• Ciekawe wydarzenia

• Zrób sobie prezent na święta – wypożycz książkę!

To hasło akcji czytelniczej, do udziału w której zapraszamy wszystkich, którzy nie mają jeszcze pomysłu na świąteczną lekturę, a lubią niespodzianki. W szkolnej bibliotece czekają na was specjalnie zapakowane książki – niespodzianki. O tym jakie tytuły znajdują się pod tajemniczą papierową warstwą, przekonacie się dopiero w domu. Serdecznie zapraszamy, życząc dobrych wrażeń z lektury.

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Z tej okazji świetliczaki wzięły udział w bajkowy spotkaniu podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Później były zabawy ze znajomości treści bajek, tych znanych i mniej znanych, a także muzyczne i bajkowe zgadywanki oraz zabawy ruchowe. Ten dzień sprawił uczniom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać.

18 stycznia dzieci na całym świecie obchodzą Dzień Kubusia Puchatka,

czyli misia o małym rozumku ale wielkim sercu.

Kubuś w prosty sposób uczy wielu życiowych mądrości, pokazuje, że warto cieszyć się z najmniejszych nawet rzeczy, jest życzliwy dla innych, a przyjaźń i pomaganie przyjaciołom są dla niego bardzo ważne. Sympatycznego amatora miodku ze Stumilowego Lasu zna każde dziecko. To idealna okazja, żeby sięgnąć po książkę i przypomnieć sobie wesołe przygody Kubusia Puchatka. Zapraszamy do biblioteki szkolnej.