• 2015/2016

          •  

            • Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

              24 czerwca 2016 odbyła się uroczystość zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2015/2016.

              Wzięli w niej udział uczniowie klas I – VI szkoły podstawowej  oraz 1-3 gimnazjum,  rodzice, zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy szkoły. Galę zaszczycili swoją obecnością: wójt gminy Lubiszyn  Artur Terlecki oraz w-ce wójt Joanna Skrodzka.

              W pierwszej części uroczystości wyróżniono uczniów klas I – III, po nich nagrodzono uczniów klas IV, V i VI. W takcie uroczystości uczniowie, którzy w tym roku szkolnym odnieśli największe sukcesy w konkursach  i festiwalach otrzymali gratulacje, dyplomy i nagrody książkowe.

              Uczniowie klasy VI otrzymali swoje świadectwa na forum szkoły, które wręczyły je pani dyrektor szkoły Jolanta Gintowt oraz wychowawca klasy Iwona Wojciechowska. Po oficjalnej części zakończenia roku szkolnego absolwenci zaprezentowali wesoły program artystyczny.

              Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2015/2016 uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.

               

               

            • Zakończenie klasy VI

                  

               

              Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zakończenie klasy VI.

              WIĘCEJ »

            • DZIEŃ DZIECKA, DZIEŃ SPORTU

              DZIEŃ DZIECKA, DZIEŃ SPORTU

              W tym roku szkolnym festyn z okazji Dnia Dziecka i Dnia Sportu odbył się w naszej szkole 4 czerwca.  Dla uczestników przygotowane były nie tylko atrakcje o charakterze sportowym, ale także kulinarnym. Były kiełbaski z grilla i grochówka, a na deser pączki i cukrowa wata.

                Najmłodsi z klas I-III rywalizowali w wyścigach rzędów, a następnie każdy miał do zaliczenia próby sprawnościowe, w których wykazać się musiał dokładnością, zręcznością i odwagą. Starsi zbierali punkty dla swoich klas w specjalnie przygotowanych zadaniach. Poza tym rozegrane zostały dwa turnieje: w piłce nożnej dla klas szkoły podstawowej oraz siatkowej dla gimnazjum. Tradycyjnie, jak co roku, w tym dniu odbył się także mecz piłki siatkowej pomiędzy uczniami i nauczycielami. Po raz pierwszy zwyciężyli uczniowie z wynikiem  2:1.

              Turniej piłki nożnej wygrała klasa V, a piłki siatkowej połączony zespół klasy II i III gimnazjum. W rywalizacji międzyklasowej w klasyfikacji generalnej najwięcej punktów, a tym samym pierwsze miejsce zajęła klasa III gimnazjum. Zwycięzcy jak i pokonani otrzymali nagrody, bo najważniejsza w tym dniu była dobra zabawa.

               

              Wojciech Radziński

            • Na angielskim może być pysznie!

              Na angielskim może być pysznie!

              Dnia 03.06. 2016 r. szóstoklasiści udowodnili, że nie tylko świetnie sobie radzą z językiem angielskim, ale równie swobodnie poruszają się w kuchni. A było to tak … Uczyliśmy się słówek, czytaliśmy przepisy po angielsku i zrodził się pomysł wypróbowania wiedzy w praktyce.  Przygotowaliśmy do degustacji różne pyszności: mini naleśniczki, lukrowane babeczki, gofry z czekoladą, ciasteczka, budyń…. na wspomnienie jeszcze ślinka leci.

                    Po krótkich prezentacjach i zdradzeniu niektórych przepisów w miłej atmosferze z przyjemnością skonsumowaliśmy wszystko, co od okruszka!

              No cóż, może kolejny Master Chef właśnie kończy podstawówkę?

                

            • Bezpieczne wakacje z Lupo

              24 maja 2016r. w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp. odbył sięPowiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczne wakacje z Lupo”. W zmaganiachudział wzięło 27 uczniów ze szkół podstawowych z całego powiatu gorzowskiegoSzkołę Podstawową im. Polskich olimpijczyków w Baczynie reprezentowała Martyna Taratuta z kl. VI SP.

              Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą na temat bezpieczeństwa w jego różnych aspektach. Podczas testu wiedzy pojawiły się pytania z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, cyberprzemocy i przemocy rówieśniczej, czy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

              Nad prawidłowym przebiegiem  konkursu czuwała komisja, w składzie: Nadleśniczy Nadleśnictwa w Kłodawie, Naczelnik Wydziału Prewencji gorzowskiej komendy oraz Strażnik Miejski.

              Martyna wykazała się ogromną wiedzą i zajęła zaszczytne III miejsceWszyscy laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody oraz dyplomy, które uroczyście wręczył I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wlkp. nadkom. Wiesław Adamski. 

              Nagrody ufundowali burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu gorzowskiego m.in. Wójt Gminy Lubiszyn p. Artur Terlecki.

              Martynie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

              Anna Sulmińska - opiekun

                  

               

            • IN TOUCH" - MŁODE BATUTY w Filharmonii Gorzowskiej

              10 czerwca młodzież klas 2 i 3 gimnazjum pojechała do Gorzowskiej Filharmonii na koncert dyplomatów słynnej warszawskiej uczelni Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. W ten sposób Filharmonia Gorzowska wspiera i promuje młodych muzyków – dyrygentów, kompozytorów, instrumentalistów i wokalistów, którzy stoją u progu swych karier.

              Podczas koncertu „Młode batuty” Orkiestrę Filharmonii Gorzowskiej poprowadził student klasy dyrygentury Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina - Ruben Lopez Fernandez. Solistą był Włodzimierz Reif – pierwszy waltornista filharmoników gorzowskich.

              I. Wojciechowska

                   

                    

               

               

            • Trzymaj formę

              KOLOROWY ZAWRÓT ZDROWIA

              W poniedziałek 6 czerwca w Zespole Szkół w Baczynie odbył się apel, na którym podsumowano projekt zachęcający dzieci , młodzież i dorosłych do zdrowego stylu życia. ,, Trzymaj formę”. Taką nazwę nosi ta ogólnopolska inicjatywa, która ma na celu edukację w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej, poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia  i zbilansowanej diety. Koordynatorkami tego projektu w naszej szkole są panie Anna Oszczyk i Justyna Zimna.

              Podczas poniedziałkowego spotkania uczniowie naszej szkoły podsumowali działania z całego roku szkolnego. Przypomnieli zgromadzonym właściwości odżywcze warzyw i owoców.  Uczniowie przygotowali program artystyczny. Klasa III gimnazjum, wraz z panią Sylwią Sobolewską,  przedstawiła utwór Juliana Tuwima pt. ,, Na straganie” w dwóch wersjach językowych – niemieckiej i polskiej. Po części artystycznej uczniowie przygotowali degustację zdrowych przekąsek, zachęcali do unikania ,,śmieciowego jedzenia” podczas wakacji.

              Program ,,Trzymaj Formę ‘’ realizowany jest metodą projektu, dzięki czemu umożliwia uczniom poszukiwanie i realizowanie własnych pomysłów prozdrowotnych i ma duży wpływ na jego skuteczność.

              Anna Wiśniewska

                        

              Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Trzymaj formę.

              WIĘCEJ »

            • Turniej „10-latek w ruchu Drogowym”

              13 maja br. uczestniczyliśmy w II edycji konkursu pn. „10-latek w ruchu Drogowym”. Organizatorem turnieju był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp.

              Naszą szkołę reprezentowała drużyna 10 - latków w składzie:

              Weronika Dębicka kl. V

              Weronika Pachowicz kl. IV

              Miłosz Wiśniewski kl. V

              Dawid Zdeb kl. V

              Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu
              oraz  promowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu. 

              Konkurs składał się z trzech konkurencji:

              • testu z zasad bezpieczeństwa na drodze
              • sprawdzianu drużynowego ze znajomości przepisów ruchu drogowego
              • umiejętności poruszania się zgodnie z przepisami BRD po miasteczku ruchu drogowego

              Udział wzięło 10 - czteroosobowych  drużyn reprezentujących szkoły:

              z terenu miasta Gorzowa    SP nr 5, SP nr 9, SP nr 13, SP nr 16, SP nr 20, oraz szkoły podstawowe  z powiatu gorzowskiego: Bogdańca, Wawrowa, Jenina, Baczyny i Ulimia.

              Dla wielu uczniów było to nowe doświadczenie, które w dużym stopniu przyczyniło się do podniesienia ich świadomości komunikacyjnej.   

              Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali: kom. Artur Chorąży i asp. Marzena Korzik  z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji, pan Robert Sołtys Dyplomowany Ratownik Medyczny oraz pani Marlena Warzybok z OSK TRUCKER.

              Gratulujemy udziału i życzymy sukcesów

               Anna Sulmińska

                     

            • Baczyna gra dla Huberta

              Baczyna zagrała dla Huberta

              15 maja 2016 roku w Zespole Szkół w Baczynie odbył się festyn charytatywny, którego założeniem była zbiórka pieniędzy na rehabilitację Huberta Taratuty.

              Chłopiec urodził się 2009 roku i choruje na rzadką wadę serca - Anomalię Ebsteina.  W 2011 roku przeszedł dwie operacje na otwartym sercu. Przy drugim zabiegu u Huberta doszło do niedotlenienia mózgu. Aby móc wrócić do zdrowia, dziecko potrzebuje kosztownej rehabilitacji i w tym celu pracownicy szkoły oraz mieszkańcy Baczyny spotkali się w niedzielne popołudnie.

                          Impreza rozpoczęła się turniejem piłki nożnej, nad którym patronat objął Wójt Gminy Lubiszyn Pan Artur Terlecki.          W rozgrywkach wzięło udział 13 drużyn. Wśród zawodników znaleźli się dorośli, dzieci i młodzież.

              Na festynie pod hasłem ,, Baczyna gra Huberta” każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Zorganizowano m.in. loteryjkę z atrakcyjnymi nagrodami pozyskanymi od sponsorów akcji oraz kiermasz z rękodziełem wykonanym przez uczniów, nauczycieli, rodziców oraz lokalnych artystów. W plenerze można było podziwiać występy tancerek zumby, zespołu Jeg…duj.. Roma, Grupę Motocyklową ,,Miś”, motocykl żużlowy Pana Piotra Śwista oraz prezentację trofeów myśliwskich w pawilonie Koła Łowieckiego ,, Ostoja”.

               Część artystyczną wydarzenia rozpoczęła Gorzowska Orkiestra Dęta pod batutą Bolesława Malickiego. Publiczność mogła usłyszeć standardy jazzowe oraz największe hity muzyki pop. Uczniowie i ich rodzice, absolwenci oraz nauczyciele przygotowali koncert, podczas którego wykonali swoje ulubione utwory muzyczne. Po koncercie Pani Ewa Skrzek – Bąkowska zaprezentowała instrumenty etniczne wykorzystywane w terapii dźwiękiem.  Publiczność zgromadzona na koncercie mogła także podziwiać wyjątkową dekorację wykonaną przez Panią Annę Biedrzycką. Oprawę muzyczną całej imprezy zapewnił Pan Henryk Zoneman.

              Oprócz strawy duchowej dla uczestników festynu przygotowano również poczęstunek. Panie z baczyńskiego Koła Gospodyń Wiejskich podarowały wspaniałe wypieki, a dyrektor Zespołu Szkół w Baczynie Pani Jolanta Gintowt zaprosiła wszystkich na grochówkę, kiełbaski z grilla oraz pajdę chleba ze smalcem. Na najmłodszych czekała niespodzianka – wata cukrowa ufundowana przez Stowarzyszenie ,,Jarzębina” z Lubiszyna.

              Festyn zakończył Wójt Gminy Lubiszyn Pan Artur Terlecki, wręczając zwycięzcom puchary i dyplomy.

              Organizatorzy imprezy serdecznie dziękują sponsorom i wszystkim, którzy wsparli akcję „Baczyna gra dla Huberta”.

              Organizatorzy

                                

              Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Gramy dla Huberta.

              WIĘCEJ »

            • Wycieczka do Warszawy

              Wyjechaliśmy!

              Rodziców zostawiliśmy w domu, kolegów w szkole i wyruszyliśmy do Warszawy. Ciężko było wstać to prawda, ale było warto! Już pierwszego dnia mieliśmy napięty program. Pierwsze kroki skierowaliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest hołdem mieszkańców Warszawy, dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę. Dzień po dniu przechodziliśmy z warszawiakami piekło powstania, to było trudne doświadczenie.

              Następnie udaliśmy się do Sejmu RP. Po przejściu drobiazgowej kontroli mogliśmy obserwować obrady. Właśnie debatowano na temat dni wolnych w roku i było to bardzo ciekawe doświadczenie… niestety musieliśmy wyjść i nie dowiemy się już, czy nie było pomysłu na wydłużenie wakacji.

                  

              Podziwiając z okien autobusu uroki stolicy, przemieściliśmy się do Centrum Nauki Kopernik-świata samodzielnego eksperymentowania. Co tu się działo! Nikt niczego nie zabraniał! Przeglądaliśmy się w magicznych zwierciadłach, robiliśmy gigantyczne bańki, przeprowadzaliśmy doświadczenia. To był udany dzień. Zmęczeni spaliśmy w nocy jak aniołki.

                  

              Po pożywnym śniadanku wyruszyliśmy z przewodnikiem zwiedzać stolicę. Zobaczyliśmy Stare Miasto, Plac Zamkowy ze słynną kolumną Zygmunta i zwiedziliśmy Zamek Królewski. Te komnaty, obrazy, tkaniny meble, chciałoby się tam zamieszkać. W sali tronowej niemal czuło się obecność króla, w sali balowej niemal słyszeliśmy echo dawnych balów, a tych sal było wiele … Było to magiczne miejsce, jednak opuściliśmy je z ulgą… tak nas bolały nogi!

                     

               A to oczywiście nie był koniec! Kto jeździ na wycieczki z panią Iwoną Wojciechowską, ten wie, nie jest lekko!  No cóż, Park Łazienkowski z Pałacem na Wodzie trzeba było zobaczyć. Ale co to był za spacer! W skąpanym słońcem parku przemierzaliśmy dróżki, po których niegdyś poruszali się król i jego dwór.

                  

              Odurzeni zapachem kwitnących roślin dotarliśmy do pomnika Fryderyka Chopina zasłuchanego w szum wierzby. Wielki kompozytor zastygły w ciekawej pozie zrobił na nas wrażenie.

              Traktatem Królewskim udaliśmy się na Krakowskie Przedmieście. Dowiedzieliśmy się, dlaczego właśnie Krakowskie a nie Warszawskie, i że o pomyłce nie ma tu mowy. Uczestniczyliśmy również w niezwykłym kolorowym pochodzie, co było dla nas sporym zaskoczeniem.

                  

              Kolejnym punktem wycieczki była warszawska Starówka! Musieliśmy zobaczyć jeden z najbardziej rozpoznawalnych pomników- Warszawską Syrenkę. Tu mogliśmy odpocząć i odetchnąć atmosferą Starego Miasta.

                     

              Zobaczyliśmy Belweder, następnie przeszliśmy do Grobu Nieznanego Żołnierza. Tu czekała nas kolejna atrakcja. Nie tylko uczestniczyliśmy w honorowej zmianie warty, ale również w odchodach 81 rocznicy śmierci Józefa Piłsudskiego. W uroczystościach wzięli udział kombatanci, przedstawiciele władz państwowych, organizacje społeczne oraz młodzież szkolna      (między innymi my).

                  

              Mimo zmęczenia udaliśmy się Cmentarz Powązkowski. Cmentarz Wojskowy zwany Powązkami Wojskowymi wprawił nas głęboką zadumę. Dolinka Katyńska upamiętniająca ofiary zbrodni katyńskiej, pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej, Panteon-Mauzoleum Wyklętych –Niezłomnych oraz kwatery Harcerskiego Batalionu Armii Krajowej „Zośka” to tylko niektóre punkty warte zobaczenia.

              Jeśli myślicie, że to był koniec, to się mylicie! Po kolacji czekała nas prawdziwa gratka! Zwiedzanie Stadionu Narodowego na kilkanaście godzin przed oficjalnym otwarciem. Chłopaki ,i nie tylko, prawie skakali z radości! No cóż po takich atrakcjach nie mogliśmy spać jak aniołki!

                  

              Kolejny dzień to Wilanów i zwiedzanie pałacu wilanowskiego- miejskiej rezydencji Jana III Sobieskiego. Jak tam było pięknie! Nie chciało się nam wychodzić. Trzeba było jednak pojechać do Żelazowej Woli, gdzie wysłuchaliśmy opowieści przewodnika i zwiedziliśmy muzeum i park przy dźwiękach magicznej muzyki Chopina.

              W strugach deszczu żegnaliśmy to miejsce…może i dobrze, że padało, bo nie było widać, kto płacze z powodu kończącej się wycieczki.

                        

                  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Warszawy.

              WIĘCEJ »

            • Konkurs plastyczny i literacki " Szkoła krainą bezpieczeństwa".

              W ramach programu profilaktycznego „Agresji i przemocy mówimy STOP” uczniowie Zespołu Szkół w Baczynie

              wzięli udział w konkursie plastycznym oraz literackim „SZKOŁA KRAINĄ BEZPIECZEŃSTWA”

              WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO KLAS I – III SZKOŁY PODSTAWOWEJ:

              I MIEJSCE:

              LAURA CZAJA 

              KLASA  IA

              ZOFIA TERLECKA 

              KLASA  IIA

              ANNA MARCINKOWSKA

              KLASA  IIA

               

              II MIEJSCE:

              ALEKSANDRA STACHOWIAK 

              KLASA IA

              ALICJA RYCHTA 

              KLASA  IIA

              NATALIA KOWALEWSKA 

              KLASA  III

               

              III MIEJSCE:

              JAN WOLAK 

              KLASA  IIA

              MARTYNA SZAFRAN 

              KLASA  IIA

              SZYMON GAJDA 

              KLASA  III

              PIOTR GOŁUCH

              KLASA  IIB

              MAGDALENA HOŁUB 

              KLASA  III

               

              WYNIKI KONKURSU LITERACKIEGO-  KLASY IV – VI SZKOŁA PODSTAWOWA

              I MIEJSCE:

              PATRYK POKACKI

              KLASA IV

              MARIA DĘBSKA

              KLASA V

               

              II MIEJSCE:

              MAJA SULMIŃSKA

              KLASA VI

               

              DARIA URBANIAK

              KLASA IV

              ALICJA ŚLIWIŃSKA

              KLASA IV

              ALEKSANDRA SULMIŃSKA

              KLASA V

              JAGODA SKŁADZIEŃ

              KLASA V

              AMELIA KOWALCZYK

              KLASA V

               

              WYNIKI KONKURSU LITERACKIEGO – GIMNAZJUM

              I MIEJSCE:

              SARA MIELCAREK

              KL. III

               

              II MIEJSCE:

              SANDRA MALEC

              KL. II

              MARTYNA BIEDRZYCKA

              KL. I

               

              III MIEJSCE:

              MALWINA NAWROCKA

              KL. II

               

              Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!!!

            • KLUB MŁODEGO WYNALAZCY

              11 maja  kl. 3 była na wycieczce w Stanowicach, gdzie wzięła udział w praktycznych zajęciach zorganizowanych przez Gorzowski Ośrodek Technologiczny. Pod okiem profesjonalistów dzieci przeprowadzały doświadczenia w laboratoriach Klubu Młodego Wynalazcy. Celem zajęć było nauczenie prowadzenia obserwacji oraz wyciąganie wniosków po wykonaniu zadania. Już na samym początku dzieci zostały bardzo dobrze przyjęte. Każde z nich otrzymało swój biały fartuch i instrukcję na temat zachowania się w takim ośrodku.

              Następnie będąc już w laboratorium i poznaniu swojego miejsca dzieci uczestniczyły w doświadczeniach: ,,Ph-kto kapustę zbada gdzie kawas a gdzie zasada’’, ,,Poduszkowiec’’ oraz w innych doświadczeniach z kolorowymi płynami. Uczniom bardzo się podobało, pracowali z uśmiechem i zachwytem. Po każdym doświadczeniu wychowankowie dokumentowali swoje wysiłki w teczce, którą dostali od naukowców. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali dokumentację wykonaną przez siebie w specjalnych teczkach: „Klubu Młodego Wynalazcy”.

                                

                                                        

            • Międzyszkolna Liga Strzelecka

              W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie naszej szkoły – Mateusz Zaworski, Brajan Małecki, Damian Łukasiewicz i  Adam Oleksy brali udział w Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej prowadzonej przez Zarząd Organizacji Rejonowej LOK w Gorzowie Wielkopolskim.

              27 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół Ekonomicznych odbyło się oficjalne podsumowanie wyników za sezon 2015/2016. W kategorii szkół gimnazjalnych wzięliśmy udział w 8 turniejach w konkurencji karabinka i pistoletu wiatrówkowego. W rywalizacji brało udział 9 drużyn, w tym skład reprezentujący Zespół Szkół w Baczynie.

              W klasyfikacji drużynowej szkół gimnazjalnych Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej sezonu 2015/2016 gimnazjum w Baczynie zajęło II miejsce, zdobywając łącznie 1845 punktów. Ponadto Mateusz Zaworski indywidualnie zajął II miejsce w konkurencji pistoletu i  III miejsce strzelając z karabinka.

              Najlepsze drużyny i najlepsi zawodnicy w każdej grupie otrzymali z rąk Przewodniczącego Rady Miasta Jana Roberta Surowca i Dyrektora Wydziału Edukacji Eugeniusza Kurzawskiego dyplomy, puchary oraz medale ufundowane przez Urząd Miejski w Gorzowie Wielkopolskim.

              A. Chmielewska

                                                      

            • Wycieczka do oddziału terenowego TVP w Gorzowie Wlkp.

              6 maja 2016 r. uczniowie klasy IV pod opieką wychowawczyni E. Marcinkowskiej oraz p. K. Kapałczyńskiej udali się do siedziby oddziału terenowego TVP w Gorzowie, żeby z bliska przyjrzeć się, w jaki sposób powstają programy telewizyjne.

              Naszym przewodnikiem po tym interesującym miejscu był dziennikarz p. Wojciech Turczyński, który z pasją opowiedział nam o tym, jak przygotowuje się programy informacyjne oraz autorskie. Dziennikarz pokazał nam różne kamery telewizyjne, sprzęt niezbędny do nagrań oraz urządzenie do wyświetlania tekstu -  prompter (osoba czytająca tekst z promptera może patrzeć wprost w obiektyw, co daje złudzenie naturalnego mówienia z pamięci).

              Panowie z wydziału techniki zdradzili nam tajniki pracy operatora kamery, montażysty oraz realizatora wizji i dźwięku.

              Dzieci miały okazję zobaczyć studio telewizyjne oraz pomieszczenia, w których są montowane i przygotowywane programy.

              Zobaczyliśmy wszystko to, czego nie widać podczas transmisji telewizyjnej, ile urządzeń i ludzi je obsługujących potrzeba do nagrania kilkuminutowej audycji.

              Wycieczka była udana i ciekawa. Kilku uczniów z klasy czwartej zadeklarowało się nawet, że w przyszłości zostaną dziennikarzami lub pracownikami technicznymi telewizji.

                                                                                                                                                            E. Marcinkowska

                      

               

            • Apel z okazji 1050-lecia chrystianizacji państwa polskiego

              W dniu 23 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji 1050-lecia chrystianizacji państwa polskiego.  W  przygotowaniu i realizacji inscenizacji słowno-muzycznej brali udział uczniowie klas podstawowych. Zgromadzonym przybliżono wydarzenia sprzed  1000 lat, wydarzenia które włączyły Polskę do rodziny krajów chrześcijańskich i nierozerwalnie połączyły losy kościoła z naszym państwem.

                                                                       

            • Apel o Św. Janie Pawle II

                    

              Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Apel o Św. Janie Pawle II.

              WIĘCEJ »

            • Egzaminy gimnazjalne

              W dniach 18 do 20 kwietnia gimnazjaliści przystąpili do egzaminu ze zdobytej wiedzy, który podzielono na trzy części: humanistyczną, matematyczno-przyrodniczą i z języka obcego nowożytnego.

            • Tydzień biblijny

              W niedzielę 10.04.2016r  rozpoczął się Tydzień biblijny-tydzień refleksji nad Biblią, obchodzony corocznie w Kościele katolickim w Polsce, rozpoczynający się zawsze w III Niedzielę wielkanocną. Jest obchodzony od 2009 z inicjatywy Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II i co roku przebiega pod innym hasłem. W celu  ożywienia duszpasterstwa biblijnego    w  naszej szkole odbyły się klasowe konkursy biblijne w klasach IV-VI  szkoły podstawowej i w gimnazjum. 

              Zwycięzcami zostali:

              1.Martyna Brożyna kl. VI

              2.Katarzyna Deka kl. VI

              3.Julia Musiela kl. VI   

              1.Kamil Kaczuk kl. VI

              1.Patrycja Rinke kl. I G

            • Konkurs - 12 lat Polski w Unii Europejskiej

              10 maja mija 12 lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej. To jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski; był to nasz powrót do cywilizacji Zachodu. W naszym kraju obserwuje się bardzo dynamiczny wzrost gospodarczy, co związane jest między innymi z otwarciem dla Polaków unijnych rynków. Unia Europejska dała szansę również na rozwój w kraju, dzięki przeznaczaniu funduszy unijnych na otwieranie nowych firm, remonty dróg, czy budowę różnorodnych obiektów.   Dla obecnych uczniów szkół podstawowych, urodzonych po 1 maja 2004 roku, obecność Polski w UE to oczywistość. Aby im  uświadomić, że rozwój kraju i dobrobyt ich rodzin ma związek także z naszą obecnością we Wspólnocie nasi uczniowie brali udział w konkursie plastycznym.

                    

               

            • Konkurs pt. „Tradycyjna palma wielkanocna”

              W Zespole Szkół w Baczynie odbył się konkurs pt. „Tradycyjna palma wielkanocna”– wspólnie podtrzymujmy piękną tradycję

              Celem konkursu było propagowanie tradycji i folkloru związanego ze świętami wielkanocnymi, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palm w obrzędowości ludowej.

              Konkurs stworzył okazję do indywidualnej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia palm.

              Konkurs przeznaczony był dla klas I-III oraz IV-VI Szkoły Podstawowej.

               Zadaniem uczestników było wykonanie tradycyjnej palmy wielkanocnej.

              Technika prac dowolna (preferowane materiały naturalne: bukszpan, bazie, suche kwiaty, krepa, bibuła, wstążka, wydmuszki, itd.)

              Wyniki:

              1.Miejsce I-III SP- Kacper Biedrzycki

              1.Miejsce IV-VI- Hubert Biedrzycki

              Ze względu na wysoki poziom prac wyróżnienia otrzymały następujące osoby:

              Alan Jabłoński

              Noel Jabłoński

              Ania Malec

              Kornelia Malec

              Marcin Taratuta

              Oliwia Zawiasa

              Łukasz Górzny

              Patryk Pokacki

              Laura Czaja

              Dominika Habiera

              Hania Habiera

              Natalia Kowalewska

              Julia Pura

              Agata Pura

              Jagoda Składzień

              Hanna Lis

              Oliwia Bogusławska

              Emilia Markowska

              Nela Kreczko

              Aleksandra Sulmińska

                         

            • Wycieczka do Szczecina

              Uczniowie klas 4,5 i 6 Szkoły Podstawowej w Baczynie z wielką niecierpliwością oczekiwali wycieczki edukacyjnej do Szczecina, której celem była wystawa „Eureka - cuda nauki i techniki" , Zamek Książąt Pomorskich oraz wystawa klocków Lego.

              Grupa 43 uczniów, pod opieką nauczycieli - kierownika wycieczki Pani Iwony Wojciechowskiej, Pani Barbary Horyń i Pana Wojciecha Radzińskiego wyruszyła na całodniową wyprawę 7 kwietnia 2016 r.

              Eksperymentarium Eureka to największa w Polsce wystawa interaktywnych doświadczeń, na której  przez działanie - samodzielne przeprowadzanie eksperymentów i obserwacji  można się wiele nauczyć, doświadczyć i przeżyć. Prezentowane eksponaty są najczęściej bardzo proste i dzięki temu lepiej działają na wyobraźnię. Przy eksponatach znajdują się krótkie, kilkuzdaniowe opisy składające się z dwóch części. W pierwszej części sformułowane jest instrukcja do przeprowadzenia doświadczenia, a  drugiej opisana jest fizyczna interpretacja wyniku eksperymentu.

              Na wystawie uczniowie mogli pobawić się kilkumetrowymi bańkami mydlanymi, zobaczyć ogromną i starannie wykonaną słoneczną kulę, latającą piłkę, wiele złudzeń optycznych, trójwymiarowe obrazy i kolorowe cienie, zmierzyć się z wieloma logicznymi układankami. Przekonali się także, że dźwięk to rodzaj fali. Dowiedzieli się jak można poradzić sobie z podnoszeniem wielkich ciężarów przy użyciu prostych przyrządów.

                    

               Kolejny etap wycieczki to wizyta w Muzeum Zamku Książąt Pomorskich - renesansowy zamek usytuowany na Wzgórzu Zamkowym w Szczecinie, w sąsiedztwie Odry, historyczna siedziba rodu Gryfitów, władców księstwa Pomerania. Wraz z przewodnikiem uczniowie obejrzeli pomnik księcia Bogusława i Anny Jagiellonki, promenadę północną + taras wschodni, dziedziniec duży - zegar zamkowy, dziedziniec menniczy z figurą biskupa Ottona z Bambergu.

                   

              Program wycieczki obejmował także wystawę klocków Lego. Tam uczniowie na powierzchni 1200 m2 zobaczyli 100 makiet, niesamowite, wielkie budowle złożone z kilku milionów klocków, budowle przedstawiające architekturę zabytkową oraz współczesną, wydarzenia historyczne, znane sceny z filmów i bajek, eksponaty interaktywne – roboty, ogromne lotnisko z modelami samolotów z I i II wojny światowej. Na zakończenie wielkie szaleństwo w  strefie zabaw klockami LEGO dla dzieci w każdym wieku.

                    

              Podsumowując wycieczkę uczniowie stwierdzili, że dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy, a wykonując samodzielnie doświadczenia odkrywali  nieznane im do tej pory fakty i zjawiska, czyli krótko mówiąc - Eureka! w „Eurece".

              WIĘCEJ »

            • Sprawdzian szóstoklasisty

              Sprawdzian szóstoklasisty to pierwszy poważny egzamin państwowy, z którym mierzą się uczniowie. Ostatni rocznik, który do niego podszedł, ma go już za sobą.

              Sprawdzian szóstoklasisty Centralna Komisja Egzaminacyjna przeprowadziła po raz piętnasty i ostatni. Szóstoklasiści z niemal 11,9 tys. podstawówek rozpoczęli egzaminacyjne zmagania o godz. 9. Dostali 80 minut na rozwiązanie pierwszego arkusza, który sprawdza umiejętności: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i praktycznego wykorzystywania zdobytej wiedzy.


              Po przerwie, o godz. 11.45, uczniowie zmierzyli się z drugą częścią - 45-minutowym testem z języka obcego.

              Wyniki szóstoklasiści poznają 27 maja.

                   

              Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Sprawdzian szóstoklasisty.

              WIĘCEJ »

            • Konkurs plastyczny " W trosce o nasze bezpieczeństwo"

              „W trosce o nasze bezpieczeństwo” 
              –  XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2015/2016

              Konkurs ma na celu zainteresowanie problemem, co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa, a także ukazanie strażaków ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych. Poprzez sztukę zwracamy uwagę na ważne zjawiska i sytuacje, które mogą zdarzyć się w codziennym życiu oraz nauczyć prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat. Zadaniem konkursu jest promowanie wiedzy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Ważne jest także, aby zdobyta wiedza towarzyszyła młodym ludziom przez całe życie.

              Nasi uczniowie wykonali ciekawe prace różnymi technikami. Spośród bardzo wielu prac wyłonililismy te, które będą reprezentowały naszą szkołę na kolejnych szczeblach, rozpoczynając od etapu powiatowego.

              Gratulujemy i życzymy powodzenia.

              Iwona Wojciechowska

                        

            • Międzynarodowy Dzień Życia

              24 marca uczniowie z klasy I i II naszego gimnazjum włączyli się w odchody Międzynarodowego Dnia Życia.

              Na zajęciach z wychowania do życia w rodzinie wykonali plakaty i komiksy, czasu było mało - bo tylko jedna lekcja.

              Po raz kolejny okazało się, że pomysły naszych gimnazjalistów są ciekawe a ich rozumienie tematu bardzo dojrzałe! 

                                               

            • « Poprzednia strona

              Następna strona »

              strona: 
            • Pierwszy dzień wiosny

              Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku. Mimo, że kalendarz astronomiczny wskazuje nadejście wiosny, to obecna pogoda niestety nie. Dlatego uczniowie klas I-III postanowili przegonić Panią Zimę  gdzie pieprz rośnie i wyszli poza mury szkoły z Marzanną.

              Skandując hasło „żegnaj zimo, witaj wiosno”, grając na instrumentach perkusyjnych, machając wiosennymi kwiatami utworzyli barwny korowód i obwieścili mieszkańcom Baczyny, że czas już pożegnać  zimę.

              Po powrocie do szkoły Marzanna zniknęła, a w holu dolnym pojawiło się piękne drzewko w pękających pączkach.

              Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień wiosny.

              Anna Sulmińska

                   

                                   

              WIĘCEJ »

            • Festiwal Piosenki Angielskiej, Włoskiej, Niemieckiej „Sobuś Festiwal 2016” .

              W sobotę 19 marca 2016r. w Zespole Szkół nr 12 w Gorzowie Wlkp. odbył się  już po  raz  trzeci  Festiwal Piosenki Angielskiej, Włoskiej, Niemieckiej   „Sobuś Festiwal 2016” .

              Celem konkursu jest nie  tylko  wyłonienie  talentów  muzycznych,  ale  także  promowanie  znajomości  języków obcych.

              W  jury  konkursu  zasiedli  p.  Lech  Serpina  ,  p.  Maria  Sapkowska  i  p.  Agnieszka  Korsak.

              W ogłoszonym werdykcie  podkreślono wysoki poziom wokalny i językowy uczestników, a także ciekawe interpretacje utworów.

              III miejsce Zofia  Owczarek  z  ZS  w  Baczynie.

              III miejsce Sandra Malec z ZS w Baczynie.

              Naszą szkołę reprezentowały dodatkowo:

              Małgorzata Marcinkowska – kl.V. Amelia Kowalczyk – kl.V, Lilianna Piątek – kl. II G.

              Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali dyplomy  i  upominki.

              Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

              I.Wojciechowska, A. Owczarek

               

               

            • Wyniki I etapu Szkolnego Konkursu Ortograficznego „Ortogratka”

                         W piątek 18 marca br. w ramach I etapu szkolnej „Ortogratki” uczniowie  klas 4-6 i gimnazjaliści zmierzyli się z konkursowym dyktandem. Przepustką do kolejnego etapu rozgrywek było jak najlepsze napisanie tekstu naszpikowanego pułapkami ortograficznymi. Choć zadanie było trudne, uczniowie poradzili sobie z nim doskonale!

              Z wielką przyjemnością ogłaszamy nazwiska uczestników, którzy zakwalifikowali się do II etapu rozgrywek:

              • szkoła podstawowa (kolejność alfabetyczna):
              1. Brodzińska Ula, kl.V,
              2. Brożyna Martyna, kl.VI,
              3. Dębicka Weronika, kl.V
              4. Gruszczyński Marcel, kl.V
              5. Musiela Julia, kl.VI
              6. Paschke Julia, kl.VI
              7. Skrodzka Kasia, kl.VI
              8. Taratuta Martyna, kl.VI

               

              • gimnazjum (kolejność alfabetyczna):
              1. Julia Baumann kl.II,
              2. Garlak Wiktoria kl.I
              3. Gołębiowska Iga kl.III
              4. Gubar Jakub kl.II
              5. Janiak Paulina kl.II
              6. Pawlaczyk Julia kl.I
              7. Piątek Lilianna kl.II
              8. Rinke Kamila kl.I
              9. Trunkwalter Nikola kl.II

              Zwycięzcom I etapu serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

              Kolejny etap konkursu już w kwietniu.

              Organizatorzy

            • Dzień Kobiet w kl.2asp

              Dzień Kobiet to jedna z imprez integracyjnych w klasie IIa sp. Chłopcy pamiętali o święcie swoich koleżanek i przygotowali słodki poczęstunek oraz sprezentowali dziewczynkom  kolorowe, kołyszące się kwiatki. Radości nie było końca. Wszystkim Paniom i Dziewczynkom życzymy samych radosnych dni.

              Anna Sulmińska

               

                  

              Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Kobiet.

              WIĘCEJ »

            • Dzień żółto-pomarańczowy-TRZYMAJ FORMĘ

                     Naukowcy podzielili warzywa i owoce na pięć grup kolorystycznych: zielona, żółto-pomarańczowa, czerwona, fioletowa i biała. Uważa się, że codziennie powinniśmy jeść 5 porcji warzyw, owoców lub soku, czerpiąc z każdej z grup kolorystycznych. Taki sposób odżywiania, dostarcza organizmowi niezbędną różnorodność witamin i mikroelementów.    W ramach realizacji programu "Trzymaj formę - Kolorowe Dni" 7 marca odbył się w naszej szkole "Dzień Żółtopomarańczowy". Uczniowie ubrali się w kolorze żółtopomarańczowym i aktywnie uczestniczyli w konkursach.

              Wyniki konkursów:

              1. Najbardziej żółtopomarańczową klasą w kategorii klas 1 - 3 SP została 2b, w kategorii klas 4 - SP została klasa 5 SP, a w kategorii klas gimnazjalnych 2.

              2. Konkurs na ulubionego bohatera książki z żółtopomarańczowych owoców i warzyw pierwsze miejsce zajęła klasa 5 SP.

              3. Konkurs na stworzenie zdrowego "żółtopomarańczowego" jadłospisu nastolatka na cały dzień wygrała klasa 1 gimnazjum.

              Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

                  

              Zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień żółto-pomarańczowy.

              WIĘCEJ »

            • Spotkanie z biblioteką.

              Dnia 01.03 odbyło się pierwsze z cyklicznych spotkań „Spotkanie z Biblioteką”, które poprowadziła Beata Toruńska, kierownik oddziału dla osób specjalnej troski Wojewódzkiej
              i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wlkp. W spotkaniu uczestniczyły dzieci klas 1-3 szkoły podstawowej, które z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w ciekawych  zajęciach. Uczniowie obejrzeli prezentację, która zawierała ofertę zbiorów specjalnych biblioteki. Każdy mógł dotknąć tekstów pisanych alfabetem Breila. Z niecierpliwością czekamy na następne zajęcia.

                           

               

            • Konkurs Grafiki Komputerowej

              Uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej uczestniczyli w Lubuskim Konkursie Grafiki Komputerowej "Logo Lubuskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego". Organizatorami Konkursu są: Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” w Zielonej Górze, Stowarzyszenie na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Zielonej Górze, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp.

               Głównym celem Konkursu jest rozwijanie inwencji twórczej, kreatywności i aktywności uczniów w poprawie bezpieczeństwa w  ruchu drogowym.
                Prace uczniów zostały wykonane w dowolnym programie graficznym (w dowolnym formacie, ale w rozdzielczości o najmniejszej szerokości 1000px) - bez użycia klipartów, animacji czy innych gotowych grafik.

                Wszystkim gratulujemy, a w szczególności osobom, których prace zostały wysłane do Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji „Domu Harcerza” w Zielonej Górze. Są to: Julia Paschke, Julia Musiela, Natalia Gajda, Maja Sulmińska, Jakub Bijak, Tomasz Florczyk,

              Iwona Wojciechowska

                                             

                                                    

               


               

            • "Pisanka wielkanocna" - Konkurs plastyczny

              Przed nami najbardziej radosne i wiosenne Święta Wielkanocne . Nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu jest jajko symbolizujące rodzące się życie oraz nadzieję. Tradycją stało się zdobienie jajek. W związku z tym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Bibliotekę Gminną w Lubiszynie.

              Pisanki wykonane przez naszych uczniów szkoły podstawowej wykonane były różnymi technikami. Czekamy na ogłoszenie wyników.

              Iwona Wojciechowska

                                                 

               

               

               

            • Konkurs „ 8 Marca na Wesoło” rozstrzygnięty !

                     Nasi uczniowie napisali różne rymowanki, niektóre bardzo poważne, zdarzyła się proza poetycka , dystychy i wiersze białe. Wpłynęło ponad 40 prac, rekord pobiła klasa V, prawie wszyscy uczniowie napisali wiersz.

                     Komisja ustaliła, że przyzna nagrody bez określenia miejsca i wyróżnienia.

              Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali z języka polskiego wysoką  ocenę za aktywność.

              Nagrody (w kolejności alfabetycznej)

              1. Biedrzycka Martyna, Karasińska Joanna                   I A gimnazjum
              2. Binek Paweł                                                           II A gimnazjum
              3. Matkowska Wiktoria                                                II A gimnazjum
              4. Owczarek Zofia                                                       V  szkoła podstawowa
              5. Rinke Patrycja, Witkowska Małgorzata                      I A gimnazjum
              6. Rzepecka Natalia                                                    V szkoła podstawowa
              7. Miłosz Wiśniewski                                                   V szkoła podstawowa

              Wyróżnienia (w kolejności alfabetycznej)

              1. Amanowicz Martyna                                                II A gimnazjum
              2. Brożyna Martyna                                                     6 szkoła podstawowa
              3. Deka Michał                                                            5 szkoła podstawowa
              4. Zawiasa Kacper                                                       5 szkoła podstawowa

               

                     Anna Wiśniewska, Stella Rowińska, Jolanta Zatorska

              Martyna Biedrzycka, Joanna Karasińska

                      Dzień Kobiet

              Ósmego  marca każda kobieta ma swoje święto,

              Więc chodzi wtedy z twarzą uśmiechniętą.

              Mężczyźni na co dzień o nas nie pamiętają,

              A ósmego marca wszystko doceniają.

              Kupują nam kwiaty, słodycze, misie

              A dzieci pieką nam pyszne ptysie.

              Po szkole nauczyciele z kwiatami biegają,

              A uczniowie od nauczycielek tylko pochwały dostają.

              Niech mężczyźni na co dzień o nas pamiętają

              I już nigdy nie zapominają!

              Paweł Binek

                   (bez tytułu)

              Wyrozumiała i dobra tyś jest  w dniu każdym,

              Lecz bądź nieco bardziej w dniu tym tak ważnym.

              Choć czasem zapomnę o zdrowia życzeniu,

              To nigdy o wybitnego piękna pochwaleniu.

              Wiktoria Matkowska

              Dzień Kobiet

              Ósmy marca to dzień kobiet,

              Moc prezentów na nas spłynie,

              A to tata kwiat przyniesie,

              A to dziadek czekoladki.

              Wujek, kuzyn, sąsiad przecież także nam przyniesie kwiatki.

              Ale musi być wyjątek,

              O chłopakach z klasy mowa!

              W podarunku nam złożyli wielki grymas niczym głowa

              I z ironią powiedzieli

              „Nie trzeba dziękować”

              Zofia Owczarek

              O kobietach

                        To już wiecie,

                Że kobiety są też w lecie.

                Gdy się zimą uśmiechają,

              To chłopaków przyciągają!

                       Przymiarki i buty to ich konik,

                       Rozpływają się w perfum toni.

                   Opiekują się rodziną,

                 Czasem z obolałą miną.

                   Ola, Kasia, Zosia też

              Zgadnij, kto to?

                 Chyba wiesz!

               

              Patrycja Rinke, Małgosia Witkowska

              Wyjątkowy dzień

              Chłopcy na Dzień Kobiet swoim dziewczynom dają kwiatki,

              chociaż one wolą torbę słodyczy i czekoladki.

              Później na kalorie narzekają,

              a następnie na wf-ie się odchudzają.

              Po tych ćwiczeniach nogi je bolą,

              lecz ich chłopcy masażem ten ból koją.

              Wieczorem przed szafą stają i

              ze nie mają w co się ubrać, narzekają.

              Wszyscy mężczyźni bardzo je za to kochają

              i każdą ich słabostkę bez trudu wybaczają.

              Choć z kobietami cały rok jest odlotowy,

              to dzień ósmego marca jest wśród wszystkich wyjątkowy.

              Natalia Rzepecka

               (bez tytułu)

              Gdy kobieta jest szczęśliwa,

              wtedy cały świat się zrywa,

              jest wesoła, roztańczona,

              nikt jej wtedy nie pokona!

              Przykład  więc z niej trzeba brać.

              Bo kobieta roztańczona trudy, smutki pokona!

               

              Miłosz Wiśniewski

              (bez tytułu)

              Czy to Gosia, czy Iwona

              nikt w urodzie nie pokona.

              Czy to Julka, czy Natalka

              ortografia to ich bajka.

              Czy to Kinga, czy Agniecha

              z angielskiego mają pecha.

              Czy Jagoda, czy Marysia

              obie powinny nazywać się Krysia.

              To są moje koleżanki, o których układam rymowanki.

            • „Agresji i przemocy mówimy STOP”

              W ramach programu profilaktycznego

              „Agresji i przemocy mówimy STOP”

              zapraszamy uczniów Zespołu Szkół w Baczynie

              do udziału w konkursie plastycznym oraz literackim

              pod hasłem „SZKOŁA KRAINĄ BEZPIECZEŃSTWA”

              Celem konkursu jest:

              • rozwijanie postaw dezaprobaty wobec agresji i przemocy,
              • kształtowanie postaw empatii oraz reagowanie na akty przemocy,
              • ukazywanie sposobów przeciwdziałania agresji i przemocy,
              • rozbudzenie kreatywnej postawy uczniów.

               

              REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO:

              Konkurs plastyczny skierowany jest do uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej.

              Temat: „Szkoła krainą bezpieczeństwa”.

              Format:  A3

              Technika dowolna

              Z tyłu pracy należy wpisać imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

              REGULAMIN KONKURSU LITERACKIEGO „STOP AGRESJI”

              Konkurs literacki skierowany jest do uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej oraz     I – III Gimnazjum w Baczynie.

              Forma dowolna: wypracowanie, wiersz, opowiadanie, fraszka, na jeden z wybranych tematów:

              „Szkoła krainą bezpieczeństwa”

              „Wznieś serce ponad zło”

              „Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe”

              „Moja recepta na spokojne życie”

              Prace literackie należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać klasę. Prace zostaną nagrodzone i wyróżnione w dwóch kategoriach wiekowych:

              I kategoria – klasa IV – VI Szkoła Podstawowa

              II kategoria – klasa I - III Gimnazjum

              Praca konkursowe składamy u pedagoga szkolnego Pani Barbary Horyń do 15.04.2016r.

              Wyniki konkursu zostaną podane 28.04.2016r.

            • Dla Babci i Dziadka

              Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Dlatego,aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek, uczniowie klas I-III  wspólnie ze swoimi wychowawczyniami, przygotowali dla nich akademię. Licznie przybyli goście zasiedli na widowni i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Uroczystość rozpoczęły klasy I a i I b, które piosenką i wierszami wprowadziły wszystkich w odświętny nastrój. Wspaniałymi aktorami okazali się również uczniowie z kl. II a , II b i III, którzy wystąpili w przedstawieniu pt. „Przygody Czerwonego Kapturka”. Piękna scenografia, dekoracje, kostiumy i muzyka przeniosły widzów w dziecięcy świat baśni i poezji. Program artystyczny zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuki posiadają zdolności muzyczne, taneczne oraz aktorskie. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje pociechy. Babciom i Dziadkom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.

              Uroczystość zorganizowały wychowawczynie kl. I-III: M. Bil, E. Kołoszyc, P. Rogacewicz, A. Sulmińska i K. Szyszkowska.

              Anna Sulmińska

                    

              WIĘCEJ »

            • UCZNIOWIE III KLASY GIMNNAZJUM W BACZYNIE NA TARGACH EDUKACYJNYCH

              Uczniowie III klasy Gimnazjum w Baczynie pod opieką wychowawcy klasy Pani Anny Wiśniewskiej oraz pedagoga szkolnego Pani Barbary Horyń dwukrotnie uczestniczyli w targach edukacyjnych. 16 lutego 2016 roku gimnazjaliści wzięli udział w II Gorzowskich Targach Edukacyjnych „CO DALEJ GIMNAZJALISTO?”organizowanych na Hali Sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Swoją ofertę zaprezentowało 21 wystawców: szkoły ponadgimnazjalne z terenu Gorzowa Wlkp. i okolic oraz instytucje wspierające poradnictwo zawodowe. W ramach targów nasi uczniowie uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez doradcę zawodowego.

              Dnia 02.03.2016r. gimnazjaliści wyjechali na XIV Targi Edukacyjne – ABSOLWENT 2016 organizowane w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Słowiańskiej w Gorzowie Wlkp. Młodzież miała okazję zapoznać się z ponad siedemdziesięcioma wystawcami z całej Polski.

              Podczas targów uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych, zbierali informacje o interesujących ich szkołach, otrzymali foldery, ulotki oraz informatory. Uczniowie, rozmawiali z przedstawicielami szkół, pytali o profile kształcenia i warunki rekrutacji oraz zasięgali opinii starszych kolegów.  

              Każdy z wystawców starał się jak najlepiej zareklamować własną szkołę. Nie zabrakło zatem występów, prezentacji multimedialnych, słodkich przekąsek i kolorowych gadżetów. 

              Młodzież dzięki udziałowi w tegorocznych targach edukacyjnych uzyskała informacje nie tylko o ofercie edukacyjnej poszczególnych szkół, ale również dowiedziała się, co szkoły proponują poza nauką, tak aby mogła rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności.

              Barbara Horyń, Anna Wiśniewska

                                                        

            • Szatan z siódmej klasy

              Szóstoklasiści na tropie zaginionych drzwi, czyli klasowy konkurs  na najlepszą prezentację lektury „Szatan z siódmej klasy”

                W tym tygodniu uczniowie klasy szóstej stanęli w obliczu niezwykłego wyzwania, jakim było stworzenie w dowolnej formie najciekawszej prezentacji powieści „Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego. Dzieci pracowały w czterech zespołach pod opieką nauczycielki języka polskiego. Wykorzystując swe zdolności artystyczne i pomysłowość zaprojektowały wspaniałe plakaty, napisały wiersz oraz przedstawiły pantomimę. Wszystkie prace tematyką nawiązywały do przygód bohaterów ostatnio przeczytanej lektury. Efekty działań szóstoklasistów można podziwiać w gabinecie nr 6.

                       S. Rowińska

                       

                          

              Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "szatan z siódmej klasy".

              WIĘCEJ »

            • REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU POETYCKIEGO

              REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU POETYCKIEGO


              1. Nazwa konkursu:  „8 Marca na Wesoło”

              2. Patronat konkursu: dyrekcja Zespołu Szkół w Baczynie

              3. Organizatorzy: Stella Rowińska , Anna Wiśniewska, Jolanta Zatorska (koordynator)

              4. Cele konkursu :

              - kształtowanie świadomości językowej ucznia,

              - doskonalenie sprawności tworzenia wypowiedzi poetyckiej,

              - poznawanie i stosowanie etykiety językowej (nie wolno używać wulgaryzmów),

              - doskonalenie wrażliwości językowej, zabawa słowem,

              - wyrabianie czujności ortograficznej i odpowiedzialności za napisane słowo,

              - rozbudzanie zainteresowań bogactwem języka ojczystego;

              - kształtowanie umiejętności samodzielnej pracy uczniów;

              - popularyzacja konkursu jako jednej z form rozwijania zainteresowań i uzdolnień u uczniów;

              - zachęcanie uczniów do zdrowej rywalizacji.

              5. Zasady uczestnictwa i przebieg konkursu:

              Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Baczynie, którzy do 8 marca 2016 r. przekażą swemu nauczycielowi języka polskiego napisany przez siebie wiersz..

              6. Nagrody dla laureatów:
              - najlepsi uczestnicy konkursu ( zdobywcy I, II i III miejsca szkoły podstawowej oraz gimnazjum) zostaną nagrodzeni,

              - postali uczestnicy otrzymają upominki oraz dyplomy uczestnictwa.

              Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się po zakończeniu prac komisji konkursowej.

                      Zapraszamy!!!

                   Stella Rowińska, Anna Wiśniewska, Jolanta Zatorska

               

            • REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

              REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

              1.
               Nazwa konkursu: ,,OrtoGratka”

              2. Patronat konkursu: dyrekcja Zespołu Szkół w Baczynie

              3. Organizatorzy: Stella Rowińska (koordynator), Anna Wiśniewska, Jolanta Zatorska,

              4. Cele konkursu :

              - rozbudzenie w uczniach potrzeby starannego i poprawnego pisania,

              - utrwalanie nawyku stosowania zasad ortograficznych,

              - podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych uczniów naszej szkoły,

              - wyrabianie czujności ortograficznej i odpowiedzialności za napisane słowo,

              - rozbudzanie zainteresowań pięknem języka ojczystego;

              - kształtowanie umiejętności samodzielnej pracy uczniów;

              - popularyzacja konkursu jako jednej z form rozwijania zainteresowań i uzdolnień u uczniów;

              - zachęcanie uczniów do zdrowej rywalizacji.

              5. Zasady uczestnictwa i przebieg konkursu:

              Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów kl. 4 - 6 szkoły podstawowej oraz gimnazjum w Baczynie, którzy do 10 marca 2016 r. zgłoszą swemu nauczycielowi języka polskiego chęć wzięcia udziału w ortograficznych zmaganiach.
              Etapy konkursu:
              - etap I – nauczyciele języka polskiego przeprowadzają wśród zgłoszonych uczniów dyktando konkursowe. W każdej kategorii wiekowej (klasy 4-6 oraz gimnazjum) wyłoniona zostanie zwycięska „szóstka”, która awansuje do II. etapu konkursu;
              etap II  – wszyscy laureaci etapu I. piszą test ortograficzny, w czasie którego wykażą się wiedzą z zakresu ortografii i interpunkcji polskiej. Na pytania konkursowe uczniowie będą odpowiadali pisemnie na przygotowanych arkuszach.

              6.Termin konkursu:

              I etap

              17 marca 2016 r. (czwartek) - szkoła podstawowa

              18 marca 2016 r. (piątek) – gimnazjum

              II etap ( szkolny)

              7 kwietnia 2016 r. (czwartek) – laureaci etapu I.

              7.  Ocena prac konkursowych :
              - wygrywa ten uczeń, który w teście konkursowym nie popełni błędu lub popełni najmniejszą liczbę błędów. W razie konieczności ( kilka prac bezbłędnych lub o tej samej, najmniejszej liczbie błędów), przeprowadzona będzie tzw. dogrywka, czyli dodatkowy test ortograficzny.

              8. Nagrody dla laureatów:
              - najlepsi uczestnicy konkursu ( zdobywcy I, II i III miejsca w kategorii kl. IV – VI oraz gimnazjum) zostaną nagrodzeni,

              - pozostali laureaci I etapu otrzymają upominki oraz dyplomy uczestnictwa.

              Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się po zakończeniu prac komisji konkursowej.

              9. Zakres wymaganego materiału:

              szkoła podstawowa, klasy IV – VI:

              - pisownia wyrazów z ó –u , rz-ż , ch – h,
              - pisownia małą i wielką literą,
              - pisownia wyrazów z ubezdźwięcznieniem
              - pisownia wyrazów z ą, ę, om, on, em, en,
              - pisownia wyrazów ze zmiękczeniem : ś –si ,ć –ci ,ź – zi ,ń – ni ,ź – dzi.

              gimnazjum:

              * zakres materiału przewidzianego dla szkoły podstawowej oraz:

              • pisownia wyrazów z przeczeniem „nie”,
              • pisownia wyrazów z cząstką „by”,
              • podstawowe zagadnienia interpunkcyjne.

                      Zapraszamy!!!

                   Stella Rowińska, Anna Wiśniewska, Jolanta Zatorska

                   

                   

            • WARSZTATY „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”

              WARSZTATY „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”

              SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW  DO UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH WARSZTATOWYCH PT. „SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW”.

              ZAJĘCIA ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ CYKLICZNIE CO WTOREK OD GODZ. 15.00

              SZKOLENIE OBEJMUJE OKOŁO 40 GODZIN ZAJĘĆ.

              MIEJSCE ZAJĘĆ:  ZESPÓŁ SZKÓŁ W BACZYNIE  UL. SZKOLNA 1.

              LICZBA UCZESTNIKÓW DO 15 OSÓB - DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.

              TEMATYKA WARSZTATÓW:

              • Umiejętność stawiania jasnych granic i wymagań.
              • Rozpoznawanie i rozumienie świata uczuć własnych oraz dziecka lub wychowanka.
              • Aktywne, wspierające słuchanie.
              • Zachęcanie dziecka do współpracy.
              • Kary i konsekwencje w wychowaniu.
              • Zachęcanie dziecka do samodzielności.
              • Uwalnianie dzieci od grania ról.
              • Konstruktywne rozwiązywanie konfliktów.
              • Pomocna pochwała i zachęta.

               

              ZAPISY UCZESTNIKÓW PRZYJMOWANE SĄ W SEKRETARIACIE SZKOŁY

              OSOBIŚCIE LUB TELEFONICZNIE POD NR 95 731 42 20 LUB 519 513 136

              ZAPISY TRWAJĄ DO 10.03.2016r.

              PIERWSZE ZAJĘCIA PLANOWANE SĄ 15.03.2016r. O GODZ. 15.00

               

              SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE WARSZTATÓW MOŻNA UZYSKAĆ  U REALIZATORA „SZKOŁY DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓW”

              PEDAGOGA SZKOLNEGO PANI BARBARY HORYŃ

              • Wizyta w schronisku

                W szkole zorganizowano akcję pt. „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”, która trwała od listopada do lutego. W tym czasie dzieci przynosiły różne artykuły dla psów tj. karmę, koce, miski, ryż, kaszę itp. W dniu 17.02.2016r. przedstawiciele klas wraz z opiekunami odwiedzili schronisko „Azorki” w Gorzowie Wlkp., aby przekazać  zgromadzone dary. Pracownik schroniska pokazał nam boksy zwierząt, a także zaciekawił nas swoją pracą.

                W imieniu zwierząt, pracowników schroniska i własnym serdecznie dziękujemy uczniom Zespołu Szkół w Baczynie oraz ich rodzicom za okazane wsparcie.

                Organizatorzy akcji: P. Rogacewicz, K. Szyszkowska 

                Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wizyta w schronisku.

                    

                WIĘCEJ »

              • Bal karnawałowy 1-3sp

                Karnawał to okres balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową.

                08 lutego 2016r. panie wychowawczynie zorganizowały bal przebierańców dla uczniów klas I  - III. Tego dnia  już od rana w szkole pojawiały się kolorowe postaci ze  znanych bajek. Można było spotkać Czerwonego Kapturka, myszkę Miki, wróżki, królewny, rycerzy, piratów, policjantów, Zorro, kowbojów, a także przedstawicieli służby zdrowia – lekarzy i pielęgniarki. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo. Uśmiech nie znikał z twarzy mimo zmęczenia.

                     

                Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porywała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka i muzyki disco. Wspólna zabawa przyniosła dzieciom wiele radości i umożliwiła im spędzenie czasu w miłej atmosferze. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, uczniowie z żalem opuszczali salę balową.

                   

                Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów oraz pysznego poczęstunku.

                Kolejny bal karnawałowy już za rok.

                Anna Sulmińska  

                Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bal karnawałowy 1-3sp.

                WIĘCEJ »

              • Dyskoteka karnawałowa połączona z maratonem filmowym

                Szkoła to nie tylko miejsce, w którym odbywają się lekcje. Jak się okazuje można też spotkać się z wychowawcą, czy kolegami z ławki na wspólnym oglądaniu filmów, nawet do północy. Tak uczniowie klasy szóstej spędzili ostatni piątek karnawału. Przy kęsach pizzy, napojach i przekąskach świetnie się bawili; śpiewali, tańczyli i co najważniejsze rozmawiali po obejrzeniu filmów. Takie spotkanie było świetną okazją do wzajemnej integracji klasy oraz miłego spędzenia czasu. Wszyscy mają nadzieję, że uda się zorganizować w przyszłości powtórkę imprezy…..

                Ale zanim to nastąpiło uczniowie klas 4-6 sp bawili się podczas dyskoteki karnawałowej. Opiekę sprawowały panie:  Iwona Wojciechowska  i E. Marcinkowska. Ponad dwugodzinny maraton tańca, śmiechu i radości dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń i emocji W czasie dyskoteki organizowano przerwy, na których bawiący się mogli skosztować różnego rodzaju przekąski - domowe ciasta, chipsy, pizzę i wiele innych. Wszyscy uczestnicy na koniec dyskoteki byli zmęczeni, ale zadowoleni.

                I.Wojciechowska

              • XVII Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowej w Ściechowie

                Jużpo raz XVII spotkaliśmy się na Fetsiwalu Piosenki Bożonarodzeniwej w Ściechowie.W ten sposób propagujemy wspólne śpiewanie kolęd, staramy się kultywować polską tradycję a także propagować muzykę, przygotowywać dzieci i młodzież do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

                Naszą szkołę reprezentowały: Zosia Terlecka, Ania Marcinkowska, Magda Hołub,Patrycja Węsławska, Maja Sulmińska,Zosia Owczarek,Małgosia Marcinkowska, Sandra Malec, Lila Piątek.

                Dziewczęta zaprezentowały się wspaniale. Pięknie zaśpiewały wybrane kolędy i pastorałki. 

                WYRÓŻNIENIE OTRZYMAŁA PATRYCJA WĘSŁAWSKA - uczennica kl.3 szkoły podstawowej.

                I MIEJSCA OTRZYMAŁY EX AEQUO - ZOSIA TERLECKA - ucz.kl.2 sp oraz MAGDALENA HOŁUB - ucz.kl. 3sp.

                Gratulujemy wszystkim pięknych wykonań i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

                Iwona Wojciechowska

                           

                                  

                              

                Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowej.

                WIĘCEJ »

              • Konkurs plastyczny "Aniołek Bożonarodzeniowy"

                Konkurs plastyczny na najładniejszego aniołka rozstrzygnięty. Anioły, które wykonali nasi uczniowie były  przepiękne.

                W kategorii klas 1-3 sp wyróżnienie otrzymała Laura Czaja - kl.Ia.

                W kategorii klas 4-6 sp I miejsce otrzymał Hubert Biedrzycki - kl.IV.

                Gratulujemy wszystkim,którzy przygotowali anioły na konkurs

                Iwona Wojciechowska

                    

                        

                Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs plastyczny "Aniołek Bożonarodzeniowy".

                WIĘCEJ »

              • REJONOWE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

                9 stycznia 2016r odbyły się konkursy przedmiotowe na szczeblu rejonowym, organizowane przez Lubuskiego Kuratora Oświaty w roku 2015/2016.

                Tu, można sprawdzić osoby, które zostały zakwalifikowane do następnego etapu:

                https://ko-gorzow.edu.pl/konkursy/public/informacje

              • Patroni roku 2016

                Henryk Sienkiewicz, Feliks Nowowiejski, Cichociemni patronami 2016 roku. Sejm zdecydował również o ustanowieniu 2016 r. jako Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.

                 

                Znalezione obrazy dla zapytania chrzest polski jan matejkoW przyjętej przez Sejm uchwale o ustanowieniu roku 2016 Rokiem Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski Izba wyraziła nadzieję, że "obchody rocznicy będą okazją do pojednania i odbudowy polskiej wspólnoty narodowej". "Sejm czci pamięć przełomowego w historii Polski wydarzenia" W uchwale czytamy: "Chrzest władcy Polan i jego dworu, a w konsekwencji chrzest Polski, odbył się w Wigilię Paschalną, 14 kwietnia 966 roku. Akt ten miał decydujące znaczenie dla procesu jednoczenia plemion polskich pod władzą Piastów i kształtowania się chrześcijańskiej tożsamości naszego Narodu (...) Sejm czci pamięć przełomowego w historii Polski wydarzenia, jakim było przyjęcie chrztu przez księcia Mieszka I. Izba wyraża też nadzieję, że obchody rocznicy będą okazją do pojednania i odbudowy polskiej wspólnoty narodowej".

                Patronami roku 2016 Sejm ustanowił także Cichociemnych - żołnierzy polskich szkolonych w Wielkiej Brytanii do zadań specjalnych. W lutym minie 75 lat od pierwszego spadochronowego zrzutu tych żołnierzy na teren okupowanej Polski. W nocy z 15 na 16 lutego 1941 r. miał miejsce pierwszy zrzut do walki w okupowanej Polsce Cichociemnych – spadochroniarzy Związku Walki Zbrojnej, a następnie Armii Krajowej. "Działania Cichociemnych umożliwiły nawiązanie łączności z krajem drogą lotniczą oraz przeprowadzenie akcji sabotażowo-dywersyjnych przeciwko okupantom. Do końca 1944 roku na obszar Polski zrzuconych zostało 316 Cichociemnych, z których 112 oddało życie za wolną Ojczyznę. Kilkudziesięciu kolejnych żołnierzy polskich – spadochroniarzy – skierowano do innych okupowanych

                Rok 2016 ustanowiono także Rokiem Feliksa Nowowiejskiego - kompozytora, dyrygenta, autora muzyki do "Roty". "Nowowiejski zawsze stał po stronie polskości i polskiej kultury" - głosi uchwała. "Artysta był autorem wielu pieśni patriotycznych, które umacniały tożsamość narodową Polaków. W niepodległej Polsce brał czynny udział w tworzeniu i organizowaniu życia artystycznego. (...) Jego dorobek wywarł wpływ na kulturę muzyczną całego świata, a w szczególności Polski. Artysta zawsze stał po stronie polskości i polskiej kultury".

                 

                 

                 

                Patronem 2016 roku jest także Henryk Sienkiewicz. Okazją do ustanowienia patronatu jest 170. rocznica urodzin oraz 100. rocznica śmierci pisarza. W uchwale podkreślono, że Sienkiewicz to "pierwszy Polak uhonorowany Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury, doceniony za całokształt twórczości". "Jego powieści historyczne podtrzymywały na duchu kolejne pokolenia Polaków w czasach narodowych niedoli"

                Iwona Wojciechowska

                 

                 

              • Wigilie klasowe

                Boże Narodzenie to szczególny dla wszystkich czas.

                Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wiele klas naszej szkoły organizuje wigilię klasową. W tym uroczystym dniu uczniowie przychodzą do szkoły w odświętnych strojach. Nikną waśnie i spory. Wszyscy wyczuwają podniosłą atmosferę zbliżających się Świąt. Uczniowie wraz z wychowawcami dzielą się opłatkiem, składają sobie życzenia i przy pięknie nakrytym stole wspólnie spożywają wigilijny posiłek.

                                 

                Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wigilie klasowe.

                WIĘCEJ »

              • Apel - Rok Teatru Narodowego

                2015 - ROKIEM TEATRU NARODOWEGO –apel podsumowujący działania

                Zakończyliśmy w naszej szkole obchody Roku Teatru Narodowego ustanowionego przez Sejm. Ideą obchodów było uhonorowanie wszystkich tworzących teatr, który jest jednym z  najważniejszych obszarów życia kulturalnego i społecznego.

                W związku z powyższym 17 grudnia na apelu podsumowaliśmy wszystkie działania, a były to:

                • Konkursy Plastyczne na szczeblu szkolnym: „Moja ulubiona postać z bajki” - dla klas 1-3 sp,  „Mój ulubiony aktor" -  4-6 sp, „Kostium teatralny lub operowy" - dla klas gimnazjalnych  oraz na szczeblu gminnym „Maska teatralna”.
                • Warsztaty teatralne -zajęcia interaktywne z pracownikiem Studia Teatralnego w Gorzowie, choreografem p. Pauliną  Szają.
                • Konkurs recytatorski  - XII Konkurs Recytatorski „Poezja to jeszcze jeden sposób mówienia do drugiego człowieka” na szczeblu szkolnym i gminnym.
                • Inscenizacja bajki " Kopciuszek" przez naszą grupę teatralną
                • Wycieczkę do Poznania na balet " Dziadek do orzechów" P. Czajkowskiego

                Na apelu swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Lubiszyn p. Artur Terlecki, dyrektor ZS w Baczynie p. Jolanta Gintowt, laureaci konkursów wraz ze swoimi opiekunami z ościennych szkół oraz wychowankowie przedszkola w Baczynie z p. Ewą Byczkowską.

                Był to bardzo ważny dzień dla uczestników wszystkich konkursów, gdyż czekały na nich dyplomy i nagrody. Fundatorami Gminnego Konkursu Plastycznego był Wójt Gminy Lubiszyn oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Baczynie.

                Koordynatorami całego projektu były pani Iwona Wojciechowska i Anna Sulmińska, we  współpracy z nauczycielami. 

                Iwona Wojciechowska i Anna Sulmińska

                   

                Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Apel - Rok Teatru Narodowego.

                WIĘCEJ »

              • Gminny Konkurs Plastyczny "Maski teatralne"

                W związku z obchodami Roku Teatru Narodowego nasza szkoła zorganizowała Gminny Konkurs Plastyczny "Maski teatralne". Nie spodziewaliśmy się tylu, pięknych prac. Jurry postanowiło nagrodzić i wyróżnić wiele prac. Oto wyniki:

                Kl.1-3 sp

                Nagrody:

                Hanna Maciantowicz – Baczyna

                Zuzanna Drab – Wysoka

                Maciej Szlachetka – Baczyna

                Marta Niekrewicz – Lubiszyn

                Wyróżnienia

                Zofia Kolasińska – Ściechów

                Ola Husiatyńska – Baczyna

                Dominik Laskowski – Wysoka

                Filip Andrzejewski – Staw

                Biedrzycki Kacper – Baczyna

                Przedszkolaki - Baczyna

                     

                Kl.4-6sp

                Nagrody

                Zofia Owczarek – Baczyna

                Weronika Kaniowska – Lubno

                Amelia Szczepaniak – Lubiszyn

                Tatiana Rogaszewska - Lubno

                Wyróżnienia

                Maria Dębska – Baczyna

                Jakub Kawalec – Wysoka

                Weronika Bykowska – Lubno

                Angelika Kaniowska  - Lubno

                Karolina Mikołajczak – Staw

                Julia Kosiba – Wysoka

                Biedrzycki Hubert – Baczyna

                       

                Kl1-3 gimnazjum

                Nagrody

                Klaudia Karasińska – Baczyna

                Martyna Biedrzycka – Baczyna

                Klaudia Szczepaniak – Ściechów

                Wyróżnienia

                Dominika Zawiasa – Baczyna

                Kornelia Pampuchowicz – Ściechów

                Natalia Grycza – Ściechów

                Wiktoria Kuleta - Ściechów

                Sara Mielcarek – Baczyna

                Joanna Karasińska – Baczyna

                Mikołaj Miszkiewicz - Ściechów

                Paulina Malewicz

                Weronika Kulepa

                Filip Stankiewicz – Ściechów

                Tomasz Konieczny

                Pamela Sławecko

                Nicola Konieczno

                Ewa Jamróz - Ściechów

                      

                Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Gminny Konkurs Plastyczny "Maski teatralne".

                Wszystkim gratulujemy!

                 

                WIĘCEJ »

              • Mikołaj w naszej szkole

                    

                Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołaj w naszej szkole.

                WIĘCEJ »

              • Turniej "W Europie jeździmy bezpiecznie"

                12 grudnia 2015 r., już po raz czwarty w swej historii, Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Baczynie pełniła rolę gospodarza Lubuskiego Turnieju  „W Europie jeździmy bezpiecznie” na szczeblu rejonowym.

                Konkurs ten organizowany jest przez Stowarzyszenie Na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i  Młodzieży w Zielonej Górze pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Uczestnikami rozgrywek są uczniowie klas IV, V i VI publicznych i niepublicznych szkół podstawowych województwa lubuskiego. Przyświeca im niezwykle ważna idea turnieju: rozwijanie i popularyzowanie świadomości bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera i kierującego pojazdem, czego rezultatem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

                12 grudnia br. baczyńską szkołę odwiedziło 15 trzyosobowych drużyn uczniów i ich opiekunów ze szkół  północnej części województwa lubuskiego. Gospodarzy i uczestników konkursu swą obecnością zaszczycili również: wójt Gminy Lubiszyn pan Artur Terlecki, specjalista ds. obronnych przy Lubuskim Kuratorium Oświaty pan Julian Szambelan, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i  Młodzieży w Zielonej Górze pan Marek Pasek, przedstawiciele Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp.i Zielonej Górze pani Beata Jędrzejowska i pan Marek Pasek oraz dyrektor ZS w Baczynie pani Jolanta Gintowt.

                    

                  Turniej zainaugurowano punktualnie o godz. 10.00. Życząc wszystkim uczestnikom powodzenia,  jako pierwszy głos zabrał wójt Gminy Lubiszyn pan Artur Terlecki. Następnie wystąpił  pan Julian Szambelan, zachęcając zawodników do uzyskania jak najlepszych wyników.

                Uczestnicy rozpoczęli zawody od rozwiązywania testu składającego się z 20 pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego, reguł obowiązujących przy poruszaniu się na skrzyżowaniach oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zakończeniu rozwiązywania testu wszyscy zawodnicy przeszli na rowerowy tor przeszkód. Tutaj zmagali się kolejno : uczniowie klas IV – jazda wolna, uczniowie kl. V – żmijka oraz uczniowie kl.VI – slalom. Wbrew pozorom konkurencje nie były łatwe. Nad ich prawidłowym przebiegiem czuwali sędziowie z Domu Harcerza w Zielonej Górze.

                    

                  Gminę Lubiszyn reprezentowała drużyna uczniów ze szkoły w Baczynie, w składzie: Biedrzycki Hubert z kl. IV, Gruszczyński Marcel z kl. V i Taratuta Martyna z kl. VI. Zawodniczką rezerwową była Sulmińska Aleksandra  z kl. V. Zespół przygotowywała pani Anna Sulmińska. Gminę reprezentował również zespół uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lubiszynie: Justyna Kowalska z kl. IV, Martyna Wiśniewska z kl. V,  Jakub Podgórski z kl. –VI. Opiekunem uczniów był pan Krzysztof Jankowski.

                    

                  Po zakończeniu wszystkich konkurencji jury udało się na obrady, a po krótkiej przerwie obiadowej przystąpiono do ogłoszenia wyników. Zwycięzcami Lubuskiego Turnieju „W Europie jeździmy bezpiecznie” na szczeblu rejonowym zostali zawodnicy Szkoły Podstawowej w Lipkach Wielkich. Duży sukces odniosła drużyna z Baczyny, która uplasowała się na III miejscu, a zawodniczka Martyna Taratuta otrzymała Nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Baczynie  za uzyskanie najlepszego indywidualnego wyniku turnieju. Drużyna SP w Lubiszynie zajęła VII miejsce.

                  W podziękowaniu za zorganizowanie rozgrywek dyrektor ZS w Baczynie, pani Jolanta Gintowt, otrzymała rower. Niespodzianka czekała również na pana Krzysztofa Jankowskiego, który za zgłoszenie swej drużyny jako pierwszej do turnieju także otrzymał rower.

                    

                Fundatorami nagród przyznanych w konkursie byli: Wójt Gminy Lubiszyn, dyrektor ZS w Baczynie, WORD w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze oraz Lubuskie Kuratorium Oświaty.

                  Wśród uczestników turnieju byli zwycięzcy i pokonani, jednak dzięki wspaniałej atmosferze, która panowała w czasie zawodów, wszyscy wracali do domów uśmiechnięci i zadowoleni.

                  

                  Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom  i życzymy im dalszych  sukcesów.

                         Anna Sulmińska, Iwona Wojciechowska

                Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Turniej "W Europie jeździmy bezpieczmie".

                WIĘCEJ »

              • Wycieczka do Poznania

                    W ramach obchodów Roku Teatru Narodowego uczniowie klas II a i b, V i VI szkoły podstawowej, pod kierownictwem pań: Iwony Wojciechowskiej i Anny Sulmińskiej oraz wychowawców pojechali do Teatru Wielkiego im.St.Moniuszki w Poznaniu na balet P.Czajkowskiego " Dziadek do orzechów".

                Ten jeden z najbardziej znanych baletów na świecie wprowadził uczniów, poprzez fabułę i muzykę, w atmosferę przygotowań do świąt. Akcja baletu rozgrywa się w Wigilię Bożego Narodzenia. Opowiada o przygodach małej Klary, w świecie którym zabawki ożywają, a księciem ich królestwa zostaje tytułowy dziadek do orzechów. Balet ten, to wiecznie żywa baśń przedstawiająca świat dziecięcych zabaw i marzeń. Magię widowiska podkreśla przepiękna muzyka, między innymi porywający „Walc kwiatów” – jeden z najpiękniejszych walców na świecie i „Taniec żołnierzyków” – ponadczasowy hit, a także wyjątkowa bajkowa scenografia. Wszystko oprawione wspaniałym wykonaniem artystów  Teatru Wielkiego w Poznaniu.

                          

                „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego to uniwersalna opowieść, której chętnie przyglądają się i dzieci, i dorośli. Balet nie jest łatwą sztuką w odbiorze. Wymaga od widza stuprocentowej koncentracji przez cały czas. Ale ilość wrażeń i emocji, których dostarcza jest ogromnym przeżyciem. Tego nie da się opisać słowami, to po prostu trzeba doświadczyć.

                Dodatkowo uczestnicy wycieczki odwiedzili Muzeum Rogalowe w Poznaniu. Tu, spotkała ich na żywo, opowiedziana historia rogali świętomarcińskich, a także  wspólny wypiek, połączony z lekcją poznańskiej gwary. To wszystko we wnętrzach zabytkowej kamienicy z widokiem na koziołki.

                                                  

                Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii wycieczka do Poznania.

                WIĘCEJ »

              • Andrzejki

                Zabawa andrzejkowa

                Andrzejki  to wieczór wróżb odprawianych w nocy z  29  na  30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Są świetną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. 27 listopada uczniowie klas I-IV sp. również zorganizowali taką imprezę. Obchodzenie andrzejek stało się u nas niemal tradycją. Już od samego rana w szkole  panowała atmosfera pełna napięcia i wyczekiwania. Wreszcie o godz. 9.00 rozpoczęły się andrzejki. Wróżenie z butów, lanie wosku, losowanie imienia przyszłego małżonka, kim zostanę w przyszłości, czym pojadę do ślubu, ciasteczkowe wróżby wywołały wśród dzieci wiele śmiechu, radości i zaskoczenia. Uwieńczeniem całości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz wspólna zabawa taneczna. Dzień ten dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń i przeżyć.

                Anna Sulmińska

                 

                              

                Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Andrzejki.

                WIĘCEJ »

              • WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

                W listopadzie 2015 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne prowadzone przez Panią Annę Jurec z Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii – Oddział w Gorzowie Wlkp.

                W warsztatach   pt. Plusy i minusy” – profilaktyka uniwersalna dotycząca zagrożeń uzależnieniem od Internetu wzięli udział uczniowie klas III i V Szkoły Podstawowej oraz z I i III Gimnazjum.  Każda  klasa uczestniczyła w cyklu 3 lekcji zrealizowanych w ciągu jednego dnia. Uczestnictwo w warsztatach podniosło świadomość uczniów i wiedzę na temat bezpiecznego i rozsądnego korzystania z Internetu.

                 
                   

                Jednocześnie w ramach profilaktyki uzależnień od środków psychoaktywnych uczniowie klas     I, II oraz III Gimnazjum wzięli udział w zajęciach pt. „Uzależnienie nie musi mnie dotyczyć” dzięki, którym uczniowie nabyli wiedzę na temat negatywnych konsekwencji używania substancji psychoaktywnych.

                 

                 

                 

                 

              • III edycja Konkursu Wojewody Lubuskiego na kartkę świąteczną.

                III edycja Konkursu Wojewody Lubuskiego na kartkę świąteczną.

                Z okazji Świąt Bożego Narodzenia nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym na oficjalną kartką Wojewody Lubuskiego.

                Zwycięski projekt będzie wysyłany w formie elektronicznej do samorządowców, organów administracji zespolonej i pracowników urzędu. Oryginały wyróżnionych kartek zostaną natomiast przekazane wraz z życzeniami do wybranych adresatów.

                I.Wojciechowska

                                       

                 

                 

              • „ŻYCZLIWI NA CO DZIEŃ”

                PROGRAM PROFILAKTYCZNY W ZESPOLE SZKÓŁ W BACZYNIE

                http://blogi.zwierciadlo.pl/wp-content/uploads/bpfb/1645_0.028243001330443499_D%C5%BB4.jpg 

                 

                  

                 

                21 listopada 2015 roku, na całym świecie, już po raz  43 obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień (ang. World Hello Day). Pomysł zorganizowania takiego święta narodził się w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych i był odpowiedzią na konflikt pomiędzy Egiptem i Izraelem. Światowy Dzień Życzliwości miał służyć promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie drugim ludziom życzliwości.

                Obecnie propaguje pozytywne postawy w relacjach międzyludzkich takich jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i  działania rzecz innych.
                Światowy Dzień Życzliwości obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Czasem życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej niż zwykła rozmowa. Ideą tego dnia jest sprowokowanie, żeby spojrzeć na codzienność inaczej, skończyć z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieć o nienawiści, zemście, antypatii, wrogości i innych mało przyjemnych słowach. 21 listopada rozglądając się wokół siebie podajmy rękę sąsiadowi, sąsiadce przytrzymajmy drzwi, zróbmy niespodziankę obcym osobom mówiąc im „dzień dobry” lub życząc im „miłego dnia” (mimo iż wcześniej nigdy ich nie widzieliśmy). Choć ten jeden dzień w roku bądźmy uprzejmi dla każdego
                i obserwujmy jak miło się wówczas żyje...

                Uczniowie Zespołu Szkól w Baczynie już od trzech lat aktywnie włączają się w obchody tego święta. W tym roku nasze hasło brzmi „Życzliwi na co dzień!”. Pod tym hasłem uczniowie wraz z pedagogiem szkolnym oraz wychowawcami wyszli do mieszkańców i pracowników zakładów pracy w celu propagowania głównych idei tego święta. Od 06.2015r. – do 20.11.2015r. trwała akcja happeningowa  – Parada Życzliwości, której  celem było łączenie w pozytywny sposób idei kreowania poprawnych wzorców społecznych i kulturalnych z elementami akcji happeningowych oraz zachęcenie do wzajemnej integracji środowiska lokalnego. W czasie przemarszu dzieci rozdawały napotkanym osobom wcześniej przygotowane przez siebie kartki pocztowe zawierające pozdrowienia, życzenia, hasła, motta i rysunki na temat życzliwości. Namawiały do wzajemnego szacunku, uśmiechu i dobrej zabawy, która wsparta będzie wszechobecną życzliwością. Przypominały, jak ważne są drobne gesty;

                • podanie ręki potrzebującemu,
                • ustąpienie miejsca w autobusie,
                • bezinteresowny uśmiech do ludzi na ulicy,
                • pomoc w nauce,

                które tworzą wokół nas wyjątkową atmosferę szacunku i życzliwości.

                Życzenia i pozdrowienia przekazaliśmy dla:

                1. Marketu  „Dino”
                2. Przedszkola w Baczynie
                3. Sklepu „Chata Polska”,
                4. Sklepu „U Rysia” 
                5. Poczty Polskiej
                6. Hurtowni Plant Garden Pintal 
                7. Parafii p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła
                8. „Stolmar s.c”. Zdzisław i Marcin Buchnajzer
                9. Ośrodka Zdrowia
                10. Punktu Aptecznego
                11. Prywatnego Przedsiębiorstwa Budowlanego Romus
                12. Salonu Fryzjerskiego
                13. Piekarni Pana Jacka Różyckiego
                14. Hurtowni Wyposażenia Sklepów i Lokali

                  Pana Józefa Witkowskiego Sołtysa Baczyny

                  Pana Jerzego Obary Prezesa Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Szansa"

                  Hurtowni sztucznych kwiatów

                  Auto Gum Pana Józefa Borka

                15. Pana Józefa Medyńskiego – Prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przedsiębiorczości w Gminie Lubiszyn
                16. Pana Kopały – Przedsiębiorstwo mas bitumicznych

                  Pana Dariusza Gołębiowskiego – warsztat samochodowy

                Dziękujemy Państwu za włączenie się w naszą akcję i zapraszamy do udziału w kolejnych jej edycjach. Jesteśmy przekonani, że taka forma współpracy zbliży pokolenia oraz przyczyni się do kształtowania pozytywnych postaw społecznych.

                Organizator: p. Barbara Horyń – Pedagog Szkolny

                Współorganizatorzy:

                p. Iwona Wojciechowska, p. Jan Kłosek

                Samorząd Szkolny wraz z opiekunami p. Anną Owczarek, p. Anną Wiśniewską oraz wychowawcy klas

                Oto krótka dokumentacja fotograficzna naszej akcji.

                                    

                Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień życzliwości.

                WIĘCEJ »

              • "W drodze do Rio" - konkurs plastyczny

                Polski Komitet Olimpijski ma przyjemność zaprosić uczniów szkół gimnazjalnych im. Polskich Olimpijczyków oraz Szkół Mistrzostwa Sportowego do udziału w konkursie "W drodze do Rio 2016", organizowanym z okazji zbliżających się Igrzysk XXXI Olimpiady w  Rio de Janeiro.

                Pierwszy etap to konkurs na plakat olimpijski, na podstawie którego 6 szkół zostanie zakwalifikowanych do drugiego etapu - finału.

                Nasi uczniowie postanowili zmierzyć się z tym zadaniem i spróbować swoich sił. Piękną pracę namalowała Martyna Biedrzycka,uczennica klasy I gimnazjum. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

                I.Wojciechowska

                            

              • Gminny Konkurs Recytatorski

                Rok Teatru Narodowego – Gminny Konkurs Recytatorski

                Za nami finałowa gala XII Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Poezja to jeszcze jeden sposób mówienia do drugiego człowieka” organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II  w Lubiszynie.

                Tegoroczna impreza doskonale wpisała się w trwające  w Zespole Szkół w Baczynie obchody Roku Teatru Narodowego. Konkurs od lat cieszy się ogromną popularnością wśród wychowanków szkół naszej gminy. W finale, który odbył się 24 listopada br., wzięło udział 15 uczniów klas I-III oraz 11 -  z kl. IV-VI sp. Dzieci zmierzyły się z dziełami wspaniałych poetów, m.in. J. Brzechwy, J. Tuwima, L.J. Kerna, D. Gellnerowej, M. Konopnickiej, W. Szymborskiej, M. Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej.  Usłyszeć mogliśmy „Samochwałę”, „Na straganie”, „Żabę”, „Żuka”, „Miłość” i wiele innych, wspaniałych utworów. Występy oceniało  jury w składzie: Karolina Miłkowska - Prorok, aktorka Teatru Im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp., Joanna Skrodzka -zastępca a Gminy Lubiszyn oraz  Ewa Brzozowska-Czwarno – bibliotekarka.

                Przed występami dzieci aktorka, p. Karolina Miłkowska – Prorok, wykonała z uczestnikami kilka ćwiczeń poprawiających dykcję oraz rozluźniających aparat mowy. Następnie pokazała, jak należy poprawnie recytować, deklamując  wiersz J. Tuwima „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”. Po wspaniałym występie szacownego gościa rozpoczął się  konkurs.

                Naszą szkołę reprezentowali laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego:

                w kat. kl. I-III Anna Marcinkowska i Zofia Terlecka z kl. II „a” oraz Wojciech Malec – kl.II „b”,

                w kat. kl. IV-VI Zofia Owczarek i Michał Deka z kl. V oraz Dominika Habiera z-kl. VI.

                Komisja Konkursowa, oceniając interpretację i estetykę mówienia, dykcję, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny po podsumowaniu punktacji przyznała miejsca i wyróżnienia.

                Nasza uczennica Zofia Owczarek zajęła II miejsce, a Ania Marcinkowska otrzymała wyróżnienie.

                Zosia Owczarek będzie reprezentowała naszą szkołę i gminę na szczeblu powiatowym w Kostrzynie.

                Gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom. 

                Anna Sulmińska, Iwona Wojciechowska

                               

                 

                WIĘCEJ »

              • Lubuskie smakuje - konkurs plastyczny

                Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Gorzowie Wlkp. zorganizował konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych  pt.,, Lubuskie smakuje''. Celem konkursu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży prozdrowotnych nawyków żywieniowych poprzez promowanie zasad prawidłowego odżywiania. Uczniowie naszej szkoły aktywnie wzięli udział w konkursie. Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie.
                Życzymy powodzenia!

                 

                                                                    

                Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ubuskie smakuje - konkurs plastyczny.

              • Warsztaty z choreografem

                Rok Teatru Narodowego –warsztaty teatralne.

                Kolejnym działaniem podjętym w ramach obchodów Roku Teatru Narodowego były zajęcia interaktywne z pracownikiem Studia Teatralnego w Gorzowie, choreografem p. Pauliną  Szają. Spotkanie było doskonałą okazją do poznania technik sztuki aktorskiej. Podczas zajęć uczniowie sami stali się aktorami. Odgrywając krótkie scenki ochoczo wchodzili w role. Poprzez ruch, gest i mimikę wyrażali swoje uczucia i stany emocjonalne. Mogli  również uzyskać cenne wskazówki, jak doskonalić swój warsztat pracy.  Spotkanie to wzbudziło wiele radości i przywołało uśmiech na każdej twarzy. Na kolejne warsztaty zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły 18 grudnia 2015r.

                Anna Sulmińska, Iwona Wojciechowska

                          

                Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty z choreografem.

                WIĘCEJ »

              • Konkurs recytatorski kl.1-3sp

                Rok Teatru Narodowego – konkurs recytatorski

                13 listopada 2015r. o godz 8:50 uczniowie klas I-III szkoły podstawowej zebrali się w sali, gdzie odbyć się miał konkurs recytatorski. Rozpoczął się on od uroczystego powitania wszystkich przez panią Annę Sulmińską. Po życzeniach powodzenia kolejno swój talent recytatorski, a nawet aktorski prezentować zaczęli uczestnicy deklamując wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Stanisława Jachowicza, Janiny Porazińskiej, Danuty Wawiłow, Doroty Gellner, L.J.Kerna i innych poetów. Po wysłuchaniu wszystkich dzieci,     a było ich 31, komisja w składzie: p. M. Bil, p. A. Sulmińska, p. I. Wojciechowska, p. J. Zatorska, udała się na obrady. Po krótkiej przerwie przystąpiono do ogłoszenia wyników.

                Zwycięzcami Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Poezja to jeszcze jeden sposób mówienia do drugiego człowieka” na szczeblu szkolnym  w kategorii uczniów klas I-III SP zostali:

                I miejsce – Anna Marcinkowska – kl. II a

                II miejsce – Zofia Terlecka – kl. II a

                III miejsce – Wojciech Malec – kl. II b

                Dzieci recytowały wiersze tak pięknie, że jury postanowiło przyznać wyróżnienia. Trafiły one do  Kacpra Biedrzyckiego z kl. IIb i Igora Sikorskiego –kl. IIa.

                Zwycięzcy konkursu otrzymali z rąk pani dyrektor, Jolanty Gintowt, dyplom i nagrodę książkową, zaś pozostali uczestnicy - słodki upominek.

                Konkurs recytatorski to kolejne działanie podjęte w ramach obchodów Roku Teatru Narodowego. Organizatorami konkursu były p. Anna Sulmińska, p. Iwona Wojciechowska i p. Paulina Rogacewicz.

                Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w Konkursie Recytatorskim na szczeblu gminnym w Lubiszynie.

                Anna Sulmińska

                Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs recytatorski kl.1-3sp.

                           

                WIĘCEJ »

              • Konkursy plastyczne związane z Rokiem Teatru

                W naszej szkole w ramach obchodów Roku Teatru Narodowego zostały przeprowadzone konkursy plastyczne:

                „Moja ulubiona postać bajkowa”, „ Mój ulubiony aktor” oraz „ Strój teatralny lub operowy”. 

                „ Moja ulubiona postać bajkowa”

                Nagrody:

                Laura Czaja kl. Ia

                Martyna Szafran kl. IIa

                Zofia Terlecka kl. IIa

                Aleksandra Husiatyńska kl. III

                Wyróżnienia:

                Hania Maciantowicz kl. Ia

                Hania Habiera kl. IIa

                Hania Husiatyńska kl. IIb

                Kornelia Malec kl. Ib

                Marysia Husiatyńska kl. IIb

                Julia Masiuk kl. IIb

                Marta Bajon kl. III

                    

                 „Mój ulubiony aktor”

                w kategorii „Plansza” WYRÓŻNIENIE:

                Julia Musiela kl. VI

                Julia Paschke kl. VI

                Zofia Owczarek kl. V

                Marciniszyn Aleksandra kl. V

                      

                w kategorii „Portret”

                NAGRODA:

                Jan Kapałczyński kl. IV

                Patryk Pokacki kl. IV

                Hubert Biedrzycki kl. IV

                WYRÓŻNIENIE:

                Martyna Brożyna kl. VI

                Alicja Śliwińska kl. IV

                Dominika Habiera kl. VI

                Agnieszka Witkowska kl. V

                Kacper Nocek kl. IV

                Magdalena Witkowska kl. V

                        

                "Strój teatralny lub operowy" - dla gimnazjum

                Nagrody:

                Baumann Julia

                Mielcarek Sara

                Martyna Biedrzycka

                Zawiasa Dominika

                Kinga Matyszkiewicz

                Wyróżnienia:

                Lipka Paweł

                Pachowicz Klaudia

                Malec Sandra

                Zwycięzcom gratulujemy!

                Prace zostały zaprezentowane na wystawie w holu szkoły. Zapraszamy również do naszej galerii na stronie internetowej.

                Iwona Wojciechowska

                Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkursy plastyczne związane z Rokiem Teatru.

                WIĘCEJ »

              • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

                Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto państwowe obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918); święto zostało ustanowione ustawą z 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945r.,  przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989r.; jest dniem wolnym od pracy.

                Dnia 10 listopada odbył się uroczysty apel z okazji święta Dnia Niepodległości. Akademia przygotowana przez uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych upamiętniła walkę minionych pokoleń o wolną i niezależną ojczyznę.  97. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była także okazją do refleksji nad kierunkiem rozwoju obecnego i przyszłych pokoleń.

                Dnia 11 listopada poczet sztandarowy Sztandaru Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Baczynie brał udział w gminnych uroczystościach upamiętniających 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

                                                         

                                                                              

                 

              • Grypo precz - kl.IIa sp

                Grypo precz!

                Początek jesieni to zazwyczaj czas zwiększonej zachorowalności na wszelkiego rodzaju infekcje, szczególnie u dzieci w wieku szkolnym. Kapryśna pogoda, zła dieta, brak ruchu na świeżym powietrzu – wszystko to nie służy naszemu zdrowiu. Aby uniknąć kataru, kaszlu czy grypy wystarczy przestrzegać prostych zasad. Dobrze zbilansowana i bogata w składniki odżywcze dieta jest jednym z kluczowych elementów w budowaniu odporności.

                Dlatego uczniowie klasy IIa SP stawili czoło wszelkim infekcjom i na zajęciach technicznych przygotowali kanapki bogate w witaminy. Niczym uczestnicy programu „MasterChef” zabrali się do obierania i krojenia warzyw, smarowania masłem pieczywa i układaniu na kanapkach produktów: pachnącej  papryki, zielonej sałaty, soczystego ogórka, czerwonego pomidora, żółtego sera, świeżego jajka i smacznej wędlinki. Pojawiły się również greckie oliwki i polska natka pietruszki. Na talerzach było bardzo kolorowo, smacznie i zdrowo. Na koniec lekcji każdy ze smakiem kosztował swoich pysznych kanapek, popijając je sokiem jabłkowym, który dzieci otrzymały z projektu „Owoce w szkole”. W ramach tego projektu uczniowie klas I-III SP co drugi dzień dostają świeże warzywa i owoce. W ten sposób uzupełniają zapotrzebowanie organizmu na witaminy. Warto też wspomnieć o higienie spożywania posiłków. Dzieci pamiętają o myciu warzyw, owoców i rąk przed jedzeniem.

                           

                      Drugoklasiści nie zapominają również o tym, że ruch to zdrowie, szczególnie ten na świeżym powietrzu. Spacer  poprawia nie tylko wydolność oddechową i krążenie, ale wzmacnia także odporność. Można się również świetnie bawić i łączyć przyjemne z pożytecznym.

                         

                Jedzmy witaminy  i dużo się ruszajmy, a na pewno poprawimy swoją odporność. Dużo zdrowia życzy …

                Anna Sulmińska

                Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Grypo precz - kl.IIa sp.

                WIĘCEJ »

              • "TRZYMAJ FORMĘ" - DZIAŁANIA NA 2015/2016

                    W_biezacym_roku_szkolnym_nasza_szkola_przystapila_po_raz_kolejny_do_Ogolnopolskiego_Programu_Edukacyjnego-1.docx        

                                              "Trzymaj formę " - rok szkolny 2015/2016

                      W bieżącym roku szkolnym nasza placówka po raz czwarty aktywnie realizuje Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj formę" współorganizowany przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowiaCelem programu "Trzymaj formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

                      Na stronie internetowej naszej szkoły wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznać się z działaniami podejmowanymi w naszej szkole przez uczniów, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych w ramach realizacji programu.

                      W ramach realizacji programu wybrani uczniowie klasy drugiej gimnazjum wezmą udział w konkursie na projekt edukacyjny organizowanym przez Wojewódzkie Stacje Sanitarno - Epidemiologiczne na terenie całej Polski. Uczniowie zdecydowali, że tegoroczny projekt będzie realizowany pod hasłem "Wiosna, lato, jesień, zima zrobię bardzo duży krok - trzymam formę cały rok".
                      "Trzymaj formę" - wrzesień 2015 miesiącem szkolnego kącika ziołowo - warzywnego

                      W ramach zajęć pozalekcyjnych uczniowie klas 1 - 3 szkoły podstawowej mogą skorzystać z zajęć poświęconych tematyce zdrowego stylu życia. Zajęcia prowadzone są w poniedziałki na 6-stej godzinie lekcyjnej przez koordynatorów projektu "Trzymaj formę" - Annę Oszczyk i Justynę zimną. 

                      Idąc tropem zdrowej żywności i zdrowego stylu życia w ramach zajęć dodatkowych postanowiliśmy założyć kącik ziołowo-warzywny. Posialiśmy zioła, posadziliśmy cebulkę na szczypior, rzeżuchę, a wkrótce założymy hodowlę fasoli w ziemi, w słoiku i na gazie opatrunkowej. Szczypior, który urośnie z cebul wykorzystamy do posypania kanapek, a na zioła będziemy musieli trochę poczekać, ale kiedy będą na tyle duże, że będzie je można ściąć, na pewno je wykorzystamy. Będziemy wspólnie dbać o nasze nasadzenia i systematycznie je podlewać.

                      Założenie takiego kącika stworzyło nam, również możliwość prowadzenia obserwacji przyrodniczych. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przez klika tygodni będą obserwować kiełkowanie, wzrastanie roślin oraz będą je pielęgnować. Podczas wysiewu przyjrzeli się nasionom, a już po tygodniu sile kiełkowania. Zjedli i poczęstowali innych uczniów sałatką z pomidora i rzeżuchy. Nasz ogródek będzie systematyczne wzbogacany w nowe nasadzenia, a efekty naszej pracy będzie można obserwować w świetlicy szkolnej.

                   "Trzymaj formę" - październik 2015 miesiącem pomidora i czystych rąk

                  W poniedziałek 12 października w naszej szkole obchodzono "Dzień pomidorowy". Zrealizowano następujące działania:

                1. Na lekcjach języka angielskiego w klasach 1 - 3 SP uczniowie śpiewali piosenkę o pomidorze "I'm the tomato". Zapoznali się ze słownictwem potrzebnym do opisania wyglądu pomidora, jego walorów smakowych i odżywczych. Zaprojektowali pomidorowy napis - " Tomato Day". Z pracami uczniów oraz tekstem piosenki można zapoznać się na parterze budynku szkoły (gazetka przy gabinecie numer 2).

                2. Uczniowie klas drugich gimnazjum zapoznali społeczność szkoły z walorami zdrowotnymi i smakowymi pomidorów przygotowując gazetkę informacyjną, czytając klasom 1 SP wierszyki na temat pomidorów oraz organizując degustację różnych odmian pomidorów. Rozdawali również przepisy na ciekawe dania na bazie pomidorów.

                        

                           W ramach obchodów " Światowego Dnia Czystych Rąk" uczniowie klasy drugiej gimnazjum i nauczyciele chcieli przypomnieć pozostałym uczniom naszej szkoły o tym, że 90 proc. chorób i zakażeń, spowodowanych jest niewłaściwą higieną. W miejscu pracy, na ulicy czy w domu – wszędzie jesteśmy narażeni na zarazki przenoszone na dłoniach przez współpracowników, klientów, znajomych. Mogą one powodować choroby układu oddechowego, pokarmowego i skóry. Na dłoniach przenosimy też wirusy grypy. Niestety mycie rąk dla wielu z nas jest czynnością wykonywaną w pośpiechu i machinalnie. Mało, kto zastanawia się nad tym, czy robi to prawidłowo. Tymczasem, aby umyć ręce ze wszystkich znajdujących się na nich zarazków, należy czynność tą wykonywać przez ok. 30 sekund. Równie ważne jest dokładne i higieniczne wysuszenie rąk.

                  W ramach akcji informacyjnej wychowawcy klas przeprowadzili z uczniami pogadanki na lekcjach wychowawczych, klasa druga gimnazjum stworzyła gazetkę podsumowującą informacje na temat wagi i mycia rąk. Na świetlicy szkolnej obyły się konkursy wiedzy oraz konkurs plastyczny na plakat promujący " Światowy Dzień Mycia Rąk".

                Najskuteczniej sposób mycia rąk - polecany przez lekarzy szczególnie w okresie jesienno - zimowym i wiosennym, czyli wzmożonego zachorowania na grypę.

                "Trzymaj formę" - konkurs

                 

              • Życzliwi na co dzień

                PROGRAM PROFILAKTYCZNY W ZESPOLE SZKÓŁ        

                W BACZYNIE „ŻYCZLIWI NA CO DZIEŃ”

                CELE GŁÓWNE

                1. Uświadomienie uczniom jak ważne jest kulturalne zachowanie, uprzejmość, życzliwość, serdeczność, uśmiech w domu, w szkole, na ulicy.
                2. Poszerzenie wiedzy uczniów na temat znajomości zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzecznościowych.
                3. Kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach życiowych.
                4. Propagowanie kultury języka.
                5. Wyrabianie szacunku dla siebie i innych.

                Spodziewane efekty:

                1. Uczniowie będą świadomi ważności kulturalnego zachowania i życzliwej postawy w życiu codziennym.
                2. Uczniowie będą z większym szacunkiem traktować innych.
                3. Szkoła będzie realizowała działania dydaktyczno – wychowawcze zgodne z założonymi celami będącymi elementami programu wychowawczego szkoły.

                HARMONOGRAM DZIAŁAŃ

                1. Do 05.11.2015r. uczniowie wykonują kartki pocztowe zawierające pozdrowienia, życzenia, hasła, motta lub rysunki na temat życzliwości.
                2. Technika dowolna, w format A4 lub A3.
                3. Uczniowie mogą również przygotować słoneczka, buźki, uśmiechy w celu wręczenia napotkanym osobom w czasie przemarszu.

                Kl. I – III - uczniowie przekazują wykonane kartki wychowawcy klasy.

                Kl. IV – VI oraz I – III GIM - uczniowie przekazują wykonane kartki Pani Iwonie Wojciechowskiej.

                1. Od 06.2015r. – do 20.11.2015r. AKCJA HAPPENINGOWA – PARADA ŻYCZLIWOŚCI – akcja ma na celu wzbudzenie radości, sympatii, przekazanie społeczności lokalnej,  wykonanych przez uczniów kartek pocztowych lub rysunków, okazanie uczniowskiej życzliwości i zachęcenie do wzajemnej integracji środowiska lokalnego. Celem akcji jest łączenie w pozytywny sposób idei kreowania poprawnych wzorców społecznych i kulturalnych z elementami akcji happeningowych.

                Życzenia i pozdrowienia przekażemy dla:

                1. Market  „Dino”
                2. Przedszkole w Baczynie
                3. Sklep „Chata Polska”,
                4. Sklep „U Rysia” 
                5. Poczta Polska
                6. Hurtownia Plant Garden Pintal 
                7. Parafia p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła
                8. „Stolmar s.c”. Zdzisław i Marcin Buchnajzer
                9. Ośrodek Zdrowia
                10. Punkt Apteczny
                11. Prywatne Przedsiębiorstwo Budowlane Romus
                12. Salon Fryzjerski
                13. Piekarnia Jacek Różycki
                14. Hurtownia Wyposażenie Sklepów i Lokali
                15. Pan Józef Witkowski Sołtys Baczyny
                16. Pan Jerzy Obara Prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Szansa"
                17. Hurtownia sztucznych kwiatów
                18. Instalacje Elektryczne Pan Piotr Laszczak
                19. Auto Gum Pan Józef Borek
                20. Pan Józef Medyński Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Przedsiębiorczości w Gminie Lubiszyn
                21. Pan Kopała – Masy bitumiczne
                22. Darek Gołębiowski – warsztat samochodowy

                 

                Organizator: p. Barbara Horyń – Pedagog Szkolny

                Współorganizatorzy:

                p. Iwona Wojciechowska, p. Jan Kłosek

                Samorząd Szkolny wraz z opiekunami p. Anną Owczarek, p. Anną Wiśniewską oraz wychowawcy klas

                 



                 

              • Pasowanie na ucznia

                Dnia 15 października 2015 roku w Zespole Szkół w Baczynie odbyło się ślubowanie klas I. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści prezentowali swoje talenty i przyrzekali być pilnymi uczniami i godnie reprezentować szkołę. Najważniejszą częścią akademii było pasowanie na ucznia, podczas którego pani dyrektor za pomocą magicznego ołówka uczyniła z dzieci pełnoprawnych uczniów naszej szkoły.

                 

                    

                Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasowanie na ucznia.

                WIĘCEJ »

              • Dzień Edukacji Narodowej

                14. października każdego roku przypada Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela. Jest to wspólne święto całej szkolnej społeczności, dzień, w którym w sposób szczególny uczniowie okazują wdzięczność swoim pedagogom.

                W tym roku szkolnym w Zespole Szkół w Baczynie Dzień Edukacji Narodowej tradycyjnie przebiegał w wyjątkowej atmosferze. Punktem kulminacyjnym obchodów była uroczysta akademia przygotowana przez uczniów i nauczycieli szkoły. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu gości, wśród nich Pani Magdalena Marmurowicz, która w imieniu Wójta Gminy Lubiszyn złożyła nauczycielom życzenia i podziękowała za ich cierpliwość, serdeczność i wyrozumiałość okazywane dzieciom na co dzień. Na ręce Dyrektora szkoły kwiaty i życzenia złożył również przewodniczący Rady Rodziców Pan Paweł Pura.

                Akademia otwierająca Dzień Edukacji Narodowej była też kolejną okazją do zaprezentowania sztandaru szkoły, poświęconego i przekazanego w czasie obchodów 70-lecia szkoły w Baczynie. Od tego momentu jest on nieodłącznym elementem każdej szkolnej uroczystości.

                  S. Rowińska

              • 2015 - ROKIEM TEATRU NARODOWEGO

                Pierwszy publiczny, zawodowy teatr wystawiający w języku polskim – Teatr Narodowy został założony z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1765 r. w Warszawie. Działał z przerwami przez cały okres oświecenia, miał wpływ na rozwój rodzimej twórczości dramatycznej i pełnił rolę oświeceniowej instytucji wychowawczej. Wystawiano w nim sztuki m.in. Franciszka Bohomolca, Franciszka Zabłockiego, Wojciecha Bogusławskiego, Juliana Ursyna Niemcewicza.
                Wśród bezpośrednich spadkobierców teatru powołanego w 1765 roku uchwała wymienia Teatr Narodowy w Warszawie oraz Teatr Wielki – Operę Narodową, które w 2015 roku świętują jubileusz 250-lecia istnienia, a za spadkobierców tradycji uznaje się Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie oraz ponad 100 teatrów dotowanych ze środków publicznych.

                Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskich obchodów Roku Teatru. Koordynatorami całego projektu są pani Iwona Wojciechowska i Anna Sulmińska, we współpracy z nauczycielami.  

                Zaplanowane  działania:

                - konkurs plastyczny „MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI” - dla klas 1-3 sp

                - konkurs plastyczny "MÓJ ULUBIONY AKTOR" - dla klas  4-6 SP

                - konkurs plastyczny " KOSTIUM TEATRALNY LUB OPEROWY" - dla klas gimnazjalnych

                - warsztaty z aktorem

                - spektakle teatralne w Teatrze im. J.Osterwy w Gorzowie Wlkp.

                - scenki teatralne,  wystawiane przez uczniów

                - konkurs recytatorski

                - Gminny Konkurs Plastyczny "MASKA TEATRALNA"

                - przedstawienie bajki " KOPCIUSZEK" przez naszągrupę teatralną

                - prezentacja multimedialna "Teatr narodowy - dobrem narodowym"

                - wycieczka do Poznania na balet " DZIADEK DO ORZECHÓW"

                - APEL, na którym wszyscy jesteśmy aktorami 

                - konkurs kostiumowy na strój

                ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO CZYNNEGO UDZIAŁU W PROJEKCIE.

                 

              • OTRZĘSINY KLASY IV

                W piękny popołudniowy dzień uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą przygotowali moc niespodzianek dla nowych koleżanek i kolegów z klas IV.

                Otrzęsiny to doroczna impreza, na której oficjalnie witamy uczniów klas czwartych w gronie uczniów starszych. W tym roku miało to miejsce 6 października w czasie dyskoteki, na którą wstęp mieli wszyscy uczniowie klas IV – VI. Najstarsi uczniowie poddali czwartaków sprawdzianowi z wiedzy teoretycznej, sprawności fizycznej i umiejętności wspólnej zabawy ze starszymi koleżankami i kolegami. Okazało się, że czwartoklasiści doskonale znają nauczycieli, patrona i nazwę szkoły oraz budynek, w którym mają lekcje. Wykazali się również niezwykłym poczuciem humoru.

                Na zakończenie wszyscy wspaniale bawili się przy dźwiękach najpopularniejszych przebojów.

                        

                                      

                 

              • „W EUROPIE JEŹDZIMY BEZPIECZNIE”- XIII edycja

                        „W EUROPIE JEŹDZIMY BEZPIECZNIE”- XIII edycja

                Po raz kolejny uczniowie klas 4-6 wzięli udział w corocznym turnieju  „W Europie jeździmy bezpiecznie” organizowanym przez Stowarzyszenie Na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Zielonej Górze pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.

                Celem konkursu jest:

                • rozwijanie i popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej świadomości bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera i kierującego pojazdem – w rezultacie wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym,
                • samodzielne pogłębianie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego przy wykorzystaniu różnych źródeł informacji, w tym technologii komputerowej,  
                • kształtowanie postaw zgodnych z kryteriami europejskiej kultury ruchu drogowego,
                • rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie, bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg.

                Uczestnikami są uczniowie klas IV, V oraz VI publicznych i niepublicznych szkół podstawowych województwa lubuskiego. Turniej składa się z III etapów: szkolnego, rejonowego i finału.

                Etap szkolny rozpoczął się 14.09.2015r. i zakończył 18.09.2015r. Dzieci rozwiązywały test zawierający 10 pytań, które dotyczyły przepisów ruchu drogowego i  I pomocy przedmedycznej.

                Zwyciężyli:

                Biedrzycki Hubert      kl. IV 

                Gruszczyński Marcel kl. V   

                Sulmińska Aleksandra         kl. V

                Taratuta Martyna      kl. VI 

                Drużyna  będzie reprezentowała naszą szkołę na szczeblu rejonowym.

                                                                Gratulujemy i życzymy dalszych  sukcesów.

                Anna Sulmińska

                 

                 

                 

              • WSZYSTKO GRA - LEKCJA W FILHARMONII GORZOWSKIEJ

                „LŚNIĄCE I BŁYSZCZĄCE” 
                RODZINA INSTRUMENTÓW DĘTYCH BLASZANYCH

                1 października - w Międzynarodowym Dniu Muzyki, uczniowie klasy szóstej  pojechali na lekcje do Filharmonii Gorzowskiej.

                Odbyli niezwykłą edukacyjną podróż po krainie instrumentów, podczas której przedstawione zostały instrumenty, sposoby wydobycia dźwięku oraz możliwości wykonawcze. Na  spotkaniu  muzycy grali na instrumentach znane i lubiane przez dzieci utwory. Poznali trąbkę, najmniejszą trąbkę piccolo, puzon, waltornię(róg), tubę. Dowieli się czym charakteryzują się instrumenty znajdujące się w każdej z sekcji, co je łączy, a co sprawia, że różnią się od swoich „muzycznych” krewnych.

                Dodatkowo uczniowie zwiedzili Muzeum Lubuskie, znajdujące się przy ul.Warszawskiej. Podczas wędrówki zobaczyli najciekawsze miejsca i wystawy związane z historią Gorzowa Wielkopolskiego (dawniej Landsberga). Zwiedzili piękną willę Gustawa Schroedera, wybudowaną w 1903 roku, zamienioną na Muzeum (przede wszystkim sztuki dawnej), a także wspaniały, otaczający ją ogród. 

                I.Wojciechowska

                     

              • WARSZTATY W STANOWICACH

                1.10.2015r. uczniowie klas gimnazjalnych swojelekcje z chemii przeprowadzili w ZUO w Stanowicach.

              • SPRZĄTANIE ŚWIATA

                „Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie.W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

                „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzimy działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukujemy i w miarę możliwości usuwamy dzikie wysypiska.

                                                           

              • Jubileusz 70-lecia szkoły

                25.09.2015

                „Jest w orkiestrach dętych jakaś siła…” Słowa piosenki nasunęły się nam, gdy rozbrzmiały pierwsze dźwięki orkiestry podczas mszy świętej inaugurującej niezwykły jubileusz siedemdziesięciolecia szkoły, który obchodziliśmy 25 września. Wzruszające słowa księdza Jarosława Zagozdy skierowane w tym wyjątkowym dniu do kilku pokoleń absolwentów i uczniów, byłych i obecnych pracowników, jednoczyły we wspólnej modlitwie i zadumie nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością tej szkoły.

                Uczestnicząc w niezwykle podniosłym momencie poświęcenia sztandaru i wsłuchując w słowa przysięgi złożonej przez panią dyrektor Jolantę Gintowt , zdaliśmy sobie sprawę, iż od tej chwili jest on symbolem naszej szkoły i nas wszystkich z nią związanych, a głębokie słowa „Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą” są mottem w naszych codziennych zmaganiach. Ten wyjątkowy dla nas dzień okazał się dniem zadumy, głębokiej refleksji i radości.

                                                    

                Nastrój, towarzyszący pochodowi zmierzającemu w kierunku szkoły, udzielał się mieszkańcom Baczyny. A było, co podziwiać! Nie co dzień obserwuje się taki widok: kolorowe mażoretki, zręcznie wymachujące pałeczkami w rytm nadającej ton orkiestry, uśmiechnięci uczniowie, nauczyciele i pracownicy oraz przyjaciele szkoły...Wzruszenie towarzyszyło nam przy przekraczaniu szkolnych podwoi. Dla wielu nauka w szkole w Baczynie była tylko początkiem na trudnej drodze zdobywania wiedzy, jednak szacunek, z jakim wspominają te, być może kiedyś srogie mury, wymagających a jednak wspierających nauczycieli, świadczy o tym, iż pozostaje ona najdroższą Alma Mater, początkiem obranej drogi życiowej.

                                                 

                Uroczysta akademia, przygotowana przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły, rozpoczęta została wejściem sztandarów. Pierwszy raz w historii tej szkoły zaszczyciły nas obecnością poczty sztandarowe z zaprzyjaźnionych szkół.  Absolwenci szkoły w Baczynie, pani Mirosława Bil, pani Katarzyna Habiera i pan Paweł Pura, dokonując uroczystego przekazania sztandaru obecnym uczniom, nie kryli wzruszenia, podobnie jak i uczniowie, którzy dostąpili tego niezwykłego zaszczytu, Sara Mielcarek, Iga Gołębiowska i Jakub Gubar.

                                     

                Z okazji tak pięknego jubileuszu padło wiele pięknych i wzruszających słów. Gratulacje i słowa uznania, podsumowujące pracę wszystkich, którzy przyczynili się do rozwoju naszej szkoły, skierowane zostały m.in. przez panią Kurator Oświaty - Bognę Ferensztajn, Wicestarostę - Marcina Cyganiaka, Wójta Gminy Lubiszyn - Artura Terleckiego, Przewodniczącego Zarządu Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych "START" - Jerzego Jankowskiego, oraz jego zastępcę wybitnego trenera LA - Zbigniewa Lewkowicza. Do życzeń dołączyli się również: w imieniu Nadleśniczego Nadleśnictwa Bogdaniec  - Wojciech Ćwiejkowski,  w imieniu Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego - Jerzy Kaliszan  oraz w imieniu polskich olimpijczyków - Tomasz Kucharski  i Karolina Kowalczyk.

                        

                  Minutą ciszy uczciliśmy pamięć zmarłych pracowników naszej szkoły, których wkład w rozwój naszej placówki jest nieoceniony, by następnie tanecznym krokiem przejść do artystycznej części akademii. Żywiołowo wykonany przez uczniów pani Anny Sulmińskiej krakowiak, zyskał uznanie wszystkich gości.

                                      

                W uroczystości, którą wyjątkowo prowadzili nauczyciele, pani Anna Wiśniewska i pan Wojciech Radziński, wziął udział gość honorowy- Nasza Szkoła. W rolę niezwykłego gościa wcieliła się Wiktoria Matkowska, która zabrała nas w podróż przez minione dziesięciolecia. Ten niezwykły pomysł wędrówki przez dzieje szkoły, autorstwa pani Stelli Rowińskiej, zrealizowany przy zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, pozwolił nam uświadomić sobie, ile zmieniło się na przestrzeni tych lat. W niemal poetyckiej scenerii, wykonanej przez  panią Barbarę Horyń, wielu oddało się wspomnieniom, które przerywane niezapomnianymi utworami m.in. Anny Jantar, w wykonaniu Izabeli Pasternak, Sandry Malec, Lilianny Piątek, Zofii Owczarek były jak krótkie przebudzenia ze snu. Pani Iwona Wojciechowska zadbała, aby zawładnął słuchaczami wspomnień czar a entuzjazm nie wygasł, aż do końca uroczystości. Tak jak noworoczny koncert w Operze Wiedeńskiej, tak i oficjalną część naszej uroczystości zakończył Marsz Radeckiego.

                Uroczystość siedemdziesięciolecia szkoły to niezwykły jubileusz, wieńczący okres pracy wielu ludzi, którzy z zaangażowaniem, często przez wiele lat wykonywali powierzane im obowiązki. Doceniając ich trud oraz pragnąc uchronić od zapomnienia fakty z życia szkoły w Baczynie, postanowiliśmy przygotować monografię poświęconą naszej szkole. Napisana przez pana Marcina Trojeckiego, okazała się pozycją budzącą niezwykłe emocje-zachęcamy do jej lektury. Podczas uroczystego obiadu rozmowom i wspomnieniom, podsycanym przez przygotowaną przez panią Elżbietę Zarębę prezentację multimedialną, nie było końca.

                Uroczystość zakończyliśmy degustacją wyjątkowego tortu z wizerunkiem szacownej Jubilatki, wykonanego przez miejscowego cukiernika pana Jacka Różyckiego. Tym razem nikt nie przeliczał kalorii.

                Anna Owczarek

                 

                         

              • Konkurs plastyczny„ Bezpieczne wakacje pędzlem malowane”

                We wrześniu uczniowie klas I-VI wzięli udział w konkursie plastycznym pt. "Bezpieczne wakacje pędzlem malowane" zorganizowanym przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Celem konkursu było propagowanie zasad bezpiecznych zachowań wśród dzieci podczas wypoczynku letniego.

                Spośród 366 prac z całego woj. lubuskiego, które trafiły do Komendy (z naszej szkoły 18) wyróżniono 6 uczestników, wśród nich uczennicę naszej szkoły- Maję Sulmińską.

                Gratulujemy

                 Anna Sulmińska

                        

                 

              • JUBILEUSZ 70-LECIA SZKOŁY

                W tak dostojnym wieku nie wypada świętować samemu, a  zatem zapraszamy wszystkich Absolwentów i  Sympatyków Naszej szkoły do zaszczycenia nas swoją obecnością.

                Jubileuszowe uroczystości rozpoczną się od Mszy Św.  w  Kościele Parafialnym w Baczynie o godz. 10 00, a  następnie spotkamy się w szkolnej auli o godz.11 30, by  uczestniczyć w części artystycznej jubileuszu.

                 

                    

                                              

                 

              • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

                Dnia 1 września 2015 roku w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Baczynie zainaugurowano rok szkolny 2015/2016.

                W sali sportowej  zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość zaszczycł swoją obecnością wójt gminy Lubiszyn pan Artur Terlecki.

                Po okolicznościowych przemówieniach uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych. Uczniowie klas pierwszych, drugich i czwartych szkoły podstawowej, a także uczniowie klasy pierwszej gimnazjum otrzymali darmowe podręczniki.

                W nowym roku szkolnym życzymy uczniom i nauczycielom wiele zadowolenia i wspaniałych sukcesów.