Andrzejki są idealną okazją do dobrej zabawy. W ten dzień zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.Dzień 29 listopada przyniósł wiele atrakcji zarówno w młodszych jak i starszych klasach. Wszyscy uczniowie niezależnie od wieku, wzięli udział w zabawach z entuzjazmem i zaangażowaniem. Wróżby oraz dyskotekowe szaleństwo stworzyły niezapomnianą atmosferę, sprzyjającą integracji uczniów. Dziękujemy wszystkim nauczycielom oraz rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację wydarzenia, oraz wszystkim uczniom za aktywny udział.
Aktualności
Podziękowanie dla Klubu Seniora Carpe diem w Baczynie
27.11.2024Samorząd Uczniowski i cała społeczność szkolna serdecznie dziękuje Paniom z Klubu Seniora Carpe Diem w Baczynie za poświęcony czas i trud włożony w uszycie strojów mikołajkowych dla naszej szkoły.
Cieszymy się z owocnej współpracy i jesteśmy wdzięczni, że kolejny raz pokazały Panie, że są gotowe z serdecznością odpowiedzieć na naszą prośbę o pomoc.
Samorząd Uczniowski z Opiekunami
Zrób kartkę świąteczną dla Gminy Lubiszyn
22.11.2024Konkurs plastyczny dla wszystkich mieszkańców Gminy Lubiszyn.
Termin - do 3.12.2024, godz. 15:30.
SZKOLNY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
22.11.202421 listopada to szczególna data w kalendarzu, tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Społeczność naszej szkoły po raz kolejny włączyła się do promowania tego święta.
W ramach szkolnej akcji w każdej klasie przeprowadzono plebiscyt na Króla i Królową Życzliwości, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przypomnieli kolegom i koleżankom ustanowiony przez uczniów Szkolny Kodeks Życzliwości. Cała społeczność szkolna została obdarowana smacznym jabłkiem – naszym symbolem życzliwości.
W tym roku Królem i Królową Życzliwości zostali:
w klasie Ia Zofia Bartczak, Fabian Ciureja
w klasie Ib Martyna Gawron, Tomasz Rychlik
w klasie IIa Małgorzata Miklejewska, Aleksander Wolski
w klasie IIb Maja Kamoda, Wiktor Mielcarek,
w klasie IIIa Hanna Wolska, Tomasz Wasilewski
w klasie IIIb Weronika Mendowska, Jan Mendowski
w klasie IVa Emilia Kurpińska, Wojciech Ignasiak
w klasie IVb Nadia Manzel, Aleksander Błaszczyk
w klasie Va Iga Izydorek, Wiktor Łapacz
w klasie Vb Antonina Trawińska, Alicja Błajda, Bruno Pawlikowski
w klasie VI Lena Staniszewska Wolak, Kacper Jurec
w klasie VII Zuzanna Lewek, Michał Burek
w klasie VIII Maja Poszelężna, Gracjan Ciureja
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!
7
Wycieczka kl. IIIa do przedsiębiorstwa I.M.C. Engineering Poland Sp.
21.11.2024Czy zastanawialiście się, skąd się biorą transformersy? My nabraliśmy pewnych podejrzeń podczas niedawnej wycieczki do przedsiębiorstwa I.M.C. Engineering Poland Sp. z o.o. w Gorzowie Wlkp. — fabryki, w której wytwarza się konstrukcje stalowe dla czołowych producentów dźwigów, pojazdów szynowych i maszyn przemysłowych. Naszą czujność i ciekawość wzbudził od razu film przedstawiający specyfikę działalności zakładu. Szybko chcieliśmy ruszać na zwiady po halach produkcyjnych, jednak manager firmy, pani Aleksandra Syryjska-Kreczko, najpierw przedstawiła nam zasady bezpieczeństwa obowiązujące na terenie zakładu. No cóż, w krainie transformersów to raczej nie dziwi…
W okularach ochronnych i kamizelkach odblaskowych byliśmy nie tylko bezpieczni, ale również wyglądaliśmy profesjonalnie. A później? Później było już tylko lepiej… Naprawdę wiele się działo. Stal — cięta, wyginana, spawana, śrutowana — poddawała się obróbce niemal jak plastelina. Na naszych oczach, w strumieniach iskier, działa się magia. Pod czujnym nadzorem pracowników: spawacza, ślusarza, śruciarza, elektryka, szlifierza i lakiernika powstawały niezwykłe stalowe elementy.
No i ONE… różnego rodzaju maszyny, automaty i roboty wykorzystywane w I.M.C. Wózki widłowe — to był HIT! Mogliśmy wejść, nacisnąć klakson i nikomu to nie przeszkadzało! A na koniec? Niespodzianka — prezenty! I jeszcze jedno: my już coś wiemy, coś widzieliśmy — ale o tym sza!
Dziękujemy I.M.C. Engineering Poland!
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Leon- sesja jesienna
19.11.2024Dnia 13 listopada 2024r. odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy Leon z Matematyki. Skierowany był do uczniów z klas IV - VIII. Jego celem było sprawdzenie umiejętności matematycznych oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia. Ogólnopolski konkurs matematyczny jest sposobem na rozbudzenie motywacji do rozwoju zdolności ścisłych oraz sposobem na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk. Dodatkowo pozwala wyłonić małych geniuszy w tej dziedzinie. Z kolei nagrody mają ich zachęcać do rozwijania swoich umiejętności. Ciekawe zadania i łamigłówki konkursowe dostosowane są do norm programowych poszczególnych klas podstawowych. Olimpiada matematyczna dla uczniów szkoły podstawowej miała formę testu z zadaniami otwartymi i zamkniętymi, w których jest jedna lub kilka prawidłowych odpowiedzi. Każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom, najlepsi dyplom i nagrody. Czekamy na wyniki!
Nauczyciele matematyki
"Nie marnuj żywności – Żywność to wartość! - konkurs
15.11.2024Nie marnuj żywności – Żywność to wartość!” – konkurs dla dzieci i młodzieży
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi po raz drugi organizuje konkurs dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych pt. „Nie marnuj żywności. Żywność to wartość!”. Ma on na celu zwrócenie uwagi na skalę i wagę problemu przy jednoczesnym promowaniu prawidłowych postaw konsumenckich szanujących żywność.
Zadaniem konkursowym dla:
- uczniów klas 1-4 jest stworzenie plakatu,
„Nie marnuj żywności. Żywność to wartość!” Narysuj lub namaluj plakat, który pomoże promować ideę niemarnowania żywności.
- dla uczniów 5-8 – wykonanie karty do książki kucharskiej.
Wykonaj kartę do książki kucharskiej, która pomoże promować ideę niemarnowania żywności.
Zgłoszenia do 30 listopada 2024 r., a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 6 stycznia 2025 r.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Zgody i regulaminy
Regulamin_konkursu_kulinarnego_dla_uczniow_szkol_podstawowych__kl_V-VIII_1109.pdf
Zalacznik_nr_1_do_Regulaminu_konkursu_kulinarnego_1109.pdf
Zalacznik_nr_2_do_Regulaminu_konkursu_kulinarnego_1109-1.pdf
Zalacznik_nr_3_do_Regulaminu_konkursu_kulinarnego_1109.pdf
Wyjazd klas II - III do Szczecina.
19.11.2024Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Morskiego Centrum Nauki. Jest to nowoczesna instytucja edukacyjna, która umożliwia dzieciom, a także dorosłym poznać tajniki związane m.in. z morzem, żeglugą i rybołówstwem.
Wystawa składa się w większości z interaktywnych i samoobsługowych eksponatów umożliwiających samodzielne przeprowadzanie doświadczeń. Ogromnym zainteresowaniem wśród naszych uczniów cieszyły się oryginalne części jednostek pływających i ich wyposażenie, narzędzia i przyrządy związane z żeglugą i różnymi pracami na morzu, modele i makiety oraz pamiątki marynistyczne.
Morskie Centrum Nauki to unikatowa placówka nie tylko w Europie, ale i na świecie.
19
XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
18.11.2024Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzony był 15 listopada 2024r. Uczniowie kl. IV-VIII uczestniczyli w konkursie i zabawach związanych z tabliczką mnożenia.
Celem akcji było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.
„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w nietypowy sposób – podczas 2 minutowego konkursu uczniowie kl. IV-VIII sprawdzali swoją wiedzę z tabliczki mnożenia rozwiązując działania. Uczniowie, którzy rozwiązali najwięcej poprawnych przykładów, otrzymali odznakę oraz imienny certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia. Na lekcjach matematyki, uczniowie rozwiązywali łamigłówki związane z tabliczką mnożenia.
Nowatorskie podejście do nauki sprawiło, że matematyka stała się fascynującą przygodą, z której wszyscy czerpali ogromną przyjemność.
Nauczyciele matematyki
2
Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
08.11.2024Dzień 11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości to czas refleksji nad historią Polski, wzruszających wspomnień i głębokiej wdzięczności dla tych, którzy poświęcili swoje życie, abyśmy dziś mogli żyć w niepodległym kraju. Z tej okazji odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość upamiętniająca bohaterów, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.
Podczas uroczystości usłyszeliśmy pięknie wykonane pieśni patriotyczne, które rozbrzmiały dumnie nie tylko w murach naszej szkoły, ale przede wszystkim w naszych sercach. Wspólny śpiew przypominał nam o jedności i sile narodu polskiego, o naszej niezłomnej woli przetrwania i pragnieniu wolności. Wszyscy zebrani zgodnie przyznawali, że utwory pełne miłości do Ojczyzny, takie jak „Piechota”, czy „Marsz Pierwszej Brygady” w tym dniu brzmiały wyjątkowo doniośle.
Podczas uroczystości nie zabrakło symbolicznych zdjęć małych powstańców, by oddać hołd najmłodszym bohaterom. Obrazy na tle krzyży i palących się zniczy wzruszały i napawały dumą, przypominając o tym, że miłość do Ojczyzny buduje się już od najmłodszych lat.
Oddając cześć sławnym Polakom podziwialiśmy sylwetki: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego, Romana Dmowskiego i wielu innych, którzy poświęcili swoje życie i pasje dla Ojczyzny. Ich portrety przywoływały historyczne fakty poznane już na lekcjach historii, ale i wartości, które są podstawą naszej tożsamości narodowej. Marsowe spojrzenie Józefa Piłsudskiego mówiło wiele…My wiemy, co….i rozumiemy:
„KTO NIE SZANUJE I NIE CENI SWEJ PRZESZŁOŚCI, NIE JEST GODZIEN SZACUNKU TERAŹNIEJSZOŚCI ANI PRAWA DO PRZYSZŁOŚCI.”
Mając tak piękne wzorce z przeszłości nie pozostaliśmy obojętni na cierpienia dzieci w dotkniętym zbrojnym konfliktem Libanie- dlatego zaangażowaliśmy się w udział w akcji charytatywnej na ich rzecz. Wsparcie i zaangażowanie w pomoc potrzebującym to piękny dowód na to, że wartości, które reprezentuje nasz naród – solidarność i pomoc drugiemu człowiekowi– są wciąż żywe. Nasze wysiłki zostały dostrzeżone- otrzymaliśmy podziękowania od organizatora zbiórki sierżanta Marcina Kamińskiego, jednak najbardziej wzrusza nas myśl, iż zebrane przez nas artykuły przyniosą realną korzyść naszym libańskim kolegom. Z tej okazji składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom i osobom zaangażowanym w przeprowadzenie tej akcji na terenie naszej szkoły.
54
Akademia - Narodowe Święto Niepodległości
05.11.2024Zbliża się Święto Niepodległości, które w tym roku przypada w poniedziałek - 11 listopada.
Z tej okazji akademia w naszej szkole odbędzie się w piątek - 8.11.2024r. o godz.10.45.
Obowiązuje strój galowy i kokarda patriotyczna ( uczniowie przygotowują na lekcjach).
Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.
Pamiętajmy! Polska to my!.
Konkurs " Wokół symboli narodowych"
05.11.2024Przypominam, że konkurs "Wokół symboli narodowych" dla klas II-III odbędzie się 8 listopada br. o godz. 11:50 w gab. nr 1.
Proszę wziąć długopis i kredki.
Serdecznie zapraszamy uczestników, którzy zgłosili swój udział.
Obchody Narodowego Święta Niepodległości
05.11.2024Samorząd Uczniowski zaprasza do włączenia się w obchody Narodowego Święta Niepodległości według następującego harmonogramu:
1.Czwartek 7 listopada:
każdy uczeń, który ubierze się na czerwono będzie zwolniony z odpytywania. Tego dnia podczas przerw będą nam również towarzyszyć dźwięki polskich pieśni patriotycznych.
2. Piątek 8 listopada:
uroczysta akademia – obowiązuje strój galowy i kotyliony w barwach narodowych. KOTYLIONY to także okazja do zdobycia punktów w rywalizacji na SUPERKLASĘ i zwolnienia z odpytywania.kiermasz, na którym będzie można zakupić przepyszne ciasta, ciasteczka, babeczki i deserki przygotowane przez uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli naszej szkoły.
Osoby, które chciałyby wesprzeć nas przygotowanym przez siebie ciastem, prosimy o zadeklarowanie się do środy 6 listopada.
Zgłoszenia przyjmują opiekunowie SU: pani Agnieszka Hruszowiec, pani Patrycja Kowalska i pani Natalia Michajluk.3. Poniedziałek 11 listopada: Narodowe Święto Niepodległości – dzień wolny.SU wraz z opiekunami
Otwarcie wyremontowanej części szkoły
04.11.2024Po wielu tygodniach oczekiwania w końcu nadszedł ten moment – otwarcie wyremontowanej części naszej szkoły! Odświeżone sale i korytarze zachwycają już od pierwszego spojrzenia. Uczniowie z radością przekraczają próg kolorowych gabinetów, które teraz tętnią żywymi barwami, zachęcając do nauki i kreatywnego myślenia.
Każda sala jest wyjątkowa– jest kolorowo i przytulnie. Widać, że każdy szczegół został starannie przemyślany, abyśmy czuli się dobrze i byli zmotywowani do pracy.
"Opłacało się czekać!" – mówią z entuzjazmem uczniowie- i chyba nikogo to nie dziwi. Dzięki tej zmianie szkoła nabrała nowej energii i stała się miejscem, w którym po prostu chce się być. Teraz wszyscy mają więcej przestrzeni do nauki, rozmów i wspólnych działań.
Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji. Mamy teraz przestrzeń, która nie tylko ułatwia naukę, ale i inspiruje do działania.
Jest po prostu świetnie!
3
Spotkania edukacyjno - profilaktyczne z dzielnicowym
04.11.2024W ramach działań profilaktycznych w dniach 29-30 października odbyły się spotkania uczniów z dzielnicowym mł. asp. Grzegorzem Sapierzyńskim. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią.
Policjant z uczniami z klas I-IV rozmawiał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomniał również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi osobami. Ponadto funkcjonariusz poruszył temat cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu.
Tematem spotkania dzielnicowego z uczniami z klas V- VI była cyberprzemoc i ogólnie pojęte bezpieczeństwo w sieci. Policjant starał się uświadomić uczniom, że Internet, niesie za sobą liczne zagrożenia. Ostrzegał uczniów przed pochopnym udostępnianiem w Internecie swoich danych osobowych, zdjęć i filmów. Omówione zostały najczęściej występujące formy przemocy z wykorzystaniem sieci i telefonu komórkowego: nękanie, straszenie, publikowanie ośmieszających zdjęć i filmów, szantaż, podszywanie się za kogoś innego, pisanie obraźliwych komentarzy i wyzwisk. Funkcjonariusz podkreślał, że cyberprzemoc jest przestępstwem i poważne jej przejawy należy zgłaszać organom ścigania. W trakcie spotkania uczestnicy mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej „Stop Cyberprzemocy”.
Z uczniami z klas VII i VIII dzielnicowy poruszył temat odpowiedzialności młodzieży w świetle przepisów prawnych. Uczniowie dowiedzieli się o konsekwencjach czynów karalnych, cyberprzemocy oraz omówiono niebezpieczeństwa płynące z niewłaściwego korzystania z Internetu i telefonu.
Warsztaty dla uczniów z klas I-III „Porozumienie bez przemocy”
04.11.2024W dniach 28-30 października uczniowie z klas I-III wzięli udział w dwugodzinnych warsztatach opartych na koncepcji „Porozumienie bez przemocy – komunikacja z empatią” wg M.B. Rosenberga – symboli NVC żyrafy i szakala. Zajęcia prowadziła Pani Anna Maslej - trener komunikacji, mediator, trener TUS, konsultant kryzysowy.
W trakcie ćwiczeń dzieci wzmacniały kompetencje emocjonalno – społeczne m.in.: asertywność, empatię - postawę żyrafy, komunikację bez krytyki, uczyli się rozpoznawać błędy komunikacyjne szakala. Uczniowie w ramach zajęć próbowali wyrażać swoje potrzeby i uczucia z szacunkiem do drugiej osoby, rozwiązywali konflikty i nieporozumienia w stylu żyrafy, uczyli się też jak reagować w trudnych sytuacjach unikając oceniania i krytykowania, współpracowali zespołowo, ćwiczyli wentylowanie emocji w sytuacji stresowej - konfliktowej.
Warsztaty zostały sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lubiszynie.
10
RATUNEK NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI
29.10.2024RATUNEK NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI – NOWY SPRZĘT, NOWE MOŻLIWOŚCI
Dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej oraz ofiarności wielu PRZYJACIÓŁ naszej szkoły podczas festynu charytatywnego, który miał miejsce w czerwcu tego roku, udało się zgromadzić środki na zakup wyjątkowego sprzętu medycznego, jakim są defibrylatory AED.
Dlaczego mamy powody do radości? To proste. Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) jest jedną z głównych przyczyn zgonów w Polsce i na świecie. W takich przypadkach czas reakcji jest kluczowy – każda minuta bez odpowiedniej interwencji zmniejsza szanse na przeżycie nawet o 10%. Defibrylator automatyczny (AED) to urządzenie, które – po odpowiednim przeszkoleniu – może być używane przez osoby bez wykształcenia medycznego. AED analizuje rytm serca i, w razie potrzeby, wykonuje wyładowanie, które może przywrócić prawidłowy rytm serca. Dostęp do defibrylatora jest szczególnie ważny na terenach wiejskich, gdzie dojazd karetki często zajmuje więcej czasu niż w dużych miastach. Dzięki lokalizacji defibrylatora w łatwo dostępnych miejscach osoby przebywające w okolicy mogą szybko podjąć akcję ratunkową.
Zakupione defibrylatory zostaną umieszczone w naszej szkole oraz miejscu wyznaczonym przez sołtysa Baczyny pana Patryka Barsabę. Na tym jednak nie koniec… Ze środków, które zebraliśmy, udało się również zakupić dwa defibrylatory treningowe, które umożliwią naszym uczniom szkolenie się w udzielaniu pierwszej pomocy oraz obsłudze defibrylatora. To ważny element edukacyjny, który zapewnia, że również młodsi mieszkańcy nie będą obawiali się użycia urządzenia w sytuacji kryzysowej.
Dzięki wspólnej inicjatywie nie tylko zadbaliśmy o wspólne bezpieczeństwo, ale udowodniliśmy również, jak wielką siłę ma społeczność, gdy działa razem… i to jest piękne.
Dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej oraz ofiarności wielu PRZYJACIÓŁ naszej szkoły podczas festynu charytatywnego, który miał miejsce w czerwcu tego roku, udało się zgromadzić środki na zakup wyjątkowego sprzętu medycznego, jakim są defibrylatory AED.
Dlaczego mamy powody do radości? To proste. Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) jest jedną z głównych przyczyn zgonów w Polsce i na świecie. W takich przypadkach czas reakcji jest kluczowy – każda minuta bez odpowiedniej interwencji zmniejsza szanse na przeżycie nawet o 10%. Defibrylator automatyczny (AED) to urządzenie, które – po odpowiednim przeszkoleniu – może być używane przez osoby bez wykształcenia medycznego. AED analizuje rytm serca i, w razie potrzeby, wykonuje wyładowanie, które może przywrócić prawidłowy rytm serca. Dostęp do defibrylatora jest szczególnie ważny na terenach wiejskich, gdzie dojazd karetki często zajmuje więcej czasu niż w dużych miastach. Dzięki lokalizacji defibrylatora w łatwo dostępnych miejscach osoby przebywające w okolicy mogą szybko podjąć akcję ratunkową.
Zakupione defibrylatory zostaną umieszczone w naszej szkole oraz miejscu wyznaczonym przez sołtysa Baczyny pana Patryka Barsabę. Na tym jednak nie koniec… Ze środków, które zebraliśmy, udało się również zakupić dwa defibrylatory treningowe, które umożliwią naszym uczniom szkolenie się w udzielaniu pierwszej pomocy oraz obsłudze defibrylatora. To ważny element edukacyjny, który zapewnia, że również młodsi mieszkańcy nie będą obawiali się użycia urządzenia w sytuacji kryzysowej.
Dzięki wspólnej inicjatywie nie tylko zadbaliśmy o wspólne bezpieczeństwo, ale udowodniliśmy również, jak wielką siłę ma społeczność, gdy działa razem… i to jest piękne.
Komunikat
29.10.2024Przypominamy, że 31.10.2024r. jest dodatkowym dniem wolnym.
1.11.2024r.- Wszystkich Świętych.