• Wigilie klasowe

            • Wigilia klasowa to nie tylko piękny zwyczaj, ale również świetny sposób na nagradzanie uczniów za ciężką pracę i naukę w szkole. Pomaga w nawiązaniu pozytywnych skojarzeń ze szkołą oraz jest elementem troski o zachowanie i kultywowanie tradycji związanych z okresem Bożego Narodzenia.

              W ostatnim dniu nauki w szkole odbyły się wigilie.

            • Wycieczka do Azylu uczniów klas pierwszych.

            • 6 grudnia klasa 1a i 1b wybrały się na wycieczkę do ,,Azylu" w Mironicach. Dzieci brały udział w warsztatach kulinarnych- pieczenie pierników oraz lepiły z masy solnej ozdoby na choinkę. Wyjątkową atrakcją było zwiedzanie pobliskiego terenu, a także karmienie zwierząt takich jak: kozy, króliki i konie. Zwieńczeniem wycieczki było pojawienie się Pani Mikołajowej, która rozdała wszystkich dzieciom prezenty.

            • Mikołajki

            • 6 grudnia – MIKOŁAJKI – zwykle celebruje się wręczaniem skromnych upominków.
              I w naszej szkole nie zabrakło w tym dniu słodkości. Samorząd Szkolny, z pieniędzy zebranych w czasie zabaw andrzejkowych, zakupił batoniki dla wszystkich dzieci. Do szkoły zawitał sam Święty Mikołaj i wraz z elfami rozdał słodycze grzecznym dzieciom! Ale to nie koniec! Tego dnia na każdej przerwie można było usłyszeć znane piosenki świąteczne. Tańcom na korytarzu nie było końca.
              Nasz kochany Święty Mikołaj po rozdaniu prezentów musiał  jechać do innych dzieci, ale na pewno odwiedzi nas za rok!

            • Konkurs Plastyczny "Co lubię? Sport lubię!".

            • Zapraszamy uczniów klas I-VIII szkół podstawowych do udziału w Konkursie Plastycznym „Co lubię? Sport lubię!” , organizowany przez Polski Komitet Olimpijski.

              Konkurs dla poszczególnych kategorii konkursowych polega na:

              -  kategoria I – kl.1-3sp: przygotowanie pracy plastycznej w formie kartki z życzeniami dla olimpijczyków;

              Praca powinna być wykonana w formacie A4, na 1 stronie, w jednej z wymienionych technik artystycznych: rysunek tuszem, pastele suche, pastele olejne, akwarela, tempera, wyklejanki, kolaż oraz zawierać tekst życzeń dla olimpijczyków. Organizator dopuszcza tekst komputerowy

              - kategorie II i III – kl.4-6sp i kl.7-8sp: przygotowanie pracy plastycznej ilustrującej temat „Co czuję, gdy uprawiam sport” wraz z 3-5 zdaniami opisu (ok. 700 znaków ze spacjami).

              Praca powinna być wykonana w formacie A4, na 1 stronie, w jednej z wymienionych technik artystycznych: rysunek tuszem, pastele suche, pastele olejne, akwarela, tempera, wyklejanki, kolaż. Tekst opisu może mieć dowolną formę literacką.

              W żadnych pracach nie można wykorzystywać prawnie chronionych symboli i znaków takich jak np. symbol olimpijski, flaga olimpijska. Grafiki i zdjęcia wykorzystane w Pracach muszą być użyte z zachowaniem przepisów prawa autorskiego.

              Pracę wraz z wypełnioną i podpisaną Kartą Zgłoszeniową należy przynieść do 17.12.2021 do p. I. Wojciechowskiej. Zgody można pobrać ze strony lub proszę zgłosić się osobiście.

              Do Konkursu mogą może zostać zgłoszonych maksymalnie 10 Prac z danej Szkoły w każdej kategorii konkursowej

              Do pobrania:

              Regulamin_konkursu_Co_lubie_Sport_lubie.pdf

              Opis_zadania_kategoria_I.pdf

              Opis_zadania_kategoria_II_i_III.pdf

            • Konkurs Plastyczny na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową

            • Nasi uczniowie uczestniczyli w konkursie plastycznym, organizowany przez Wójta Gminy Lubiszym, Pana Artura Terleckiego na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową Gminy Lubiszyn.

              2 miejsce w kat. klasa 4-8 zdobyła KATERYNA ZVORYKINA z kl.6.

              Serdecznie gratulujemy.

            • Kalendarz adwentowy

            • W ubiegłą środę, 01 grudnia, w gabinecie polonistycznym naszej szkoły pojawił się nietypowy kalendarz adwentowy. Uczniowie biorący udział w niecodziennym przedświątecznym wyzwaniu, odliczają dni do Świąt Bożego Narodzenia, wykonując różnego rodzaju literackie, językowe i ortograficzne zadania. Na dzieci codziennie czeka nowa zagadka ukryta w jednej z kolorowych choinek. Uczniowie z entuzjazmem biorą udział w tej adwentowej zabawie, zapraszając do niej również swoich rodziców, gdyż zadania sobotnio-niedzielne mają charakter rodzinny. Podsumowanie akcji tuż po Nowym Roku!

              Polonistki SP w Baczynie

               

            • Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze

            • Chcąc sprawdzić co, w myśl tego staropolskiego przysłowia przyniesie los, Samorząd Uczniowski zorganizował 30. 11. szkolne zabawy andrzejkowe. Wszyscy uczniowie chętnie brali w nich udział, by dowiedzieć się, co może spotkać ich w przyszłości, tej dalekiej i bliskiej. Klasa 7 i 8 przygotowała stanowiska z różnymi zabawami. Uczniowie mogli dowiedzieć się, dokąd wyruszą w podróż, kim będą w przyszłości, jakie imię będzie nosić ich druga połowa…. Wiele informacji kryło się w ciasteczkach z wróżbą i w kształtach z lanego przez klucz wosku.

            • Szkolny etap konkursu recytatorskiego

            • 29 listopada odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego. Wzięło w nim udział 49. uczniów z klas I- VIII. Jury oceniało poprawną wymowę, intonację, tempo, pauzy, siłę głosu, interpretację, dobór tekstu do wieku.
              Spośród uczestników wyłoniono zwycięzców  w trzech kategoriach wiekowych.

              W kategorii I-III nagrody otrzymali: Kamil Magdziarek (2a), Natalia Stępień (3a), Hanna Bartczak (2b). Natomiast wyróżnienie otrzymali: Jagoda Malanowska (1a), Amelia Cichocka (1b), Lena Pawlaczek (2a), Natalia Mielcarek (2b), Anna Terlecka (3b).

              W kategorii IV-VI nagrody otrzymali: Maja Szafran (6a), Zuzanna Lewek (4a), Karol Mażul (4a). Wyróżnieni w tej kategorii wiekowej zostali: Helena Rodziewicz (4a), Antoni Kujtkowski (5a), Filip Dygas (5a) oraz Amelia Koperek (5b).

              W kategorii VII – VIII zwycięzcami zostały: Tatiana Sokalska (7a), Maja Łapacz (7a), Zofia Terlecka (8a). W kategorii tej wyróżniona została Aleksandra Stachowiak (7a).

              Zwycięzcy trzech kategorii będą reprezentować naszą szkołę 08.12. na Gminnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem: „Poezja to jeszcze jeden sposób mówienia do drugiego człowieka”.

               

              Gratulujemy!!!

            • Postaci wielkich Polaków - patriotyzm wczoraj i dziś

            • Jak każdego roku nasi uczniowie brali udział w konkursie plastycznym pt.: „Postaci wielkich Polaków – patriotyzm wczoraj i dziś” , organizowany przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gorzów Wielkopolski.

            • OBCHODY DNIA ŻYCZLIWOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW W BACZYNIE POD HASŁEM „ŻYCZLIWI NA CO DZIEŃ”

            • Życzliwość odgrywa ważną rolę w codziennym życiu człowieka.

              To właśnie przychylne nastawienie do świata, odrobina uśmiechu, ciepłe słowo lub gest potrafią wprowadzić nas w dobry nastrój oraz sprawić, że ludziom żyje się lepiej.

              Jak być życzliwym? Wystarczy kierować się zasadą: traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany. Doskonałą okazją do rozpowszechnienia idei ludzkiej serdeczności stał się Światowy Dzień Życzliwości, który przypada 21 listopada.

              W ramach szkolnej akcji w każdej klasie przeprowadzono plebiscyt na Króla i Królową Życzliwości, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przypomnieli kolegom i koleżankom ustanowiony przez uczniów Szkolny Kodeks Życzliwości a cała społeczność szkolna została obdarowana jabłkiem, które jest symbolem tych obchodów.

              Należy pamiętać, że życzliwość ma niezwykłą moc – wytwarza miłą atmosferę, daje wiele radości, umożliwia rozwiązywanie konfliktów oraz integruje ludzi.

              Królem i Królową Życzliwości zostali:

              w klasie IA 

              Jagoda Malanowka, Emilia Kurpińska

              Jędrzej Jakubowski

              w klasie IB

              Maja Oleszkiewicz, Matylda Hermanowicz

              Jakub Kowalski

              w klasie IIa

              Nadia Turowska

              Kamil Bubienko

              w klasie IIB

              Natalia Mielcarek

              Krystian Ciureja

              w klasie IIIA

              Zuzanna Adamiak

              Grzegorz Wiącek

              w klasie IIIB

              Gabriela Korzeniewska

              Jan Fajfer

              w klasie IV

              Julia Barecka

              Karol Mażul

              w klasie VA

              Olga Sikorska

              Gracjan Ciureja

              w klasie VB

              Agata Łapacz

              Grzegorz Skrodzki

              w klasie VI

              Monika Paweloszek

              Dawid Korzeniewski

              w klasie VII

              Emilia Markowska

              Wiktor Gruszczyński

              w klasie VIII

              Anna Marcinkowska

              Piotr Gołuch, Alan Jabloński, Stanisław Brodziński, Marcin Taratuta

               

              Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

            • Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową

            • Wójt Gminy Lubiszyn Artur Terlecki ogłasza Konkurs plastyczny na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową Gminy.

              Do udziału w konkursie zapraszamy mieszkańców Gminy Lubiszyn oraz uczniów placówek oświatowych leżących na terenie naszej Gminy.

              Podział na kategorie wiekowe:

              Kategoria I: Przedszkolaki

              Kategoria II: Uczniowie Szkół Podstawowych klasy I-IV

              Kategoria III: Uczniowie Szkół Podstawowych klasy V-VIII oraz pozostali mieszkańcy Gminy Lubiszyn

              Za zajęcie miejsc I-III w poszczególnych kategoriach wiekowych uczestnicy otrzymają nagrody rzeczowe. Nagrodzone prace zostaną wykorzystane do projektu kartek świątecznych, które będą rozsyłane przez Gminę Lubiszyn do mieszkańców, instytucji i kontrahentów, ozdobią także okładkę świątecznego wydania "Wieści Lubiszyńskich".

              Prace konkursowe należy dostarczyć do 26 listopada 2021r. do godz. 15:00 do Urzędu Gminy Lubiszyn, Plac Jedności Robotniczej 1, 66-433 Lubiszyn.

            • Zielona Szkoła w Myśliborzu klas trzecich.

            • Można zadać sobie pytanie, w jaki sposób spędza się czas jesienią na tzw. zielonej szkole...

              Okazuje się, że na pozór nudne listopadowe dni mogą przeobrazić się w chwile niepowtarzalne, pełne zabawy i radości. Dzieci z klas 3 uczestniczyły w warsztatach artystycznych, zabawach terenowych i świetlicowych. Świetnie bawiły się również na basenie. Nie zabrakło wycieczki połączonej ze zwiedzaniem miasta, a także dyskoteki i ogniska. Edukacja łączyła się z wypoczynkiem, zabawa z integracją a nauka z doświadczeniem.

            • "Wokół symboli narodowych"

            • Już po raz szósty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie historycznym „Wokół symboli narodowych”. Organizatorem było Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie, a patronat objął Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. Konkurs skierowano do uczniów szkół podstawowych klas II i III z województwa zachodniopomorskiego oraz północnej części województwa lubuskiego.

              Celem jest upowszechnienie i popularyzacja wśród dzieci szkolnej znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych. Tematem tegorocznej edycji była Kasztanka – ulubiona klacz Marszałka Józefa Piłsudskiego.

              Wyniki konkursu poznamy w późniejszym terminie.

            • „CUDACZNE DEKORACJE Z DARÓW JESIENI”

            • W Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Baczynie na przełomie października i listopada odbył się konkurs plastyczny „CUDACZNE DEKORACJE Z DARÓW JESIENI”. W konkursie wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Prace zostały ocenione w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VIII. Dzieci wykazały się niesamowitą kreatywnością, wyobraźnią i pomysłowym wykorzystaniem darów jesieni. Ilość uczestników przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Niespotykana dotąd frekwencja może świadczyć o tym, że dzieci chcą i potrafią tworzyć prace wymagające zaangażowania, wysiłku, czasu. Uczniowie nie tylko doskonalili swoje zdolności plastyczne, ale także poszerzyli wiedzę przyrodniczą i ekologiczną. Konkurs pokazał, że w naszej szkole nie brakuje dzieci z pasją i potencjałem twórczym. Uczniowie zaskoczyli wysokim poziomem, starannością i oryginalnością kompozycji. Konkurs napawa optymizmem i pozwala patrzeć z nadzieją, że w przyszłym roku frekwencja będzie równie wysoka a może nawet i wyższa.

              W kategorii uczniów klas I-III:                                      W kategorii uczniów klas IV-VIII:

              Miejsce I                                                                           Miejsce I

              Jan i Stanisław Glapa- 1A                                                Maja Sztukiel- 4A

              Miejsce II                                                                            Miejsce II

              Natalia Mielcarek- 2B                                                       Zuzanna Stanisławska- 4A

              Miejsce III                                                                              Miejsce III

              Stanisław Łatyszkiewicz- 1B                                              Julia Barecka- 4a

              POZOSTALI UCZESTNICY:

              1. Zuzanna Markowska 3A
              2. Jagoda Malanowska 1A
              3. Emilia Kurpińska 1A
              4. Hanna Łukasiewicz 1A
              5. Natalia Mendowska 3A
              6. Nadia Jaroszyńska 3B
              7. Konrad Antonowicz 3B
              8. Mikołaj Karpiński 5B
              9.  Mateusz Karpiński 4A
              10.  Tomasz Nawrocki 1A
              11.  Nina Jasińska 1A
              12.  Aleksander Błaszczyk 1B
              13.  Wiktor Marszałek 5B
              14.  Natalia Domagalska 3B
              15.  Witold Reks 4A
              16.  Anna Lewandowska 1A
              17.  Anna Terlecka 3B
              18.  Oliwia Bogusławska 7A
              19.  Natalia Nawrocka 5B
              20.  Jędrzej Jakubowski 1A
              21.  Mateusz Leśniak 1B
              22.  Kornelia Ścibło 7A
              23.  Krzysztof Ścibło 5A
              24.  Lilianna Głogowska 5A
              25.  Laura Lamcha 1B
              26.  Antoni Kujtkowski 5A
              27. Zuzanna Czystowska 1A
              28.  Kornelia Marchlik 1A
              29.  Wojciech Ignasiak 1A
              30. Julia Pietranis 3A
              31.  Karol Kostkiewicz 1B
              32.  Lena Sobczak 3B
              33.  Antoni Oleksy 5B
              34.  Bartłomiej Oleksy 1A
              35.  Marcelina Gocłowska 1A
              36.  Amelia Cichocka 1B
              37.  Maja Oleszkiewicz 1B
            • Dentobus

            • W dniu 01.12.2021 r. w godzinach 9:00 do 12:30 przy budynku szkoły zostanie podstawiony dentobus.

              Jest to mobilny gabinet stomatologiczny, w którym wykonywane są  bezpłatnie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia przeglądy jamy ustnej oraz pełen zakres leczenia zębów u dzieci w wieku od 0-18 roku życia.

              W dentobusie  odbywają się przeglądy jamy ustnej dzieci, następnie każdy rodzic otrzyma informacje (rozpoznanie) ze stanem uzębienia.

              Warunkiem skorzystania z tej możliwości jest deklaracja co najmniej 20 osób.

              Chętne dzieci mogą przyjść na dalsze leczenie w dentobusie w terminie późniejszym.

              W załączniku przesyłam wzór zgody rodzica/opiekuna prawnego ucznia, który zainteresowani są zobowiązani złożyć w sekretariacie szkoły do dnia 26.11.2021 r.

            • Wycieczka do Trójmiasta " Poznaj Polskę"

            • Uczniowie klas V, VI i VII w ramach projektu MEiN "Poznaj Polskę" wyjechali na wycieczkę do Trójmiasta.

              Gdańsk przywitał nas piękną, słoneczną pogodą.

              W pierwszym dniu zobaczyliśmy:

              - Główne Miasto,

              - Długi Targ,

              - Dwór Artusa,

              - Fontannę Neptuna,

              - Ratusz Główny Miasta,

              - Długie Pobrzeże z Żurawiem,

              - Muzeum Poczty Polskiej,

              - Narodowe Muzeum Morskie,

              - Westerplatte.

              Drugi dzień edukacyjnej wycieczki do Trójmiasta za nami.

              Dziś zwiedzaliśmy zespół pocystersko-katedralny w Oliwie; widzieliśmy pomnik Jeana Georga Haffnera - założyciela sopockiego uzdrowiska; spacerowaliśmy ulicą Bohaterów Monte Casino i po sopockim molo; na deptaku Monciak widzieliśmy Krzywy Domek; w porcie w Gdyni zwiedzaliśmy Statek -Muzeum - "Błyskawica"; odwiedziliśmy także Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

              W trzecim dniu wycieczki zwiedzaliśmy Muzeum Zamkowe w Malborku.

            • Warsztaty muzyczne

            • 26 października uczniowie najmłodszych klas mieli okazję odkrywać w sobie muzykę uczestnicząc w ciekawych warsztatach muzycznych.

              Na zajęciach dzieci dowiedziały się jak wygląda i z czego jest zbudowany afrykański instrument Djembe, oraz do czego dawniej służył w krajach, w których nie rozwinęła się technologia komunikacyjna. Każde dziecko miało okazję trzymać w rękach instrument, doświadczyć gry. Uczniowie nauczyli się wydobywać z Djembe wysokie i niskie dźwięki, rytmizować prostą melodię. Wspólnie z muzykami skomponowali afrykańską melodię, którą wspólnie zagrali. Były to cenne dla wszystkich uczestników, ale i relaksujące zajęcia a niektórzy z nas naprawdę poczuli, że "mają w sobie muzykę" :)

            • „Przerwa na czytanie”

            • 29 października 2021r. w naszej szkole odbyła się akcja czytelnicza „Przerwa na czytanie”. Wydarzenie organizowane jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

              Ubiegłoroczny rekord w czytaniu na przerwie wyniósł 149 851 osób z 874 placówek oświatowych z Polski i 17 ze świata, m.in. z Litwy, Kazachstanu, Portugalii, Czech, Francji!!!

              Była to II Międzynarodowa edycja VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu
              w liczbie osób czytających na przerwie. W biciu rekordu wzięła udział cała społeczność szkoły - uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji, a także pracownicy, którzy budują halę sportową przy naszej szkole.

              W czasie „przerwy na czytanie” szkoła jakby zamarła – uczniowie w szkolnych korytarzach, nauczyciele w pokoju nauczycielskim i na dyżurach, pracownicy obsługi i administracji – wszyscy zastygli z książką w ręce. Uczniowie wszystkich klas obecnych w szkole wyszli z książką na korytarz, zajęli dogodne miejsce i czytali przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki książki. W szkolnych korytarzach, w których zazwyczaj panuje hałas i zgiełk, zapanowała niesamowita cisza. Przerwę na czytanie zrobili sobie także niektórzy uczniowie, przebywający w tym czasie
              w domu na kwarantannie.

              Byłoby cudownie, gdyby chociaż jedna przerwa w ciągu dnia zawsze tak wyglądała.

                                                                                                                                                        Poloniści SP w Baczynie