Informacje

 • Konkursu na najciekawszą prezentację multimedialną: „Fado – wczoraj i dziś”.

  Dyrektor Centrum Języka Portugalskiego/Camões przy UMCS w Lublinie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XI edycji konkursu na najciekawszą prezentację multimedialną pt.: „Fado – wczoraj i dziś”.

  Głównym celem tegorocznej edycji konkursu jest upamiętnienie 100-lecia narodzin Amálii Rodrigues, zwanej królową fado.

  Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski.

  Prace przyjmowane są do 30 listopada 2020 r. Prosimy o przynoszenie prezęntacji z tygodniowym wyprzedzeniem.

  Dla laureatów przewidziane są dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

  Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym regulaminie oraz na stronie: https://www.umcs.pl/pl/camoes.htm

   

 • „Zdrowe, smaczne, kolorowe – kupuję produkty krajowe” – konkurs plastyczny

  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza do wzięcia udziału w  konkursie plastycznym pt. ”Zdrowe, smaczne, kolorowe – kupuje produkty krajowe”.  Celem konkursu jest budowanie świadomości zakupowej wśród dzieci, a także kształtowanie patriotyzmu konsumenckiego od najmłodszych lat.

  Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach wiekowych:

  • klasy I-III
  • klasy IV-VI

  Zgodnie z regulaminem konkursu pt. ”Zdrowe, smaczne, kolorowe – kupuje produkty krajowe” w pracach plastycznych uczniów klas IV-VI  obowiązkiem jest wykorzystanie w swojej pracy oznaczenia PRODUKT POLSKI.

  Formularze zgłoszeniowe i Prace konkursowe, należy przekazać do Organizatora w formie elektronicznej (zdjęcie lub skan/plik w formacie JPG, TIFF, PDF itp.) drogą mailową w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 listopada 2020 r. na adres: gorzow@kowr.gov.plw tytule wpisując: KONKURS PLASTYCZNY – „Zdrowe, smaczne, kolorowe – kupuję produkty krajowe”.

  Uczniowie klas 4-6 rozpoczną prace na lekcji plastyki.

  Uczniowie klas 1-3 mogą wykonać w domu i przynieść pracę z tygodniowym wyprzedzeniem.

  Regulamin:

  http://ko-gorzow.edu.pl/wp-content/uploads/2020/10/regulamin-konkursu-plastycznego.pdf

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Za serce, uśmiech, dobre słowo, zachętę do pracy gdy nic się nie udawało i pochwałę gdy wszystko szło dobrze. Za pomoc w odkrywaniu tego w czym jesteśmy najlepsi, przekonywanie, że możemy zrobić więcej, niż się spodziewamy. Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni. Za to, że w tak wielu sytuacjach mogliśmy zawsze na Panią(Pana) liczyć…

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY

  2 października na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. W związku z tym ważnym wydarzeniem uczniowie z klas IV-VIII wzięli udział w konkursie plastycznym, którego głównym celem było kształtowanie wśród uczniów empatii i szacunku do drugiego człowieka, eliminowanie zachowań agresywnych i przemocowych, rozwijanie kreatywności twórczej, kształtowanie umiejętności pracy w grupie oraz integracja zespołów klasowych. 

  Na znak protestu przeciw przemocy i agresji każda klasa na lekcji wychowawczej zaprojektowała i wykonała wspólnie jeden plakat. Wszystkie prace cechowała oryginalność oraz wrażliwość artystyczna oddająca temat konkursu. 

  W kategorii klas IV-VI:

  1 miejsce ex aequo zajęły kl. IVb oraz kl. V 

  W kategorii klas VII-VIII:

  1 miejsce zajęła kl. VIIIa

  Nagrodzone klasy otrzymały „ZŁOTY NUMEREK” upoważniający do wybrania dnia bez klasówek, sprawdzianów oraz odpytywania. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodycze oraz dodatkowe punkty z zachowania. 

  Uczestnikom konkursu dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!

  Organizator konkursu 

  Barbara Horyń 

  pedagog szkolny 

 • Projekt: Pod biało-czerwoną"

   

  Szanowni Państwo!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Lubiszyn do wzięcia udziału w projekcie „Pod biało – czerwoną”, którego organizatorami są Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Cyfryzacji. Projekt zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów wraz z flagami oraz ich instalację w każdej gminie, która weźmie udział w akcji i uzyska wymaganą liczbę głosów.

  O udziale danej gminy w projekcie zadecyduje zaangażowanie mieszkańców. Aby wziąć w nim udział, nasza gmina, zgodnie z regulaminem, musi zebrać 100 głosów poparcia.  Głosować można do 11 listopada 2020 r. do godziny 23:59, wypełniając ankietę dostępną    na stronie: https://bialoczerwona.www.gov.pl/.

  Szczegółowe informacje dotyczące Projektu oraz jego Regulamin znajdują się na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/.

   

 • Konkurs plastyczny "Alkohol i narkotyki kradną wolność".

 • 1 października - Międzynarodowy Dzień Muzyki

  Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest na całym świecie w dniu 1 października od roku 1975, zainicjowany przez Yehudi Menuhina, ówczesnego Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki działającej pod egidą organizacji UNESCO. Głównym celem tego święta jest przedstawienie muzyki w taki sposób, by była kojarzona jako dobro ludzkości oraz promocja muzyków jako tych, którzy tworzą piękno muzyki.

 • Dzień Chłopaka

  Z okazji Waszego Święta - my, dziewczyny, życzymy każdemu chłopcu:

  - Dziewczyny - tylko tej najfajniejszej,

  Ciastek - tylko tych najsłodszych

  Samochodów - tylko tych najszybszych

 • Konkurs Plastyczny „Zrozumieć Niepełnosprawność”.

  Zespół Szkół Specjalnych przy Uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój Sp. z o.o. zaprasza dzieci i młodzież do udziału w VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zrozumieć niepełnosprawność”  pod hasłem „Szkoła przyszłości”.

  Termin składania prac:  do końca października 2020 r. Prace plastyczne rozpoczniemy na lekcjach plastyki.

  Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie deklaracji stanowiącej załącznik do regulaminu, który wraz z szczegółowymi informacjami o konkursie można znaleźć na stronie: http://goczalkowicestokrotka.szkola.pl/

 • Edukacyjna gra internetowa „Galeria Marzeń – zagraj w sztukę”

  Projekt „Galeria Marzeń – zagraj w sztukę!”, promujący wiedzę o polskich artystach-malarzach i ich dziełach umożliwia młodzieży udział w bezpłatnej edukacyjnej grze internetowej, polegającej m. in. na przyporządkowaniu dzieła sztuki do jego autora lub czasu powstania. Szczegółowe informacje dostępne pod adresem: https://zagrajwsztuke.pl/

 • Projekt Dnia Pustej Klasy

  Nasza szkoła przystąpiła do  projektu Dnia Pustej Klasy. Po raz kolejny, 25 września 2020r. świętowaliśmy Dzień Pustej Klasy!

  Ten projekt jest okazją do bliskiego kontaktu z przyrodą, do jej uważnej, czułej obserwacji i beztroskiego celebrowania jej piękna. Jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu.

  Ważne, aby  Uczynić ten dzień...Dniem Lekcji Innych Niż Wszystkie...Dniem Inspirujących Spacerów...Dniem Odkrywania Lasu...Dniem Odpoczynku na Łące...Dniem Parkowych Zabaw.

  Nasi nauczyciele włączyli się aktywnie do zorganizowania aktywnego dnia na powietrzu.

  Link do strony i materiałów.https://liblink.pl/MWJqOJysvM

 • Wycieczka do lasu uczniów klas pierwszych

 • Konkurs plastyczny o tematyce Honorowego Krwiodawstwa

  Zapraszamy do udziału w 41. Wojewódzkim Konkursie Plastycznym o tematyce Honorowego Krwiodawstwa w formie wypowiedzi rysunkowo – malarskiej/ m.in. akwarela, plakatówka/.

   

  1. praca może być wykonana dowolną techniką. Format pracy A-3
  2. uczestnik konkursu może nadesłać tylko jedna pracę z naklejoną na odwrocie pracy zgodą na  jej publikację
  3. każda praca musi zawierać dane:

  nazwisko i imię

  adres zamieszkania

  pieczątka szkoły, klasa uczestnika konkursu

  imię nazwisko opiekuna SK PCK

  PRACE BEZ POWYŻSZYCH DANYCH  NIE BĘDĄ OCENIANE

  - zgodę na publikację, która stanowi załącznik do regulaminu konkursu

   

  Termin dostarczenia prac upływa 10.10.2020r. - przynosimy do gab.9 - p.I.Wojciechowskiej


  Pliki do pobrania:

  kon_plast_krwiodawstawo.docx

  Zgoda_na_publikacje_konkurs_2020.docx

 • Konkurs fotograficzny„Moje aktywne wakacje”

   Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie zdjęć prezentujących aktywnie spędzony czas na wakacjach w celu popularyzacji aktywnego wypoczynku i promowania działań mających wpływ na kształtowanie postaw prozdrowotnych.

  Organizator i współorganizatorzy konkursu:

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp.,

  Powiatowe Stacje Sanitarno – Epidemiologiczne z terenu województwa lubuskiego.

  Czas trwania konkursu:

  Od 03.08. 2020 do 30.09. 2020 r.

  Zdjęcia powinny być stworzone w formacie jpg o maksymalnej pojemności 500 kB. Każdy Uczestnik ma zgłosić do konkursu 5 zdjęć.

  Zdjęcia nie mogą zawierać nazw i znaków handlowych.

  Autorem pracy może być tylko jedna osoba.

  Każdemu uczestnikowi przysługuje zgłoszenie najwyżej jednej pracy.

  Przygotowane zdjęcia należy przesłać na maila : konkurs_wakacje@wsse.gorzow.pl (podpisane imieniem i nazwiskiem uczestnika konkursu) wraz z wypełnionym załącznikiem ( nr 1- dla uczestnika niepełnoletniego, załącznik nr 2 - karta zgłoszeniowa), w terminie do 30.09. 2020 r.

  Pliki do pobrania:

  Zalacznik_nr_1_zgoda_kon_fotogr.docx

  Zalacznik_nr_2_karta_zgloszeniowa_kon_fotogr.docx

   

  Iwona Wojciechowska

   

   

   

   

 • Ognisko integracyjne klasy 5.

  18 września 2020r. r. uczniowie klasy 5 wraz z wychowawcą spędzili miło czas na łonie przyrody przy ognisku integracyjnym. Piękna, słoneczna pogoda, wspaniała aura jesienna i doskonała zabawa to z pewnością określenia najtrafniej oddające atmosferę spotkania. Po wielu zabawach na boisku,  kiełbaski smakowały jak nigdy, a stół uginał się od smakołyków, które znikały w oka mgnieniu. Czas leciał bardzo szybko, a dzieci bawiły się doskonale, grając w piłkę, chowanego, czy berka,  Już po raz kolejny wspólna fotografia do kolekcji klasowej.

  Dziękujemy Rodzicom, za zorganizowanie naszego spotkania, szczególnie paniom: Pawełoszek, Karasińskiej, Malec i Szlachetce, a także sołtysowi Marwic panu Ryszardowi Herian.

  Było cudownie.

  Wych.I.Wojciechowska

 • UWAGA - JUŻ WE WRZEŚNIU STARTUJEMY Z KONTYNUACJĄ NAUKI PŁYWANIA!!!

  Z uwagi na otrzymanie przez Gminę Lubiszyn dofinansowania z Ministerstwa Sportu
  na realizację Programu „Umiem Pływać” od 21 lutego br. na basenie SŁOWIANKA w Gorzowie Wielkopolskim odbywały się zajęcia sportowe dla uczniów klas III szkół podstawowych
  z terenu Gminy Lubiszyn organizowane w ramach w/w zadania. W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa zajęcia musiały zostać zawieszone.

  We wrześniu startujemy z kontynuacją nauki pływania! Pierwsze zajęcia odbędą się już
  18 września!
  Uczniowie obecnych klas IV - w każdy piątek - aż do 30 października ponownie spotkają się na basenie SŁOWIANKA, by w czterech grupach treningowych doskonalić swoje umiejętności.

   

  TERMINY WYJAZDÓW

  Lp.

  GODZINA

  TERMIN

  1.

  1430 - 1630     ZAJĘCIA NA BASENIE

  18.09.2020r. (piątek)

  2.

  1430 - 1630    ZAJĘCIA NA BASENIE

  25.09.2020r. (piątek)

  3.

  1430 - 1630    ZAJĘCIA NA BASENIE

  02.10.2020r. (piątek)

  4.

  1430 - 1630    ZAJĘCIA NA BASENIE

  09.10.2020r. (piątek)

  5.

  1430 - 1630    ZAJĘCIA NA BASENIE

  16.10.2020r. (piątek)

  6.

  1430 - 1630    ZAJĘCIA NA BASENIE

  23.10.2020r. (piątek)

  7.

  1430 - 1630    ZAJĘCIA NA BASENIE

  30.10.2020r. (piątek)

   

  ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW

  MIEJSCE

  ODJAZD

  PRZYJAZD

  Staw (przy szkole)

  1300

  1740

  Ściechów (przy szkole)

  1315

  1720

  Lubiszyn (przy szkole)

  1325

  1710

  Baczyna (przy szkole)

  1345

  1700

  Gorzów Wlkp. - Słowianka

  1430

  1635

  GŁÓWNE CELE PROGRAMU:

   

  • upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży,
  • nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania,
  • profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy,
  • zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, poprzez skierowaną
   do uczniów ofertę uczestnictwa w dodatkowych  zajęciach sportowych,
  • efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej (pływalnie),
  • wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie programem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach,
   w których nie ma pływalni,
  • edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów

   

 • Uroczyste Pasowanie!

  1 września 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Baczynie odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych. W ceremonii wzięli udział nowi uczniowie wraz z rodzicami, wychowawcy klas: Pani Ewa Kołoszyc i Pani Dorota Nosalska, a ponadto Dyrektor Szkoły w Baczynie Pani Danuta Pławska oraz zaproszony gość - Ksiądz Proboszcz Jarosław Zagozda.
  Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci przysięgi oraz akt pasowania na ucznia. To wydarzenie wzbudziło wiele emocji zarówno wśród nowych uczniów jak i ich rodziców.
  W ten oto sposób nowe dzieci oficjalnie zostały włączone do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w  Baczynie.
  Na zakończenie uroczystości wszystkie dzieci usłyszały od Dyrektora szkoły słowa gratulacji, otrzymały drobne upominki i przeszły wraz z nowymi wychowawcami obejrzeć swoje nowe klasy.
  Rozpoczął się dla nich nowy etap życia.

  Gratulujemy i życzymy samych sukcesów!

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

  Godz. 9.00 - klasy 1-4

  Godz. 10.00 - klasy 5-8

  Rozkład jazdy autobusu szkolnego:dla kla klas 1-4:

  8.20 - Wysoka

  8.30 Lubno

  8.40 - Marwice

  8.50 Kolonia Marwice

  Rozkład jazdy autobusu szkolnego:dla kla klas 5-8:

  9.20 - Wysoka

  9.30 - Lubno

  9.40 Marwice

  9.50 Kolonia Marwice

 • Informacja Dyrektora Szkoły Podstawowek w Baczynie

  Szanowni Państwo, bardzo proszę, byście zgłaszali do wychowawców klas wątpliwości, uwagi i pytania dotyczące organizacji edukacji w naszej klasie w tym trudnym dla nas wszystkich okresie. Mile będą widziane także pozytywne komentarze, ale i sugestie dotyczące bezpieczeństwa oraz usprawniania zarówno tradycyjnej jak i zdalnej pracy.

  Zależy nam na tym, by uczniowie pracowali samodzielnie, by zadania, które wyznaczamy, nie stanowiły zbytniego obciążenia, nadmiernego w stosunku do możliwości. Bądźmy w kontakcie.

  Pozdrawiam serdecznie - DYREKTOR SZKOŁY -  DANUTA PŁAWSKA

strona: