Różne

Różne

 • Konkurs Plastyczny na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową Gminy Lubiszyn

  Konkurs Plastyczny na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową Gminy Lubiszyn

  Wójt Gminy Lubiszyn Artur Terlecki ogłasza Konkurs Plastyczny na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową Gminy.
  Do udziału w konkursie zapraszamy mieszkańców Gminy Lubiszyn oraz uczniów placówek oświatowych leżących na terenie naszej Gminy.
  Podział na kategorie wiekowe:
  Kategoria I: Przedszkolaki;
  Kategoria II: Uczniowie Szkół Podstawowych;
  Kategoria III: Pozostali mieszkańcy Gminy Lubiszyn
  Za zajęcie miejsc I-III w poszczególnych kategoriach wiekowych uczestnicy otrzymają nagrody rzeczowe. Nagrodzone prace zostaną wykorzystane do projektu kartek świątecznych, które będą rozsyłane przez Gminę Lubiszyn do mieszkańców, instytucji i kontrahentów, ozdobią także okładkę świątecznego wydania "Wieści Lubiszyńskich".
  Na prace konkursowe czekamy do 4 grudnia 2018 r. do godz. 15:00
  Kartki prosimy dostarczać do p.I. Wojciechowskiej, gab.9
  Każdy uczestnik (mieszkaniec Gminy Lubiszyn lub uczeń placówki oświatowej leżącej na terenie naszej Gminy) może zgłosić maksymalnie jedną pracę w formacie A4 wykonaną dowolną płaską techniką. Zabronione jest wykorzystywanie elementów gotowych lub wykonanych w technice komputerowej. Wskazane są motywy regionalne, związane z tradycją Świąt Bożego Narodzenia oraz akcenty charakterystyczne dla naszej gminy.

  Szczegóły oraz regulamin Konkursu dostępne są na www.lubiszyn.pl 

 • Życzliwi na co dzień

  Życzliwość odgrywa ważną rolę w codziennym życiu człowieka.

  To właśnie przychylne nastawienie do świata, odrobina uśmiechu, ciepłe słowo lub gest potrafią wprowadzić nas w dobry nastrój oraz sprawić, że ludziom żyje się lepiej.

  Doskonałą okazję do rozpowszechnienia idei ludzkiej serdeczności stał się Światowy Dzień Życzliwości, który przypada 21 listopada.

  W naszej szkole nie tylko tego dnia promujemy życzliwość, po raz kolejny bierzemy udział w programie „Życzliwi na co dzień”.

  Społeczność szkolna wzięła udział w happeningu pt. „Znajdź się wśród życzliwych”.

  W ramach  programu Samorząd Szkolny ogłosił konkurs na KRÓLA I KRÓLOWĄ ŻYCZLIWOŚCI – wśród uczniów w II semestrze przeprowadzone będą ankiety, podsumowanie   i koronacja odbędzie się w czerwcu w Dniu Dziecka, w związku z tym, zachęcamy uczniów aby byli życzliwi każdego dnia.

  Jak co roku z okazji Dnia Życzliwości Pani dyrektor poczęstowała wszystkich uczniów jabłkiem, który jest szkolnym symbolem życzliwości.

  Życzliwi na co dzień - Obrazek 1   Życzliwi na co dzień - Obrazek 2   Życzliwi na co dzień - Obrazek 3   Życzliwi na co dzień - Obrazek 4   Życzliwi na co dzień - Obrazek 5   Życzliwi na co dzień - Obrazek 6   Życzliwi na co dzień - Obrazek 7   Życzliwi na co dzień - Obrazek 8

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Życzliwi na co dzień.

 • XXV edycja Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika

  Na stronie www.mfkip.pl  trwają zapisy do XXV edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika, pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

  Przez cały grudzień eliminacje do Festiwalu będą odbywały się w 33 polskich miastach (Będzin, Bielsko-Biała, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Dębno, Dobrodzień, Gdańsk, Gniezno, Goleniów, Jarosław, Jaworzno, Katowice, Kielce, Kołobrzeg, Kraków, Krasnobród, Lipsko, Lublin, Łambinowice, Łódź, Nowa Sól, Olsztyn, Ostrowiec Świętokrzyski, Piotrków Trybunalski, Racibórz, Radom, Rybnik, Sanok, Tarnowskie Góry, Tuchów, Wadowice, Warszawa i Wrocław) oraz na Litwie, Białorusi i Ukrainie.

  Zgłoszenia przyjmowane są do 27 listopada. Udział w Festiwalu jest bezpłatny. Udział w Festiwalu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich amatorów (w tym uczniów i absolwentów szkół muzycznych I stopnia), którzy ukończyli 6 lat i śpiewają solo, w duetach, chórach, zespołach czy scholach.

  Zwycięzcy ze wszystkich rejonów eliminacji zostaną zaproszeni na przesłuchania finałowe do Będzina, które odbędą się w dniach 10-12 stycznia 2019 r. Festiwal zwieńczy 13 stycznia Koncert Galowy. Całość wydarzenia będzie transmitowana na żywo w Internecie.

  Szczegółowe informacje, możliwość zgłoszenia i regulamin dostępne są na stronie

  www.mfkip.pl 

  Seredcznie zapraszamy

 • III Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznych

  Naród, który nie zna swej historii, skazany jest na jej powtórne przeżycie.

  Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości.

  Naród, który nie śpiewa – przestaje żyć.

  Pieśni wzmacniały miłość do Ojczyzny, dodawały sił żołnierzom walczącym o  wolność Polski.  Stanowiły o naszej godności i poczuciu wspólnoty, sławiły czyny i zdarzenia, były podstawową formą wyrażania uczuć patriotycznych. Stały się pewnego rodzaju symbolem.

  Dziś patriotyczna nuta jest kolejnym sposobem na naukę historii Polski.

  17.11.2018r.w Zespole Szkół nr 12 w Gorzowie Wlkp. odbył się III Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej, pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.

  1 miejsce w kat.1-3 sp zajęła Nikola Gajda.
  Wyróżnienie otrzymała Anna Mucha.
  2 miejsce w kat.4-6 sp zdobyła Zofia Terlecka.

  W konkursie naszą szkołę dodatkowo reprezentowały:
  Nela Kreczko
  Magdalena Hołub
  Małgorzata Marcinkowska Interpretacji polskich pieśni patriotycznych podjęło się blisko 60-ciu uczniów szkół z regionu.
  Wszystkie dziewczęta zaśpiewały przepięknie.
                             Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!
                                                 I.Wojciechowska

  III Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznych - Obrazek 1     III Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznych - Obrazek 2    III Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznych - Obrazek 3    III Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznych - Obrazek 4    III Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznych - Obrazek 5   III Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznych - Obrazek 6   

  III Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznych - Obrazek 7    III Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznych - Obrazek 8    III Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznych - Obrazek 9 

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii III Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznych.

 • Koncert pieśni patriotyczne "Dla Niepodległej"

  Nic nie jest nam dane raz na zawsze, dotyczy to także wolności . Wolność trzeba ciągle zdobywać, ciągle   o nią walczyćmówił nasz Wielki Rodak błogosławiony Jan Paweł II . Pomni tych słów a także historii naszego kraju dokładamy starań, by każdy kolejny dzień był świadectwem naszej troski o  Ojczyznę. Sztuką jest umierać dla oj­czyz­ny, ale naj­większą sztuką jest dob­rze dla niej żyć. 

  Dziś możemy odważnie i bez lęku śpiewać pieśni patriotyczne przy różnych okazjach, przetrwały bowiem do naszych czasów przekazywane z pokolenia na  pokolenie.

  "Święto Niepodległości Polski zobowiązuje do stawiania sobie pytań czym dla  mnie jest dziś ojczyzna, jak przyczyniam się do tego, żeby była wolna,?

  Z tej okazji odbył się w naszej szkole koncert pieśni patriotycznych „Dla  Niepodległej”.

  Naszą uroczystość uświetnili zaproszeni goście: przedszkolaki z wychowawcą panią Ewą Byczkowską i członkowie Klubu Seniora z koordynatorem panią Teresą Górską z Baczyny.

  W wykonaniu naszych uczniów usłyszeliśmy najpiękniejsze nasze pieśni: Piechotę, Syberiadę, Biały krzyż, Jestem Polką i Polakiem i wiele innych. Obejrzeliśmy przepiękne widowisko baletowe „Niepodległość”. Przedszkolaki zaprezentowały taniec z flagą, a członkowie Klubu Seniora zagrali i zaśpiewali znane i lubiane piosenki wojskowe i partyzanckie.

  Nasi młodzi artyści włożyli dużo trudu w przygotowanie muzyczne i z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zaprezentowali swoje talenty.

  Pamiętajmy Polska to my!!!

  I.Wojciechowska

      Koncert pieśni patriotyczne "Dla Niepodległej" - Obrazek 1   Koncert pieśni patriotyczne "Dla Niepodległej" - Obrazek 2   Koncert pieśni patriotyczne "Dla Niepodległej" - Obrazek 3   Koncert pieśni patriotyczne "Dla Niepodległej" - Obrazek 4  Koncert pieśni patriotyczne "Dla Niepodległej" - Obrazek 5   Koncert pieśni patriotyczne "Dla Niepodległej" - Obrazek 6   Koncert pieśni patriotyczne "Dla Niepodległej" - Obrazek 7   Koncert pieśni patriotyczne "Dla Niepodległej" - Obrazek 8   

     Koncert pieśni patriotyczne "Dla Niepodległej" - Obrazek 9   Koncert pieśni patriotyczne "Dla Niepodległej" - Obrazek 10   Koncert pieśni patriotyczne "Dla Niepodległej" - Obrazek 11 

                                Koncert pieśni patriotyczne "Dla Niepodległej" - Obrazek 12

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pieśni patriotyczne " Dla Niepodległej".

 • UWAGA!!! KONKURS NA LAMPION ADWENTOWY!!!

  UWAGA!!! KONKURS NA LAMPION ADWENTOWY!!!
  14.11.2018

  Tematyką konkursu jest wykonanie najpiękniejszego lampionu adwentowego w formie przestrzennej.

  Konkurs trwa  do 03.12.2018r .

   

   

  W konkursie mogą brać udział uczniowie z klas I-IV.

  Prace należy składać u pani Anny Oszczyk.

  Technika pracy dowolna.

  Celem konkursu jest popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów adwentowych. Stworzenie okazji do integracji dzieci i rodziców, poprzez inspirowanie do twórczej pracy, pobudzania wyobraźni i pomysłowości oraz rozwój talentów.

 • WARTO DZIELIĆ SIĘ DOBREM, A ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI TO JEDEN Z WIELU SPOSOBÓW, BY POMÓC!

  WARTO DZIELIĆ SIĘ DOBREM, A ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI TO JEDEN Z WIELU SPOSOBÓW, BY POMÓC!
  14.11.2018

  W Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków odbywa się zbiórka żywności oraz różnych nowych artykułów (maskotki, artykuły biurowe, zabawki) potrzebnych do zrobienia paczek świątecznych dla podopiecznych hospicjum im. św. Kamila w Gorzowie Wlkp.

  Wszystkich serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej akcji!

   

  Produkty prosimy przynosić do pani Jolanty Gintowt.

 • List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego do Rodziców i Opiekunów Uczniów

  List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego do Rodziców i Opiekunów Uczniów

  2018.11.08_list_MEN_GIS_rodzice.pdf

   

   

 • Rok Ireny Sendler „SPRAWIEDLIWA DZISIAJ”- konkurs plastyczny

  Rok Ireny Sendler „SPRAWIEDLIWA DZISIAJ”- konkurs plastyczny - Obrazek 1 Biblioteka Pedagogiczna zaprasza do udziału w konkursie plastycznym organizowanym w ramach obchodów roku Ireny SendlerSPRAWIEDLIWA DZISIAJ”.

  Tematem konkursu jest ukazanie w dowolnej technice plastycznej osoby, która odzwierciedlałaby postawę oraz wartości bliskie Irenie Sendler. Odwołując się do postaci historycznej, szukamy w czasach współczesnych, osób godnych szacunku, wrażliwych na potrzeby innych, udzielających pomocy potrzebującym, zaangażowanych społecznie. Odnajdujemy i przedstawiamy autorytety, które swoim postępowaniem mogą być przykładem pozytywnego wpływania na kształt życia swojej społeczności.

  Celem konkursu jest:

  • Rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży
  • Poszerzanie wiedzy historycznej
  • Budowanie postawy obywatelskiej
  • Kształtowanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży

  Uwrażliwienie dzieci na ważne tematy społeczne.

  Warunkiem zgłoszenia ucznia do konkursu jest wypełnienie i dostarczenie wraz z pracą konkursową karty zgłoszenia - KARTA_ZGLOSZENIA.docx oraz oświadczenia opiekuna ZALaCZNIK_NR_1.docx.

   

  Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu miasta Gorzowa Wielkopolskiego i województwa lubuskiego.

   

  Prace będą oceniane w 2 kategoriach wiekowych:

  uczniowie klas IV - VIII

  uczniowie klas gimnazjalnych

  Prace mogą być wykonane w następujących technikach graficznych:

  • Kategoria I Malarstwo rysunek
  • Kategoria II Rzeźba
  • Kategoria III Technika dowolna

          Format prac plastycznych jest dowolny. Każdy uczestnik może zgłosić jedną, niepublikowaną

          wcześniej, wykonaną samodzielnie pracę z każdej kategorii.

  Prace konkursowe należy składać do 28 listopada 2018 roku do p. I. Wojciechowskiej.

 • Wycieczka do Zielonej Góry

  Wycieczka do Zielonej Góry - Obrazek 1   Wycieczka do Zielonej Góry - Obrazek 2   Wycieczka do Zielonej Góry - Obrazek 3  Wycieczka do Zielonej Góry - Obrazek 4  Wycieczka do Zielonej Góry - Obrazek 5  Wycieczka do Zielonej Góry - Obrazek 6  Wycieczka do Zielonej Góry - Obrazek 7  Wycieczka do Zielonej Góry - Obrazek 8   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Zielonej Góry.

 • Uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

   

  Mamy szczęście żyć w czasach pokoju. Jednak musimy pamiętać o naszej przeszłości, gdyż naród, który zapomina o swojej historii, staje się narodem bez przyszłości. Dlatego nie wolno nam traktować 11 listopada tylko jako dnia wolnego, ale musi to być dla nas prawdziwe święto, wspólne, narodowe

   

  8 i 9 listopada 2018 roku dla całej społeczności Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Baczynie były wyjątkowymi dniami. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli zatroszczyli się zarówno o wyjątkowy charakter szkolnych obchodów 100–lecia Odzyskania Niepodległości, jak i budowanie pamięci historycznej.        

  Trwające dwa dni obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się od swoistej podróży w czasie. 8 listopada szkolne korytarze zaroiły się postaciami wystylizowanymi na lata 20-te XX wieku. Liczne gazetki ścienne, dekoracje na korytarzach i ciekawostki związane z życiem w międzywojennej Polsce sprawiły, że  każdy uczeń i gość odwiedzający baczyńską szkołę podstawową mógł poczuć niezwykłą atmosferę minionych czasów, a także pogłębić swoją wiedzę o ich specyfice i tajemnicach.

  9 listopada już od rana panował w szkole uroczysty nastrój. Białe koszule przystrojone kotylionami w barwach narodowych przypominały o zbliżającej się uroczystości – Apelu, podczas którego cała szkolna społeczność miała wziąć udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” i wraz z uczniami innych polskich szkół odśpiewać Hymn Narodowy. Pierwsze dźwięki „Mazurka Dąbrowskiego” rozbrzmiały dokładnie o godzinie 11.11. Niesamowita atmosfera udzieliła się wszystkim śpiewającym i sprawiła, że Hymn zabrzmiał z mocą, która poruszyła wszystkich zebranych.                                                                                     

  W dalszej części uroczystości głos zabrali sami uczniowie, opowiadając o trudnej i długiej drodze do niepodległości. Wspominane przez nich zdarzenia, począwszy od trzech rozbiorów, poprzez kolejne powstania narodowe, losy polskiej emigracji, aż po bolesne doświadczenia pierwszej wojny światowej były ilustrowane muzycznymi występami. Młodzi artyści opowiedzieli historię walki narodowowyzwoleńczej językiem sztuki. Historia Polski nie skończyła się w chwili odzyskania upragnionej niepodległości. Trwała i trwa nadal: poprzez kolejną wojnę, Powstanie Warszawskie, działalność Solidarności… Świadomość trwania i ciągłości historii, jakie można było wynieść z tej opowieści, sprawiły, że każdy z zebranych poczuł się jej częścią.

  Apel - 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - Obrazek 1 Apel - 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - Obrazek 2 Apel - 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - Obrazek 3 Apel - 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - Obrazek 4 Apel - 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - Obrazek 5 Apel - 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - Obrazek 6

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Apel - 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

 •  ,, Ojczyzna to ważne słowo” to motto stało się hasłem przewodnim Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej, który odbył się 6 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Baczynie.

  Do konkursu zgłosiło się 29. uczniów ze szkół mieszczących się na terenie gminy Lubiszyn. Umiejętności interpretacyjne uczestników oceniło jury w składzie:

  • Pani Ewa Czyżniejewska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej,
  • Pani Paulina Kosmalska - logopeda,
  • Pan Jarosław Palicki - pracownik Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Gorzowie Wlkp.

  W czasie trwającej ponad godzinę części konkursowej recytatorzy zaprezentowali jurorom i zgromadzonej publiczności najpiękniejsze wiersze o tematyce patriotycznej.

  Po wysłuchaniu wszystkich wystąpień, uczestnicy i goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, a jury udało się na obrady.

  Po przerwie uczestnicy konkursu poznali werdykt jury ogłoszony przez przewodniczącą komisji konkursowej,  p. Ewę Czyżniejewską:

  • W kategorii klas I-III:

  I miejsce – Karol Mażul ( SP w Baczynie)

  II miejsce – Julia Manikowska

  III miejsce – Antoni Kujtkowski (SP w Baczynie)

  • W kategorii klas IV-VI:

  I miejsce – Aleksandra Husiatyńska (SP wBaczynie)

  II miejsce – Zofia Kolasińska

  III miejsce – Jagoda Kowalska

  • W kategorii klas VII, VIII i gimnazjum:

  I miejsce – Iga Niekrewicz

  II miejsce – Julita Kwiatkowska

  III miejsce – Zofia Owczarek (SP w Baczynie)

   

  Wyróżnienia otrzymali:

  1. Marta Bąkowska
  2. Marcel Kisielewski
  3. Layla Kuduban
  4. Samanta Rzymska
  5. Ewelina Kwiatkowska
  6. Martyna Wiśniewska

   

  Specjalne wyróżnienia przyznane przez p. Jarosława Palickiego otrzymali:

  1. Wiktoria Kruszewska
  2. Filip Andrzejewski
  3. Sylwia Jarnut
  4. Samanta Mikołajczak

   

  Patronem konkursu i głównym fundatorem nagród był Wójt Gminy Lubiszyn Pan Artur Terlecki,  sponsorem dodatkowych nagród i upominków dla uczestników byli: sołtys Baczyny Pan Józef Witkowski oraz przedstawiciel IPN Pan Jarosław Palicki. Słodki poczęstunek ufundowała radna Gminy Lubiszyn Pani Natalia Górska.

   

  Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za hojność, a zaproszonym gościom i uczestnikom konkursu  za wspólnie spędzony czas.

   

  Konkurs stanowił integralną część edukacji patriotycznej uczniów Szkoły Podstawowej w Baczynie podczas obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

   

   

  Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej - Obrazek 1   Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej - Obrazek 2   Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej - Obrazek 3    Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej - Obrazek 4 

  Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej - Obrazek 5    Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej - Obrazek 6    Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej - Obrazek 7    Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej - Obrazek 8   Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej - Obrazek 9 

           Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej - Obrazek 10    Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej - Obrazek 11    Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej - Obrazek 12

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej.

 • Konkurs plastyczny " Pocztówka patriotyczna"

  Z okazji obchodów 100 - lecia odzyskania Niepodległości, odbył sie Międzyszkolny Konkurs, organizowanym przez Katolicką Szkołę Podstawową im. św. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp., po patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.

  Tematem prac była ujęta w ramy plastyczne idea i samodzielna interpretacja dot. rozumienia patriotyzmu.

  WYRÓŻNIENIE OTRZYMAŁ JAKUB GUMULIŃSKI - UCZEŃ 8 KLASY SP.

  Wszystkie nadesłane prace zostaŁY zaprezentowane 11 listopada 2018 r. na wystawie w kościele p. w Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. przy ul. Pluty 7.

  Wręczenie nagród i wyróżnienień nastąpi 20 listopada 2018 r. w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.

  Konkurs plastyczny " Pocztówka patriotyczna" - Obrazek 1

  Konkurs plastyczny " Pocztówka patriotyczna" - Obrazek 2

 • Targi motywacyjne pt: "Zostań bohaterem własnego szczęścia"

  Dnia 17.10.2018r w auli im.prof. Stanisława Kirkora przy ul.Chopina 52 odbył się warsztat motywacyjny pt: "Zostań bohaterem własnego szczęścia", w którym uczestniczyli nasi uczniowie: 3 gimnazjum i 8 kl. sp.

  Celem warsztatu było spotkanie uczniów z ludźmi z regionu, którzy na co dzień wykonują ciekawe zawody z pasją i zaangażowaniem. Poprzez uczestnictwo w warsztacie uczniowie, mieli możliwość nie tylko poznania świata wybranych zawodów, ale przede wszystkim ich  przedstawicieli, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem mogli inspirować i motywować do działania i dbania o własne szczęście. Uczniowie brali udział w licznych konkurencjach za które zostali nagrodzeni upominkami.  Odbył się również konkurs fotograficzny pt:"Szczęście w  obiektywie". Najlepsze prace zostały nagrodzone przez jury konkursu.

   

     Targi motywacyjne pt: "Zostań bohaterem własnego szczęścia" - Obrazek 1    Targi motywacyjne pt: "Zostań bohaterem własnego szczęścia" - Obrazek 2   Targi motywacyjne pt: "Zostań bohaterem własnego szczęścia" - Obrazek 3   Targi motywacyjne pt: "Zostań bohaterem własnego szczęścia" - Obrazek 4   Targi motywacyjne pt: "Zostań bohaterem własnego szczęścia" - Obrazek 5   Targi motywacyjne pt: "Zostań bohaterem własnego szczęścia" - Obrazek 6  Targi motywacyjne pt: "Zostań bohaterem własnego szczęścia" - Obrazek 7

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Targi motywacyjne.

 • Wzorem Świętych Bądźmy Miłosierni!

  Wzorem Świętych Bądźmy Miłosierni!
  31.10.2018

  Każdy z nas jest powołany do świętości, a na tej drodze może nas wspomagać wzór świętych, którzy niejako przecierają nam szlaki. Poznając ich życie i podążając ich śladami, łatwiej kroczyć przez codzienność i dotrzeć do obranego celu.

  Wzorem Świętych Bądźmy Miłosierni! - Obrazek 1Wzorem Świętych Bądźmy Miłosierni! - Obrazek 2Wzorem Świętych Bądźmy Miłosierni! - Obrazek 3

  Korowód Świętych to nabożeństwo ku czci świętych i błogosławionych. 

  Wzorem Świętych Bądźmy Miłosierni! - Obrazek 4

  W ten sposób chcemy przypomnieć o ideale świętości i zaproponować uczestnictwo w wydarzeniu dającym pozytywne wzorce.

  Tradycyjnie chcemy przyjrzeć się życiorysom świętych i błogosławionych Kościoła katolickiego, by odnaleźć wskazówki, jak żyć lepiej i właściwie wykorzystać dany nam czas.

   

  Wzorem Świętych Bądźmy Miłosierni! - Obrazek 5Wzorem Świętych Bądźmy Miłosierni! - Obrazek 6

 • Wywiadówka

  23.10.2018r. - wtorek - zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami i nauczycielami:

  • godz. 17.00 - zebranie z rodzicami uczniów klasy VIII sp.
  • godz. 18.00 - zebranie z rodzicami uczniów klasy III gimn.
  • godz.17.00 - dzień otwarty dla rodziców uczniów klasy 1-7sp.

   

 • Wycieczka do Cedyni i Siekierek - kl.1, 2a, 2b, 3 i 7sp.

  ​​​​Do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zbliżamy się wielkimi krokami. Dlatego nauczyciele naszej szkoły stwarzają coraz więcej okazji do poszerzania horyzontów historycznych na ten temat. W bardzo prosty i zrozumiały dla uczniów sposób udało się przekazać wiedzę pozornie trudną i zawiłą na temat II wojny światowej podczas zorganizowanej w październiku wycieczki do muzeum w Gozdowicach, Łysogórkach, Siekierkach i Cedyni, w której uczestniczyły klasy: I, IIa, IIb, IIIa i VII wraz z opiekunami.

  Zwiedzając takie miejsca dzieci i młodzież mogą rozwijać swoje zainteresowania historią Polski. W Muzeum Pamiątek 1. Armii Wojska Polskiego w Gozdowicach, po przeprowadzonych przez żołnierza ćwiczeń wojskowych, uczestnicy wycieczki zobaczyli pamiątki żołnierzy uczestniczących w operacji forsowania Odry w 1945 roku, makiety przepraw mostowych i pontonowych, umundurowania i wyposażenia wojsk inżynieryjnych, broń strzelecką, maszynową, miny, granaty i różnorodny sprzęt techniczny potrzebny do budowy mostów. Kolejnym historycznym miejscem, które odwiedzili uczniowie był Siekierkowki Cmentarz Żołnierzy 1. Armii Wojska Polskiego. Spoczywa na nim prawie dwa tysiące żołnierzy, poległych podczas przeprawy przez Odrę oraz operacji berlińskiej. Na cmentarzu wzniesiono Pomnik Wdzięczności przedstawiający kobietę z dzieckiem na rękach – symbol powrotu nadodrzańskich ziem do macierzy i nowego życia. Krótki pobyt w takim miejscu zmusił wszystkich do zadumy i refleksji. Niedaleko cmentarza znajduje się Muzeum Pamiątek 1. Armii Wojska Polskiego w Starych Łysogórkach. Tu zgromadzono m.in.. osobiste rzecz polskich żołnierzy. Ogromną atrakcją placówki jest czołg z czasów II wojny światowej.

  Historię powstania państwa polskiego uczniowie poznali w muzeum w Cedyni. Zorganizowana wystawa pt. Znaki państwa polskiego w dużym stopniu przybliżyła zwiedzającym znaczenie symboli narodowych. W drodze powrotnej wycieczkowicze weszli na Górę Czcibora, na której wzniesiono Pomnik Polskiego Zwycięstwa nad Odrą upamiętniający zwycięską bitwę wojsk Mieszka I z oddziałami margrabiego Hodona (972r.).

  Miejsca, które odwiedziliśmy 19 października 2018r. są dowodem na to, że droga Polski  do wolności była krwawa, trudna i bolesna. Dlatego musimy o tych wydarzeniach pamiętać,  rozmawiać oraz uczyć młode pokolenia dostrzegać tragizm losu ludzi walczących  o niepodległość Ojczyzny.

  Anna Sulmińska

  • Wycieczka do Cedyni i Siekierek - kl.1, 2a, 2b, 3 i 7sp. - Obrazek 1  Wycieczka do Cedyni i Siekierek - kl.1, 2a, 2b, 3 i 7sp. - Obrazek 2  Wycieczka do Cedyni i Siekierek - kl.1, 2a, 2b, 3 i 7sp. - Obrazek 3  Wycieczka do Cedyni i Siekierek - kl.1, 2a, 2b, 3 i 7sp. - Obrazek 4 Wycieczka do Cedyni i Siekierek - kl.1, 2a, 2b, 3 i 7sp. - Obrazek 5 Wycieczka do Cedyni i Siekierek - kl.1, 2a, 2b, 3 i 7sp. - Obrazek 6   Wycieczka do Cedyni i Siekierek - kl.1, 2a, 2b, 3 i 7sp. - Obrazek 7 Wycieczka do Cedyni i Siekierek - kl.1, 2a, 2b, 3 i 7sp. - Obrazek 8    Wycieczka do Cedyni i Siekierek - kl.1, 2a, 2b, 3 i 7sp. - Obrazek 9

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Cedyni i Siekierek - kl.1 i 7sp..

 • Dzień Seniora w Klubie w Baczynie - występ uczniów kl.2a i IIIgimn.

  Po raz pierwszy w Klubie Seniora zorganizowano obchody wspólnie z młodymi mieszkańcami Baczyny. Uczniowie kl.2a wraz z wychowawcą panią Anna Sulmińską oraz młodziez III gimnazjum wraz z wychowawcą pania Iwoną Wojciechowską przygotowali program artystyczny. Uczniowie 2a zatańczyli krakowiaka, natomiast uczniowie 3g wcieli sie w postacie z bajki o Czerwonym Kapturku. Wspólna zabawa młodych ze starszymi mieszkańami dostarczyła wiele zadowolenia i radości.

  To był bardzo sympatyczny i wzruszający wieczór.

   

  Dzień Seniora w Klubie w Baczynie - występ uczniów kl.2a i IIIgimn. - Obrazek 1    Dzień Seniora w Klubie w Baczynie - występ uczniów kl.2a i IIIgimn. - Obrazek 2     Dzień Seniora w Klubie w Baczynie - występ uczniów kl.2a i IIIgimn. - Obrazek 3     Dzień Seniora w Klubie w Baczynie - występ uczniów kl.2a i IIIgimn. - Obrazek 4     Dzień Seniora w Klubie w Baczynie - występ uczniów kl.2a i IIIgimn. - Obrazek 5

  Dzień Seniora w Klubie w Baczynie - występ uczniów kl.2a i IIIgimn. - Obrazek 6       Dzień Seniora w Klubie w Baczynie - występ uczniów kl.2a i IIIgimn. - Obrazek 7    Dzień Seniora w Klubie w Baczynie - występ uczniów kl.2a i IIIgimn. - Obrazek 8

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Seniora w Baczynie - występ uczniów kl.2a i IIIgimn..

 • Promieniowanie Ojcostwa!

  Promieniowanie Ojcostwa!

  Promieniowanie ojcostwa

  XVIII Dzień Papieski;

  16 października 2018 r.

   

  Promocja ojcostwa, której dokonuje św. Jana Paweł II nie stoi w opozycji do innych wartości. Ojcostwo Boga nie umniejsza ojcostwa ludzkiego. Wprost przeciwnie, stanowi dla niego wzór i oparcie. Ojcostwo nie jest też widziane w opozycji do macierzyństwa, czy dziecięctwa. W myśleniu Jana Pawła II te wartości są wobec siebie komplementarne, wzajemnie się dopełniają i uzasadniają. Tegoroczne hasło Dnia Papieskiego przypomina nam, że Bóg potęguje swoje imię „Ojciec” troszcząc się o nasze zbawienie. Stanowi to zarazem wskazanie dla nas, by należycie przeżywać tajemnicę ojcostwa, najpierw poprzez ufne zawierzenie Bogu Ojcu, a w konsekwencji właściwe przeżywanie relacji ojcowskich w odniesieniach między ludźmi.

  Promieniowanie Ojcostwa! - Obrazek 1Promieniowanie Ojcostwa! - Obrazek 2

  Dzień Papieski jest dla nas zaproszeniem do sięgnięcia po wyżej wspomniane teksty Karola Wojtyły. Wczytując się w nie możemy głębiej zrozumieć wewnętrzne inspiracje, motywy, jakimi kierował się Papież Polak w swym życiu i działalności, jak pojmował świat. Jednocześnie możemy lepiej poznawać Boga, który jest naszym Ojcem. Możemy wreszcie dowiedzieć się wiele o naszej ludzkiej kondycji, o współczesnym świecie i jego problemach, bo uświadamiamy sobie, iż niezwykła przenikliwość i głębia myśli papieskiej owocuje jej aktualnością w nowym tysiącleciu.

  Promieniowanie Ojcostwa! - Obrazek 3Promieniowanie Ojcostwa! - Obrazek 4Promieniowanie Ojcostwa! - Obrazek 5

 • Uwaga!!!

  I nasza szkoła weźmie udział w Biciu Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób!!!

  Uwaga!!! - Obrazek 1Uwaga!!! - Obrazek 2

  Uwaga!!! - Obrazek 3Uwaga!!! - Obrazek 4Uwaga!!! - Obrazek 5Uwaga!!! - Obrazek 6

strona: