.

               
            • Zespół Szkół w Baczynie na podium

              Dnia 10 maja 2014 r. (sobota) o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kostrzynie nad Odrą odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorem zawodów byli: WORD w Gorzowie Wlkp., KM Policji, Starostwo Powiatowe.

              „Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej w szczególności poprzez:

              1.    Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

              2.    Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.

              3.    Popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

              4.    Popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

              5.     Inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.”

              Naszą szkołę, a zarazem Gminę Lubiszyn reprezentowała drużyna SP w składzie:Martyna Taratuta z kl. IV, Julia Baumann i Sandra Malec – Kl. VI  oraz drużyna  Gimnazjum Publicznego - Kamil Miszczuk z kl. II,  Brajan Małecki i Mateusz Zaworski -  kl I.

              Konkurencjami zawodów  był: test, znajomość wiedzy z zakresu I pomocy przedmedycznej,  jazda rowerem w miasteczku rowerowym i tor przeszkód.

              Tor przeszkód na eliminacjach powiatowych składał się z następujących elementów:

              •        przedmiotu do przewożenia,

              •        równoważni,

              •        korytarza z desek,

              •        slalomu kółkowego tzw. żmijki,

              •        łezki,

              •        zatrzymania w miejscu.

              W turnieju uczestniczyło 9 drużyn Szkół Podstawowych  oraz 5 drużyn gimnazjalnych z powiatu gorzowskiego.

              Nasi zawodnicy uplasowali się następująco:

              II miejsce – Gimnazjum Publiczne,

              III miejsce -  Szkoła Podstawowa.

              Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.Anna Sulmińska

                 

               

               

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Turniej BRD w Kostrzynie.

               
            • Konkurs recytatorski poezji Jana Pawła II

              W naszej szkole odbył się konkurs recytatorski poezji Jana Pawła II:
              1-miejsce -Martyna Taratuta
              2-Martyna Biedrzycka i Nikola Cieślik
                                                                                         Serdecznie gratulujemy!
                     
               
               
            • W związku z przygotowaniami do uroczystego nadania szkole imienia Polskich Olimpijczyków, 14 kwietnia gościliśmy gorzowskich paraolimpijczyków. W imieniu nas wszystkich gości zaprosiła pani pedagog Barbara Horyń.

              Przyjechali do nas: Maciej Lepiato – złoty medalista i Rekordzista Świata w skoku wzwyż Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012, Łukasz Mamczarz – brązowy medalista w skoku wzwyż Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012 oraz ich trener Zbigniew Lewkowicz, pracujący w Gorzowskim Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start” Gorzów Wlkp. Zbigniew Lewkowicz to trener Kadry Narodowej oraz Koordynator Kadry Paraolimpijskiej, uczestnik Igrzysk Paraolimpijskich w Atenach, Pekinie i Londynie. Dwukrotnie został wybrany Trenerem Roku w Polsce w Sporcie osób Niepełnosprawnych (2002 i 2012).

              Nasi goście dużo i ciekawie opowiadali o sobie, swoich sukcesach, spotkaniach z Prezydentem RP, Bronisławem Komorowskim i Premierem Donaldem Tuskiem. Obejrzeliśmy dużo zdjęć z Igrzysk w Londynie i nie tylko. Trener zapoznał nas z tym czym są Igrzyska Paraolimpijskie. Później uczniowie zadawali pytania naszym gościom. Na koniec czekała na nas miła niespodzianka – medale olimpijskie! Kto chciał mógł dotknąć medal i na chwilę poczuć smak zwycięstwa. Być może zachęci to kogoś do uprawiania sportu i doczekamy się w przyszłości olimpijczyka z naszej szkoły! Oczywiście nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć i autografów. Wszyscy miło będziemy wspominać to spotkanie. Czekamy na kolejne.

                                                                                                                                        Barbara Horyń, Wojciech Radziński

                             

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Spotkanie z paraolimpijczykami.

               
            • Dnia 29 kwietna 2014r.  w Szkole Podstawowej w Stawie odbył się turniej rowerowy.

              W zawodach uczestniczyli uczniowie ze SP. w Lubnie, Lubiszynie, Stawie i Baczynie.

              Naszą szkołę  reprezentowała drużyna w składzie:

              Martyna Taratuta z kl. IV, Julia Baumann i Sandra Malec – kl. VI.

              Głównym Sędzią turnieju był  podkom. Artur Chorąży z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gorzowie Wlkp.

              Uczniowie rozwiązywali test z zakresu przepisów ruchu drogowego. Wykazywali się umiejętnością jazdy na rowerze w miasteczku rowerowym i na torze przeszkód oraz odpowiadali na pytania z  I pomocy przedmedycznej.

              Nasz zespół zajął 3 miejsce.

              Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na wyższych szczeblach.Anna Sulmińska

                

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Turniej BRD w Stawie.

            •  
            • W naszej szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny. Było świątecznie i wiosennie. Podczas kiermaszu  można było podziwiać oraz zakupić wielkanocne ozdoby – palmy, stroiki, pisanki, baranki i wiele innych. Wszystkie wykonane własnoręcznie. Ponadto podczas kiermaszu można było zakupić słodkości przygotowane przez uczniów klasy IV. Ciasto sprzedawane było na długich przerwach, a wybierać było w czym. Zapach ich roznosił się po całej szkole. Nasz kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Cały dochód przeznaczony był dla 6 letniego Antosia, który jest bardzo chory.

              Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

              I. Wojciechowska, A. Oszczyk

                             

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Kiermasz wielkanocny.

               
            • Po raz kolejny nasi uczniowie brali udział w konkursie na najpiękniejszą pisankę wielkanocną, organizowanym przez Bibliotekę w Lubiszynie. Pisanki wykonane były różnymi technikami plastycznymi. Były przpiękne.

                                       

              Oto wyniki:

              Martyna Biedrzycka kl. V - III miejsce

              Kamila Szmyt kl. III G - wyróżnienie

              Michał Cieślak kl. III G - wyróżnienie

              Gratulujemy! I. Wojciechowska

              Zdjęcia zostały dodane do albumu Pisanka wielkanocna - konkurs.

               
            • Dnia 9 IV 2014 uczniowie klasy II a Gimnazjum Zespołu Szkół w Baczynie pod opieką nauczycieli brali udział w Pikniku Naukowym prowadzonym przez pracowników PAN  w Zespole Szkół Chemicznych w Gorzowie Wlkp., w ramach projektu Eduscience.
              W zajęciach tych brali również udział uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 1 oraz uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych w Gorzowie Wlkp.

                   Głównym celem  pikniku  EDUSCIENCE było zainteresowanie uczniów przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi, matematyką, fizyką, chemią, geografią i biologią. Pokazanie, że nauka tych przedmiotów dzięki ciekawym i wybuchowym doświadczeniom może być bardzo fascynująca i przyjemna.

              Po oficjalnych wystąpieniach rozpoczął się pokaz naukowy, podczas którego uczniowie dowiedzieli się, jak można zrobić pastę do zębów dla słonia, dlaczego banknot zanurzony w łatwopalnej substancji nie spala się, dlaczego  rozgrzana puszka zgniata się w zimnej wodzie, a podpalany balon napełniony wodą nie pęka. Następnie uczniowie podzieleni w kilkuosobowe grupy brali udział w warsztatach naukowych o następującej tematyce:
              - matematyczne rozmaitości,
              - kolorowa chemia,
              - magnetyczne szaleństwo,
              - ścinanie białka

              Dużą atrakcją był  seans astronomiczny  w przenośnym planetarium, dzięki któremu uczniowie dowiedzieli się ciekawych rzeczy o wszechświecie, a w szczególności o gwiazdozbiorach zodiakalnych i planetach Układu Słonecznego.

              Piknik Naukowy EDUSCIENCE był niesamowitą przygodą dla wszystkich uczniów oraz opiekunów.

              Bardzo dziękujemy organizatorom Pikniku za ciekawe prezentacje i moc atrakcji.           

                           

               Jan Kłosek

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu warsztaty w ramach projekt Eduscience.

               
            • Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

              10 kwietnia 2014r. o godz. 9.00 uczniowie  kl. III Szkoły Podstawowej w Baczynie pisaliOgólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty przygotowany przez Wydawnictwo Operon. Sprawdzian jest podsumowaniem pierwszego etapu edukacji. Dzięki temu można zweryfikować, które umiejętności uczniowie już dobrze opanowali, a nad którymi warto jeszcze popracować. Dla dzieci był to pierwszy tak poważny egzamin.

                                                                  

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty.

               
            • 2 kwietnia  uczniowie naszej szkoły wybrali się w fascynującą podróż do fabryki czekolady, która mieści się niedaleko Cottbus w Niemczech.

                 Czekolada! Czy jest ktoś, kto jej nie lubi? Ta, którą przyszło nam jeść w Niemczech… była najprawdziwsza, belgijska (a kraj ten robi najlepszą czekoladę na świecie).

                 Gdy tylko przekroczyliśmy mury pięknie położonej fabryki, od razu poczęstowano nas przepyszną czekoladą do picia i różnymi rodzajami tego słodkiego specjału. Potem obejrzeliśmy film, w którym przedstawiono historię kakao, czekolady oraz ludzi, zresztą rodowitych Belgów, którzy w tym właśnie miejscu założyli swoją manufakturę. Otrzymują oni ze swojej ojczyzny duże sztaby prawdziwej czekolady, a następnie robią z niej łakocie. Po dawce teorii nadszedł wreszcie czas praktyki. Każdy z uczestników naszej wyprawy otrzymał małą sztabę czekolady, gumowe misie, draże oraz zawiniętą w papier białą czekoladę, którą należało udekorować swój kawałek. Uczestnicy wycieczki wykazali się prawdziwą fantazją, powstały prawdziwe, CZEKOLADOWE dzieła sztuki! Co było potem? Potem było szaleństwo zakupów! 

                   

                 To jednak nie koniec atrakcji. W Cottbus odwiedziliśmy planetarium, gdzie zobaczyliśmy Księżyc, Słońce i inne gwiazdy, które układają się na niebie w przepiękne symbole – znaki zodiaku.

                                

                 Nasza wycieczka była doskonałym połączeniem nauki z odpoczynkiem, na pewno szybko jej nie zapomnimy!

              Wycieczkę zorganizowała I. Wojciechowska przy współpracy A. Sulmińskiej i W. Radzińskiego.

              Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć  Wycieczka Planetarium i Fabryki Czekolady.

               
            • WYBORY PATRONA SZKOŁY

                      Wybór patrona dla szkoły i lokalnej społeczności to sprawa wielkiej wagi. Szkoła uzyskuje swoistą indywidualność i tożsamość. Dokonania i  wartości, którymi się kieruje patron mogą być oparciem dla działań wychowawczych, wskazywaniem uczniom autorytetów i wzorów do naśladowania. Te argumenty skłoniły Radę Pedagogiczną, Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski do podjęcia działań zmierzających do wyboru patrona Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Baczynie.

              Pracę nad nadaniem imienia rozpoczęto we wrześniu 2013 roku. Polegała ona na szczegółowym zaplanowaniu działań zmierzających do wyboru patrona. Uczniowie pracowali nad wskazaniem kandydatów.  Do projektu włączyli się rodzice oraz wszyscy pracownicy szkoły. Każda z wymienionych grup wskazała swojego kandydata i spośród trzech propozycji wybrano patrona szkoły.

              Kandydatami byli:

              Jan Paweł II

              Polscy Olimpijczycy

              Polscy Nobliści          

                    Wybory kandydatów  poprzedzone były zajęciami dotyczącymi autorytetów w życiu każdego człowieka. Gdy już wybrano trzy propozycje uczniowie przygotowali wystawę przedstawiającą sylwetki  kandydatów.

                   21 marca 2014 roku w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Baczynie odbyły się demokratyczne wybory patrona szkoły. Przygotowano 400 kart do głosowania. Oddano 232 głosy. Dwa głosy okazały się nieważne, 16 głosów oddano ma Polskich Noblistów, 104 głosy zdobył Jan Paweł II, 110 głosów i zwycięskie pierwsze miejsce otrzymali Polscy Olimpijczycy.

                  

               
            • SPOTKANIE Z PROKURATOREM

                     12 marca 2014 roku w Zespole Szkół w Baczynie odbyło się spotkani z panem Andrzejem Bogaczem, pracownikiem Prokuratury Rejonowej Gorzowie Wielkopolskim. W lekcji wzięli udział wszyscy uczniowie gimnazjum.

                     Prokurator przedstawił zagadnienia prawne związane z odpowiedzialnością karną nieletnich, młodocianych oraz dorosłych. Zwrócił szczególną uwagę na problem narkomanii, występków chuligańskich. Na spotkaniu poruszono również problemy związane z rasizmem i znieważaniem ludzi będących przedstawicielami innych kultur, czy wyznań. Pan Andrzej Bogacz opowiedział też o przestępstwach związanych z szeroko rozumianym internetem, czyli między innymi cyberprzemocą, umieszczaniem zdjęć na portalach społecznościowych itp.  Uświadomił słuchaczom, że wszystko co w sieci zamieszczą, zostaje tam na zawsze. Uczniowie mogli  poznać swoje prawa.

              Młodzież wzięła udział w dyskusji, zadawała wiele pytań i wyraziła chęć dalszych spotkań.

              Anna Wiśniewska

               
            • Konkurs Biblijny - etap szkolny

              Dnia 25 marca w zespole Szkół w Bacznie odbył się etap szkolny VI KONKURSU BIBLIJNEGO DLA GIMNAZJALISTÓW Z ewangelii Św. Marka.
               
              Zwycięzcami zostali: 
              1. Patrycja Pluta 32p.
              2. Maria Skrodzka 32p.
              3. Patrycja Składzień 27p.
                               
               
            • Szkolny konkurs „Santo Subito- droga Jana Pawła II do świętości” dla klas I-III sp

              Szkolny konkurs „Santo Subito- droga Jana Pawła II do świętości” dla klas I-III szkoły podstawowej -rozstrzygnięty!

              I-miejsce –Aleksandra Husiatyńska  kl. I

              II-miejsce-Alicja Malinowska

              III-miejsce –Urszula Brodzińska kl. III

              Serdecznie gratulujemy!

                         

               
            • Gminny Konkurs "Mała Ojczyzna"

              Drużyna w składzie:

              Wiktoria Matkowska

              Liliana Piątek

              Patrycja Rinke

              zajęła 4 miejsce. 

                   

               

               
            • Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” rozstrzygnięty !

              Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” rozstrzygnięty !

              Na początku marca br. zwycięzcy klasowych rozgrywek ortograficznych, które odbyły się w grudniu 2013 r., przystąpili do drugiego etapu konkursu „Mistrz Ortografii”. Finalistami tego etapu, a jednocześnie laureatami całego konkursu zostali:

              • w kategorii  kl. IV-VI szkoły podstawowej:

                I miejsce – Julia Baumann, kl. VI,

                II miejsce – Magdalena Adamiak, kl. VI,         

                III miejsce – Lilianna Piątek, kl. VI

              • w kategorii gimnazjum:

                I miejsce – Magdalena Włodarczak, kl. III,

                II miejsce – Maria Skrodzka, kl. III

                III miejsce – Albert Światłowski, kl. II b

              Zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

              Na finalistów konkursu czekają nagrody. Zostaną one wręczone na najbliższym apelu podsumowującym konkursy przedmiotowe.

              Wszystkim uczniom biorącym udział w potyczkach ortograficznych serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu tuż po wakacjach.

                                                                                                                                                                                   Organizatorzy

                                                 

               

               
            • „W Europie jeździmy bezpiecznie” - finał

              W tym roku gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa w Drzonkowie. W imprezie zorganizowanej 01 marca 2014r. udział wzięło szesnaście najlepszych drużyn województwa lubuskiego wyselekcjonowanych w eliminacjach rejonowych, m.in. SP w  Baczynie.

               Konkurencjami finału był: test, który rozwiązywali wszyscy uczniowie oraz sprawdzian umiejętności praktycznych z zakresu I pomocy przedmedycznej,  jazdy rowerem w miasteczku  rowerowym  i tor przeszkód.  Zadania były bardzo trudne. Uczniowie z klasy IV musieli przejechać miasteczko rowerowe, stosując się do przepisów ruchu drogowego. Kl. V opatrywała ranę nogi i tamowała krwotok z nosa, natomiast uczniowie klasy VI mieli do pokonania rowerowy  tor przeszkód.

              SP w Baczynie w składzie Julia Baumann z kl. VI, Patrycja Rinke - kl. V i Maja Sulmińska –kl. IV zajęła VIII miejsce wygrywając dla szkoły rower.

              Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz bezpiecznej drogi.         

              Anna Sulmińska 

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Drzonków 2014.

               
            • Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Kultura Romska.

               
            • SZUKAMY PATRONA NASZEJ SZKOŁY

              Dnia 20 lutego 2014r. upłynął termin zgłaszania propozycji patrona szkoły przez uczniów.

              Uczniowie naszej szkoły poważnie podeszli do postawionego przed nimi zadania.

              21 lutego Samorząd Uczniowski komisyjnie otworzy urnę i zapozna się propozycjami.

              Kandydatem wyłonionym przez społeczność uczniowską będzie propozycja, która uzyska największą liczbę głosów.

              W podobny sposób zostanie wyłoniony kandydat rodziców uczniów i pracowników szkoły. 

                  

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Szukamy Patrona.

               
            • W naszej szkole odbył się konkurs na kalendarz "Trzymaj Formę" na 2014r.Mogły uczestniczyć wszystkie klasy naszej szkoły. Oddane kalendarze prezentują się bardzo pięknie. Myśl przewodnia została zachowana. Uczniowie korzystali z różnych technik wykonania i włożyli w wykonanie dużo pracy. Komisja konkursowa będzie trudne zadanie , aby wyłonić zwycięzcę.

                                       

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Kalendarze Trzymaj Formę.

               
            • Akademia Czystych Rąk

              Uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie Akademii Czystych Rąk firmy Carex. Dzięki temu szkoła otrzymała materiały do pielęgnacji rąk oraz do przeprowadzenia lekcji wychowawczych.

              Uczniowie na zajęciach świetlicowych wykonali pracę do konkursu „ Gdzie były i co robiły moje ręce”. Niecierpliwie  czekamy na rozstrzygnięcie konkursu. Trzymajcie kciuki!

               

                                                                      

                                        

                                                            

               
            • Ferie w szkole

              W pierwszym tygodniu ferii w godzinach 9 30 - 12 00 odbywały się różne zajęcia dla naszych uczniów.  Wszystkim szkoła zapewnia bezpłatny posiłek. Były zajęcia komputerowe, plastyczne, sportowe , projekcje filmu, zajęcia bezpieczeństwa ruchu drogowego i wiele innych. Najważniejsze, że wszystkim dopisywał humor.

              Zespół Szkół w Baczynie nawet w ferie „Trzyma Formę”.

              W poniedziałek 03.02.14 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia sportowe. Starsi uczniowie wzięli udział w treningu piłki siatkowej, uwieńczeniem którego był zacięty  mecz. Młodsi uczniowie  wraz z gośćmi z przedszkola uczestniczyli w konkursach ruchowych .Konkurs na „Najlepiej wykonaną gimnastykę poranną wygrały siostry-Anna Marcinkowska z przedszkola i Małgorzata Marcinkowska z kl. III szkoły podstawowej. Po zajęciach sportowych uczniowie uczestniczyli w konkursie wiedzy „Dbam o Zdrowie”. Zwycięzcami konkursu zostali:

              I-miejsce-Anna Marcinkowska

              II-miejsce –Małgorzata Marcinkowska

              III-miejsce-Aleksandra Marciniszyn

                     -Zofia Owczarek

                     -Julia Pura

                     -Patrycja Rinke

                

               

                

               
            • Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym "Jedz owoce i pij mleko, a nagroda niedaleko", organizowanym przez Agencję Rynku Rolnego w Gorzowie Wlkp. Celem konkursu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży prozdrowotnych nawyków żywieniowych poprzez promowanie zasad prawidłowego odżywiania. 

              Czekamy na wyniki.

                   

               

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Konkurs plastyczny "Jedz owoce i pij mleko, a nagroda niedaleko".

               
            •         Dnia 28 stycznia w zespole Szkół w Baczynie odbyło się zebranie z rodzicami. W ramach programu „Trzymaj Formę” uczniowie samodzielnie przygotowali  poczęstunek .Na stołach królowały koktajle ze świeżych owoców(bez dodatku cukru).Powodzeniem cieszyły się również owocowe szaszłyki .W zdrowych przekąskach nie mogło również zabraknąć marchewki oraz kanapeczek z twarożkiem papryką i ogórkiem .Uczniowie przygotowali również gazetkę informacyjną na temat zdrowego odżywiania .Poczęstunek był smaczny i zdrowy ,jesteśmy bowiem SZKOŁĄ PROMUJĄCĄ ZDROWY TRYB ŻYCIA.

                  

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Zdrowy poczęstunek dla rodziców.

               
            • Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Bal przebierańców 1-3sp.

             

             

             

            • Wyjazdy do kina

              Od 3 luego rozpoczynają się ferie zimowe dla naszych uczniów. Uczniowie zakończyli już I półrocze. Dlatego niektóre klasy wraz ze swoimi wychowawcami postanowiły zorganizować wycieczki do kina. Mimo mrozu i śniegu humor dopisywał wszystkim.

               
            • Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowej i Konkurs Plastyczny "Choinka"

              25 stycznia 2014 roku odbył się 15. jubileuszowy Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowej w Ściechowie. Nasi uczniowie od wielu lat zdobywają nagrody i wyróżnienia. Również i w tym roku zostali docenieni przez jurry konkursu.

              II miejsce - SANDRA MALEC w kategorii klas 4-6 SP

              III miejsce -  MAŁGORZATA MARCINKOWSKA w kategorii klas 1-3 SP

              WYRÓŻNIENIE -ZOSIA OWCZAREK  w kategorii klas 1-3 SP

              Naszą szkołę reprezentowały jeszcze: Miszela Szmidt oraz Lilianna Piątek.

                    

                                                                                                                                Gratulujemy!

              Równoczesnie z Festiwalem Piosenki Bożonarodzeniowej organizowany był Konkurs Plastyczny związany tematycznie. W tym roku były to prace przestrzenne przedstawiające choinkę. Pojawiły się przepiękne, wykonane z różnych materiałów. Oto lista nagrodzonych:

              II miejsce - PATRYCJA PLUTA - w kategorii gimnazjum

              III miejsce - SANDRA MALEC -  w kategorii klas 4-6 SP

              WYRÓŻNIENIA: MARTYNA BIEDRZYCKA - 4-6 spKLAUDIA BETKA - gimnazjum, EWELINA ZAWIASA  - gimnazjum, 

                                                                                                                                  Gratulujemy

               Iwona Wojciechowska

               

               

               
            • Krótki zimowy dzień i niesprzyjające warunki atmosferyczne nie pozwalają ptakom wystarczająco zaspokoić głodu. Uczniowie naszej szkoły doskonale to wiedzą i postanowili, że zrobią coś pożytecznego i wartościowego zarazem. Dzieci rozwiesiły kule wypełnione ptasimi smakołykami zlepionymi tłuszczem. Karma została przekazana szkole przez pana leśniczego Wojciecha Ćwiejkowskiego pracownika Leśnictwa Marwice.

              Zachęcamy wszystkich do dokarmiania ptaków. Daje to możliwość bliskiego obcowania z przyrodą, podglądania ptaków z bliska i lepszego ich poznania.

                                                                                                                                          Tekst: Elżbieta Marcinkowska

                                                                                                                                           Zdjęcia: Anna Sulmińska

                     

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Pomagamy ptakom.

               
            • 22.01.2014

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu spotkanie z policjantem.

               
            • 21.01.2014

              Dzień Babci i Dziadka to jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych świąt w roku.

              21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a 22 stycznia - Dzień Dziadka. Święta te mają w Polsce tradycję liczącą ponad pół wieku, pojawiły się bowiem w naszych kalendarzach już w latach 60. ubiegłego wieku.

              Uczniowie kl. III SP pamiętali o tych dniach i dla swoich ukochanych babć i dziadków wykonali piękne kwiaty.  

              Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, radości  i samych słonecznych dni.     

                   

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Dla Babci i Dziadka.

               
            • Zawody sportowe

              W dniu 15 stycznia uczennice naszej szkoły brały udział w zawodach w koszykówce, które odbyły się w Lipkach Wielkich. Przyjechały reprezentacje z dziesięciu szkół naszego powiatu, które podzielone zostały na dwie grupy. Po rozegraniu fazy grupowej zajęliśmy drugie miejsce i tym samym znaleźliśmy się w finałowej rozgrywce. Ostatecznie uczennice naszej szkoły zajęły miejsce tuż za podium, czyli czwarte. Medalu nie było tym razem, ale otrzymany dyplom też nas ucieszył, a przeciwniczki grały 
              naprawdę wspaniale. Szkołę naszą reprezentowały: Wiktoria Matkowska, Sandra Malec, Julia Baumann, Karolina Kompanowska, Martyna Amanowicz, Magdalena Adamiak, Dominika Zawiasa, Lilianna Piątek z klasy VI oraz Małgorzata Ulańska i Patrycja Rinke z klasy V.

               
            • 15 stycznia uczniowie klasy IV i VI przygotowali zabawę karnawałową. Było mniej przebierańców, ale niektórym nie zabrakło wyobraźni i przyodziali się w prawdziwe stroje karnawałowe, mieniące się cekinami, różnymi świecidełkami. W przepięknych strojach i  maskach bawili się w dyskotekowych rytmach. Nie zabrakło oczywiście zumby. Pomiędzy tańcami odbywały się konkursy i słodki poczęstunek. Za muzyczną oprawę odpowiedzialny był Mateusz Zaworski i Robert Karasiński. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy.

               

                        

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Zabawa Karnawałowa.

               
            • Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie na  pracę przestrzenną przedstawiającą choinkę. Uczniowie wykorzystali różnorodne techniki plastyczne. Znalazły się prace wykonane m.in. z makaronu, szyszek, piórek, styropianu i papieru. Czekamy teraz na rozstrzygnięcie konkursua,a wyniki poznamy 25 stycznia.

                               

              Zdjęcia zostały dodane do albumu Konkurs plastyczny "Choinka".

               
            • Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie życzliwi i zapominają o wszelkich sporach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły przygotowali jasełka. Przybliżyły one wszystkim atmosferę tych najpiękniejszych dni w roku. Dzięki nim każdy mógł "dotknąć" magii świąt, przenosząc się na chwilę do Betlejem, do stajenki, pod żłóbek… W inscenizację zaangażowani byli uczniowie naszego gimnazjum i szkoły podstawowej. Nie były to zwykłe jasełka. Innowacyjny sposób przekazu ich treści polegał na rozpoczęciu przedstawienia sceną stworzenia świata przez Boga. Widzom ukazał się wąż, który namówił Adama i Ewę do zjedzenia jabłka. Było to wprowadzenie do najważniejszej części jasełek, czyli narodzenia Jezusa. Całość uświetnił śpiew kolęd w wykonaniu szkolnego chóru, którym przy akompaniamencie gitary, fletu i innych instrumentów kierował ksiądz Jarosław Zagozda.

              Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu naszego przedstawienia, serdecznie dziękujemy.

                               

               
            •  „Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku….” 

              Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wiele klas naszej szkoły organizuje wigilię klasową. W tym uroczystym dniu uczniowie przychodzą do szkoły w odświętnych strojach. Nikną waśnie i spory. Wszyscy wyczuwają podniosłą atmosferę zbliżających się Świąt. Uczniowie wraz z wychowawcami dzielą się opłatkiem, składają sobie życzenia i przy pięknie nakrytym stole wspólnie spożywają wigilijny posiłek. Przy choince śpiewają kolędy i wymieniają się spostrzeżeniami na temat wieczerzy wigilijnej w ich domach rodzinnych.

              Co roku wychowankowie p. Anny Sulmińskiej –klasy III SPzasiadają do wigilijnego stołu. Jest to okazja do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. Dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń umacnia więzi między dziećmi.  Towarzyszy temu radosna i rodzinna atmosfera.

              Po raz pierwszy uczniowie klasy czwartej wraz z wychowawcą p. I. Wojciechowską przygotowali wigilię klasową. Zaangażowana była cała klasa. Uczniowie równo podzielili się obowiązkami i do sprawy podeszli bardzo poważnie. Każdy, kto brał udział w przygotowaniu wigilii, dostał konkretne zadania. Wszystkim czynnościom towarzyszyła ciepła, rodzinna i świąteczna atmosfera. Wszyscy miło i w zgodzie spędzili ten czas. Dużą pomoc ofiarowała jedna z mam, pani Musiał. Serdeczne podziękowania.

                

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wigilie klasowe.

               
            • Uczniowie klas I-III SP zostali zaproszeni przez św. Mikołaja do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. na przedstawienie pt. „Calineczka”.

              „ Historia maleńkiej dziewczynki, która przyszła na świat z pąka kwiatu, towarzyszy nam już od paru pokoleń.   „Calineczka”  to musical familijny na motywach ponadczasowej baśni Andersena. Pełna humoru fantazja teatralna o dorastaniu i poszukiwaniu przyjaźni”  bardzo spodobała się naszym dzieciom. 

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu W teatrze.

               
            • 08.01.2014

                  

               

               

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Drzewko pomocy.

               
            • 17. XII odbył się coroczny, przedświąteczny kiermasz. To przedsmak świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole. Kultywowanie tej corocznej tradycji nie tylko wprowadza nas w atmosferę zbliżających się Świat Bożego Narodzenia, ale jest wspaniałą okazją do zakupu stroików świątecznych, które nie tylko są niedrogie, ale o wiele ładniejsze od tych, które można kupić w sklepach. Są też jedyne w swoim rodzaju, bo wykonywane

              Szczytnym celem tej akcji jest pomoc dzieciom chorym w związku z czym dochód ze sprzedaży stroików przeznaczony jest na cele charytatywne. W tym roku pieniądze zbierane były na rehabilitację małego chłopca z naszej gminy.

              I.Wojciechowska, A. Oszczyk

                                     

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Kiermasz ozdób bożonarodzeniowych.

               
            • Dzisiaj w szkole mieliśmy oficjalną uroczystość przekazania wyremontowanej szkoły przez inwestora - wójta gminy Lubiszyn Pana Tadeusza Karwasza. Był to pierwszy tak poważny i kosztowny remont po 40-stu latach jej istnienia. Wymienione centralne ogrzewanie i termoizolacja budynku, szczególnie o tej porze roku jest zauważalne. Pamiętamy jak było przedtem, szczególnie w sali gimnastycznej, która została zmodernizowana i położono na niej nową, sztuczną sportową nawierzchnię. Dzisiaj nikt nie narzekał, że marznie i uroczystość w sali gimnastycznej odbyła się w przyjaznej atmosferze i... temperaturze.

              Na uroczystość przybyli: wójt gminy Lubiszyn Tadeusz Karwasz, przewodniczący Rady Gminy Artur Terlecki, były sołtys Jerzy Obara oraz przewodniczący Rady Rodziców Paweł Pura. Po oficjalnym przywitaniu przybyłych gości,  napisany specjalnie na tę okazję wiersz zaprezentował uczeń III klasy gimnazjum Denis Sierka. Chwilę potem w żywiołowej zumbie,  zaprezentowały się uczennice klasy VI i I gimnazjum. Duże wrażenie na gościach zrobiła prezentacja multimedialna.  Autorką prezentacji  była pani Elżbieta Zaręba.

               Po części artystycznej głos zabrała dyrektor szkoły pani Jolanta Gintowt. Podziękowała za remont szkoły, który znacząco wpływa na komfort pracy i nauki. Pani dyrektor wręczyła dyplomy "Przyjaciela Szkoły" wójtowi gminy, sołtysowi Baczyny oraz przewodniczącemu Rady Gminy. Na zakończenie odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi przez wójta gminy Lubiszyn, dyrektor szkoły, przewodniczącego Rady Rodziców oraz przewodniczącego Samorządu Szkolnego. Uroczystość przygotował i koordynował nauczyciel wychowania fizycznego Wojciech Radziński, przy wsparciu dyrektor szkoły Jolanty Gintowt oraz nauczyciela historii Grzegorza Procha.

                  

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Otwarcie szkoły.

               
            • 10 grudnia klasa VI wraz z wychowawcą (p. W. Radzińskim) oraz kilka zaprzyjaźnionych uczennic z klasy V i I gimnazjum tradycyjnie pojechała na lodowisko "Słowianka". Jak zwykle zdarzały się drobne upadki, ale nie przeszkodziło to wszystkim świetnie się bawić. Było ślizganie indywidualne oraz zespołowe w różnych układach. Był też czas na odpoczynek i posiłek regeneracyjny w miejscowym bufecie. Tylko żal  było wracać...

               

                       

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wyjazd na Słowiankę.

               
            • 10.12.2013

              Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka obchodzony jest corocznie 10 grudnia w rocznicę podpisania przez ONZ Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka (1948 r.).

              Prawa człowieka zostały formalnie uznane za jeden z priorytetów społeczności międzynarodowej w grudniu 1948 roku, kiedy przyjęto Powszechną Deklarację Praw Człowieka. Zyskały one wówczas miano uniwersalnych zasad obejmujących wszelkie aspekty życia ludzkiego. Organizacja Narodów Zjednoczonych nadzoruje tworzenie regulacji prawnych w dziedzinie praw człowieka. 

              Tak w naszej szkole obchodziliśmy ten dzień.

                      

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Dzień Praw Człowieka.

               
            • OBCHODY ROKU JULIANA TUWIMA

              W ramach obchodów Roku Juliana Tuwima Zespół Szkół w Baczynie zorganizował wiele działań, które przybliżyły postać wielkiego poety Juliana Tuwima. Uczniowi przenosili się do świata bajek, w krainę przygód i zabaw. Wszystkie proponowane formy zadań miały za zadanie rozbudzenie wyobraźni i aktywności twórczej dzieci, oraz zachęcenie do czytania poezji dziecięcej.

              Najmłodsi słuchali czytanych przez nauczyciela wierszy, a na lekcjach zajęć komputerowych tworzyli ilustracje do wierszy Tuwima w edytorze grafiki "Paint". Doskonalili w ten sposób umiejętności tworzenia grafiki komputerowej, technologii informatycznej w praktyce.

                                       

              Zorganizowaliśmy Gminny Konkurs Plastyczny „ Ilustracje do  wierszy J. Tuwima” dla wszystkich uczniów naszej gminy. Artyści dopisali, więc galeria obrazów jest imponująca. Wyłonienie zwycięzców było niezwykle trudne. Różnorodne techniki i pomysły wykonania obrazów, pokazały, w jak odmienny sposób dzieci interpretują wiersze. Czteroosobowe jury w składzie: Jolanta Gintowt – dyrektor ZS w Baczynie, Iwona Wojciechowska- nauczyciel plastyki, Barbara Horyń – pedagog szkolny, Aleksandra Marchewka – uczennica klasy III gimnazjum wyłoniła nagrodzonych i wyróżnionych

              Nagrodzeni klasy 1-3 sp.:

              Aleksandra Sulmińska - SP Baczyna

              Joanna Domagała – SP Lubiszyn

              Nikola Domian – SP Staw

              Wyróżnieni  klasy 1-3 sp.:

              Jan Trzeciak – SP Wysoka

              Nikola Sękowska – SP Wysoka

              Alicja Kiecmańska – SP Lubno

              Jagoda Składzień – SP Baczyna

              Nadia Pustkowska – SP Staw

              Bartek Ziętek – SP Lubno

              Weronika Kaniowska – SP Lubno

              Justyna Kowalska – SP Lubiszyn

              Karolina Gerszewska – SP Lubno

              Nagrodzeni klasy 4-6 sp.:

              Klaudia Szczepaniak – SP Lubiszyn

              Natalia Rutkowska – SP Lubno

              Angelika Kaniowska – SP Lubno

              Wyróżnienia klasy 4-6 sp.:

              Dominika Zawiasa – SP Baczyna

              Paweł Strzelecki - SP Lubiszyn

              Maja Sulmińska – SP Baczyna

              Nagrodzeni klasy 1-3 gimnazjum:

              Karolina Nowak – SP Ściechów

              Weronika Podgórska – SP Ściechów

              Paulina Cichała – SP Ściechów

              Weronika Majkut - SP Ściechów

              Wyróżnieni klasy 1-3 gimnazjum:

              Klaudia Wąś –Baczyna

              Weronika Witkowska –Baczyna

              Werika Judek – Ściechów

              Oceniając prace konkursowe brało pod uwagę pomysłowość, oryginalność i samodzielność wykonania. Wszyscy  mogliśmy podziwiać dzieła młodych artystów pięknie oprawione i wyeksponowane w galerii szkolnej. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, zachęcamy do dalszego tak aktywnego udziału  w następnych konkursach i życzymy dalszych sukcesów.

                                  

              9 grudnia uczniowie klas II i III gimnazjum zaprezentowali inscenizacje do wierszy Juliana Tuwima. Do tego występu przygotowywali się przez kilka tygodni na lekcjach zajęć artystycznych. Tworzyli dekorację i  kostiumy dla aktorów. Wiersze zaprezentowali młodszym koleżankom i kolegom z klas 1-4 oraz zaproszonym gościom z baczyńskiego przedszkola.

                        

              Był to czas podsumowań konkursów i działań na terenie naszej szkoły.

              Iwona Wojciechowska, Anna Sulmińska

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Rok Juliana Tuwima.

               
            • MIKOŁAJKOWE STRZELANIE

              W dniu 6 grudnia br. na strzelnicy LOK w Gorzowie Wlkp. odbyły się zawody strzeleckie z udziałem sześciu drużyn z gorzowskich gimnazjów oraz naszej z Gimnazjum w Baczynie. Strzelano z karabinku pneumatycznego z pozycji stojącej. Drużyny liczyły trzech zawodników, każdy zawodnik oddał 20 liczonych strzałów. Wyłoniono zwycięzców w kategorii drużynowej i indywidualnej. Obie kategorie.stały zdominowane przez uczniów z Publiczego Gimnazjum w Baczynie. Skład naszej złotej drużyny: Zaworski Mateusz,  Cieślak Michał,  Miszczuk Kamil

               

                        

               

              Wyniki drużynowe:   Wyniki indywidualne:

                 

              Nasi strzelcy z trofeami:

              Zaworski Mateusz(pierwszy z lewej)       Drużyna w komplecie z organizatorami zawodów

                                    

              Roman Grochowski

               
            • 11.12.2013

              Jak co roku, także i w tym roku 6 grudnia zawitał do nas Mikołaj. Pewnie byliśmy grzeczni....

               

                 

                    

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Mikołaj w szkole.

               
            • Jest juz tradycja w naszej szkole. To już druga edycja. Cel tego projektu to: integracja naszych gimnazjalistów, pogłębienie umiejętności współdziałania w grupie, obcowanie ze sztuką filmową, integracja poprzez wspólną zabawę. Oprócz "straży duchowej" też coś dla ciała: czyli rozgrywki sportowe na wyremontowanej sali gimnastycznej. Były to mecze piłki siatkowej. Pierwszy około północy, drugi 0 4 rano.Uczniów dzielnie wspierali pan Jan Kłosek i pan Wojciech Radziński. Całość czujnym okiem nadzorował pan Grzegorz Proch.

                               

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Nocka filmowa.

               

              W związku z ogłoszonym Rokiem Tuwimowskim zabraliśmy naszych uczniów w krainę przygód i zabaw. Poprzez czytanie wierszy Juliana Tuwima przenosili się do interesującego świata.

              Najmłodsi tworzyli ilustracje do wierszy Tuwima w edytorze grafiki "Paint". Doskonalili w ten sposób umiejętności tworzenia grafiki komputerowej, technologii informatycznej w praktyce. 

                    

              Piękne prace możemy oglądać w galerri  Grafika komputerowa- J. Tuwim.

               

              III miejsce dla Baczyny.

                  Szkoła Podstawowa w Baczynie od lat bierze udział w Lubuskim Konkursie Wiedzy oBezpieczeństwie w Ruchu Drogowym  „W Europie jeździmy bezpiecznie” pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.

              Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie Na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży.

              Głównym celem jest rozwijanie i popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej świadomości bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera i kierującego pojazdem oraz  kształtowanie postaw zgodnych z kryteriami europejskiej kultury ruchu drogowego.

              Uczestnikami konkursu są uczniowie klas IV, V oraz VI publicznych i niepublicznych szkół podstawowych województwa lubuskiego.

              30 listopada 13r. w Słońsku odbył się półfinał turnieju. Szkołę  reprezentowały: Julia Baumann z kl. VI, Patrycja Rinke - kl. V i Maja Sulmińska –kl. IV.

              Do konkursu przystąpiło 17 szkół z północnej części województwa.

              Nasza drużyna zajęła III miejsce. Gratulujemy

                                                                                                                                                   Anna Sulmińska

                              

              Zdjęcia zostały dodane do albumu Turniej "W Europie jeździmy Bezpiecznie".

               

              W ramach pilotażowego programu "WF z klasą" w naszej szkole uczniowie spędzają przerwy w aktywny sposób. Jednym ze sposobów jest zachęcenie do zatańczenia zumby. Dziewczęta z klasy VI i I gimnazjum dobrze sobie radzą z nauką kilku elementów choreografii łączącej taniec z aerobikiem. Tańczą prawie wszyscy, gimnazjaliści, a także najmłodsi z klas I-III. Nasze "animatorki" zumby szykują kolejne elementy choreografii. Zachęcamy i zapraszamy na kolejne tańce.  

                                

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu W-f z klasa.

               

              Zawody sportowe

              Uczniowie naszej szkoły podstawowej brali udział w Powiatowej Spartakiadzie Młodzieży w "czwórkach" siatkarskich. Zawody odbyły się w Zespole Szkól w Bogdańcu. Pierwsze, 26 listopada wystąpiły dziewczęta. Po rozegraniu meczów w fazie grupowej, awansowaliśmy do kolejnego szczebla. Wygrana zapewniła by nam pozycję medalową. Trafiliśmy na zespół z Kostrzyna i po zaciętym pojedynku przegraliśmy 2:1. Ostatecznie zajęliśmy 6 miejsce. Szkołę naszą reprezentowały: Lilianna Piątek, Wiktoria Matkowska, 
              Miszela Szmyt, Karolina Kompanowska, Sandra Malec, Patrycja Rinke, Małgorzata Ulańska, Martyna Amanowicz, Julia Baumann, Magda Adamiak, Dominika Zawiasa.
              Do Bogdańca chłopcy pojechali 29 listopada, ale nie poszło im zbyt dobrze. Zawody zakończyli na 8 miejscu. Podkreślić należy, że połowa drużyny, to byli uczniowie z klasy 5. W zawodach uczestniczyli: Miłosz Gołuch, Damian Łukasiewicz, Paweł Lipka, Maciej Oleksy, Denis Szmyt, Mateusz Kwietniewski, Mateusz Misiurek, Kamil Pachowicz.

                                     

               

              „Trzymaj formę” 2013/2014

              WARSZTATY KULINARNE Z AGENCJĄ RYNKU ROLNEGO – „Wiemy, co jemy i zdrowo żyjemy”

                        21 listopada odbyły się warsztaty kulinarne dla uczniów klas I i III szkoły podstawowej. W zajęciach uczestniczyło 50-ciu uczniów. Warsztaty organizował Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Gorzowie Wlkp.

                        Dzieci poprzez zabawę utrwalały wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania oraz poznawały zalety owoców i warzyw tak ważnych dla ich prawidłowego rozwoju.  Po quizach i zgadywankach, przyszła kolej na wykonanie, pod okiem profesjonalnego kucharza fantazyjnych i zdrowych kanapek. Warsztaty zakończyły się wspólną degustacją.

                        Mamy nadzieje, że tak kolorowa i smaczna edukacja zachęci dzieci do częstszego sięgania po owoce i warzywa, gdyż godnie z powiedzeniem „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym…”.

                       Warto dodać, że wszystkie produkty zostały zakupione ze środków z projektu realizowanego przez Agencję  Ryku Rolnego a każdy z uczniów otrzymał smaczny i praktyczny upominek. 

                               

              Zdjęcia zostały dodane do albumu Warsztaty kulinarne.

               

              25 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty promujące  zdrowe odżywianie wśród uczniów klas I – III szkoły podstawowej. Warsztaty prowadzili przedstawiciele sklepu „Chata Polska”.

              Uczniowie brali udział w konkursach i zabawach, które w atrakcyjny sposób zaznajomiły uczniów z tematyką zdrowego i racjonalnego odżywiania.

              Podziękowania dla Pani Anny Owczarek za pomoc w organizacji warsztatów.

                                      

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Chata Polska.

               
              06.12.2013

              Już po raz drugi w naszej szkole dołączyliśmy do obchodów Światowego Dnia Życzliwości, który przypada na dzień 21 listopada.

              Z tej okazji pod opieką pani Barbary Horyń oraz pana Jana Kłoska została zorganizowana kampania pod hasłem „Życzliwi na co dzień” w ramach projektu edukacyjnego uczniów z gimnazjum.

              Głównym celem kampanii było zachęcenie całej społeczności szkolnej do okazywania życzliwości oraz uświadomienie, że zawsze należy być wobec siebie miłym, uprzejmym oraz życzliwym.

              Przesłanie akcji brzmiało:

              – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta!!!

              W ramach kampanii zorganizowano następujące działania:

              1.     W klasach przeprowadzono plebiscyt na króla lub królową życzliwości.

              2.     Na lekcjach wychowawczych uczniowie opracowali projekt szkolnego kodeksu  życzliwości.

              3.     Z okazji Światowego Dnia Życzliwości 21 listopada na hali sportowej odbyło się spotkanie wszystkich uczniów.

              Ø Zapoznano uczniów z historią i ideą Dnia Życzliwości.

              Ø Gospodarze klas na ręce przewodniczącego samorządu szkolnego przekazali projekty kodeksu życzliwości.

              Ø Dokonano koronacji zwycięzców plebiscytu na klasowego króla lub królową życzliwości.

              W Szkole Podstawowej królem lub królową życzliwości zostali:

              w kl. I – Szymon Zawiasa

              w kl. II – Alicja Paździor

              w kl.. III – Julia Pura

              w kl. IV – Martyna Taratuta

              w kl. V – Patrycja Rinke

              w kl. VI – Lilianna Piątek

              W Gimnazjum zwycięzcami zostali:

              w kl. I – Sara Mielcarek

              w kl. IIA – Oliwia Bachorowicz

              w kl. IIB – Aleksandra Pasternak

              w kl. III – Maria Skrodzka

              Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

              Z okazji Dnia Życzliwości pani Jolanta Gintowt, dyrektor Zespołu Szkół  w Bazynie wręczyła wszystkim uczniom jabłka - symbole życzliwości.

                            

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Dzień Życzliwości.

               
              06.12.2013

              Konkursu Doodle 4 Google 2013.

              Hasło tegorocznego konkursu:„Mój pomysł na pomaganie innym”

              To już trzecia edycja konkursu Doodle 4 Google. Nasi uczniowie już kolejny raz uczestniczą w tym konkursie plastycznym, wykorzystując gotowy szablon do stworzenia doodla.

               Doodle będą oceniane na podstawie następujących kryteriów:

              ·         kreatywność

              ·         wartość artystyczna

              ·         zgodność z tematem

              Aby rysunek mógł zakwalifikować się do konkursu, do pracy wykonanej na wydrukowanym szablonie powinien zostać dołączony wypełniony formularz zgłoszeniowy. Jeden uczeń może zgłosić tylko jedną pracę.

              Najciekawszy rysunek zostanie wybrany w powszechnym głosowaniu w internecie, między 2 a 9 stycznia 2014 r. na stronie google.pl/doodle4google.

              Głosujcie na swojego faworyta.

              Zwycięski rysunek zastąpi logo Google na stronie głównej wyszukiwarki 12 stycznia 2014 r., przez cały dzień.

                           

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Konkurs Googli doodle.

               

                    

               

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Wybory do samorządu.

               
              20.11.2013

              Uczniowie klas I - VI ze Szkoły Podstawowej wzięli udział w konkursie plastycznym „Jestem bezpieczny na drodze”

               Konkurs ten miał na celu:

              - utrwalenie zasad przechodzenia przez drogę,

              - rozumienie pojęcia „własne bezpieczeństwo”,

              - utrwalenie pojęcia: droga, chodnik, przejście dla pieszych.

              Na konkurs wpłynęło dużo prac. Jury po burzliwych naradach wyłoniło zwycięzców:

              I miejsce – Natalia Karasińska kl.II, Julia Musiela kl. IV

              II miejsce –Alicja Śliwińska kl. II, Sandra Malec kl. VI

              III miejsce –Alicja Paździor kl. II, Magdalena Adamiak kl. VI

                                 

              Gratulujemy!!!!!!!!!

              I. Wojciechowska, A. Sulmińska

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Konkurs Bezpieczna droga.

               
              19.11.2013

              13 listopada uczniowie klas III, IV, V szkoły podstawowej wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę edukacyjną do Bolesławca i Złotoryi. Dzień rozpoczął się dla wszystkich bardzo wcześnie. Już o godz. 5 45 wyruszyliśmy autokarem.

              Bolesławiec  zwany "miastem ceramiki", słynie od ponad 500 lat z tradycji garncarskiej. Podczas zwiedzania Fabryki Naczyń Kamionkowych "Manufaktura" zapoznaliśmy  się z pełnym cyklem produkcyjnym wyrobów ceramicznych. Poszczególne etapy produkcyjne nie zmieniły się od wieków. Przedmioty są toczone bądź odlewane ze specjalnie przygotowanej masy glinianej. Po pierwszym wypale naczynia są ręcznie zdobione za pomocą stempelków i pędzelków, a następnie pokrywane płynnym szkliwem. Obejrzeliśmy również przyzakładowy sklep z przepiękną, ale niestety bardzo drogą porcelana bolesławiecką.

              Następnie wyruszyliśmy w dalszą wędrówkę.

              W Złotoryi w fabryce bombek zobaczyliśmy jak szklana rurka zmienia się w przepiękną ozdobę choinkową. Odwiedziliśmy  takie hale jak: dmuchalnia, srebrzalnia, dekoratornia, wzorcownia. Przed wejściem do hali, przewodnik krótko opowiedział  o zakładzie i o pracy na dmuchalni. Już po wejściu do środka mogliśmy dotknąć szklanej rurki, zobaczyć metalowe formy do produkcji bombek i przyjrzeć  się jak wygląda tu praca. Następny przystanek to "srebrzalnia". Tutaj zobaczyliśmy,  jak zasrebrza się ozdoby za pomocą związku azotanu srebra. Kolejny dział to maczalnia, gdzie zobaczyliśmy w jaki sposób bombki barwi się na jednolity kolor. Potem udaliśmy  się do najciekawszej sali - do dekoratorni. Tu powstają prawdziwe dzieła: cukierki, samochody, bałwanki, no i oczywiście bombki z imionami, które można sobie wcześniej zamówić.

              Dodatkową atrakcją były warsztaty malowania bombek.  Uczestnicy samodzielnie wykonywali 3 ozdoby  choinkowe, które zabrali ze sobą do domu. Oj, tu było dużo zabawy i śmiechu. Wszyscy byli „ubrani” w brokat, którym uczestnicy warsztatów dekorowali swoje bombki.

              Nie zabrakło zakupów ozdób choinkowych w zakładowym sklepie. A było z czego wybierać.

              Uśmiechnięci , bardzo zadowoleni  i z pełnymi torbami prezentów wróciliśmy do domów.

              I.Wojciechowska, A. Sulmińska, E. Marcinkowska

                                    

                              

              Zdjęcia zostały dodane do albumu Wycieczka do Zlotoryi i Boleslawca.

               

              „ Dzisiaj wielka jest rocznica – jedenasty listopada!

              Tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa.”

              11 listopada obchodziliśmy 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym wydarzeniem 12 listopada br. w naszej szkole odbył się apel, w którym wystąpili uczniowie klas II gimnazjum. Scenariusz historycznego „obrazka” zaprezentowanego przez młodzież oparty został na wierszach i piosenkach patriotycznych nawiązujących do wydarzeń z 1918 roku. Całość połączona została fragmentami kilku wystąpień Józefa Piłsudskiego z okresu I wojny światowej i początków niepodległości państwa polskiego. Uroczystość uświetniły przygotowane przez uczniów symbole narodowe, dekoracje i rekwizyty oraz wspaniała gazetka tematyczna.

              Apel przygotowali p. Grzegorz Proch i p. Stella Rowińska.

                          

              Zdjęcia zostały dodane do albumu Swieto Niepodleglosci.

               

              Laureatami konkursu plastycznego na narysowanie portretu osoby świętej zostali:

              kl.1-3 Natalia Karsińska kl. II S.P, Zosia Owczarek kl. III S.P

              Kl.4-6 Patrycja Rinke kl. V S.P, Julia Bauman kl. VI S.P

              Gimnazjum Kinga Świdzińska kl. II G, Patrycja Pluta kl. III G

                                    

              Zdjęcia zostały dodane do albumu Portret osoby swietej.

               

              Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów klas I -III SP i 4 -6 SP.

              W konkursie wzięło udział 18 uczniów, a ich prace zachwyciły pozostałych uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i osoby odwiedzające naszą placówkę. Uczestnicy konkursu wykazali się wyobraźnią i pomysłowością.

              Pani Dyrektor postanowiła nagrodzić wkład pracy i kreatywność uczniów.

              Na najbliższym apelu otrzymają upominki i dyplomy.

                      Anna Oszczyk,  Justyna Zimna                     

                                                  

              Zdjęcia zostały dodane do albumu Konkurs na zwierzatko z warzyw.

               
              06.11.2013

              Konferencja podsumowująca VII edycję programu "Trzymaj Formę!”   

              W konferencji z naszej szkoły wzięli udział uczniowie najaktywniej  angażujący się w realizację programu:Koralia Teresińska, Oliwia Bachorowicz, Kacper Pilimon,Kacper Kruszewski, Oliwia Kwietniewska, Magda Warycha,Ola Pasternak, Marta Łusiarczyk, oraz absolwenci naszej szkoły: Mateusz Mizgier i Michał Zawada.

              Lubuski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gorzowie Wlkp. informuje, iż w dniu 4 listopada 2013r. w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbyła się konferencja podsumowująca VII edycję programu promującego aktywność fizyczną i racjonalne odżywianie „Trzymaj Formę!”. W imieniu Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Polak konferencję otworzył członek zarządu Romuald Kreń.

              Głównymi organizatorami konferencji byli: Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze i Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp.

                      Podczas konferencji nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu na projekt edukacyjny promujący aktywne uczestnictwo rodziców w realizacji programu. W tym roku nagrodzono Zespół Szkół w Niedoradzu (I miejsce), Gimnazjum w Przytocznej (II miejsce), Gimnazjum Nr 3 w Świebodzinie (III miejsce) oraz Zespół Szkół w Baczynie (wyróżnienie).

                      Fundatorem nagród był Marszałek Województwa Lubuskiego.

                      W trakcie konferencji Mirosława Boksz – Kąkalec, kierownik Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej WSSE w Gorzowie Wlkp. odczytała list Lubuskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Gorzowie Wlkp. - Doroty Konaszczuk oraz podsumowała realizację VII edycji programu „Trzymaj Formę!” w województwie lubuskim, natomiast koordynator i uczniowie zwycięskiej szkoły omówili własny projekt konkursowy.

                    Konferencję uświetnili swoimi wystąpieniami: Mirosław Krzyżanowski z Zielonogórskiego Ludowego Klubu Lekkoatletycznego, który wygłosił wykład nt. „Budowanie tożsamości sportowca”, Maciej Murawski, były reprezentant w piłce nożnej, Marcin Horbacz, olimpijczyk z Aten i Pekinu w pięcioboju nowoczesnym, Grzegorz Długosz z Zielonogórskiego Klubu Sportowego Gwardia, mistrz Europy juniorów w strzelectwie, Lucjan Błaszczyk, wielokrotny mistrz Polski i medalista Mistrzostw Europy w tenisie stołowym.

                      Podczas konferencji zaprezentowali się młodzi sportowcy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Flesz” ze Świdnicy oraz „As” z Zielonej Górze, a oprawę artystyczną zapewnił Teatr Tańca Tagim z Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” z Zielonej Górze.

                       Program edukacyjny „Trzymaj Formę!” realizowany jest od 2006r. w szkołach podstawowych i gimnazjalnych na terenie całego kraju. W województwie lubuskim do realizacji VII edycji programu przystąpiło 224 szkoły, w tym 96 gimnazjów i 128 szkół podstawowych. Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

                                                                                                                                          Justyna Zimna Anna Oszczyk

                                                                                                                       

                                                  

              Zdjęcia zostały dodane do albumu Trzymaj forme-wyniki.

               
              30.11.1999

              Dnia 31 października w Zespole Szkół w Baczynie odbył się „Dzień Wszystkich Świętych”.

              Już od pierwszych godzin lekcyjnych w klasach i na korytarzach szkoły można było zauważyć osoby ubrane za osoby święte. Po korytarzu spacerował Józef. Dużą popularnością cieszył się św. Piotr oraz św. Paweł. Kilka osób prezentowało Maryję. Wśród bardziej wyszukanych świętych znalazła się św. Dominika, św. Magdalena, św. Katarzyna oraz św. Anastazja .Każda osoba miała ze sobą atrybut dzięki któremu można było rozpoznać którą osobę świętą reprezentuje. Wszyscy ,którzy się przebrali otrzymali od pani Dyrektor drobny upominek.

                            

              Uwieńczeniem tego dnia był apel .Po krótkim wstępie przybliżającym nas do dnia 1 listopada uczniowie wprowadzili nas w czas zadumy poprzez recytację wierszy. Obejrzeliśmy również inscenizację „Dziadów” przygotowaną przez klasę 2 gimnazjum. Koledzy i koleżanki ze szkoły podstawowej przygotowali natomiast przysłowia świętych na każdy miesiąc. Na koniec wszyscy uczniowie zatańczyli i zaśpiewali piosenkę „Święty kocha Boga”. Były również nagrody dla osób ,które najbardziej wcieliły się w postać osoby świętej.

              Możemy także przeczytać o naszym święcie na łamach gazety http://www.mygorzow.pl/content/dzień-wszystkich-świętych

              Zdjęcia zostały dodane do albumu Dzien Wszystkich Swietych.
               

              Nasza szkoła też spełnia marzenia.

              Marzeniem 6-cio letniej Oliwki G. z Zielonej Góry, chorej na białaczkę było dostanie dużej ilości kartek urodzinowych. Uczniowie klas: III, IV, V szkoły podstawowej oraz klasy I gimnazjum wraz z wychowawcami oraz Eucharystycznym Rychem Młodych bardzo chętnie włączyli się do tej akcji.  Własnoręcznie zrobione kartki urodzinowe wraz z życzeniami wysłaliśmy dla tego słodkiego aniołka.

              Cieszymy sie bardzo, że uczniowie naszej szkoły nie są obojętni na losy i krzywdy innych ludzi. Dumni jesteśmy, że mamy możliwość pracować z tak wrażliwymi, współczującymi i młodymi uczniami.

              Kartki uczniowie robili na lekcjach plastyki, godzinach wychowawczych   oraz w domu. Rekordzistą naszej szkoły został Tomek Florczyk, który zrobił 7 kartek urodzinowych. Niektóre klasy osobiście poszły na pocztę aby wysłać życzenia.

                     

              E. Kołoszyc, A. Sulmińska, I. Wojciechowska,E. Marcinkowska, J. Zatorska

               Zdjęcia zostały dodane do albumu Spelniamy marzenia.

               

              Lekcja wychowania fizycznego inaczej

              WF- Z KLASĄ

              W tym roku szkolnym szkoła nasza bierze udział w ogólnopolskiej akcji pilotażowej WF z klasą. Jest to nowy program pilotażowy Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy medialnym wsparciu Gazety Wyborczej i portalu Sport.pl. Ta ogólnopolska akcja edukacyjna ma zmienić myślenie o lekcjach WF-u w polskich szkołach. Program jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i Turystyki, pod honorowym patronatem Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy VI postanowili trochę nietypowo podejść do lekcji wf. Razem z nauczycielem wf-u i jednocześnie wychowawcą panem Wojciechem Radzińskim nakręcili o tym film. Czekamy na następne pomysły.

                           

               Film w wykonaniu uczniów klasy szóstej lekcja_w-f.wmv

               

              23.10.2013r. klasa III SP na zaproszenie Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp. wzięła udział w klasowym  turnieju „Karta rowerowa”. Celem konkursu było kształtowanie bezpiecznych zachowań na drodze oraz propagowanie gier planszowych jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

              Przy okazji uczniowie  zwiedzili  wystawę „Starej klasy” przygotowaną przez Bibliotekę. Dzieci mogły zasiąść w ławce z dawnych czasów i klęczeć na woreczkach z grochem. Zobaczyły również przybory szkolne np. nasadki, stalówki, kałamarze, bibułki, elementarze, z których uczyli się ich dziadkowie i wiele innych eksponatów. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród trzecioklasistów. 

                               

              A. Sulmińska

              Zdjęcia zostały dodane do albumu wyjazd kl.3sp do Gorzowa.

               

              Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

                    Dzień 14 października obchodzimy każdego roku wyjątkowo. To szczególna data. W tym dniu świętujemy Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie nazywany Dniem Nauczyciela. Nie bez powodu, gdyż to właśnie tego dnia mamy okazję obdarować naszych pedagogów kwiatami i złożyć im życzenia, dziękując za ciężką pracę i wysiłek włożony w naszą edukację. Z okazji tego święta zamiast zajęć lekcyjnych odbyły się w naszej szkole spotkania uczniów z wychowawcami, po czym odbył się przygotowany przez uczniów wspaniały program artystyczny „Skąd wziął się nauczyciel na świecie”. Najpierw przenieśliśmy się do raju do którego to Bóg zesłał nauczyciela, aby pomógł w wychowywaniu dzieci Adama i Ewy. Niestety nie wypełniwszy powierzonego mu zadania, nauczyciel został wysłany do piekielnych czeluści, gdzie również się nie sprawdził w wychowywaniu diabelskich dzieci. Tam właśnie usłyszał słowa szatana: „Ruszaj na ziemię i obyś nie moje, a cudze dzieci uczył! Kolejne scenki ukazały nam następców rajskiego nauczyciela, czyli współczesnych nauczycieli, którzy to każdego dnia zmagają się z trudami wychowywania i nauczania współczesnej młodzieży w typowej polskiej szkole. Uczniowie występujący na scenie nie tylko mogli pochwalić się swoją grą aktorską, zaprezentowali nam również szereg piosenek.

              W uroczystości wzięli udział emerytowani nauczyciele, dyrekcja, nauczyciele i oczywiście uczniowie. Podziękowano dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom administracji za trud i codzienną pracę oraz wkład w edukację i wychowanie. 

              Nad całością czuwały panie Anna Sulmińska i  Iwona Wojciechowska. Przepiękną dekorację i wystrój sali wykonały panie Barbara Horyń i Ewa Kołoszyc.

                            

                                    

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Dzien Nauczyciela.

               

              Pasowanie na Ucznia

              Wielki dzień uczniów klasy pierwszejMaluchy złożyły uroczyste ślubowanie i oficjalnie dołączyły do grona uczniów.

              Pierwszoklasiści z naszej szkoły zostali przyjęci do grona uczniów. Apel, którego najważniejszym punktem było pasowanie na ucznia odbył się 21 października. Na ten ten szczególny moment pierwszoklasiści czekali z niecierpliwością. Oznacza on bowiem oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do społeczności szkolnej.

              W Szkole Podstawowej w Baczynie uroczysty apel rozpoczął się od części artystycznej. Była ona okazją do tego, by najmłodsi pochwalili się swoimi talentami. Pierwszoklasiści recytowali wiersze, śpiwali, a także tańczyli. Po programie artystycznym odbyła się część oficjalna. Jej punktem kulminacyjnym było ślubowanie, które przed dyrektorem szkoły oraz zaproszonymi gośćmi złożyli wszyscy uczniowie klasy pierwszej. Po ślubowaniu dyrektor szkoły, pani Jolanta Gintowt oraz wychowawca klasy, pani Izabela Jaroszewicz-Pawlaczek dokonały pasowania uczniów. Dzieci ślubowały sumiennie wywiązywać się z uczniowskich obowiązków i przynosić rodzicom, swojej szkole i Ojczyźnie dumę.

              Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć ze ślubowania w Szkole Podstawowej w Baczynie.

               

              Zakończenie konkursu " W Europie jeździmy bezpiecznie"

              Uczniowie klas 4-6 co roku biorą udział w turnieju  „W Europie jeździmy bezpiecznie”  organizowanym przez Stowarzyszenie Na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci Młodzieży.  Dzieci codziennie, przez 2 tygodnie odpowiadają na pytania dotyczące przepisów ruchu drogowego oraz I pomocy przedmedycznej.

               Głównym celem konkursu jest rozwijanie i popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej świadomości bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera i kierującego pojazdem – w rezultacie wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

              ·        Samodzielne pogłębianie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego przy wykorzystaniu różnych źródeł informacji, w tym technologii komputerowej.   

              ·        Kształtowanie postaw zgodnych z kryteriami europejskiej kultury ruchu drogowego.

              ·        Rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie, bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg.

              Turniej na etapie szkolnym zakończył się 27.09.2013r.

              Komisja wyłoniona zwycięzców:

              Julia Baumann kl. VI

              Patrycja Rinke kl. V

              Maja Sulmińska kl. IV

              Dziewczyny będą reprezentowały naszą szkołę na szczeblu rejonowym.

                                                              Gratulujemy i życzymy dalszych  sukcesów.

              A. Sulmińska, I. Wojciechowska, W. Radziński

                                                                        

               
              13.10.2013
              • Dnia 2 października 2013 roku o godzinie 16 00 w naszej szkole odbyła się uroczystość, której celem była integracja społeczności uczniowskiej. Uczniowie z klasy czwartej wzięli udział w otrzęsinach, podczas których zostali poddani próbom wysiłku ciała i umysłu. Uczestniczyli  w konkurencjach przy boku swojego  wychowawcy. Całą zabawę prowadziły uczennice klasy szóstej pod okiem swojego wychowawcy. Otrzęsiny przebiegały w znakomitej atmosferze. Była prezentacja klasy, bieg w tunelu, malowanie twarzy, wyścigi w parach kto szybciej zje jabłko i  wiele innych. Wszyscy dali radę! Gratulujemy!

                Po otrzęsinach rozpoczęła się dyskoteka, podczas której tańczyli m.in. zumbę, prowadzoną przez uczennice klasy szóstej. Wszyscy świetnie się bawili. Dodatkowo wszystkie klasy obchodziły dzień. chłopaka. Był tort, ciasta, słodycze i oczywiście napoje. A przede wszystkim fantastyczna atmosfera. Czas minął bardzo szybko i trzeba było myśleć o powrocie do domów. Impreza była naprawdę udana.

                    

                E. Marcinkowska, I. Wojciechowska, W. Radziński

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Otrzesiny klasy IV.

               

              Dzień Chłopaka

              Dzień Chłopaka

              30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Co roku dziewczynki z klasy III SP pamiętają o tym święcie. Dla swoich kolegów z klasy przygotowały słodki poczęstunek i prezenty.

              Także dziewczyny z klasy IV przygotowały prezenty-niespodzianki oraz coś słodkiego.

              Miłym akcentem i wielkie przyjęcia dla chłopaków z klas 4-6 przygotują dziewczyny w czasie dyskoteki, która odbędzie się 2 października.

                              

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Dzien Chlopaka.

               
              09.10.2013

              Uczniowie naszej szkoły 20 września w piątek uczestniczyli w ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie Świata”.

              Posprzątaliśmy ścieżkę rowerową, ulicę szkolną, plac zabaw przy Centrum Edukacyjno – Kulturowym i trawniki wzdłuż ulicy Gorzowskiej.

                                               Wszystkim Uczniom dziękujemy za aktywny udział w akcji.

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Sprzatanie Swiata.

                        

               

              25 września 2013r. klasa IV  wraz z wychowawcą wybrała się na ognisko integracyjne. Dzięki uprzejmości państwa Habierów, gościliśmy na ich terenie prywatnym.  Kiedy dotarliśmy na miejsce czekało na nas już rozpalone ognisko i przygotowane miejsce do biesiadowania. Pogoda i humory  sprzyjały zabawom na świeżym powietrzu. Dlatego wszyscy świetnie się bawili.                   

                                       

               Po  rozgrywkach sportowych  nadszedł czas na pieczenie kiełbasek i chleba. Oj, było smacznie. Po pysznym jedzonku siedząc wokół ogniska bawiliśmy się w kalambury, a na zakończenie rozegraliśmy mecz piłki nożnej.

              Miło spędzony czas szybko płynie, nadeszła chwila powrotu. Posprzątaliśmy po sobie i w atmosferze przyjaźni wróciliśmy do szkoły. Było wspaniale, już planujemy kolejne wyjścia i wycieczki.

              I. Wojciechowska

              Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Ognisko kl4.

               

              Bajka "Jaś i Małgosia".

              Bajka  „Jaś i Małgosia” z Białegostoku zainaugurowała nowy sezon Internetowego Teatru TVP.

              12 września o godz. 10 00 uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej  obejrzeli  interaktywną bajkę muzyczną pokazywaną w Białymstoku. Widzów oraz aktorów i muzyków połączyły  łącza internetowe  i nowatorska inicjatywa TVP. 

              Ideą  Internetowego Teatru TVP  jest przekazanie granej na żywo sztuki za pośrednictwem internetu bezpośrednio do różnych placówek z małych miejscowości. Nowoczesna technologia umożliwia dotarcie  ze sztuką  do masowej młodej widowni. Odbiorcą teatralnych wydarzeń są uczniowie różnego typu szkół położonych daleko od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych. Grany na żywo spektakl odbierany jest w tym samym czasie przez kilkunastotysięczną uczniowską społeczność w całej Polsce za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej.

               

              Wyniki konkursu " Pszczoły dla człowieka, pszczoły wokół nas"

              W czerwcu ogłoszono konkurs plastyczny pn. „Pszczoły wokół nas”, na który łącznie wpłynęło ponad 200 prac z Polski i z Niemiec. Komisja konkursowa miała ciężki orzech do zgryzienia, bowiem prace konkursowe były niebanalne, ciekawe, pomysłowe oraz przede wszystkim estetyczne. Warto dodać, iż sponsorem nagród dla dzieci biorących udział w konkursie plastycznym był wójt gminy Lubiszyn Tadeusz Karwasz oraz dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Elżbieta Kwaśniewicz

              Prace podzielono na kategorii prac płaskich (rysunek, kolorowanka, wyklejanka itp.) oraz prace przestrzenne.

              Kategoria płaska I-III

              3 miejsce Alicja Śliwińska – ZS Baczyna

              Wyróżnienia: Natalia Karasińska – ZS Baczyna, Weronika Pachowicz – ZS Baczyna, 

              Kategoria płaska IV-VI

              Wyróżnienie – Julia Kamińska – ZS Baczyna, Klaudia Karasińska – ZS Baczyna, 

              Kategoria płaska  gimnazjum

              2miejsce  Bartosz Bijak – ZS Baczyna

              Kategoria przestrzenna IV-VI

              Wyróżnienia: Joanna Karasińska – ZS Baczyna, 

              Gratulujemy!

              I. Wojciechowska

               

               

               

              Uroczyste rozpoczęcie roku 2013/2014

              2 września 2013 roku uczniowie rozpoczęli kolejny rok szkolny.

              Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta Msza Święta w Kościele św. Piotra i Pawła w Baczynie. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9.00 w szkolnej sali gimnastycznej rozpoczął się apel. Na inauguracji nowego roku szkolnego 2013/2014 oprócz uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice, dziadkowie, oraz zaproszeni goście.

              Uroczystość rozpoczęła od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor szkoły - Jolanta Gintowt, która powitała wszystkich serdecznie. Pani dyrektor poinformowała uczniów o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole i życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. 

              Po tym wystąpieniu słowa do uczniów i nauczycieli oraz rodziców skierował wójt gminy Lubiszyn Tadeusz Karwasz. Życzył 

              wszystkim uczniom radości, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci. Pan wójt przedstawił krótką charakterystykę inwestycji, która została oddana w tym roku szkolnym, a mianowicie modernizację naszej szkoły.