Pisanki, kraszanki - jajka malowane przez uczniów klasy 3a.
Pisanki, kraszanki - jajka malowane przez uczniów klasy 3a.
Nasza szkoła wdrożyła najnowsze oprogramowanie Office 365 dla Edukacji.
Co to jest Office 365?
Office 365 dla Edukacji to najbardziej kompleksowe darmowe narzędzie do przeprowadzania zajęć zdalnych z uczniami.
Jakie korzyści bezpłatnie otrzymuje szkoła wdrażając Office 365?
Aplikacje pakietu Office
1. World, Excel, Power Point i OneNote w wersji Office Web Apps
Innowacyjne, dostępne bez konieczności instalowania i aktualizacji oprogramowania, z którego można korzystać na dowolnym komputerze (również komputerach domowych nauczycieli i uczniów).
2. Microsoft Forms
Możliwość tworzenia automatycznie sprawdzanych testów i quizów, ankiet oraz formularzy online.
3. Microsoft Sway
Aplikacja umożliwiająca łatwe tworzenie stron internetowych oraz atrakcyjnych e-magazynów online.
4. Profesjonalna poczta e-mail oraz wspólne elektroniczne kalendarze
Bezpłatny dostęp do profesjonalnej poczty e-mail, we własnej domenie szkoły (opcjonalnie).
Bez reklam i spamu.
Skrzynki pocztowe o rozmiarze 50 GB na użytkownika i możliwości wysyłania załączników o wielkości do 150 MB.
5. Wirtualny “pendrive”
Osobisty dysk w chmurze o pojemności umożliwia uzyskanie dostępu do dokumentów praktycznie z dowolnego miejsca, synchronizację materiałów przechowywanych w chmurze z komputerem, łatwe udostępnianie plików, zarówno wewnątrz organizacji, jak i poza nią, a także pełną kontrolę nad edycją i prawami dostępu do plików.
6. Połączenia głosowe, chat lub wideokonferencje Skype dla biznesu. Spotkania za pośrednictwem Internetu za pomocą funkcji konferencji wideo w trybie HD, udostępniania ekranu i wiadomości błyskawicznych.
7. Platforma do współpracy Microsoft Teams
Bezpieczna, prywatna platforma społecznościowa dla szkoły. Oprogramowanie do współpracy ułatwia nauczycielom, studentom i uczniom pozostawanie w kontakcie, udostępnianie informacji i organizowanie projektów — aby mogli lepiej pracować i uczyć się razem w sposób, który wykorzystują korzystając z portali społecznościowych.
7. Szkolny portal umożliwiający publikację materiałów wideo
Portal wideo w usłudze Office 365 to miejsce docelowe przekazywania, udostępniania i odnajdowania screencastów, filmów i wykładów wideo dla całej szkoły oraz bezproblemowego odtwarzania tych klipów na różnych urządzeniach. Bez reklam, z zachowaniem prywatności i bezpieczeństwa.
Dodatkowo
Doskonałe oprogramowanie antywirusowe i filtry antyspamowe.
Share Point online
Flow
PowerApps
School Data Sync
Pomoc internetowa i całodobowa pomoc telefoniczna w przypadku poważnych awarii.
Jakie wymogi muszę spełniać komputery na których będzie wykorzystywany pakiet Office 365?
Z Office 365 można korzystać z dowolnego laptopa lub komputera stacjonarnego, na którym jest zainstalowana przeglądarka internetowa (np. Internet Explorer, Google Chrome, Fire Fox, Safari, Opera itd). Komputer musi posiadać dostęp do internetu.
Życzymy wszystkim naszym pracownikom, uczniom, rodzicom i znajomym, aby Wielkanoc ogarnęła Was szczególną tradycjąi nowymi szczęśliwymi przeżyciami, ale przede wszystkim by Wielkanoc podniosła Was na duchu i napełniła Wasze serca radością.
Zbliżają się Święta Wielkiej Nocy. Z tej okazji klasa IIIa własnoręcznie wykonała kartki świąteczne i przesyła życznia:
Pani Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy administracji i obsługi oraz wszyscy Mieszkańcy Gminy Lubiszyn
Z okazji Wielkiej Nocy życzymy Wam zdrowych, pogodnych Świąt przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
oraz wesołego "Alleluja".
Uczniowie klasy IIIa z rodzicami i wychowawcą
ZAPRASZAMY UCZNIÓW DO UDZIAŁU W KONKURSIE „ZABUDUJ NUDĘ”
To dobry moment, aby uczniowie pokazali ile radości może przynieść zabawa w architekta. Do dobrej zabawy nie potrzeba wiele. Nie od dziś wiadomo, że budowanie np. z klocków jest jedną z najlepszych zabaw na świecie.
REGULAMIN KONKURSU
CELE KONKURSU:•kreatywne spędzenie czasu wolnego,•rozwijanie twórczej aktywności plastycznej,•rozwijanie wyobraźni dziecka,•zadowolenie z wykonanej pracy.
ZASADY UCZESTNICTWA
:1.Temat: Zbudowanie dowolnej budowli.
2.W konkursie mogą wziąć uczniowie ze wszystkich klas. Prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych:-Klasy I-III-Klasy IV-VI-Klasy VII – VIII
3.Technika:-do zbudowania budowli można wykorzystać różnorodne materiały np.: klocki (drewniane, plastikowe, Lego, Duplo itp.), tekturę, papier, kartony, sznury itp.-format budowli dowolny.
4.Prace powinny być wykonane samodzielnie.5.Forma przekazania pracy: zbudowanej budowli należy zrobić zdjęcie i przesłać na adres Rady Rodziców e-mail baczynarr@gmail.com, lub MMS na nr tel. 507 030 071.
6.Termin: do 17.04.2020r.
7.Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na szkolnym FB oraz stronie internetowej szkoły.
8.Nagrody dla zwycięzców zostaną przekazane po powrocie uczniów do szkoły.
Zapraszamy do udziału w konkursie
Organizatorzy: Rada rodziców, pedagog
Jutro, 05 kwietna przypada Niedziela Palmowa - „Niedziela Męki Pańskiej”, zwana też „Kwietną” lub „Wierzbną”, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Tradycyjnie w tym dniu do kościoła przynosi się palmę wielkanocną. Mogą to być gałązki palmy, wierzby, a także wiązanki żywych i suszonych roślin przygotowywane na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy.
Palmę można kupić gotową, ale uczniowie klasy 3a polecają wykonać ją samodzielnie.
Anna Sulmińska
Wiosną wszystko budzi się do życia. Nagle mamy więcej energii i ochoty na wszystko. Nasze dzieci wręcz rozpiera energia. Wiosna jest więc świetnym momentem do zabawy nie tylko w domu ale i na zewnątrz.
Oczywiście, w tym roku głównie zabawy i zajęcia w domu.
Zapraszamy do obejrzenia prac plastycznych uczniów klasy 5 podczas nauki zdalnej.
Uczniowie klasy pierwszej zdalnie powitały wiosnę szalonymi, "Dziwnymi kapeluszami"
21 marca oprócz Pierwszego Dnia Wiosny, obchodziliśmy również Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.
Data Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa nie jest przypadkowa – jej amerykański zapis (3/21) symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi główną przyczynę tego syndromu. Zespół Downa inaczej określany trisomią chromosomu 21 jest chorobą genetyczną opisaną przez brytyjskiego lekarza Johna Langdona Downa, od nazwiska którego przypadłość ta została nazwana zespołem Downa. W Polsce żyje około 60 tys. osób z trisomią 21.
Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa “Bardziej Kochani” w tym dniu zapraszali do udziału w akcji #Zespółkolorowychskarpetek wspierającej kampanię edukacyjną z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.
Uczniowie 3a wraz ze swoimi rodzinami i wychowawcą przyjęli zaproszenie. Jest to dowód na to, że mimo tak trudnych chwil, jakie teraz przeżywamy potrafimy się jednoczyć. Będac odizolowani od świata, nie zapominamy, że obok nas też żyją ludzie, inni jak my. W ten sposób chcieliśmy okazać solidarność z osobami chorymi na tę przypadłość i ich rodzinami.
Anna Sulmińska
Moduł Zadania domowe umożliwia przeglądanie zadań domowych przydzielonych dla ucznia przez nauczycieli. Moduł dostępny jest zarówno w systemie Synergia przez WWW, jak i w aplikacji mobilnej Librus.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków informuje, że wszystkie dzieci, których rodzice złożyli podania do klasy 1 zostały przyjęte.
Dzień Matematyki został zapoczątkowany przez organizację „World Education Games” w 2007 roku. Od tego czasu był organizowany co roku w każdą pierwszą środę marca.
Początkowo w obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów. Teraz - prawie 6 milionów uczniów z całego świata.
W Polsce pierwsze Święto Matematyki odbyło się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i uczestniczyło w nim ponad 100 szkół z całej Polski.
W tym roku uczniowie klas I-III SP w Baczynie postanowili również dołączyć do placówek celebrujących to wydarzenie.
Dzień ten został stworzony po to, aby dać dzieciom trochę odmiany w nauce matematyki. W naszej szkole, każdej klasie edukacji wczesnoszkolnej przydzielono różne zadania. Pierwszaki zajęli się dekorowaniem cyferek. Drugoklasiści wykorzystując figury geometryczne stworzyli baśniowe ilustracje, natomiast trzecioklasiści opracowali interesujące informacje nt. sławnych matematyków. Takie lekcje miały na celu pokazać uczniom inną stronę tej nauki - przyjemną i dającą radość.
Warto zainspirować młodego człowieka tym przedmiotem jak najwcześniej, bo chyba każdy się zgodzi z Rogerem Baconem, że „Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki”.
A. Sulmińska i I. Jaroszewicz -Pawlaczek
Jak co roku uczniowie klasy I wzięli udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym pn. Akademia Bezpiecznego Puchatka.
Program obejmuje tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.
Przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród palcówek edukacyjnych. Każdego roku uczestniczy w nim ponad 200000 dzieci i niemal 13 000 nauczycieli z prawie 8 000 szkół podstawowych.
W naszej szkole, nauczyciel klasy I wraz z koordynatorem projektu realizują program poprzez:
Na zakończenie programu dzieci weryfikują swoją wiedzę zdobytą podczas specjalnych zajęć rozwiązując na stronie Akademii - Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa.
W tym roku pierwszoklasiści rozwiązali zadania wzorowo. Średni wynik to 95%. Gratuluję dzieciom znajomości tematyki.
Akademia przyznała szkole Certyfikat potwierdzający udział w XI –tej edycji Programu Akademii Bezpiecznego Puchatka.
Anna Sulmińska
Na stronie https://eduzabawy.com/karty_pracy/ znajdą Państwo gotowe do druku karty pracy podzielone tematycznie oraz generatory kart pracy do edycji takich jak nauka pisania, pisanie po śladzie, nauka zegara, grafy matematyczne i wiele innych https://eduzabawy.com/generatory/.
Materiały są darmowe, z wysokiej jakości grafikami w formacie PDF.
Zapraszamy do zapoznania się.
Ogólnopolski Konkurs Pisanek im. Michała Kowalskiego
Pisanki, co najmniej pięć sztuk, wydmuszki lub ugotowane „na twardo”, należy dobrze zabezpieczyć przed uszkodzeniem. Najlepiej pakować je w specjalne tekturowe pojemniki, których używa się w handlu i transporcie, następnie do tekturowych (a nie blaszanych czy plastikowych) pudełek. Do środka prosimy włożyć kartkę z podanym imieniem i nazwiskiem autora, wiekiem i zaznaczeniem, skąd pochodzą motywy zdobień wykonanych pisanek.
Dobrze opakowaną paczkę należy jeszcze opatrzyć napisem: „ostrożnie szkło” i wysłać na adres:
Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta
Muzeum Miasta Gorzowa „Spichlerz”
ul. Fabryczna 1
66-400 Gorzów Wlkp.
z dopiskiem „konkurs pisanek”.
Pisanki nadesłane do 27 marca 2020 r. oceni komisja, biorąc pod uwagę tradycyjne techniki oraz motywy.
Pisanki inspirowane sztuką współczesną nie będą brane pod uwagę.
Nadesłane prace stają się własnością organizatorów i nie będą odsyłane nadawcom. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone w prasie oraz na stronie www.muzeumlubuskie.pl.
Prosimy zrobić zdjęcia.
Gminne Centrum Kultury w Kargowej serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Jubileuszowym XX Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Od Przedszkola do Kargowej", który odbędzie się w dniach 23 - 24 kwietnia 2020 r. w sali widowiskowej Ośrodka Kultury im. W. Blanke w Kargowej.
Festiwal odbywa się w trzech kategoriach wiekowych:
A przedszkolaki oraz uczniowie klas „0” szkoły podstawowej: od 5 do 7 roku życia (roczniki 2015-2013)
B uczniowie klas I–III szkoły podstawowej: od 8 do 10 roku życia (roczniki 2012–2010)
C uczniowie IV–VI szkoły podstawowej: od 11 do 13 roku życia (roczniki 2009-2007)
Zgłoszenia do 28 marca 2020 r.
Zachęcamy do udziału.
Każda placówka może wytypować do udziału w Festiwalu po dwóch uczestników w każdej kategorii wiekowej tj. dwóch solistów lub solistę i zespół wokalny albo dwa zespoły wokalne.
http://gok.kargowa.pl/images/aktualnosci/REGULAMIN_2020.doc
http://gok.kargowa.pl/images/aktualnosci/KARTA_ZGLOSZENIA_2020.doc
http://gok.kargowa.pl/images/aktualnosci/ZA%C5%81%C4%84CZNIK_NR_2_ZGODA_UCZESTNIKA.doc
Więcej na stronie organizatora.
Konkurs plastyczny dla klas VII i VIII szkół podstawowych
Z okazji 75-lecia RZEMIOSŁA GORZOWSKIEGO oraz 70-lecia CECHU RZEMIEŚLNIKÓW i PRZEDSIĘBIORCÓW w Gorzowie Wlkp. zorganizowany został konkurs na wykonanie plakatu.
Konkurs objęty został patronatem przez Lubuskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.
Celem konkursu jest uświadomienie młodzieży szykującej się do wyboru zawodu, że jest w sferze gospodarczej spora i niezbędna grupa zawodów nazywana zawodami rzemieślniczymi. Rzemieślniczki i rzemieślnicy, którzy wybrali te zawody, bardzo często są zadowoleni z wybranego zawodu, czują się spełnieni zawodowo i mają zapewnione środki do życia na zadowalającym ich poziomie.
Do udziału zapraszamy młodzież z klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu działania Cechu w Gorzowie Wlkp. (Gorzów Wlkp., powiaty: gorzowski, słubicki oraz Gminy Strzelce Krajeńskie i Dobiegniew).
Każdy uczestnik konkursu, który przystąpi do udziału może wykonać prace – plakat w jednym z czterech tematów:
1. 75-lecie RZEMIOSŁA GORZOWSKIEGO
2. 70-lecie CECHU RZEMIEŚLNIKÓW i PRZEDSIĘBIORCÓW
w Gorzowie Wlkp.
3. Będę rzemieślnikiem.
4. Mix – możliwość łączenia pkt. 1, 2 i 3.
Każdy uczestnik wykonuje pracę po jednym egzemplarzu. Dopuszcza się wykonanie przez jednego uczestnika dwóch, trzech lub czterech prac – po jednej z każdego tematu.
Prace konkursowe można wykonać w formie papierowej lub w pliku zdjęciowym (z rozszerzeniem jpg, dif, gif, img).
Podpisane prace należy dostarczyć do Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Gorzowie Wlkp., ul. Obotrycka 8 lub na nośnikach cyfrowych przesłać na skrzynkę e-mail: konkurs@cech-gorzow.pl. do 23.03.2020r.
Przy ocenie prac jury będzie brało pod uwagę zgodność pracy z podaną tematyką, jakość wykonania i wrażenie estetyczne oraz oryginalność i pomysłowość w przedstawieniu tematu.
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
11.03.2020 r.
Informacja opracowana na podstawie oficjalnego komunikatu Departamentu Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem:
Informuję, że
Rodzicu,
Uczniu,
Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki
Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.
DANUTA PŁAWSKA
DYREKTOR SZKOŁY
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pn."Maszyna pracuje a dziecko obserwuje" organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Gorzowie Wlkp.
Celem konkursu było promowanie wśród dzieci z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego. Uczniowie klas I-VIII stanęli na wysokości zadania i wykonali piękne prace plastyczne.
A. Sulmińska, I. Wojciechowska
Powered by aSc EduPage