Czy wiecie, jak uniknąć wielu chorób,
a jednocześnie zadbać urodę?
Wystarczy zjeść dwa jabłka dziennie!!!!
Dietetycy zalecają zjedzenie przynajmniej dwóch jabłek w ciągu dnia
– rano dla urody, a wieczorem dla dobrego zdrowia
Nie wszyscy wiedzą, jakim wspaniałym darem natury są jabłka, dlatego
w Polsce dzień 28 września to Dzień Jabłka. W naszej Szkole promujemy zdrowy styl życia i zachęcamy do spożywania jak największej ilości tych owoców.
Samorząd Uczniowski przygotował kilka informacji o jabłku i jego walorach, a także częstował uczniów i nauczycieli tym wspaniałym darem natury.
W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować sołtysowi Baczyny – Panu Józefowi Witkowskiemu, który podarował uczniom Szkoły Podstawowej w Baczynie jabłka z swojego sadu.
Jabłka są bogatym źródłem witamin: C, z grupy B, beta karotenu, E, K, błonnika pokarmowego. Jabłka mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie.
Polska jest jednym z największych producentów jabłek. Mamy więc możliwość korzystania z jego dobroczynnych walorów każdego dnia.
Owoce te mają wiele zalet. Dzięki jabłkom nasz umysł może być sprawniejszy. Jabłka bowiem znacząco wpływają na zahamowanie procesu starzenia się mózgu, a także zapobiegają rozwojowi choroby Alzheimera! Redukują ryzyko wystąpienia choroby Parkinsona u osób starszych!
Ponadto spożywanie jabłek może znacząco zredukować ryzyko wystąpienia nowotworów przewodu pokarmowego, marskości wątroby, a także raka piersi!
Wartości odżywcze jabłek pomagają także regulować poziom cukru we krwi, a rozpuszczalny błonnik zawarty w jabłkach łączy się z tłuszczami w jelitach, co przekłada się na niższy poziom cholesterolu w organizmie.
Spożywanie jabłek znacząco zmniejsza ryzyko zawału serca!
Błonnik, zawarty w jabłkach, reguluje pracę jelit.
Jabłka, dzięki swoim wartościom odżywczym i niskiej kaloryczności, są idealnym towarzyszem zdrowej i zbilansowanej diety. Wzmacniają zęby
i ułatwiają odchudzanie.
Ich wartości odżywcze są doskonałym „suplementem” diety poprawiającym pracę wątroby.
Czerwone jabłka zawierają kwercetynę, która jest silnym przeciwutleniaczem. Kwercetyna wpływa pozytywnie na zwiększenie odporności zwłaszcza
w okresach wzmożonego stresu!