• Pasowanie na Czytelnika

• Dnia 6.III.2024 r. uczniowie klas pierwszych naszej szkoły, zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem biblioteki, księgozbiorem i sposobem wypożyczania książek. Dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, kiedy czytają książki. Zanim zostali pasowani na czytelników musieli rozwiązywać różne zagadki, odpowiadać na zadane pytania, uczestniczyć w zabawach ruchowych związanych z książką. Po  pomyślnym zaliczeniu wszystkich prób, uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę spotkania, każdy nowy czytelnik otrzymał książkę „Wnuczka antykwariusza”, ufundowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach kampanii Mała książka – wielki człowiek.